Mamusie i ich Dzidziusie

dział dla wszystkich matek, które chcą stworzyć swoje historie, podzielić się doświadczeniami, a przede wszystkim najważniejszą nowiną, że "Będzie Mamą"

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Truskawka
Aktywny ✽✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: wielkopolskie

Re: Mamusie i ich Dzidziusie

Post autor: Truskawka » 19 lis 2013, 20:15

oj iedna a sprawdzałas buzię w srodku moze jakies pleśniawki czy cos? no chybaze ząbki wychodzą faktycznie....
ja też bym chciała,zeby Mała powiedziała co ją boli...eh jakie to by było proste.....

nie dawaj jej herbatki bo to puste kalorie tylko mleko ...jak bedzie sie jej chciało pić to wypije wtedy mleko...
Truskawka:)

Obrazek

Awatar użytkownika
kafka
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: małopolskie

Post autor: kafka » 19 lis 2013, 21:18

Joanna, próbuj z mleczkiem, bo taki maluch jeśc, a zwłaszcza pic musi :( Nie wadomo co doradzic, bo to może byc od wszystkiego, łącznie z najbardziej blahym powodem - żądaniem mamy blisko siebie - może noś ją i przytulaj, masuj, chustuj jeśli używasz chusty... No i obserwuj czy się jakaś jelitówka nie zaczyna lub przeziębienie, a jeśli dalej nie będzie chciała jeśc to do lekarza.

O koperku też dobre rzeczy słyszałam, ale też i odwrotne. Ja przykładowo mam całkowitego bana na koperek, bo mi po nim brzuch rozrywa :)

JOANNA86
Początkujący ✽✽

Post autor: JOANNA86 » 20 lis 2013, 10:14

Dzieki dziewczyny za rady,wczoraj wieczorem przed snem zjadla mleko jak gdyby nic i w noc tez jadla tak jak zawsze,rano obudzila sie i zrobila kupke taka ciemna ale to pewnie po wczorajszej herbacie zaparzylam miete i koper.wszystko bylo ok minelo 3godz.i zawsze jadla mleko i do spania podalam jej butelke pociagla trzy razy i znowu w placz podalam smoczka i polozylam spac.rece mi opadaja juz sama zglupialam i nie wiem co robic,przestane podawac herbate i zobacze a jak nie przejdzie to do lekarza.pozdrawiam
ZAWSZE MOGŁO BYĆ GORZEJ
LEKI:
pentansa 1g 3tab.rano
encorton 5mg
aza75rano i wieczorem
pentansa 1g 1tab.wieczorem
probiotyki

Awatar użytkownika
Truskawka
Aktywny ✽✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: wielkopolskie

Post autor: Truskawka » 21 lis 2013, 20:06

Joanno i jak się czujecie?
Truskawka:)

Obrazek

JOANNA86
Początkujący ✽✽

Post autor: JOANNA86 » 22 lis 2013, 17:15

Truskawka, Wiesz jak odlozylam herbatke to jest duzo lepiej czsem troszke jej zaburczy w brzuszku ale jest juz o wiele spokojniejsza,mam nadzieje ze juz bedzie ok.a jak tam Twoja niunia :roll:
ZAWSZE MOGŁO BYĆ GORZEJ
LEKI:
pentansa 1g 3tab.rano
encorton 5mg
aza75rano i wieczorem
probiotyki

Awatar użytkownika
kafka
Początkujący ✽✽

Post autor: kafka » 22 lis 2013, 21:07

magdalene, to chyba prawda, bo poki nasza cora byla na mm to tez malo piła. Piła, bo piła, ale naprawdę niezbyt wiele, wyłącznie wodę. Teraz ma 15 miesięcy i dalej pije tylko wodę, chociaż teściowa nalega, żeby zacząc podawac soczki.
joanna , a malutka zaczęła jadac normalnie?

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: łódzkie

Post autor: ulka1986 » 22 lis 2013, 21:49

Z soczkammi to też jest różnie trzeba je wprowadzać powoli bo różnie na nie małżeństwa reagują
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
miasto: Kraków
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 22 lis 2013, 23:52

ulka1986 pisze:Z soczkammi to też jest różnie trzeba je wprowadzać powoli bo różnie na nie małżeństwa reagują
A to Ci niedogodne te małżeństwa :wink:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 23 lis 2013, 00:05

Natuśka, może Ty pomożesz....
Zdaje się, że moje piersi nie wyrabiają już z produkcją pokarmu ... Nad czym ubolewam bardzo, bo uwielbiam nasze karmienia...
Zastanawiam się nad wprowadzeniem jednego nocnego posiłku w postaci mm. I teraz pyt. za 100 pkt.
Jak wprowadzić do diety maluszka mm?

