kiedy dziewczynka

wszystkie obawy i rady związane z przebiegiem ciąży

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Shadowka
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: śląskie
Kontakt:

kiedy dziewczynka

Post autor: Shadowka » 28 sty 2010, 13:32

Hej, jak taki temat byl to prosze usunac, ale do tematu:
chodzi mi o to, że uwierzyłam w mozliwość poczęcia córeczki wedle reguły prędkości i żywotności plemników. Jednak tutaj trzeba dobrze trafić a raczej nie trafić wyprzedzić owulację stąd moje pytanie. Jaka metoda najlepiej po dłuższej obserwacji pomoże mi wyznaczyć ten moment i hmm jak ona dokładnie działa trzea do mnie łopatologicznie bo ja zawsze mam zbyt wiele pytań dlatego nigdy tego pojąć nie moge :)
Pozdrawiam
Shadi

"nie szukałam doskonałości - sama przyszła "

Obrazek

Awatar użytkownika
megi_25
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD u partnera
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: kiedy dziewczynka

Post autor: megi_25 » 28 sty 2010, 14:14

Hej

Shadowka to już myślisz o drugim dziecku??? Super. Podziwiam. Mój ma niecałe półtora roku, ale obawiam się, że nie podołałabym teraz z dwójką.

Jeśli chodzi o planowanie dziewczynki to sama próbowałam. Próby trwały prawie rok i w końcu poszliśmy na całość "czyt. na chłopaka" i jest chłopak jak malowany.
Zasada jest taka, że na dziewczynkę trzeba dwa dni przed owulacją a na chłopca w dniu owulacji.
Niestety nie jest to wcale takie proste, bo trudno dokładnie wyznaczyć dzień owulacji.
Najlepiej współżyć od pierwszego dnia po okresie do momentu pojawienia się śluzu płodnego /jeśli obserwuje się taki śluz/. Można też mierzyć temperaturę i zapisywać w specjalnym programie w internecie. Program ten wyznacza dzień owulacji. Jeśli cykle są regularne to po paru takich cyklach można się mniej więcej zorientować,kiedy wypada owulacja.
Ja teraz też marzę o dziewczynce i będziemy się o nią starać, ale pewnie też w końcu odpuścimy i znów będzie chłopak.
Pozdrawiam
Megi

P.S zapomniałam o testach owulacyjnych. Można je kupić w aptece. Polecam testy LH firmy Hydrex /moim zdaniem czułe i chyba najlepsze z tych,które przetestowałam/. Wtedy staramy się od końca okresu do momentu pozytywnego testu owu. Test owu jest pozytywny gdy obie kreski są jednakowe, lub testowa ciemniejsza. Jeśli starania byly do 24 godzin przed pozytywnym testem to odpuszczamy, gdy nie należy znów się kochać.
Żona Crohnowca mama urwisów Wiktora i Wojtka :-)))
Mąż: Leki: BRAK,po humirze dwa lata remisji endoskopowej teraz nawrót !!!!!

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Choroba: CD

Post autor: -Ania- » 28 sty 2010, 14:19

mówisz że wyprzedzic owulację... hm

Powiem Ci tak - ja po około 5-6 miesiącach stosowania NPR już to potrafię.
Ale wszystko zalezy od ciebie i od Twego organizmu.
Jeżeli jest w miare regularnie to Ci sie to uda, jeśli nie no to.. będzie chłopiec.

To, co stosuje popularnie nazywa się kalendarzykiem.
ryzykowny, ale minimalny czas stosowania to 3 miesiące.

Tobie proponuję tak: jeden cykl codziennie o tej samej godzinie mierzysz temperature w tym samym miejscu, tym samym termometrem i zapisujesz.

Jak juz rozpoznasz owulację - poznasz po tym, że temp jest wyższa o minimum dwie kreski, to po tym fakcie masz około 12-14 dni i będziesz miesiączka. Zaznaczasz sobie, kiedy było 3-4 dni przed owulacją.

W nastepnym cyklu zaznaczasz sobie że np. 20 luty to będzie 3 dni przed planowaną owulacją. Jesli sie wszystko sprawdzi i tak będzie, to w nastepnym cyklu masz o wiele więcej pewności co do wyprzedzenia owulacji niż gdybys tej metody nie stosowała.
Jeżeli będa przesunięcia o 1-2 dni lub cos nieoczekiwanego to moim zdaniem warto poczekac jeszcze jeden cykl.

