ciąża a salofalk 500

wszystkie obawy i rady związane z przebiegiem ciąży

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
załamanatroche
Początkujący ✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: małopolskie
Kontakt:

ciąża a salofalk 500

Post autor: załamanatroche » 22 cze 2012, 13:11

Witajcie moi drodzy. Jestem na początku ciąży.Między 5 a 6 tygodniem. Mam brać salofalk500 3X2 tabletki. Biore tylko rano. Ginekolog powiedział ze sulfazyna nie jest dobra w początkowej ciąży. Pentasa ani asamax nie moge brac ponieważ mam po tym skurcze. Do gastrologa jade w przyszłym tygodniu? niewiem czy do tego czasu mam brać?
Nie do końca zdiagnozowana . Podczas badań

załamanatroche
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Re: ciąża a salofalk 500

Post autor: załamanatroche » 22 cze 2012, 14:22

Dzięki. Czy powinnam w początkowym okresie zmniejszyć dawke? Czy brać jak przed ciążą ?

załamanatroche
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: załamanatroche » 22 cze 2012, 19:02

Dolegliwości jelitowe są małe, już prawie nie mam skurczy. Zatwardzenia itp. Dzięki bede brała tylko rano.

Awatar użytkownika
subzero
Aktywny ✽✽✽
województwo: śląskie

Post autor: subzero » 22 cze 2012, 20:56

Ale jeśli ma niesklasyfikowane NZJ a zmiany zapalne są przy koncu jelita grubego to Mesalazyne we wlewkach warto dodatkowo zastosowac razem z doustną mesalazyną, gdy sie zaczyna zaostrzenie, jest wtedy duza szansa, ze wygaszą je i nie trzeba bedzie wejsc w sterydy.
Mnie tak zalecono. :)
Ale przy ciąży trzeba się koniecznie z lekarzem porozumieć.

Awatar użytkownika
Małgosia
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: Małgosia » 23 cze 2012, 21:10

A czemu zmniejszać dawkę poniżej tej najniższej działającej czyli 3x2 Salofalku 500?
Mesalazyna nie jest przeciwwskazana w ciąży więc czemu jej nie brać i narażać się na zaostrzenie? Oczywiście można brać Salofalk w formie łączonej czyli tabletki i wlewki, ale to najlepiej ustalić z lekarzem. A do czasu wizyty nie radzę zmniejszać dawki. To po prostu nie ma sensu. Salofalkiem nie szkodzisz dziecku, a poprzez nie branie odpowiedniej dawki szkodzisz za to sobie.

Ja obecnie jestem w ciąży - trzeciej. Za każdym razem brałam (i teraz też biorę) całą ciążę Salofalk 500 w dawce 3x2 i wszystko było (i jest) OK.
będzie dobrze :-D

załamanatroche
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: załamanatroche » 24 cze 2012, 13:16

Witajcie ponownie ! 30.02.2012r
Oto mój ostatni wypis:Rozpoznanie opisowe : Wrzodziejące zapalenie jelita grubego rozpoznane w 2001r- obecnie w stadium remisji klinicznej. Podejrzenie czynnościowych zaburzeń przewodu pokarmowego.
Kolonoskopia: Obejrzano całe jelito grube i końcowy odcinek jelita krętego. Ileum terminale prawidłowwo. Jelito grube dobrze przygotowane do badania. Prawdopodobnie od połowy esicy zatarcie rysunku naczyniowego bez zmian zapalnych- obraz endoskopowy jak w remisji. Wnioski:Collitis ulcerosa esicy i odbytnicy - remisja Zalecenia lekarskie :salofalk 3X2, duspatalin retard 2x1, no-spa forte w przypadku silnych bólów. Obecnie od 2 misięcy, biore rano salofalk dwie tabletki i puki co jest dobrze. Słyszałam też od ginekologa że w ciąży zmniejszają się objawy cu? Własciwie to mam stwierdzone cu ale nigdy podczas choroby nie miałam biegunek, krwi w stolcu itp. Bardziej męczą mnie skurczowe bóle w podbrzuszu, zatwardzenie. Objawy nie charakterystyczne.

