ciąża zalamanatroche

wszystkie obawy i rady związane z przebiegiem ciąży

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
załamanatroche
Początkujący ✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: małopolskie
Kontakt:

ciąża zalamanatroche

Post autor: załamanatroche » 29 cze 2012, 08:04

Jestem w ciąży w 7 tygodniu :( mam przeważnie 3 razy w tygodnu dość mocne bóle skurczowe, występuja zawsze przed wypróżnieniem. Nie są konsystencji wodnistej. Raczej normalne. Ale te skurcze są nie do wytrzymania. Powiedzcie mi czy to jest charakterystyczny objaw dla cu ? przy braku biegunki? Co mam robić jestem w ciąży boje się o dziecko bardzo :cry: :cry: :cry: :cry:
Ostatnio zmieniony 02 gru 2012, 21:28 przez załamanatroche, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie do końca zdiagnozowana . Podczas badań

Awatar użytkownika
Ania16
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Kontakt:

Re: ciąża zalamanatroche

Post autor: Ania16 » 29 cze 2012, 10:26

po pierwsze idz do lekarza on przepisze nospe i powie jak brac.. ja bralam trzy razy jedna tabletke, troche pomagalo. a jesli masz takie bole zawsze mozesz jechac na IP i tam tez musza cos poradzic. tez to przeszlam wiec rozumiem.
http://magdamroczkowska.pamietajmy.com.pl/
Moj Aniołek (*)

Obrazek

Ileostomia od 7.03.2013

załamanatroche
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: załamanatroche » 06 sie 2012, 14:52

Witajcie jestem teraz w 13 tygodniu ciąży, cały czas mam małą wagę na szczęście nie chudne. Zrezygnowałam z salofalku dla dobra maleństwa. Morfologie mam super i nne wyniki też. Mój problem polega na tym ze jestem blada jak ściana i mam cały czas bóle brzucha. Wszyscy mówią ze ibs, trudno pogodziłam się z tym, nawet wyciszyłam psychicznie. Bóle dalej są. Czuje się totalnie wyczerpana. :cry: Nie wiem jest tu może ktoś kogo ibs wyniszczyło tak mocno ? Nie wiem jaki bedzie mój stan dalej. Licze na to że chociaż do 30 tygodnia donosze. Puki co nic poważniejszego się nie dzieje, ale mam te bóle, osłabiają mnie... :( Może ktos cokolwiek napisze. Proszę też nie zwracać mi uwagi na pisownie i stylistykę. Orłem nie jestem, wiedzy nie mam. wykształcenie w zasadzie bez. tylko prosze odpowiedzieć na moje pytanie. Czy ktos miał takie bóle przy ibs?

Awatar użytkownika
kafka
Początkujący ✽✽

Post autor: kafka » 09 sie 2012, 13:13

Nie jestem pewna czy mówimy o tym samym rodzaju skurczy, ale ja mam CD i w zasadzie do 7 ms. miałam straszne skurcze, tak jak Ty, przed wypróżnieniem. Właściwie nawet nie skurcze, tylko ból jak gdyby rozrywało mi wnętrzności, aż niekiedy myślałam, że zemdleję. Tak jak Ty nie miewałam biegunek, powiedziałabym że przeciwnie.

Nie brałam na to nic, bo nie wiedziałam co. Lekarz przepisał Tribux, ale w 6 ms. dostałam steryd i przeszło chyba w 7 czy 8 miesiącu - mam nadzieję, że nie wróci. Ja łączyłam to z faktem, że stolce były niekiedy bardzo twarde.

Czy jesteś pewna, że to dobry pomysł z odstawieniem Salofalku? Mój gin pozwolił mi brac mesalazynę (ja biorę Pentasę) i jeszcze wyczytał, że ma właściwości przeciwporonne. Nie ma nigdzie informacji o tym, by szkodziło dzidziusiowi, a nieleczone dolegliwości mogą chyba spowodowac gorsze konsekwencje.

Dobrze, że trzymasz wagę i wyniki poprawne. Trzymam kciuki!

załamanatroche
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Jestem w ciąży potrzebuje pilnie pomocy :(

Post autor: załamanatroche » 04 paź 2012, 17:05

Jestem w 21 tygodniu ciąży. Jak wiecie od roku mnie boli brzuch po prawej stronie. O charakterze wrzodowym. kolonoskopia nic nie wykazała. i gastroskopia też nie. Mój gastrolog stawia na jelito cienkie. Nie mam podwyższonego crp, wcale, morfologia hgb wynosi. 12,5 plt.340 Trafiam raz na dwa tygodnie z silnymi bólami kolkowymi jelit na pogotowie i czuje strach że grozi mi perforacja albo ropień albo przewężenie.Ból jest mega, bez ataków nawet boli jak nacskam z prawej strony. Wyrostek miałam usunięty 10 lat temu. Jestem w ciąży i to pewnie płód uciska na kiszki.
Powiedzcie mi, czy może to być czynna choroba crohna ? trace na wadze, jestem blada jak ściana, mam zaparcia , silne bóle kolkowe , bóle o charakterze wrzodowym? Naprawde bardzo boje się że to crohn atakuje mnie mocno. Mam kilka aftów no i spuchnięte oko. Spojówke. błagam niech ktoś cos mi odpowie. Bo się zadręcze :( :( :( nic tylko płacze ;-( Chodzi tu o ciąże boje się że ją strace przez te dziadostwo :(

[ Dodano: 04-10-2012 ]
dodam że mam remisje dla cu w końcowym odcinku jelita grubego