Wszystko zalezy od tego ile czasu chcesz temu poświecic.
Mozesz sie tez podeprzec testami owulacyjnymi.

ania

p.s. w razie potrzeby służę pw/gg
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: leila » 28 sty 2010, 15:54

a ja nie bede planowac płci ,zdam sie na los para dziewczynek czy chłopców tez jes t fajna,
protokół immunologiczny,5 praw natury ,dieta antyhistaminowa i przeciw grzybiczna :roll:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Alexandra_
Początkujący ✽✽
Choroba: IBS
Kontakt:

Post autor: Alexandra_ » 28 sty 2010, 16:53

Może zrobię małe ot, ale może mi ktoś wytłumaczyć jak dzięki metodzie 'kalendarzyka' (metoda dla kobiety) powstanie 'wymarzona' płeć, skoro to przecież plemniki posiadają chromosom decydujący o płci.

Przepraszam za przerywnik, ale proszę oświećcie mnie, bom ciemna :oops:
Hey, mister. This here is the stairway to heaven. You know that, don't cha?

Awatar użytkownika
Shadowka
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Shadowka » 29 sty 2010, 00:50

dzieki wam wielkie, o tych testach nie mialam pojecia ze takie istnieja, a z tym mierzeniem i wymierzaniem kiedy ta owulacja bedzie to jakas wyzsza szkola jazdy jest dla mnie.
zorientuje się po ile są te testy i może zdecyduje się na taką formę
megi_25 pisze:Shadowka to już myślisz o drugim dziecku??? Super. Podziwiam. Mój ma niecałe półtora roku, ale obawiam się, że nie podołałabym teraz z dwójką.
megi narazie mysle, chce dziewczynke i podjerzewałam, że właśnie trzeba się poobserwować dlatego ptorzebuje na to sporo czasu, a potem czas na próby pewnie część nieudanych, i może się w końcu uda zanim zrezygnuje i pójde na całość
a ja nie bede planowac płci ,zdam sie na los para dziewczynek czy chłopców tez jes t fajna,
zgadzam się z Tobą, ale fajnie byłby mieć i dziewczynę, poza tym Radkowi się marzy, i odpada problem a raczej stres z pielęgnacją peniska :)
monikaaa_19 pisze:Skuteczność metody Shettlesa wynosi 75–80 proc."
monika dzięki wielkie za te słowa, to bardzo pocieszające a tego jeszcze wcześniej nie doczytałam :) to nic zostaje się obsrewować i potem założyć nowy wątek , narazie będe rozpieszczac Gucia :)
Pozdrawiam
Shadi

Obrazek

Awatar użytkownika
megi_25
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: megi_25 » 29 sty 2010, 07:07

Shadowka ja myślę podobnie jak Ty. Starania o dziewczynkę mogą zająć dużo czasu, więc lepiej zacząć wcześniej. Chociaż los jest przekorny i można zajść w pierwszym miesiącu. Ja też mając chłopca marzę o dziewczynkę, chociaż marzyłam o dwóch dziewczynkach.

Mierzenie temperatury jest bardzo proste. Mierzy się o tej samej porze każdego dnia i zapisuje w zeszycie. Potem można wprowadzić do specjalnego programu w internecie, gdzie wpisuje się też rodzaj śluzu i inne informacje i program sam to wylicza /jest darmowy/. Oczywiście aby nie było łatwo, temperatura powinna być mierzona o stałej porze i po dobrze przespanej nocy, chociaż parę godzin /co przy moim synku jest trudne,ciekawe jak przy Twoim???/.
Pozdrawiam
Megi

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Choroba: CD
Kontakt:

Post autor: Raysha » 29 sty 2010, 07:52

Shadowka, widzę, że ostro wziełaś się do roboty, by była przyjaciółka Gucia :)
Czyżby moje zdjęcie Cię do tego zmobilizowało? :D

Awatar użytkownika
Shadowka
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Shadowka » 29 sty 2010, 09:02

Mikrusia zgadza się , Twoje zdjęcie przepełniło czaszę. Ja zawsze marzylam o starszym bracie więc chce by Gucio takowym był :)

megi wielkie dzięki jakbyś mogła mi podać hmm tutaj a jeżęli tutaj nie da rady to na pw linka do tego programu - skoro masz jakis sprawdzony

wielkie dzięki
Pozdrawiam
Shadi

Obrazek

Awatar użytkownika
megi_25
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: megi_25 » 29 sty 2010, 09:23

