CIĄŻA A PORÓD NATURALNY- POMOCY!!!!

wszystkie obawy i rady związane z przebiegiem ciąży

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
CAMPARI34
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --

Re: CIĄŻA A PORÓD NATURALNY- POMOCY!!!!

Post autor: CAMPARI34 » 30 paź 2011, 19:53

No zdarza się i tak :wink:

co zrobić :neutral:
/ sranie sraniem, ja najbardziej boje sie bolu, skurczy jelita ze skurczami macicy;/

jak cię pozamiata to nie rozróżnisz skurczy jelit od skurczy macicy uwierz na słowo :roll:
:D

Awatar użytkownika
golden_24
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: pomorskie

Post autor: golden_24 » 01 lis 2011, 14:52

dokładnie!!!myślę,że bólu jelita nie odczujesz :wink:
*YOU NEVER KNOW HOW STRONG YOU ARE...UNTIL BEING STRONG IS THE ONLY CHOICE YOU HAVE*
49kg/162cm,asamax tabletki 500mg 2-2-2,metypred 16mg,feroplex

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Re: hehe

Post autor: ranka » 01 lis 2011, 22:08

madziulka8767 pisze:z tym kupkowaniem na sai rozsmieszyłyscie mnie:) u mnie najgorsze jest to ze odstawili mi leki;/ brałam do tej pory sulfalazyne i wlefki z hydrocortisonu. a teraz od 8 miesiecy jestem bez leków;/ sranie sraniem, ja najbardziej boje sie bolu, skurczy jelita ze skurczami macicy;/
nie odstawia sie lekow w ciazy tylko ewentualnie zmienia albo modyfikuje dawki. zgroza jakas.

CU nie jest wskazaniem do ciecia. a lepiej rodzic naturalnie bo po cc moga byc zrosty i wtedy i choroba w przebiegu gorsza - w sensie bolow brzucha w wyniku zrostów.

ja z wlasnego doswiadczenia ci powiem ze cesarka to nie jest cudowne rozwizanie - pamietaj ze mimo wszystko to jest operacja - to raz, a dwa ze ciezko brzuch potem zrzucic :) nie mowiac juz ze boli jak cholera
Obrazek

Awatar użytkownika
Małgosia
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Małgosia » 02 lis 2011, 10:41

Mam dwoje dzieci. Jedno rodzone przez CC, drugie siłami natury.
Pierwszy poród poczatkowo miał być również siłami natury - ze znieczuleniem ZO, ale kompletnie nie czułam bóli partych i w związku z brakiem postępu porodu lekarze zdecydowali się na CC. To że nie czułam bóli partych nie oznacza że ZZO to cudowne wybawienie w czasie porodu. Ból i skurcze odczuwałam dość mocno i nie było to przyjemne. Po samej cesarce dość długo dochodziłam do siebie i pojawiło się powikłanie w postaci gigantycznego bólu głowy, takiego że nie mogłam ruszać głową, schylać się - to był koszmar zważając że przy niemowlaku jest co robić. No i do tego ból rany po CC nie ułatwiał życia.
Drugi poród siłami natury wspominam o wiele przyjemniej. Następnego dnia już mogłam wszystko robić, ruszać się - bez większych przeszkód normalnie funkcjonować(nie licząc spuchniętego krocza i kłujących szwów utrudniajacych siadanie - ale na to pomaga dmuchane kółko ratunkowe).

Gdybym miała jeszcze raz rodzić (choć nie przewiduję takiego scenarusza :wink: ) to z pewnością starałabym się urodzić siłami natury.

Pozdrawiam
będzie dobrze :-D

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: leila » 08 cze 2012, 20:57

takie zaswiadczenie do cc to musi wypisac gastrolog?co powinno tam byc napisane.boje sie ze takie zaswiadczenie ginekolog podwazy i nie zrobi cc, rozni sa lekarze
zepchnac chorobe na dalszy plan
Obrazek
Obrazek

Amkami
Początkujący ✽✽
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Amkami » 29 sie 2012, 20:01

Podbijam temat. Może ktoś zechciałby się jeszcze wypowiedzieć na temat porodu przy CU/CD? Wiem, że ile osób, tyle opinii (lekarze zresztą też mają bardzo różne opinie o cesarce i porodzie naturalnym), ale byłabym wdzięczna za każde przemyślenia. Mętlik mam w głowie, a jestem już w ósmym miesiącu ciąży, więc siłą rzeczy coraz częściej myślę o porodzie. Teoretycznie mam CU, praktycznie od roku jest coraz więcej wątpliwości w tym temacie (podejrzenie Crohna), do tego stopnia, że w ostatnim wypisie ze szpitala mam już rozpoznanie: zaostrzenie choroby zapalnej jelit - pancolitis.
Wiem, wiem... wszyscy na tym forum, jak mantrę powtarzają, że lepszy jest poród naturalny. Tyle, że tak szczerze mówiąc, obecnie już nie istnieje prawdziwy poród naturalny (bo to oznaczałoby brak ingerencji farmaceutycznej), a po drugie - komplikacje po porodzie siłami natury mogą być wcale nie mniejsze niż po cc - chodzi mi o pęknięcia aż po odbyt, pęknięcia guzków...itd.
Nawet nie mogę powiedzieć, żebym bała się bólów porodowych - jakoś sporo już w życiu przeszłam różnych bóli i nauczyłam się je "przeczekiwać". Niepokoi mnie tylko połączenie skurczów i bólu brzucha z biegunką, bolesnym parciem. Jakoś rozchwiał mi się mój stan i przypomina huśtawkę - jeden dzień dobrze, dwa kolejne spędzone w kibelku. Najbardziej ze wszystkiego przeraża mnie jednak perspektywa zaostrzenia po porodzie. Rodzina za daleko, żeby pomóc, mąż w pracy, zostanę sama z maluszkiem i muszę sobie radzić.
Tak málo mám krve
a ještě mi teče z úst

