Strona 1 z 1

IN VITRO metypred i ciąża

: 01 wrz 2014, 23:02
autor: baska82
Czy któraś z Was brała w ciąży metypred? Jakie dawki? Mnie niestety czeka in vitro a to też sporo leków.Ogólnie czytałam że może powodować rozszczep podniebienia u dziecka i zaostrzać dolegliwości związane z puchnięciem w ciąży.

Re: IN VITRO metypred i ciąża

: 02 wrz 2014, 21:20
autor: Mamcia
O rozszczepie nie czytałam. Co do puchnięcia to rzeczywiście powoduje zatrzymanie wody także u osób nie będących w ciąży.
Czy musisz brać sterydy przewlekle i nie ma metody aby z nich zejść. Jaką część jelita masz zajętą i gdzie się leczysz? Jakie leki przyjmujesz i w jakich dawkach?

Re: IN VITRO metypred i ciąża

: 03 wrz 2014, 09:38
autor: baska82
Biore asamax teraz 3x3 wczesniej 3x2 i metypred 8mg. Po zejściu z 12 na 8 metypredu coś tam zaczęło się dziać tzn częściej :wc: ale bez krwi. Niestety wszyscy przeszlismy w domu angine w sierpniu. W czasie tej anginy pojawila sie u mnie krew ktora juz nie zniknęła. Dodam ze rodzinny nie dal mi antybiotyku i przechodzilo 3 tygodnie...We wtorek mam wizyte u gastro. Ci od in vitro mowia ze azatiopryna absolutnie nie bo w czasie stymulacji do IVF watraba nie moze byc tak obciazona. Zostaje mi zrezygnowac z dziecka , czekac na remisje samoistna albo ogranac jakos sprawe sterydami. Zobacze co powie gastro. Kolonoskopia w kwietniu wykazala zmiany w calym jelicie takze lipa.

Re: IN VITRO metypred i ciąża

: 03 wrz 2014, 12:27
autor: Mamcia
To niestety jest problem, ale dawka sterydu nie jest duża. Jeśli jednak i ta dawka wywołuje dziania niepożądane - to niedobrze. Jest dostępny w Europie budesonid w formule MMX, który ma mniej działań niepożądanych, ale jest to impreza kosztowna. Langusta wie więcej na ten temat bo sprowadzała.

Re: IN VITRO metypred i ciąża

: 03 wrz 2014, 20:53
autor: baska82
Właśnie myślałam na temat sprowadzenia tego a przynajmniej omówienia tego z lekarzem. Dowiem sie co i jak i najwyżej sie odezwę.Dzięki Mamcia:) Na tych 8mg nie mam zadnych działań niepożadanych tylko że krew niestety wróciła co prawda niedużo ale zawsze. Zobacze co sie dowiem we wtorek.

Re: IN VITRO metypred i ciąża

: 04 wrz 2014, 15:43
autor: Mamcia
Dorzuć może czopki lub wlewki?? Może to tylko końcówka się pogorszyła? Oczywiście po konsultacji z lekkarzem.

Re: IN VITRO metypred i ciąża

: 12 wrz 2014, 20:56
autor: baska82
Mamciu a masz może informacje jak długo można brać bezpiecznie azatiopryne? nawet przeglądają forum znalazlam ze 2 lata w innym miejscu że 5, komuś lekarz mowil ze do 10..

Re: IN VITRO metypred i ciąża

: 12 wrz 2014, 21:09
autor: Mamcia
Jak nasza Panna zaczęła brać to mówili, że rok, po roku, że dwa lata i tak z niewielką przerwą bierze do dziś - czyli ponad 10 lat. Im więcej danych tym lek wydaje się ogólnie bezpieczniejszy.
Pomyliłam się od prawie 15 lat.

Re: IN VITRO metypred i ciąża

: 12 wrz 2014, 21:23
autor: baska82
dzieki za odp.u mnie narazie metypred 24 mg spowrotem. czekam na konsultacje z gin,gastro chce dac aze i mowi zeby zmienic gina :D jedna rzecz mnie jeszcze nurtuje - gastro mowia ze nie mozna dlugo brac sterydow. tylko jak nie mozna zejsc to aza. tylko co to znaczy dlugo? rok? 2lata? a moze az przestana dzialac? tak naprawde na to pyt jak dlugo nie ma pewnie odpowiedzi ale moze cos czytalas Mamcia o tym?

Re: IN VITRO metypred i ciąża

: 14 wrz 2014, 20:35
autor: Mamcia
Niedawno pisałam, że nasza Panna bierze AZA już sporo ponad 10 lat. Ale możesz wejść w remisję albo sama z siebie, albo naprzykład po VLS3, kwasie masłowym. U kogo się leczysz. Możesz odpowiedzieć na pw lub mailem.