ciąża zalamanatroche

wszystkie obawy i rady związane z przebiegiem ciąży

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Re: ciąża zalamanatroche

Post autor: maggie0278 » 21 lis 2012, 00:02

leila pisze:wlewke z hydrokortyzonu moze zapisac lekarz rodzinny tez czy tylko specjalista?
ranka pisze:mysle ze rodzinny moze zapisac - nawet na 100% jak sie boi bo i tak jest to tanie
ja za 10 buteleczek placilam 7,50
ranka tyle zapłaciłaś za dwa opakowania??? (bo w jednym opakowaniu jest 5 sztuk subst.sucha + rozpuszczalnik)
To aż niemożliwe!
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

załamanatroche
Początkujący ✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: małopolskie
Kontakt:

Post autor: załamanatroche » 29 lis 2012, 12:49

hej, wróciłam ze szpitala, lezałam na patologii ciąży :( porobili wyniki , odtsawili sterydy bo uznali że stanu zapalnego we krwi nie mam. Okazało się że mam przepukline pępkową odprowadzalną i zrosty na jelitach w tych miejscach. Stąd te kolki, zaparcia itp. Jestem blada wyglądam jak śmierć. Jest tu jakiś wątek o przepuklinie zrostach ?
Nie do końca zdiagnozowana . Podczas badań

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 29 lis 2012, 14:20

maggie0278 pisze:
leila pisze:wlewke z hydrokortyzonu moze zapisac lekarz rodzinny tez czy tylko specjalista?
ranka pisze:mysle ze rodzinny moze zapisac - nawet na 100% jak sie boi bo i tak jest to tanie
ja za 10 buteleczek placilam 7,50
ranka tyle zapłaciłaś za dwa opakowania??? (bo w jednym opakowaniu jest 5 sztuk subst.sucha + rozpuszczalnik)
To aż niemożliwe!
moje wlewki byly robione przez apteke i mialam zapisanych 10 wlewek i placilam wlasnie 7,50.. a wczesniej 5 zl :)
Obrazek

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 29 lis 2012, 17:16

Nie wiem jak to jest teraz, bo zniknął proszek do robienia roztworów z MP. Można się zapytać w aptece.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

załamanatroche
Początkujący ✽✽
Kontakt:

pomóżcie !!!!

Post autor: załamanatroche » 02 gru 2012, 17:07

Mam coraz silniejsze bóle brzucha, jestem w 29 tygodniu ciąży. Wyniki krwi super jak na złość! bo nikt nie wierzy w dolegliwości jakie mam :( Brzuch mnie boli tak mocno że aż mnie wygina na prawo i lewo. Ból jest o charakterze wrzodowym. Co ja mam zrobić :( byłam w szpitalu w Policach na oddziale patologii ciąży. Tam dostałam wskazówki żeby brać do końca ciąży leki rozkurczowe i przeciwbólowe które gówną dają. Crp też niskie płytki hgb w normie. Myśle już o samobójstwie ponieważ jestem zrozpaczona. Powiedziano mi że mam czekać na nie drożność dopiero mi wyciągną dziecko. :( Co mam zrobić ? może ma ktoś jakiś pomysł? Ja naprawde jestem cierpiąca a badań zadnych nie można bo ciąża. Czekam na odpowiedzi ???? :( nie mam już sił

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Choroba: CD
miasto: Kraków
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 02 gru 2012, 17:34

załamanatroche, a gastro co na to? Bo jeśli jelita dają znać to na nic ginekolodzy i patologia ciąży...

Nie ma co szaleć jeśli chodzi o rozwiązywanie ciąży- trzeba ją jak najdłużej utrzymać, 29 hbd nie jest zadowalającym czasem.

Kontaktuj się z lekarzem prowadzącym.