Awatar użytkownika
kafka
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: kafka » 30 sie 2012, 10:16

Miałam podobny dylemat. Moja gastro zalecała cesarkę, pomimo braku przetok i większych zmian okołoodobytnicznych. Argumentowała to tym, iż poród naturalny to ogromny wysiłek dla organizmu w obrębie jamy brzusznej i obawiała się potem większego zaostrzenia niż po cesarce. Nie przekonało mnie to do końca, więc dopytałam jeszcze proktologa i dwóch innych gastro - z nich tylko jeden optował za porodem s.n. Ci z kolei podnosili kwestię nacięcia, które potem ma większą szansę przejścia w przetokę. Mój gin kosnultował sprawę ze znajomym gastro i wymyślili jakiś inny rodzaj nacięcia, które miało niwelowac to ryzyko (cięcie do boku), więc gorąco namawiał mnie na s.n., zwłaszcza że już mam zrosty po appendektomii.

Koniec końców mam miec wkrótce c.c., ale gdyby zależało to ode mnie wybrałabym poród s.n. Zaostrzenie przyjdzie pewnie tak czy siak ze względu na zmiany w gospodarce hormonalnej, a przynajmniej szybciej byłabym na nogach.

Amkami
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Amkami » 06 wrz 2012, 10:45

Strasznie to trudna decyzja, bo niestety nie da się przewidzieć przebiegu porodu. Do tej pory nastawiałam się na poród siłami natury, mój gin najbardziej rekomenduje mi poród w wodzie, bo jak sam przyznaje - wolałaby nie robić mi cesarki przy mojej chorobie ze względu na to, że jelita są kruche w tej chorobie. A gastrologicznie to wygląda to coraz gorzej, słabnę, chudnę, biegunki się wzmagają. Ratuję się jak mogę, ale jakoś intuicja mówi mi, że zbliża się zaostrzenie :(
Tak málo mám krve
a ještě mi teče z úst

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 06 wrz 2012, 22:26

A jak jesteś leczona obecnie?? Co do przeciwwskazań do cesarki gina to są dość dziwne.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Amkami
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Amkami » 07 wrz 2012, 22:09

Powiedziałabym, że dość zachowawczo. 20 mg Encortonu dziennie i Salofalk500 4x2. Co do Salofalku - to zwiększanie jego dawki nigdy mi nie pomagało, a Encorton towarzyszy mi prawie przez całą ciążę. Za tydzień mam kontrolę u gastrologa (niestety nie u prowadzącej mnie lekarki, bo jest na urlopie), ale średnio wierzę w jakąś pomoc. Mam wrażenie, że gastrologom brakuje trochę pomysłu, co ze mną zrobić :)
Tak málo mám krve
a ještě mi teče z úst

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 08 wrz 2012, 09:40

A leczenie doodbytnicze?? Nie masz czopków, wlewek. Jaka część jelita masz zajętą??
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Amkami
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Amkami » 08 wrz 2012, 09:52

Typowe pancolitis. Zajęte całe jelito grube aż z kawałkiem jelita krętego. Bez czopków i wlewek. W sumie wlewek nigdy nie miałam, czopki sporadycznie włączano w leczenie
Tak málo mám krve
a ještě mi teče z úst

Awatar użytkownika
kafka
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: kafka » 09 wrz 2012, 20:36

justynapawlowska155, a o co chodzi z tym cewnikiem? Tydzień temu miałam robione CC, cewnik założono mi na stole operacyjnym, nie poczułam niczego, bo byłam już w znieczuleniu. W czym on wadzi? Jeśli chodzi o dochodzenie do siebie: rano miałam cięcie o 9.00, o 20.00 byłam pod prysznicem z mężem :) Fakt faktem że nieco osłabiona. Ale w nocy dzieckiem już zajmowałam się sama. Dodam że o leki przeciwbólowe prosiłam tylko raz - w 3 godziny po operacji i dostałam tylko morfinę. Jeśli chodzi o ból - dużo gorsze jak dla mnie jest karmienie.

No ale operacja to zawsze poważna sprawa.

Amkami
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Amkami » 09 wrz 2012, 21:24

Jakieś dziwne praktyki z tym cewnikiem, bo moja siostra miała cc dosłownie trzy miesiące temu i też twierdzi, jak kafka, że założyli jej już w znieczuleniu, więc nic nie czuła. Zapewne to żadna przyjemność, ale my-cudaczki wiele już przeszłyśmy, np. taka kolonoskopia na żywca :P
Tak málo mám krve
a ještě mi teče z úst

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 09 wrz 2012, 21:36

Zakładanie cewnika na żywca to żaden problem w większości przypadków. U facetów gorzej.
Amkami ja bym dołożyła do leczenia wlewki i jak cię stac to piankę z budesonidu. Nawet przy pancolitis z reguły w najgorszym stanie jest ostatni odcinek i tabletki mogą nie być wystarczające.

Zablokowany

Wróć do „Przebieg Ciąży”