Strona 1 z 1

PLEMNICZKI CD i LEKI

: 15 cze 2011, 22:08
autor: lineczka23
Witam.
Chciałabym się dowiedzieć od Was co myślicie o staraniu sie o dzidziusia przy przyjmowaniu Azathioprine i Salofalk przez mężczyzne. Wiem, że duzo było takich tematow, ale naprawde mi zalezy na Waszych opiniach. Mąż jest po operacji i lekarze mowia żeby przez rok dwa przyjmował te leki w celu podtrzymania remisji, a ja niestety mam już swoje latka i jak bede tyle czekać to mi 30 stuknie. Prosze napiszcie ;)))))))

Re: PLEMNICZKI CD i LEKI

: 16 cze 2011, 07:24
autor: megi_25
Jestem w tej samej sytuacji, a przynajmniej podobnej. Chcemy się starać o drugiego malucha, mąż brał azę i salofalk. Nam zalecono odstawienie azy i odczekanie przynajmniej trzech miesięcy. Ponieważ w jelitach były zmiany zastosowano biologię. Mąż już dwa miesięcy nie bierze azy i jest super.
Przy azie podobno jakieś jednak ryzyko wad istnieje. Nam lekarz powiedział,że skoro planuje się dziecko to lepiej to ryzyko wyeliminować.
Pozdrawiam
Megi

Re: PLEMNICZKI CD i LEKI

: 16 cze 2011, 11:24
autor: megi_25
No dokładnie tak jak pisze magdalene. Co lekarz to opinia i decyzja spada na pacjenta. Ja jednak nawet gdy jest minimalne ryzyko i lekarz mówi,że jest szansa by odstawić lek to myślę,że warto.

Wczoraj w telewizji mówili o planowanej transplantacji macicy matki dla córki i wypowiadali się lekarze, którzy stwierdzili,że podawane leki zmniejszające odporność na nieodrzucenie przeszczepu stwarzają duże ryzyko uszkodzenia płodu. Wiadomo po przeszczepach biorą większe dawki,ale jednak.

My konsultowaliśmy się z prof. Rydzewską a jej bezgranicznie ufam.

Re: PLEMNICZKI CD i LEKI

: 16 cze 2011, 23:36
autor: Mamcia
Nie co lekarz to opinia - tylko pojawiają się nowe badania i zmienia się stanowisko.
Nikt nie stosuje nowych leków u kobiet w ciąży i cała nasza wiedza pochodzi z "przypadku" lub ostatniej deski ratunku. Tak jest z biologicznym. Jeśli chodzi o AZA to najwięcej danych jest od osób po przeszczepach.