Strona 1 z 1

Prowadzenie ciąży w Warszawie

: 12 maja 2013, 14:42
autor: Kinga
Witam!
Właśnie niedawno dowiedziałam się, że jestem w ciąży (6-7 tydz) Nie planowałam powiększenia rodziny, miesiąc temu zaczęłam nową pracę no i mam już dwójkę szkrabów. Powoli wychodzę z pierwszego szoku i zaczynam szukać dobrego ginekologa, który najlepiej żeby przyjmował na nfz. Czy któraś z Was mogłaby mi poradzić czy w ogóle możliwe jest dobre prowadzenie ciąży bez wizyt prywatnych? Czy znacie takich ginekologów w Warszawie?
Mimo, że to trzecia ciąża to pierwsza w Polsce i trochę mnie to przeraża.... Dwójkę dzieci urodziłam w USA gdzie za nic nie płaciłam a tu to chyba trochę inaczej wyglada... Planuję rodzić w MSWiA bo tam sie leczę na CD ale to mógłby być lekarz też z innego szpitala.
Ile w ogole "kosztuje" ciąża jeśli chodzi się prywatnie, czy za badania genetyczne też trzeba samemu płacić?
Z góry dziękuję za wszystkie rady :roll:

Re: Prowadzenie ciąży w Warszawie

: 13 maja 2013, 09:43
autor: JOANNA86
ja chodze prywatnie i za wizyte badanie i usg place 150zl no i jeszcze co drugi miesiac podstawowe badania to ok.40zl :roll:

Re: Prowadzenie ciąży w Warszawie

: 13 maja 2013, 12:59
autor: cebulka
Ja też chodzę prywatnie, myślałam o porodzie w MSWiA, ale powoli odchodzę od tego ponieważ mój ginekolog pracuje w szpitalu Bielańskim. Za wizyty płacę 120zł, USG dodatkowo 120 dopochwowe a 80 normalne. Badania krwi zrobiłam prywatnie, trochę mnie to wyniosło po ponad 400 zł, ale badania genetyczne miałam w szpitalu, nie musiałam o nie prosić. Pan doktor sam o nich zdecydował ze względu na chorobę. Nie polecałabym państwowego prowadzenia ciąży, choćby z powodu, że jak coś się nagle dzieje to możesz nie trafić na swojego lekarza. Jak się prywatnie chodzi to mam podany nr tel prywatny i o każdej porze dnia i nocy mogę dzwonić. Badania krwi podstawowe robię co miesiąc ze względu na Azę, tu kieruje mnie lekarz pierwszego kontaktu więc za to nie płacę. Mam nadzieję, że trochę pomogłam :razz:

Re: Prowadzenie ciąży w Warszawie

: 14 maja 2013, 21:04
autor: Kinga
Dzięki dziewczyny :) Z tego wynika, że jednak prywatnie... kolejna polska niespodzianka :( Trochę mnie to przeraża bo w Warszawie ceny są b. wysokie. Mam jeszcze jedno może głupie pytanie, czy podczas każdej wizyty (tzn co miesiąc) jest też badanie ginekologiczne, czy tylko słuchanie serduszka, badanie ciśnienia i badanie moczu? (tak bylo w usa, ginekologicznie podczas ciąży byłam badana może 2 razy)
Pozdrawiam

Re: Prowadzenie ciąży w Warszawie

: 15 maja 2013, 09:13
autor: JOANNA86
ja podobnie jak magdalene a procz usg zawsze jestem badana ginekologicznie.

Re: Prowadzenie ciąży w Warszawie

: 15 maja 2013, 19:04
autor: cebulka
Ja przy każdej wizycie mam badanie ginekologiczne, lekarz ocenia stan szyjki macicy, czy nie ma jakichś infekcji...usg nie na każdej wizycie, tylko jak potrzeba...badania robię u lekarza pierwszego kontaktu, jak potrzeba coś dodatkowo to ginekolog zleca, ale to już muszę dodatkowo płacić. Badanie piersi, czy wszystko się dobrze wykształca też na każdej wizycie. Ja czuję się dobrze zaopiekowana...zobaczymy co będzie dalej...

Re: Prowadzenie ciąży w Warszawie

: 18 maja 2013, 01:58
autor: Kinga
Ja już jestem po pierwszej wizycie i usg, groszek ma już 8 tyg :) Poszłam prywatnie ale lekarz ten przyjmuje też na nfz i umówiłam się z nim, że będzie prowadził ciążę w przychodni a tylko usg prywatnie. Pracuje w mswia więc fajnie. A badania genetyczne podobno refundowane dopiero po 37 r.ż

Re: Prowadzenie ciąży w Warszawie

: 18 maja 2013, 10:01
autor: Baby
Kinga, to wspaniale :) Jak nazywa się lekarz u którego prowadzisz ciążę?

Re: Prowadzenie ciąży w Warszawie

: 16 mar 2014, 22:06
autor: ranio
Kinga, jesteś zadowolona z współpracy z ginekologiem? Właśnie szukam sprawdzonego lekarza.