Zajezdnia ciężarówek ;)

dział dla wszystkich matek, które chcą stworzyć swoje historie, podzielić się doświadczeniami, a przede wszystkim najważniejszą nowiną, że "Będzie Mamą"

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
JOANNA86
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: małopolskie

Re: Zajezdnia ciężarówek ;)

Post autor: JOANNA86 » 23 lip 2013, 16:22

I ja nie mam super bylam dzisiaj u gin.mam czeste skurcze i brzuch sie stawia musze lezec i brac wieksza dawke magnezu a jelita nawet sie uspokoily" jak nie urok to sraczka przychodza z nienacka" :lol: za dwa tyg.znowu do kontroli oby wytrzymac chociasz 4tyg.i tak bede miala cc bo ulozona jest posladkowo.Trzymajcie sie kobietki :wink:
ZAWSZE MOGŁO BYĆ GORZEJ
LEKI:
pentansa 1g 3tab.rano
encorton 5mg
aza75rano i wieczorem
pentansa 1g 1tab.wieczorem
probiotyki

Awatar użytkownika
cebulka
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: mazowieckie

Post autor: cebulka » 23 lip 2013, 19:55

A u nas też nieciekawie, jutro zakładamy krążek, jakiś specjalny w dodatku...szyjka się zmiękczyła i ustawiona jest jak do porodu, lekarz choć rzadko mu się to zdarza był bardzo poważny...mówił, że dobrze jak uda się do 35-36tc wytrzymać, w karcie ciąży już mam wpis odnośnie ustalenia daty cc...podłamało mnie to trochę :cry: ...myśłałam, że jak się tak oszczędzam to będzie ok...a tu takie buty...w dodatku Mała upodobała sobie dziś uderzanie mnie właśnie w dół, w szyjkę...mówie do niej, tłumacze, a ona uparcie robi to samo....
azathioprine vis 1x50mg
Salofalk 2x2
Dicoflor 60 doraźnie
vitrum calcium 1x1
Femibion natal 1 1x1
Kwas foliowy 1x1
Rutinoscorbin 2x2
Obrazek

Awatar użytkownika
kafka
Początkujący ✽✽

Post autor: kafka » 23 lip 2013, 21:05

Baby pisze:Horadoopka, ja byłam teraz operowana na sterydach i nic się nie działo, rana się ładnie zagoiła i to szybciej niż ostatnio tylko mam podwyższone parametry zapalne.
Ja tak samo. Miałam cesarkę na Entokorcie, choc w sumie on słabiutki jest, to może dlatego. W każdym razie przed operacją nikt nie miał żadnych uwag, ani gin, ani gastro, ani ludzie, których radziłam się wówczas tutaj na forum. Po operacji rana się zagoiła raz dwa, aż mnie Pani przy ściąganiu szwów pochwaliła. Może jakieś nowe informacje się pojawiły w temacie sterydów...

Horadoopka
Początkujący ✽✽
województwo: dolnośląskie

Post autor: Horadoopka » 23 lip 2013, 21:48

Cinimini pisze:
Horadoopka pisze:Cinimini pisała, ze najlepiej przed cesarką oczyscic organizm ze sterydów...
No, ale za bardzo oczyścić się nie zdążyłam ;) sterydy odstawiłam na tydzień przed - nieplanowanym - porodem. Rana natomiast jest już mało widoczna, goi się pięknie i momentami zapominam, że jestem po operacji - a wczoraj minął dopiero tydzień ;)

Horadoopka, u mnie podobna syt. dr poza zatruciem ciążowym podejrzewała, że mój maluch już przestał rosnąć, że to już górna granica Jego możliwości. Na izbie była też ze mną dziewczyna w identycznej syt. też ją "rozwiązali".
Cinimini, mam wrazenie ze piszesz w takim pozytywnym tonie, czyli dobry humor masz z czego bardzo bardzo sie cieszę!!! i mocno 3mam kciuki za zdrowko Twojego Bąbelka :)

a ze sterydami- uff, ze to nie wpływa bezposrednio na przebieg operacji, tylko ewentualnie poźniej...

znów to napiszę, dziewczyny - ja tak się cieszę, ze Was mam!! bez tego forum byłabym zagubiona jak dziecko we mgle, zawsze mogę liczyc na racjonalna radę i pocieszenie!
super, że jestescie!!!!!! :*
pianka dodupna salofalk raz dziennie