Ja prowadziłam w angielskim ale tu znalazłam w polskim.

http://www.nmpr.bfe.pl/

Myślę, że tu też znajdziesz pomocne informacje.

http://www.babyboom.pl/forum/staramy-si ... czki-6363/ /na dole strony są dokładne opisy jak mierzyć temperaturę i jak obserwować śluz/

Pozdrawiam
Megi

P.S. znalazłam ten w którym ja prowadziłam http://www.fertilityfriend.com/
Ostatnio zmieniony 29 sty 2010, 09:37 przez megi_25, łącznie zmieniany 1 raz.

Obrazek

Obrazek

Olimpijka

Post autor: Olimpijka » 29 sty 2010, 09:36

zgadzam się z Tobą, ale fajnie byłby mieć i dziewczynę, poza tym Radkowi się marzy, i odpada problem a raczej stres z pielęgnacją peniska :)
Kochana 3 miesiace przed planowanymi staraniami niech Radek zacznie brac L-karnityne, minimum 500-tke dziennie ;)
L-karnityna zwieksza szanse na poczecie dziewczynki, do tego starania zaraz po miesiaczce i najlepiej wstrzymac sie juz dzien przed owulacja.
Osobiscie znam przypadki, ze metoda z tymi witaminkami pomogla, na pewno bardziej niz proby "wstrzelenia sie" :)
Zycze powodzenia!

Awatar użytkownika
megi_25
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: megi_25 » 29 sty 2010, 09:42

Olimpijka a w jaki sposób L-Karnityna wpływa na większe szanse na poczęcie dziewczynki??? Nigdy o tym nie słyszałam. Przeczytałam ulotkę i to jest na spalanie tłuszczui odchudzanie.
Pozdrawiam
Megi

Obrazek

Obrazek

Olimpijka

Post autor: Olimpijka » 29 sty 2010, 09:44

megi_25 pisze:Olimpijka a w jaki sposób L-Karnityna wpływa na większe szanse na poczęcie dziewczynki???
Zwieksza predkosc plemnikow i tym samym daje im podobne szanse dotarcia "do celu" co plemnikom meskim.
L-karnityna nie jest tylko na spalanie tluszczu. Jest wspomagaczem w leczeniu nasienia o zbyt niskich parametrach, zbyt wolnych plemnikow.

"L-karnityna jest składnikiem zarówno plazmy nasiennej jak i komórek nasiennych.
Odgrywa bardzo ważną rolę w procesie dojrzewania plemników oraz stymulacji ich ruchliwości.
Fruktoza jest jednym z najważniejszych substratów energetycznych obecnych w ludzkim płynie nasiennym. Fruktoza jest wykorzystywana przez plemniki jako źródło energii.
Acetyl-L-karnityna jest estrem acetylowym L-karnityny. Acetyl-L-karnityna jest najbardziej wydatną formą karnityny w nasieniu i jest ważnym elementem przy stabilizacji błony plazmatycznej nasienia. Acetyl-L-karnityna służy również jako źródło energii dla plemników w znacznym stopniu determinującej także stopień ich ruchliwości."

Bardzo prosze ;)

Awatar użytkownika
megi_25
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: megi_25 » 29 sty 2010, 10:12

Dziękuję Olimpijka

Czyli w zasadzie L-Karnityna nie tyle zwiększa szanse na poczęcie dziewczynki co w ogóle na poczęcie.
Bo jak męskie są szybsze od żeńskich to teraz to będą po prostu torpedy :wink:

Ja kiedyś właśnie kupiłam lek na poprawę nasienia, ale lekarz powiedział,że to działa i na żeńskie i na męskie, więc w sumie szans na żadną płeć to nie zwiększa.
Pozdrawiam
Megi

Obrazek

Obrazek

Olimpijka

Post autor: Olimpijka » 29 sty 2010, 10:23

megi_25 pisze: Czyli w zasadzie L-Karnityna nie tyle zwiększa szanse na poczęcie dziewczynki co w ogóle na poczęcie.
Bo jak męskie są szybsze od żeńskich to teraz to będą po prostu torpedy :wink:
To nie tak do konca. Bardziej wyrownuja sie szanse, ale ze plemniki typu X sa silniejsze, to dluzej przezyja w niesprzyjajacych warunkach.

Zablokowany

Wróć do „Przebieg Ciąży”