Awatar użytkownika
izo.sim
Doświadczony ❃
Choroba: CD u dziecka
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: izo.sim » 04 paź 2012, 17:24

Przede wszystkim uspokój się, bo stres ani dzidzi, ani jelitom nie pomaga. Bóle czasem bywają na tle nerwowym. Ja też jestem blada jak ściana, choć anemii nie mam (tak jak Ty), więc tym bym się najmniej martwiła. A co do wagi - odżywiasz się prawidłowo? W ciąży trzeba trochę więcej jeść. Więcej wypoczynku i spacerów na świeżym powietrzu też nie zaszkodzi. A jak się martwisz swoim stanem, marsz do gina, niech USG zrobi.
https://marcinsim.wordpress.com/

02.05.2011 - 25.01.2012 HUMIRA
REMICADE:
05.06.2012, 19.06.2012, 16.07.2012,
11.09.2012, 6.11.2012, 2.01.2013, 27.02.2013 po kilku minutach odłączony z powodu reakcji alergicznej czyli wykluczenie z programu lekowego

Operacje Marcina:
I. 6.01.2012 uchyłek Meckela
II. 10.02.2012 resekcja ileo-cekalna
III. 27.04.2012 resekcja zespolenia z II operacji i wstępnicy

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 04 paź 2012, 21:40

Izo ma racje. Od zaparć może tak boleć, że chce się wyskoczyć z okna. Spróbuj uregulować to dietą, ruchem. Pomagają także techniki relaksacyjne.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

załamanatroche
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Pytanie ??? chodzi o kapsułę endoskopową ???

Post autor: załamanatroche » 13 paź 2012, 17:04

Jestem w ciąży mam bóle brzucha po prawej stronie, nie mam pojęcia co mi jest. Naczytałam się tutaj na forum i podobne objawy mają osoby z crohnem, pytanie jest takie. Jestem w 23 tygodniu ciąży, jestem gotowa zapłacić za to badanie te 4 tys. tylko czy mi je ktoś zrobi??? Mam mega bóle ...Tzn z dnia na dzień coraz gorsze. :-( mieszkam nie opodal Szczecina. Myślicie że jeśli zapłace to lekarze mi odmówią ze względu na ciąże a co jeśli z ciążą wszystko ok a mój stan się pogarsza ...:( Gdzie najlepiej udać się na to badanie ? do jakiego szpitala ?

Awatar użytkownika
Alis
Doświadczony ❃
województwo: pomorskie

Post autor: Alis » 13 paź 2012, 20:58

w MSWIA robią ale czy kapsulka to dobry pomysl, lekarz powinien zadecydować a nie że ty biedna w ciazy masz kombinować co ci dolega
Leki: Pentasa granulat 2x1 g/Sanprobi Super Formuła 1x1/wcześniej Remicade

katarina
Początkujący ✽✽
województwo: opolskie

Post autor: katarina » 14 paź 2012, 00:44

Zgadzam sie,ze o tym powinien zadecydowac lekarz.To,ze osoby z Crohnem mają podobne objawy nie znaczy, że odrazu musisz decydować się na kapsułkę,w Crohnie wystepuje ryzyko przewezen,a wtedy kapsulki nie wolno stosowac.

cytrynka
Debiutant ✽
Choroba: w trakcie diagnozy

Post autor: cytrynka » 15 paź 2012, 15:36

Nie przejmuj się wszystko będzie dobrze, mnie też bolało na początku ciąży ale potem przeszło i teraz jest ok.

załamanatroche
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: załamanatroche » 15 paź 2012, 18:52

Uregulowałam diętę, jem naprawde produkty które nie szkodzą jelitom, ruszam się dużo, spaceruje. Nie stety te bóle się nasilają i co najgorsze wybudzają ze snu. Mają charakter pieczenia, kłucia, nad pępkiem z prawej i z lewej strony. Przed ciążą bolało mnie tylko z prawej a teraz to jest ból przewlekły. Biore salofalk od dwóch tygodni i nic. Dziś zaczynam 23 tydzień :( być może ten płód uciska mi na jelita i powoduje takie bóle. Muszę coś tam mieć. Podejrzewam że może to crohn gdzies w jelicie cienkim się rozwija. Jakie badania należało by zrobić. Może poradzicie ? wykonam wszystko w zakresie prywatnym, słyszałam o ACNA ? dajcie mi jakieś wskazówki błagam :(

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 15 paź 2012, 22:19

A czy to nie jest refluks?? Może dawać takie objawy - nasila się w nocy, gdy ciało jest poziomie.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

załamanatroche
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Encorton w ciąży 27 tydzień. Po jakim czasie pomaga ?

Post autor: załamanatroche » 16 lis 2012, 15:47

Witajcie
PO mojej nie ustalonej jak dotąd przyczynie bóli jelit dostałam sterydy encorton 10 mg, lekarz podejrzewa że to w jelicie cienkim buszuje crohn stąd te bóle. Crp w normie, hgb też super ale bóle brzucha są kosmczne. MAm wrażenie ran w brzuchu, jakiegoś skręcania szczypania. Jeszcze jak dziecko kopnie to już wogóle. Ogólnie mam czarne myśli. Boje się że coś się zatka i będa musieli operować. :( Mój stan jest sredni. Jeśli mi nie przejdzie to w poniedziałek patologia ciąży :( Proszę napiszcie kiedy ten steryd działa ? po jakim czasie ?

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 16 lis 2012, 16:38

Zwykle po okolo 3-5 dniach jest poprawa, ale to jest nieduża dawka.

Zablokowany

Wróć do „Przebieg Ciąży”