A biegunki masz? Inne objawy?
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

załamanatroche
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: załamanatroche » 02 gru 2012, 18:54

Nie mam biegunek, mam zaparcia. Bóle koło pępka i pieczenie jelit. W nocy się wybudzam ze snu. Mam wrażenie że cos się wykeca są to straszne bóle. Biorę chyba już wszystko możliwe. Duphalac, fibraxine, parafine cieklą. Wlewki doodbytnicze :( Gastrolodzy sądzą że jest ok. Sugerują się wynikami krwi :( Nikt nie chce brać na siebie odpowiedzialności. Miałam konsultacje chirurga który stwierdził że zapalenia otrzewnej nie mam. Tyle to i ja wiem. Gdzie mogę się udać. Nikt mnie nie słucha. Każdy mówi: Widocznie nie jest z panią tak źle skoro wyniki wporządku. Moze polecicie mi jakiegoś lekarza. Szpital ewentualnie do którego mogłabym się udać ?:( Im mała jest większa tym mam wrażenie że kiszki są przyciśnięte i bolą :( Tak przecież nie może być. Dodam że brałam kilka dni steryd o nazwie encorton 10mg. W szpitalu mi go odstawili bo skoro we krwi nie mam stanu zapalnego to napewno nie jest wskazany. Czytam po necie różnych badań jakie można zrobić. Rezonans jest też możliwym badaniem :( ale co ja mam sama się doszukiwać od tego są lekarze. :smutny: :cry: :cry: :cry:

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 02 gru 2012, 20:44

Wszystkie objawy, które opisujesz mogą być skutkiem zaparć. Ból, mdłości, wymioty i nic nie skutkowało. przyczyna inna niż ciąża, ale ogólnie koszmar.
Z pytań ile pijesz?? Czy w twojej diecie nie ma czegoś co zapiera (poszukaj w kwartalnikach). Najczęściej nieświadomie jemy np ryż czy gotowaną marchewkę.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

załamanatroche
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: załamanatroche » 02 gru 2012, 21:19

Wyeliminowałam z diety posiłki mało resztkowe, staram się jeść owoce jak jabłka, kasze gryczane, ogólnie moja dieta jest teraz bogatoresztkowa płyny, płyne i jeszcze raz płyny :(
Mamciu lekarze mówią że mogę mieć zrosty po wyrostku robaczkowym ale żeby aż tak bolały, druga rzecz jaką przypuszczają to zrosty w okolicach pępka ponieważ mam tam przepuklinke z siecią, jak narazie jest ona odprowadzalna 1,5cm palpacyjnie bardzo boli mnie pępek przy dotyku mało nie wyskocze z okna. Druga sprawa to te 'cu' które mam zdiagnozowane przed laty w jelicie grubym. Teraz na badaniach ostatnich robionych rok temu wyszło że jest remisja. To też takie wszystko zagadkowe. Jutro jadę robić badanie na asca w kierunku crohna. Do ewentualnego rozwiązania został mi miesiąc czasu. Byłby to 34 tydzień. Też nie wiadomo czy ktoś się podejmie wyciągnięcia dziecka chyba że bym na kolanach weszła do szpitala :( Justam, byłam teraz w szpitalu w policach póżniej zawieźli mnie na unię lubelską na konsultacje gastrologiczną. Gastrolodzy zrobili usg jamy brzusznej. Wiadomo dziecko załaniało prawie cały brzuch, zaniepokoiła ich jednak pogrubiała ściana woreczka żółciowego.