Obrazek
Hania <3 ur 22/08 <3

Agula84
Aktywny ✽✽✽
Choroba: IBS

Post autor: Agula84 » 23 lip 2013, 21:49

magdalene, zycze Ci, żebys wytrzymała, wielka bedziesz :) mistrzostwo swiata :) ja moją młodą w pojedynczej ciąży donosiłam do 37 tc:)
Agula 84 :)

Horadoopka
Początkujący ✽✽

Post autor: Horadoopka » 23 lip 2013, 21:55

Super Cinimini, ze rana sie tak ładnie goi i ze tak szybciutko wracasz do dobrego sampoczucia!!! jestes w domu? czy w szpitalu?
Baby pisze:Horadoopka, ja byłam teraz operowana na sterydach i nic się nie działo, rana się ładnie zagoiła i to szybciej niż ostatnio tylko mam podwyższone parametry zapalne.
dzięki bardzo za pocieszajace słowa :)

tydz temu mój znajomy napisał, ze jego dzieciątko musiało byc wyjęte z brzuszka w 7 m-cu bo przestało rosnąć... wazyło 800g i było trochę problemów, ale wczoraj napisal, ze juz jest lepiej, rureczek ubywa, ale w inkubatorze posiedzi dopoki nie osiągnie ok 2 kg..
druga znajoma miała b ciezki poród (zeszły poniedz)- ze stanem przedrzucawkowym, ale ok..
a inni znajomi - ciąza blixniacza, ale jednoowodniowa i niestety dzieciaczki nie dały rady przezyc (w 3 m-cu).... tyle smutnych informacji dokoła, a tu trzeba myslec pozytywnie..
ale za to księzna Kate urodziła duzego zdrowego chłopca ;)

Obrazek
Hania <3 ur 22/08 <3

Agula84
Aktywny ✽✽✽
Choroba: IBS

Post autor: Agula84 » 23 lip 2013, 21:57

Horadoopka, a wiesz ile sie rodzi zdrowych dzieci? setki tysiące miliony :) dobrze bedzie, dziewczyny! Wiem, że latwo sie mowi "po", ale trzeba byc dobrej mysli :)
Agula 84 :)

Horadoopka
Początkujący ✽✽

Post autor: Horadoopka » 23 lip 2013, 22:00

JOANNA86 pisze:I ja nie mam super bylam dzisiaj u gin.mam czeste skurcze i brzuch sie stawia musze lezec i brac wieksza dawke magnezu a jelita nawet sie uspokoily" jak nie urok to sraczka przychodza z nienacka" :lol: za dwa tyg.znowu do kontroli oby wytrzymac chociasz 4tyg.i tak bede miala cc bo ulozona jest posladkowo.Trzymajcie sie kobietki :wink:
dasz rade kobietko! :) :*
moja 2 tyg była ułozona w poprzek, teraz głowką w dół, ale widmo cesarki jak najabrdziej realne w moim przypadku.. a ze to wiercipiętka to i tak moze się odwrócic jeszcze (znajomej córcia dwa dni przed porodem obróciła się głowka do góry..)

[ Dodano: 23-07-2013 ]
cebulka pisze:A u nas też nieciekawie, jutro zakładamy krążek, jakiś specjalny w dodatku...szyjka się zmiękczyła i ustawiona jest jak do porodu, lekarz choć rzadko mu się to zdarza był bardzo poważny...mówił, że dobrze jak uda się do 35-36tc wytrzymać, w karcie ciąży już mam wpis odnośnie ustalenia daty cc...podłamało mnie to trochę :cry: ...myśłałam, że jak się tak oszczędzam to będzie ok...a tu takie buty...w dodatku Mała upodobała sobie dziś uderzanie mnie właśnie w dół, w szyjkę...mówie do niej, tłumacze, a ona uparcie robi to samo....
3maj się słonce!
a mała widac ze ma charakterek.... mamusi nie słucha...
bedzie ok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Obrazek
Hania <3 ur 22/08 <3