A. Mieszając pm z mm w proporcjach 3/4 i 1/4 - stopniowo zmieniając proporcję, aż zostanie samo mm.
B. Podawać pm i mm w proporcjach j/w, ale osobno (czyli najpierw np. 30 ml mm z butli i uzupełniam piersią).
C. Wieczorny posiłek zastąpić w całości mm, bez "podchodów", a pm odciągnąć na"czarną godzinę" ;)
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

JOANNA86
Początkujący ✽✽

Post autor: JOANNA86 » 23 lis 2013, 09:22

kafka, Tak malutka znowu jada z apetytem i jest znowu wesolutka.Cinimini, oj bardzo trudne pytanie ja wybralabym warjant C no ale to moje zdanie :wink:
ZAWSZE MOGŁO BYĆ GORZEJ
LEKI:
pentansa 1g 3tab.rano
encorton 5mg
aza75rano i wieczorem
probiotyki

JOANNA86
Początkujący ✽✽

Post autor: JOANNA86 » 23 lis 2013, 09:25

kafka, Tak malutka znowu jada z apetytem i jest znowu wesolutka.Cinimini, oj bardzo trudne pytanie ja wybralabym warjant C, no ale to moje zdanie :wink:
ZAWSZE MOGŁO BYĆ GORZEJ
LEKI:
pentansa 1g 3tab.rano
encorton 5mg
aza75rano i wieczorem
probiotyki

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
miasto: Kraków
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 24 lis 2013, 14:57

To i tu może odpowiem :wink:

Opcja A bardziej sprawdzi się przy przechodzeniu z mleka początkowego na następne, bo szkoda PM jeśli dziecko nie do je.
Opcja B OK, tylko, ze najpierw podać swoje, a potem ewentualnie dokarmić, jeśli bardziej zależy nam na jak najdłuższym utrzymaniu pokarmu.
Opcja C też OK, ale jeśli tylko MM to nie wieczorem/na noc, bo może boleć brzusio.. No i jeśli wprowadza się MM to trzeba obserwować, czy Małemu pasuje, bo czasem są objawy nietolerancji (z resztą jak przy wszystkim).
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
cebulka
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: mazowieckie

Post autor: cebulka » 25 lis 2013, 15:28

My realizujemy wariant B i C tzn po moich cyckach mała nadal jest głodna więc dojada enfamilem, nie zawsze bo nad ranem np jest tylko cycek, za to przed snem tylko mm bo Miśka jadła po kąpieli przez 2h z cycka i co chwile usypiała potem jeszecze dojadała mm już była totalnie padnięta... więc aby się szybko najadła i bez płaczu i długiego usypiania poszłą spać dajemy mm i dziecko spokojnie zasypia i spi długo...dziś padł rekord 7h....wreszcie się wyspałam :razz:
azathioprine vis 1x50mg
Salofalk 2x2
Dicoflor 60 doraźnie
vitrum calcium 1x1
Femibion natal 1 1x1
Kwas foliowy 1x1
Rutinoscorbin 2x2
Obrazek

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 28 lis 2013, 22:38

magdalene pisze:No to mamy... zęby :neutral:
seriooooo ?? O Wow...Julek co prawda tez sie ślini na całego i żuje język, ale każdy mnie uspokajał, że spokojnie coś takiego może trwać 2-3 m-ce... No to pięknie się Panna wyrwała :D
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

JOANNA86
Początkujący ✽✽

Post autor: JOANNA86 » 29 lis 2013, 15:17

magdalene, no to jedna z glowy :wink:
Ciekawe kiedy mojej Elizce wyjda,teraz mam urwanie glowy synka mam w szpitalu od wtorku na wyrostek :smutny: (mam nadzieje ze nic zlego nie wyjdzie z badania hist.)cale szczescie ze mam mame pod reka to zajela sie malutka,maz dzisiaj dopiero dotarl.jestem wykonczona malutka malo co mnie widzi :smutny: strasznie sie martwie o synka zeby tylko byl zdrowy i nie mial tego dziada co ja
ZAWSZE MOGŁO BYĆ GORZEJ
LEKI:
pentansa 1g 3tab.rano
encorton 5mg
aza75rano i wieczorem
probiotyki

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mamusie i Maluchy”