Ciezarowki - jelitowki

wszystkie obawy i rady związane z przebiegiem ciąży

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Mag_Jez
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie

Re: Ciezarowki - jelitowki

Post autor: Mag_Jez » 28 maja 2010, 18:04

Witam ciezarowki-jelitowki

Jestem juz po porodzie. 18 maja urodzilam sliczna Anulke. Ania wazyła 3700, 58 cm. Przyszla na świat w 39 t.c. przez c.c.

Z wielka radoscia przyjela ja cala rodzinka a przede wszystkim jej dwuletnia siostrzyczka Emilka.

Serdeczne gratulacje dla Agikkus i Moniki.

Ja na czas karmienia odstawilam AZA i zostalam przy Jucolonie zgodnie ze wskazaniami gastro. Przy pierwszym dziecu tez tak mialam zalecone. Niestety niekarmilam zbyt dlugo bo mialam malo pokarmu teraz niestety zapowiada sie podobnie.

Awatar użytkownika
Agikkus
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Kontakt:

Post autor: Agikkus » 28 maja 2010, 18:33

Gratulacje dla Moniki i Mag_Jez!!!

Ja w ogole musze sie przyznac, ze jestem w glebokim szoku, bo w ciazy przytylam 18 kilo, dzis sie zwazylam i... i jeszcze 2 kilogramy i bede wazyla tyle samo, co przed zajsciem w ciaze :roll:
Jakby tego bylo malo, to udalo mi sie dzis zalozyc jeansy przed-ciazowe!!! :lol: 17 dni po porodzie (jesli mozna tak nazwac cc)?!
A zawsze myslalam, ze jak bede w ciazy to sie strasznie roztyje, a potem nigdy tych kilogramow nie zrzuce!
Ach, te karmienie piersia :mrgreen:

monika84
Początkujący ✽✽
województwo: mazowieckie

Post autor: monika84 » 28 maja 2010, 21:16

Dzięki dziewczyny ;) Adusia pomyliła ostatnio dzień z nocą :neutral: , ale jakoś dajemy radę, tylko oczy mam czerwone jak u królika, ale czego to się nie robi dla dziecka. Muszę ją jakoś przestawić na spanie w nocy a nie w dzień :roll:

A co do wagi to ja przytyłam w ciąży 7kg, dzisiaj 8 dzień po porodzie i też założyłam jeansy sprzed ciąży :) Co prawda w ciąży też w nich chodziłam, ale rozpięty suwak ukrywałam pod pasem ciążowym.

[ Dodano: 28-05-2010 ]
Mag_Jez gratuluję ! Same wielkie kobitki się rodzą, a ta moja to przy twojej i Aggikus to okruszek :)

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 28 maja 2010, 23:15

dajecie dziewczyny nadzieje bo ja dzis kupilam fajne rybaczki tylko niedlugo nie bede mogla sie zapiac :mrgreen: ale tlumacze sobie ze w koncu po ciazy je zaloze :mrgreen:
Obrazek

Awatar użytkownika
ita71
Doświadczony ❃
Choroba: CD u dziecka

Post autor: ita71 » 29 maja 2010, 00:07

Mag_Jez pisze:Jestem juz po porodzie. 18 maja urodzilam sliczna Anulke. Ania wazyła 3700, 58 cm. Przyszla na świat w 39 t.c. przez c.c.
Gratuluję :smile:
Płeć piękna rośnie w siłę,same dziewczynki przychodzą na świat :wink:
Nigdy nie mów nigdy...

Awatar użytkownika
Antonietta
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: Antonietta » 29 maja 2010, 10:35

Monika gratuluje Przeslicznej Corki !!!!!!!!!!!!!!! Cudo doslownie !!!

Agikks szczesciaro :wink: ja naleze do tej drugiej czeci kobiet, ktore nie gubia karmiac piersia ni grama, wiec jak spadlam po porodzie tak po miesiacu wazylam tyle ile w dniu porodu.

Moniko pytalas dlaczego wczesniej Cie "rozwiazano", moja pani chirurg tez tak sugeruje, aczkolwiek ja nie chce zgodzic sie na cc. Natomiast gin nie widzi powodu, wiec juz sama nie wiem do konca co myslec o tym.

Mag karm, karm, karm - nie poddawaj sie !!! Szkoda ze daleko mieszkasz, moglabym Ci jakos pomoc. Mnie uratowaa mama olezanki z sali jak rodzilam 1 dziecko.
Jest tez hernatka z herbapolu za 5 zl w aptece, ale zapomnialam nazwe. Jeden dwa dni sobie popij i dalej sie rozbudzi. Jak tylko znajde nazwe to napisze
"Mezny ten,kto w utrapieniu nie traci otuchy" [?]

