Nawrót CU w ciąży...

wszystkie obawy i rady związane z przebiegiem ciąży

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Rima
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie
Kontakt:

Nawrót CU w ciąży...

Post autor: Rima » 16 sie 2008, 12:36

Choruje od pięciu lat, ale rzuty ma tak lekkie że leki brałam jhedynie doraźnie. Mój gastropenterolog uprzedzał mnie ejdnak że w ciąży to sie może zmienić. I zmieniło się. Na początku jeszcze nie włączałyśmy leków ale od końcówki czwartego miesiąca i czopki Pentasa i Salofalk 3X1 i... miesiąc jestem na kuracji i nie widzę żądnej poprawy oprócz wsłączonego dodatkowo żelaza, bo niestety krwawienia są częśte i obfite. Jakie są wasze doświadczenia - moja gatro mówi że powinno w 7 miesiącu się trochę uspokoić, bo genarlnie cioąże znoszę śp;iewająco. Jak to było z Wami? Czy te bóle brzucha skórcze jeliat nie zaszkodziły Waszym pociechom???
Dziękuję za każdy głos.
Iza

Awatar użytkownika
Behemot(ka)
Początkujący ✽✽
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: Nawrót CU w ciąży...

Post autor: Behemot(ka) » 19 sie 2008, 19:25

Miałam nieleczone CU w ciąży i moja kluska urodziła się za wcześnie i z hipotrofią :(

Leki: Sulfasalazyna 2/2/2 Effectin 0/0/1 Depakina 1/0/1 + Kwas foliowy

Stan: Remisja kliniczna i endoskopowa

Nie jestem leniwa, po prostu mam wadliwy system dystrybucji energii.

http://www.venganza.org/

Awatar użytkownika
magdusia
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: magdusia » 20 sie 2008, 07:39

jak bylam w drugiej ciazy to nie wiedzialam jeszcze ze mam cu (bo leczono mnie na hemoroidy,ktorych nie bylo jak sie pozniej okazalo)...w trakcie ciazy mialam tylko jedna biegunke,corcia urodzila sie w 38 tyg.ciazy,wazyla 3210,dł.54 cm
...w czerwcu jak bylam na kontrolnej sigmoindoskopii lekarz zaproponowal mi jeszcze jedno dziecko,bo zdarzaja sie przypadki ze ciaza "leczy" cu-podobno sa takie przypadki...ja sie na taki eksperyment nie pisze...pzdr.

Awatar użytkownika
Linda123
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
Kontakt:

Post autor: Linda123 » 20 sie 2008, 11:16

magdusia pisze:lekarz zaproponowal mi jeszcze jedno dziecko,bo zdarzaja sie przypadki ze ciaza "leczy" cu-podobno sa takie przypadki...ja sie na taki eksperyment nie pisze...pzdr.
srtutututu pęczek drutu, :wink: , może być też i gorzej na dwoje babka wróżyła
biore: pentasa 2x2, sulfasalazyna 1x2
IBS u dziecka

Awatar użytkownika
doelli
Aktywny ✽✽✽
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: doelli » 20 sie 2008, 22:14

Dzieci nigdy dość! Każdy pretekst dobry, by je mieć albo nie... wybór należy do Ciebie, choć czasami różnie, to bywa...
Pod jednym względem lekarz ma z pewnością rację - przy następnym dziecku na pewno można zostać cudownie uleczonym, bo masz tyle do roboty, że niemasz czasu chorować, ba nawet pomyśleć o chorowaniu... :wink: :lol: :mrgreen:
W, to akurat wierzę, mam trójkę i czasami nie wiem, jak się nazywam, a dopiero na co choruję!!!
A eksperymenty?! Czemu nie, ale akurat nie z takim efektem...
doelli
Jak dobrze, że jesteście!

Rima
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: Rima » 22 sie 2008, 17:11

Dziękuję Wam za wszystkie odpowiedzi.
Właśnie wróciłam od gastro. Jednak gastro i gin troche się wykluczają. Ta pierwsza każe mi brac na skurcze brzucha Nospe do bólu a ta druga ograniczać.
W każdym badź razie nie zmieniła mi dawki, nadal 3x1 Salofalk + Pentasa czopki. Dołączyła Posterisan H w czopkach i Enterol w saszetkach.
Tak to na dany moment wygląda.
Pozdrawiam, wszywsktich i życze dużo dużo zdrowia...
Iza

Awatar użytkownika
doelli
Aktywny ✽✽✽
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: doelli » 22 sie 2008, 18:19