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 23 lip 2013, 22:43

Horadoopka pisze:jestes w domu? czy w szpitalu?
Od piątku teoretycznie jestem w domu, a w praktyce cały czas u małego w szpitalu. Dziewczyny powiem Wam jedno - pamiętacie jak strasznie tą ciąże znosiłam i jak marudziłam, że to koszmar itp ... - NIC JUŻ NIE PAMIĘTAM !! :lol: Wypełnia mnie nieopisana radość !! No i strach oczywiście, bo maluszek to wcześniaczek, ale wierzę, że będzie dobrze.
Także kochane głowy do góry, bo to nasze "meczenie się" zostaje wynagrodzone po stokroć !! Pierwszy widok dziecka to jest coś czego słowami opisać się nie da ...
Horadoopka pisze:tydz temu mój znajomy napisał, ze jego dzieciątko musiało byc wyjęte z brzuszka w 7 m-cu bo przestało rosnąć... wazyło 800g i było trochę problemów, ale wczoraj napisal, ze juz jest lepiej, rureczek ubywa, ale w inkubatorze posiedzi dopóki nie osiągnie ok 2 kg..
Mój właśnie też przestał rosnąć 1660 g - i też zostaje w inkubatorze do min. 2 kg.
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 24 lip 2013, 10:13

magdalene pisze:P.S. Zrób sobie jakiś ładny, dzieciowy suwaczek w podpisie ;)
Miałam zmienić, ale ten pomaga mi odliczać Jego "faktyczny" wiek. Bo wiek rozwojowy wcześniaków należy liczy od daty terminowego porodu.
Teraz zaczął mu się 34 tydzień i właśnie w tym okresie wykształca się odruch ssania. I rzeczywiście zauważamy, że zaczyna wkładać rączki do buzi i "ciumka". A to oznacza że niedługo będziemy próbować dać mu pierś !! :)
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
cebulka
Początkujący ✽✽
województwo: mazowieckie

Post autor: cebulka » 24 lip 2013, 12:03

To super, znaczy, że się rozwija ładnie, ani się obejrzysz a dobije do 2kg i powędrujecie do domu....tego z całego serca wam życzę :przytul:
azathioprine vis 1x50mg
Salofalk 2x2
Dicoflor 60 doraźnie
vitrum calcium 1x1
Femibion natal 1 1x1
Kwas foliowy 1x1
Rutinoscorbin 2x2
Obrazek

JOANNA86
Początkujący ✽✽

Post autor: JOANNA86 » 24 lip 2013, 13:24

Jakies urwisy tego roku sie rodza jak daja popalic juz w brzuchu :lol:
ZAWSZE MOGŁO BYĆ GORZEJ
LEKI:
pentansa 1g 3tab.rano
encorton 5mg
aza75rano i wieczorem
probiotyki

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 24 lip 2013, 16:34

JOANNA86, my dzis dowiedzieliśmy się od położnej, że nasz w nocy daje czadu i poprosiła o zakupienie smoczka. A ja jeszcze nie miałam okazji słyszeć jak płacze, zawsze jak jesteśmy to jest taki słodki i grzeczny :). Tzn. dziś pierwszy raz słyszałam jak płacze jak miał wkłuwany wenflon pod paszką...płakałam razem z nim i w myślach powtarzałam, że chcę wziąć na siebie ten ból...
Mówię Wam dziewczyny, że to co się dzieje z naszymi emocjami po porodzie to jakiś rollercoaster...

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

JOANNA86
Początkujący ✽✽

Post autor: JOANNA86 » 24 lip 2013, 18:13

Jak moj synek byl malutki i chodzilam na szczepienia to bralam ze soba mame bo ja nie moglam patrzec jak malenstwo placze az sie serce kraje w takich momentach.
ZAWSZE MOGŁO BYĆ GORZEJ
LEKI:
pentansa 1g 3tab.rano
encorton 5mg
aza75rano i wieczorem
probiotyki

Horadoopka
Początkujący ✽✽

Post autor: Horadoopka » 25 lip 2013, 00:05

Cinimini pisze:
Horadoopka pisze:jestes w domu? czy w szpitalu?
Od piątku teoretycznie jestem w domu, a w praktyce cały czas u małego w szpitalu. Dziewczyny powiem Wam jedno - pamiętacie jak strasznie tą ciąże znosiłam i jak marudziłam, że to koszmar itp ... - NIC JUŻ NIE PAMIĘTAM !! :lol: Wypełnia mnie nieopisana radość !! No i strach oczywiście, bo maluszek to wcześniaczek, ale wierzę, że będzie dobrze.
Także kochane głowy do góry, bo to nasze "meczenie się" zostaje wynagrodzone po stokroć !! Pierwszy widok dziecka to jest coś czego słowami opisać się nie da ...
piękne słowa, tego się trzymamy :) :)

Obrazek
Hania <3 ur 22/08 <3

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mamusie i Maluchy”