Awatar użytkownika
funia
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: funia » 29 maja 2010, 12:44

dziewczynki, gratuluję!!!! no i dojscia do figury sprzed ciązy takze!!

ja ostatnio widzę, ze woda mi się zatrzymuje - stopy mam jak poduszeczki, kostki na grubość lydki. wagowo 8,5 kg, mam nadzieję, że to wszystko zejdzie, bo kurcze, wymieniac garderobę nieciekawie (plus taki, ze latem mozna chodzic w sukienkach, jakos sie porozciagaja)

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: ranka » 29 maja 2010, 20:32

zdycham.. doslownie zdycham, tak mi jelita daja w kosc. mam biegunki.chyba chudne ale juz nawet nie staje na wage.

pomaga mi NoSpa ale jest taka gorzka..

moja siostra po pol roku stracila 20 kilo :D ale karmila piersia , moze sie skusze na ta opcje jak urodze :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Antonietta
Początkujący ✽✽

Post autor: Antonietta » 30 maja 2010, 18:36

jak ja Wam zazdroszcze tego chudniecia karmiac... ja karmilam prawie rok i prawie 1,5 roku i tylam... wiec u mnie chyba lepiej bedzie nie karmic :cry:

Awatar użytkownika
Agikkus
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Agikkus » 30 maja 2010, 19:05

funia pisze: ja ostatnio widzę, ze woda mi się zatrzymuje - stopy mam jak poduszeczki, kostki na grubość lydki.
Ja tez tak mialam. Nogi, rece i twarz spuchnieta! Ale po porodzie wszystko poszlo i znowu widze kosci na stopach :) Wczoraj ogladalam swoje zdjecia na godzine przed cesarka - mam twarz jak balon napuchnieta! :mrgreen: Na szczescie, to juz za mna :razz: Tak, wiec glowa do gory!

Mag_Jez
Debiutant ✽

Post autor: Mag_Jez » 30 maja 2010, 21:27

Antonietta chyba przydaly by mi sie porady, wiec gdybys mi cos podpowiedziala w sprawie karmienia to chetnie skorzystam.
Zastanawiam sie czy popelniam jakis blad przy karmieniu piersia czy to matka natura tak mnie stworzyla ze nie moge wykarmic wlasnych dzieci. Obecnie pije herbatki laktacyjne z hippa 2-3 dziennie no i duzo plynow, 1,5l wody mineralnej i inne plyny w sumie uzbiera sie tego ok. 3l. A moja dzidzia po wyciagnieciu tego co mam w piersiach dopija od 40 do 80 ml z butli. Jak daje tylko z butli to wypija nawet do 150ml. W szpitalu karmilam nawet po 5 godzin zeby dziecko zasnelo (na godzine ... :( ) I od nowa. Brodawki mialam tak zgryzione ze mie moglam ich dotknac a co dopiero karmic .. Dlatego zdecydowalam sie na dokarmianie. Podobnie sprawa wygladala z pierwszym dzieckiem. Wtedy wierzylam ze kazda matka potrafi wykarmic wlasne dziecko i karmilam niemal 24h/dobe i podlam po 4 tyg. z wyczerpania i poraz pierwszy dalam butle.
Tak wiec nie wiem co moge zrobic by karmic dziecko tylko piersia. Moze jakos leki na jelitka (a w moim przypadku jest to JUCOLON) odstraszaja moje dzieci od piersi. Moje dwie siostry karmily piersia i to dlugo, a ja mam problemy. Albo moje dzieci to olbrzymie pasibrzuchy :lol: .

Chyba nowy temat by sie przydal dla mam jelitowek.

kasinp
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: kasinp » 31 maja 2010, 11:31

próbowałaś herbatki z apteki "bocian" ?? podobno bardziej dziala na laktacje niz hippy

Awatar użytkownika
Agikkus
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Agikkus » 31 maja 2010, 12:43

Mag_Jez, moje wszystkie polozne tutaj mowia, ze jesli bola Cie brodawki, to znaczy, ze dziecko jest zle dostawione do piersi. Jesli wszystko jest prawidlowo, to piersi nie powinny bolec i dziecko powinno wtedy najadac sie do syta.
Poza tym sugeruja, zeby nie dawac dziecku butelki, ani smoczka dopoki dziecko nie nauczy sie prawidlowo ssac piersi (pierwszy miesiac).
To tyle z mojego doswiadczenia.

Awatar użytkownika
Antonietta
Początkujący ✽✽

Post autor: Antonietta » 01 cze 2010, 09:44

To co pisze Aggikus to swieta prawda :!:
Poza tym moze to cos pomoze -> http://www.tolle.pl/pozycja/przygotowanie-do-karmienia

A to herbatka o ktorej pisalam -> http://www.bangla.pl/zdrowie/po-porodzi ... -p2733.htm

Meg szkoda ze tak daleko mieszkasz, ale przystewienie jest bardzo istotne. Dziecko musi rozchylic usteczka a Ty wtedy lekko scisnij brodawke i wloz mu ja do buzi. Hmmm dziwnie sie o tym pisze, lepiej pokazac.

Awatar użytkownika
niunia
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: niunia » 01 cze 2010, 16:41

Dzisiaj miałam wizytę u gastro, upewniłam się że moje leki dziecku nie zaszkodzą a próba zmniejszenia dawki może spowodować zaostrzenie co mogłoby źle się skończyć.

A co dla mnie najważniejsze to mój gastrolog stwierdził że mogę karmić piersią, ale jak urodzę to mam do niego przyjść i będziemy próbować zejść z azy.

wizyta bardzo dobrze na mnie wpłynęła, może teraz już się tak bardzo nie będę zamartwiać :)

Zablokowany

Wróć do „Przebieg Ciąży”