ciąża i azathiopryna

wszystkie obawy i rady związane z przebiegiem ciąży

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Miska Ryżu
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: śląskie
Kontakt:

Re: ciąża i azathiopryna

Post autor: Miska Ryżu » 05 mar 2010, 21:14

jolajolly pisze:Nie wiem czy to wina tabletki czy włączenia jej ze sterydami (póżniej się dowiedziałam że nie wolno)
wolno wolno.

Może masz coś z żołądkiem? :neutral:
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2013, 17:50 przez Miska Ryżu, łącznie zmieniany 1 raz.
Smutno Ci? A może budyń? :)

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 07 mar 2010, 21:20

monika84, a nie zastanawiałaś się skąd te 3 poronienia??? Może dlatego, że choroba zasadnicza nie pozwalała donosić ciąży. A tak w ogóle to jesteśmy ludźmi wolnymi i mamy wolny wybór. Nie musimy się leczyć.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

monika84
Początkujący ✽✽

Post autor: monika84 » 08 mar 2010, 12:36

Mamciu, nie ma chyba kobiety, która nie zastanawiałaby się dlaczego poroniła ciążę i straciła dziecko. Oczywiście, że i ja się zastanawiałam i robiłam w tym kierunku mnóstwo badań zleconych przez ginekologów i nic one nie wykazały.
Prawdopodobnie przyczyną poronień był nieleczony Crohn bo gdy zachodziłam w ciążę nie wiedziałam jeszcze, że jestem na to chora, nawet nie wiedziałam, ze istnieje taka choroba. Gastrolog, do którego wtedy chodziłam usilnie twierdził, że mam hemoroidy (a nawet mnie nie badał) i stąd krew przy wypróżnianiu, a biegunki to pewnie na tle nerwowym. Zrobiłam wtedy kolonoskopię prywatnie na własne życzenie i stwierdzono "liczne nadżerki wypełnione licznymi kloniami bakterii". No, ale gastrolog dalej twierdził, że to zapewne hemoroidy. No i mu wierzyłam bo akurat miałam nerwowy okres w pracy.
Dopiero po kiku miesiącach mądry internista, którego poszłam błagać o L4 żeby odpocząć od biegunek, skierował mnie do szpitala z podejrzeniem CU, no i zdiagnozowali CD.

Pewnie, że wolny kraj, ale na głowę nie upadłam żeby samemu sobie odstawiać leki. Po prostu nie podoba mi się to, że muszę brać azathioprinę bo mimo iż mi pomaga na CD to ma też swoje skutki uboczne. I przecież mam prawo za tym lekiem nie przepadać i sobie na niego ponarzekać. Nikogo nie namawiam do odstawienia azy, a wręcz przeciwnie, w innych postach pisałam, że w ciąży powinno brać się ten lek jeśli pomaga mamie i gastro go zaleca. Szkoda tylko, że to co leczy jedno szkodzi na coś innego.

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 08 mar 2010, 13:09

Ponarzekać sobie możesz, a badania wskazują, że AZA dla dzidziusia jest stosunkowo bezpieczna. Natomiast nie należy karmić piersią. Nie wykazano szkodliwośći, ale nie ma też danych o bezpieczeństwie.
Tu gastro może podjąć decyzję o odstawieniu AZA przed porodem, ale to też jest decyzja trudna.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
niunia
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: niunia » 16 mar 2010, 09:59

Witam
właśnie zrobiłam sobie test ciążowy... okazało się, że jestem w ciąży!!!!! i jestem z tego powodu bardzo zła, nie planowaliśmy tego! za pół roku mamy ślub, po nim miałam przestać brać azę i sterydy i dopiero myśleć o potomku!!
a teraz niestety jestem na dawce 100mg azy i 8mg metypredu i co ja mam teraz zrobić?

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 16 mar 2010, 10:07

Cieszyć się i dbać o dzidziusia. Przeczytać poradnik na stronach j-elity i wątki o ciąży. Zaostrzenie jest groźniejsze dla płodu niż AZA. Dawka sterydów nie jest zbyt wysoka, ale może tu można coś zmienić.
Pytanie moje jaką część jelita masz zajętą???

Awatar użytkownika
niunia
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: niunia » 16 mar 2010, 12:42

jestem w remisji, nic się nie dzieje!! dzwoniłam do moje gastro i powiedział że w żadnym wypadku mam nie wycofywać leków!!

zmieniona mam odbytnice, esice, końcowy frag zstepnicy, do 1/3 poprzecznicy cokolwiek to oznacza. pozostałe odcinki jelita grubego bez zmian.

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 16 mar 2010, 13:50

A czy jesteś insulinozależna, tz czy przy zmniejszaniu sterydów się pogarsza?? Od jak dawna bierzesz AZA i od jak dawna metypred w tej dawce??

barbara281284
Debiutant ✽
województwo: śląskie

Post autor: barbara281284 » 16 mar 2010, 14:09

ILE TO DZIECKO OD PANI MA LAT?OCZYWISCIE JESLIJ MOGE WIEDZIEC
aktualnie:pentasa

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 16 mar 2010, 15:29

barbara281284 jeśli pytasz się o moje dziecko to dziś skończyło 22 lata.

Awatar użytkownika
niunia
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: niunia » 16 mar 2010, 16:09

jestem sterydozależna. sterydy biorę od 2006 roku w różnych dawkach, a dawkę 8mg od ponad roku, aze biorę od kwietnia 2008r

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 16 mar 2010, 22:40

To chyba nie ma co eksperymentować z lekami, a gastro wygląda super...

Awatar użytkownika
niunia
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: niunia » 17 mar 2010, 09:52

No to fajnie, już jestem i wiele spokojniejsza :)
za tydzień do lekarza :)
mam nadzieję że wrócę z dobrymi wieściami

[ Dodano: 27-03-2010 ]
:) jestem w 8 tyg ciąży :)

[ Dodano: 06-05-2010 ]
Witam,
dzisiaj odebrałam wyniki badania moczu i są nie ładne ;/
leukocyty 60-80
erytrocyty 10-15
bakterie liczne

gdzieś w internecie wyczytałam że to może być zapalenie pęcherza moczowego, nerek itp i jest to częste w ciąży ale bardziej martwi mnie to że może to być spowodowane braniem azathopriny ;/
wie ktoś coś na ten temat??
pozdrawiam

blanka
Debiutant ✽
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: małopolskie

Post autor: blanka » 04 lut 2011, 12:28

Hej! Jestem nowa , choruję na inną chorobę ale biorę podobne leki co wy. Obecnie jestem na Azie 100 mg i Metypredzie 6 mg. Interesuje mnie temat ciąży. Często wchodzę na to forum ale wątek z ciążą zamilkł. Czy są jakieś nowinki, pojawiły się nowe mamy może :roll: ? Napiszcie coś.

P.S. A jak u Ciebie Niuniu?

blanka
Debiutant ✽
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: małopolskie

Post autor: blanka » 04 lut 2011, 12:45

Dzięki Majka za info :roll:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przebieg Ciąży”