[ Dodano: 24-06-2012 ]
Hej kochani mam pytanie do Was odnośnie niskiego ciśnienia w ciąży mam tylko 100/50 gdzie zawsze mam 120/80. Troche się wystraszyłam i wypiłam kawę gdzie nigdy jej nie pije, czy to normalne takie małe cisnienie, czy wymaga szybkiego pójscia do lekarza??sory ze zaśmiecam tym, ale nie mam kogo się zapytać ?

Awatar użytkownika
golden_24
Debiutant ✽

Post autor: golden_24 » 24 cze 2012, 22:39

Takie ciśnienie to nic nadzwyczajnego.Przez całą ciążą miałam podobne. Więc bez stresu! I bierz leki! Powodzenia!
*YOU NEVER KNOW HOW STRONG YOU ARE...UNTIL BEING STRONG IS THE ONLY CHOICE YOU HAVE*
49kg/162cm,asamax tabletki 500mg 2-2-2,metypred 16mg,feroplex

kasinp
Znawca ❃❃
Choroba: CD
Kontakt:

Post autor: kasinp » 24 cze 2012, 22:59

Ja przez całą ciążę mialam 90/60 norma. Nic strasznego . Żyję i moj chlopak ma juz 7 lat hahah

kasia000
Debiutant ✽

Post autor: kasia000 » 25 cze 2012, 12:29

U mnie CU zdiagnozowano w 5 miesiacu ciazy. krew, sluz biegunki itp. W szpitalu dostalam tylko i wylacznie pentase. Jeden jedyny lek nic innego. Strzal - w miom przypadku - w 10. Po dwoch tygodniach brania zaczela sie poprawa..... Jest dobrze do teraz a minely juz dwa lata. pentse biore nadal ale zastanawiam sie nad zmiana na salofalk... taniej wychodzi. Kolezanka nie moze brac pentasy ale napisalam dlatego zeby powiedziec ze nawet duze dawki leku 3*2 gdzie bierzemy mesalazyne nie szkodza dziecku :)

kasia000
Debiutant ✽

Post autor: kasia000 » 25 cze 2012, 16:55

ja mam zmiany w odbytnicy

załamanatroche
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: załamanatroche » 25 cze 2012, 17:02

Czyli będe brała normalnie. Słuchajcie wczoraj pisałam że nie mam biegunek. Dziś mnie tak pierwszy raz przydusiło, ale się wystraszyłam. Do tego potworne gazy. Myśle ze to na tla nerwowym :/

załamanatroche
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: załamanatroche » 25 cze 2012, 18:44

magdalene, wizyte mam w tym tygodniu w piątek :/ wracam do dawki. Nie bede ryzykowała lepiej brać więcej tego leku niż później sterydy, to by dziecku dopiero zaszkodziło. Mysle jednak że głownym czynnikiem pogarszającym stan moich jelit był stres . Wczoraj byłam na pogotowiu z tata miał ciśnienie 300/110. Musiałam się z tym problemem sama zmierzyć ponieważ mama nie żyje. Dziadkowie wiekowi. Już na pogotowiu latałam do kibelka :( wiem ze musze unikać stresu ale czasami się nie da. Już niewiem co mam robić ;( :cry: :cry: :cry:

kasia000
Debiutant ✽

Post autor: kasia000 » 25 cze 2012, 19:40

biore tabletki. Pentasa rozpuszcza sie juz w ustach :) jak trafilam do szpitala to chyba bylam pierwszym przypadkiem CU :wink: ze wzgledu na ciaze dostalam pentase. Skoro pomogla to ja biore ale wybieram sie do lekarza zeby zamienil mi pentase na salofalk

[ Dodano: 25-06-2012 ]
Zalamanatroche ja tez w sytuacjach stresowych latam do kibelka :roll: Jak sie zestresuje to w ciagu kilku minut jesem w WC :wink:

kasia000
Debiutant ✽

Post autor: kasia000 » 25 cze 2012, 21:01

Wiem ze na recepcie mam miec P jednak moj lekarz stwierdzil w zwiazku ze zmianami dot. wypisywania recept ktore niedawno nastapily teraz nie pisze sie P...... Poszlam do innego lekarza i ze mi P nie wpisal. Za 200 szt pentasy placilam 160 zl ( w zeszlym roku bo to lek refundowany ) a teraz jak bylam w aptece w 2012 zaplacilam 200,00 zl.... patrzylam na tabele dotyczace refundacji lekow i pentasa jest juz mniej refundowana

Zablokowany

Wróć do „Przebieg Ciąży”