Strona 1 z 1

Zajście w ciąże a przyjmowanie podczas Remicade infliximab

: 23 wrz 2015, 01:24
autor: waldi1988
Witam Was serdecznie,

krótki opis.

CU znane od 04/15 nasilone i zdiagnozowane właściwie po kilkunastu latach z powodu wyraźny objawów CU, ostry stan wystąpił z powodu dużego stresu.

Podczas początkowego leczenia sterydami było ok, po roku od wyleczenia nastąpił nawrót gdzie sterydy już tak bardzo nie pomagały więc zdycydowaliśmy się na lecznie biologiczne - Remicade (infliximab).

Od ponad roku przyjmowany codziennie Salazopyrin 500mg w dawkach 3-0-3.
Leczenie odbywa się w Austri.

Aktualnie od rozpoczęcia terapi Remicade 9.6.2015 wyraźna poprawa, bez objawów i dolegliwości, kolanoskopia wyszła ok. 10cm Cu widoczne .

Obecnie 4 serie ukonczone Remicade.

Chcielibyśmy starac sie o dziecko w przyszlym roku, czy znacie przypadki osób które przyjmowały lek Remicade w czasie ciąży?

Dzisiaj lekarz powiedział że nie musi być ukończone leczenie by starać sie o dziecko ale wyraźnie zasugerował aby jescze rok sie podleczyć remicade. Czyli daje to jeszcze okolo 9 dawek Remicade. Czy jest to konieczne jesli stan jest ok i sie nie pogarsza? jezeli badania sa w normie?

Dodam że wrocono do picia mleka po którym występowały biegunki ( przed terapia Remicade )

Re: Zajście w ciąże a przyjmowanie podczas Remicade infliximab

: 23 wrz 2015, 01:43
autor: waldi1988
Zamieszczam opis kolanoskopie niżej, jeżeli ktoś zna specjalistyczny medyczny język niemiecki to byłbym wdzięczny jeżeli by coś więcej powiedział na temat opisu. Jedyne co wiem że wszystko OK.

Obrazek