poród

wszystkie obawy i rady związane z przebiegiem ciąży

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Małgosia
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

Re: poród

Post autor: Małgosia » 10 sty 2009, 10:46

W trakcie kwalifikacji do znieczulenia w trakcie porodu (ok. miesiąca przed terminem porodu byłam na takiej wizycie w przychodni przyszpitalnej) zostałam poinformowana o możliwych różnych efektach ubocznych. Jednym z nich było to, że mogę nie czuć bólów partych. I rzeczywiście tak było.
Podczas porodu cały czas była przy mnie pani doktor anestezjolog. Co jakiś czas (jak ból się nasilał) dostrzykiwała mi kolejne dawki znieczulenia. Jak już nastąpiło całkowite rozwarcie szyjki macicy powinnam podobno poczuć potrzebę parcia (tak mi powiedzieli). Ale ja nic takiego nie czułam. Bóle i skórcze były cały czas takie same jak wcześniej (znieczulenie nie zniosło całkowicie bólu). Poza tym po 10 godiznach porodu byłam już bardzo zmęczona i być może nie miałam siły przeć.
Położna i lekarz kazali mi przeć. Lekarz nawet kładł mi się na brzuchu, żeby pomóc mi wypchnąć dziecko (to było dość nieprzyjemne). W końcu zdecydowali, że nie ma co - trzeba dla bezpieczeństwa dziecka zrobić cesarkę.

Z relacji koleżanek rodzących naturalnie wiem, że rzeczywiście w ostatniej fazie porodu czyły ogromną potrzebę parcia. Ja nie miałam takich odczuć.

Mam jedno dziecko więc nie mam porównania jak by to było, gdybym nie miała znieczulenia i poród był naturalny.

Ze względu na okropny ból głowy po porodzie (skutek uboczny ZOP) to raczej następnym razem bym się nie zdecydowała na ZOP. A jeśli chodzi o cesarkę - dość szybko doszłam do siebie (już po kilku godzinach od cc położne każą wstawać i zajmowac się dzieckiem - służy to zapobieganiu robieniu się zakrzepów chyba).

Pozdrowienia
będzie dobrze :-D

Awatar użytkownika
makika83
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Post autor: makika83 » 13 sty 2009, 15:52

myślałam, że czasy kładzenia się na pacjentce i wypychania dziecka a niej łokciami już są za nami :/ ja zacznę starania za trzy miesiące, nastawiam się na poród siłami natury..
dla każdego życie ma co innego

Asamax 3x 1000mg

Awatar użytkownika
Doris
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie

Post autor: Doris » 27 lut 2009, 12:46

choruje na CD i mam czynna przetoke okoloodbytnicza, lekarz zapowiedzial mi ze bede miala cesarke
Crohn

Zablokowany

Wróć do „Przebieg Ciąży”