Również rozkurczowo działa magnez i to wydaje mi się lepszym rozwiązaniem. Ja jak byłam w ciąży na stałe miałam magnez, a Nospę w razie nasilenia objawów ze strony układu pokarmowego. Może o takim wariancie pomyślcie z lekarzem, ja łykam magnez z wit. B6, bo wtedy łatwiej się przyswaja. Teraz biorę 2 tab. dziennie, a w ciąży, to 2x dziennie po 2 tab.
doelli
Jak dobrze, że jesteście!

iloncia
Debiutant ✽
województwo: świętokrzyskie

nawroty cu w ciąży

Post autor: iloncia » 24 sie 2008, 11:39

jestem w 5-tym m-cu ciąży i od 1,5 m-ca mam nawrót choroby. ponad rok temu byłam w szpitalu z zaostrzeniem a choruje już 3 lata. do niedawna było wszystko dobrze ale od 1,5 m-ca choroba dała znać o sobie,choć jestem cały czas na sulfasalazynie obecnie 4 razy 2 tabletki, i choroba sie pogłębia. boję sie o moje dziecko zeby mu nie zaszkodzić,czuję sie co raz gorzej biegunki i krwawienia.lekarz mówił mi że gdybym zaszła w ciążę jest taka możliwość że choroba sie cofnie,nie wiem czy to prawda a moje obawy sie nie zmniejszają. Pomocy jeżeli ktoś może mi coś doradzić bardzo proszę... :smutny:

Awatar użytkownika
Linda123
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: Linda123 » 24 sie 2008, 15:03

iloncia do lekarza gastrologa pendem, może będziesz musiała brać sterydy
biore: pentasa 2x2, sulfasalazyna 1x2
IBS u dziecka

Awatar użytkownika
Miki
Początkujący ✽✽

Post autor: Miki » 28 sie 2008, 21:24

Rima a kto Cię prowadzi w Olsztynie w poradni gastrologicznej?
Pozdrawiam Olsztynianka!

Rima
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: Rima » 01 wrz 2008, 10:16

Witaj
Ja chodzę prywatnie do dr Buczyńskiej. Oczywiście jakiekolwiek badania to bierze mnie do Miejskiego szpitala.
Jak narazie ejstem wymęczona tą chorobą, nie potrafię czerpać radości z potomka, bo gdy się ma bóle, skórcze, i krwawienia i wizyty kilkanaściue razy ciągu dnia i jelito jest już tak zmasakrowane to i wonocy daje o sobie znać i spać nie można.
Za około tydzień mam mieć rektoskopie - myslicie ze to bezpieczne w 6 miesiącu ciąży>>
Iza

Awatar użytkownika
Miki
Początkujący ✽✽

Post autor: Miki » 01 wrz 2008, 19:27

Ja się leczę u dr. Nowak w Szpitalu Wojewódzkim na oddziale gastrologicznym.
Nigdy nie miałam rektoskopii więc nie mogę nic na ten temat powiedzieć.
Pozdrawiam i życzę dużo zdrówko :roll:

iloncia
Debiutant ✽

Post autor: iloncia » 08 wrz 2008, 15:39

jak już wcześniej pisałam,jestem w ciąży.od tygodnia biorę enkorton 0,40mg 2x no i sulfasalazynę 3x2 tabletki. tak wogule to chciała bym wiedzieć jakie niesie zagrozenie przyjmowanie enkortonu w ciąży bo ja mam mętlik w głowie i co raz bardziej sie martwię, czy wszystko będzie w porzątku z maluszkiem.Czy ktoś może cos wie więcej o tych sterydach :smutny: .

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 08 wrz 2008, 19:54

Poradnik na temat ciąży jest gotowy, ale jeszcze nie wydany. Napisz e-mail to dostaniesz.
Ogólnie to powinnaś dostać mesa w czopkach lub wlwkach i jeśli steryd to najlepiej budesonid we wlewkach (w Polsce niedostępny, w Niemczach tak), ewentualnie hydrokortyzon we wlewkach. Jeśli masz zajęte więcej niż lewa strona jelita to steryd ogólny tak krótko jak to możliwe.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

iloncia
Debiutant ✽

Post autor: iloncia » 10 wrz 2008, 17:29

Ja sie nie oriętuje za bardzo w tych wszystkich lekach,licze jedynie na lekarza.Ale czy to znaczy,że różne postaci leków we wlewkach są bezpieczniejsze w okresie ciązy niż stosowanie sterydów?To znaczy zostałam pionformowana o możliwości komplikacji i zagrozenia,ale cóż można zrobić skoro nad tym myślą takie mądre głowy.I jeszcze jedno ,czy najkrótrzy okres stosowania to 1,5 miesiaca?

Zablokowany

Wróć do „Przebieg Ciąży”