[ Dodano: 02-12-2012 ]
ale ja w dalszym ciągu zostałam pozostawiona z problemem sama sobie. Jestem cała zbolała, teraz martwie się o dziecko i o siebie. Czy przy dobrych wynikach krwi też mogą być poważne stany z jelitami ? Jeśli uda mi się cudem donosić tą ciąże, bołe makabryczne :( to zrobie laparoskopie zwiadowczą, rezonans, kapułke endoskopową. Któreś z tych badań powinno wykazać jakąś nie prawidłowowść. Nie jestem kosmitą, chyba nie ma chorób nie do zdiagnozowania :( :cry: Jestem naprawde już wyniszczona. Psychika to mi leży od tych bóli. Wcale się nie cieszę ciążą. Dla mnie to pasmo bóli :( i nie pokoju o dziecko :( :cry: :cry: :cry: :cry:

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Choroba: CD
miasto: Kraków
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 02 gru 2012, 21:48

Ojjj, tak... Moje doświadczenie głosi, że zrosty potrafią boleć i to bardzo...

załamanatroche, ale nie napisałaś co z tymi zaparciami, czy jakoś się uporałaś?
Widać, że się niepokoisz, denerwujesz, więc może i nerwy się nakładają. Jeśli nie będzie ostrych, bezwzględnych wskazań to ciąży nie ukończą. Z resztą- czy warto ją skracać?

Nie mówię, że nic Ci nie jest, bo masz wyniki ok- wiem jak może być, ale nie podchodź do tego tak ... wybuchowo, bo to jeszcze bardziej zaognia sytuację :przytul:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

załamanatroche
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: załamanatroche » 11 gru 2012, 20:23

Jestem nerwowa ale to przez to że te dolegliwości są coraz mocniejsze, teeraz jestem w 31 tygodniu ciąży. Mam mieć ukończenie jej cesarskim cięciem w 34 :( chciałabym dłużej ponosić małą ale mam takie stany jelit że nie raz myśle o tym żeby sobie coś zrobić. Wykręcają mi się flaki pieką kłują. Przy dotyku albo jak mała dotnie to jest masakra. Nie przesypiam nocy z powodu bóli brzucha. Wybudzają mnie ze snu. Myśle że to crohn się zaczaił w jelicie cienkim tylko że crp mam ok też o niczym nie świadczy. Chudne jak szalona. W tamtym tygodniu dostałam steryd devaxan na rozwój płuc u dziecka i wiece ze miałam ulge w bólach czyli to na bank te kiszki zasrane. Robią mi cesarke i jadę zrobić do warszawy prywatnie kapsułe endoskopową jak to nie pomoże to laparoskopia zwiadowcza. Mam dość tych bóli, czuje się jak w piekle. Wiem że to crohn na 99%

Awatar użytkownika
Truskawka
Aktywny ✽✽✽
województwo: wielkopolskie

Post autor: Truskawka » 11 gru 2012, 20:32

Biedna jestes...trzymam kciuki ,żeby wszystko dobrze się skończyło.Zyczę zdrówka dla Ciebie i Dzieciątka....
Truskawka:)

Obrazek

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 11 gru 2012, 22:27

A czyt przynajmniej jesteś na żywieniu do-jelitowym preparatami kompletnymi??

załamanatroche
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: załamanatroche » 28 gru 2012, 18:50

HEY
Jestem teraz w 33 tygodniu ciąży, moje bóle wystepują tak jak występowały z tym że mam wrażenie że mam zajęty pewien odcinek jelita cienkiego chorobowo. Jak przechodzi w tym miejscu jedzenie to strasznie piecze. Przy takim ataku potrafie całą noc nie spać :( Pierwszy termin cesarki jest na 4 stycznia, bedzie to 34 tydzień. Jak dam radę to ponoszę małą dłużej :( przy okazji cesarskiego cięcia będe mieć zrewidowane jelita od zewnętrznej strony. Dodam że nie przytyłam nic od dwóch miesięcy. Na wadze nie spadam ale czuje się fatalnie :( Odezwę się po nowym roku :(
Mamciu nie jestem na żywieniu do jelitowym, co to takiego ???

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: leila » 28 gru 2012, 19:29

a jak cesarke załatwilas ?jakies trzeba zaswiadczenie od gastrologa?a gdzie bedzie cc w szczecinie?
zepchnac chorobe na dalszy plan
Obrazek
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Przebieg Ciąży”