zapraszam do dyskusji przyszłe mamy 2014 ;D

dział dla wszystkich matek, które chcą stworzyć swoje historie, podzielić się doświadczeniami, a przede wszystkim najważniejszą nowiną, że "Będzie Mamą"

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
famona
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: mazowieckie

Re: zapraszam do dyskusji przyszłe mamy 2014 ;D

Post autor: famona » 11 sie 2014, 19:57

Hej Mamuśki,
Daję znać co u mnie. Po moich szpitalnych perypetiach miałam wyjęte z życia jeszcze jakieś 2 tygodnie z hakiem. Na dobrą sprawę non stop ból brzucha. Mniejszy, większy, ale brzuchol bolał. Kalprotektyna w normie jak dla nas bo około 70, CRP około 2 więc też w porządku. A ja cały ten czas można mówić przeleżałam, schudłam no i poleciała mi jeszcze bardziej morfologia.
Teraz z brzucholkiem jest w miarę znośnie. Boli tylko przez jakiś czas po wypróżnieniu. Zmęczona jestem już dosyć mocno, a to dopiero 34 tydzień. Niech Maluch jeszcze posiedzi. Ja chyba jakoś wytrzymam.
Pojawiły się za to jakieś problemy z serduchem. Mam nadzieję, że to przez ciążę i później wszystko przejdzie. Mam napadowe kołatania serca z pulsem dochodzącym do 120 (ciśnienie stosunkowo niskie), uczucie jakby serce mi na moment stawało, a potem przyspieszało. Zastanawiam się czy może to być kwestia mojej niedokrwistości, bo:
krwinki czerwone 3,11 (norma od 4,2),
hemoglobina 10,3 (norma od 12),
hematokryt 30 (norma od 35 chyba),
żelazo 9 (norma od 9).
Jutro idę do kardiologa. Dziś gastrolog stwierdził, że powinni położyć mnie znowu na patologii i podać żelazo dożylnie (w tabletkach odpada niestety), bo długo to ja tak nie pociągnę... A ja nie chcę z jednej strony znowu 5 dni w szpitalu spędzać, a z drugiej boję się, że takim stanem rzeczy zaszkodzę sobie i przede wszystkim Bąblowi :cry:
W środę idę do ginekologa swojego, to zobaczymy co on powie, no i oczywiście jak każe się położyć na to dordzewianie, to się położę...
A żeby nie było, że tylko narzekam, to bardzo się cieszę, że flak się nie rozszalał zbyt mocno i że zapowiadają KONIEC UPAŁÓW :jupi:
Trzymajcie się Mamusie dzielnie...
"Człowiek nie wybiera sytuacji, ale musi jej sprostać"
A. Szczypiorski

Awatar użytkownika
Maatylda
Znawca ❃❃
Choroba: nie ustalono

Post autor: Maatylda » 11 sie 2014, 20:49

famona, anemia z niedoboru żelaza jak najbardziej powoduje zaburzenia w pracy serca, kołatanie itd.
Kiedy nie ma wystarczającej ilości żelaza- składnika hemoglobiny, czyli białka transportującego tlen, transport ten jest mocno zahamowany. Skutek- tkanki dostają mniej tlenu, przez co stają się niedotlenione, W TYM również serce. I wówczas pojawiają się takie dolegliwości.
Jako osoba z chorobą Crohna oraz w stanie błogosławionym (maluch zabiera twoje żelazo dla siebie- najpierw do prawidłowego rozwoju, a potem w ramach magazynowania na pierwsze miesiące po porodzie) masz pełne prawo do nabycia anemii, ale to trzeba jak najszybciej opanować. Żelazo jest niezbędne dla Was obojga. Ciężka anemia jest zagrożeniem dla ciąży i rozwoju dziecka.

Skoro doustna suplementacja nie wchodzi w grę, położyłabym się na oddziale.

A w codziennej diecie zarezerwowałabym miejsca dla: jaj, wołowiny, wieprzowiny, indyka, brokułów, natki z pietruszki, amarantusa (ekspandowany lub mąka), migdałów, groszku, sezamu, płatków Corn Flakes (są wzbogacane, nie mają super dużo błonnika i nie są tak bardzo słodzone), kaszy jaglanej i mąki, suszonych fig i moreli.
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę!

by Rosomaki i Spółka :rockon:

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 11 sie 2014, 20:59

Niestety nie wszystkie te produkty są zalecane w CD i dietę trzeba bardzo staranni zbilansować. Mam nadzieję, że masz wystarczający poziom kwasu foliowego i witaminy B12. To poza żelazem główne powodu niedokrwistości.
Na twoim miejscu położyłabym się na parę dni (dlaczego 5 u nas 3 od piątku po południu do niedzieli po południu, czyli dwie doby).
Dobrze przyswajalne żelazo to także wątróbka i kaszanka, ale taka prawdziwa z krwią. Drób niestety zawiera mniej żelaza - najlepsze czerwone mięso.
mam nadzieję, że sprawdzili ci poziom elektrolitów, bo przy tej pogodzie łatwo może dojść do zaburzeń i serduszko może wariować.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Maatylda
Znawca ❃❃

Post autor: Maatylda » 11 sie 2014, 21:15

Mamcia pisze:Niestety nie wszystkie te produkty są zalecane w CD
starałam się dobrać jak najbardziej neutralne..fasoli czy razowca już nie wymieniałam ;) ale wiadomo, każdy dobrze wie co toleruje najlepiej i czego lepiej nie tykać.
Mamcia pisze:Dobrze przyswajalne żelazo to także wątróbka i kaszanka
to prawda, ale podroby nie są dla kobiet w ciąży, zwłaszcza wątróbki. Wątroba gromadzi cały syf, więc oprócz żelaza zawiera szkodliwe pierwiastki i toksyny

indyk ma sporo B12 jak na białe mięso.

tu jest fajne porównanie mięsiwa:
http://www.wieprzowina.pl/porownanie.php

famona
Początkujący ✽✽

Post autor: famona » 12 sie 2014, 09:09

Maatylda, Mamcia dziękuję za odzew.
Ja właśnie jem większość z tych rzeczy. Głównie jajka pożeram w dużej ilości i wołowinkę i fasolkę szparagową i inne smakołyki, które wiem, że mają sporo żelaza. Szczęśliwie nie czuję się po nich jakoś bardzo źle i wcinam dopóki się flak nie zbuntuje. Bo jakieś takie pobolewanie to spokojnie wytrzymuje - już się przez lata całe przyzwyczaiłam, a najważniejszy teraz jest Felek Bąbelek :smile:
Jeżeli chodzi o poziom elektrolitów, to mam w normie szczęśliwie. Natomiast B12 i kwas foliowy szczerze mówiąc nie wiem, bo nie sprawdzałam. Kiedyś było ok., ale to jeszcze przed ciążą. Muszę przycisnąć ginekologa, żeby dał skierowanie. Bardzo zależy mi na tym, żeby Malucha pokarmić tyle ile dam radę, a do tego sama muszę być w dobrej formie.
Z tym karmieniem to też jedna wielka niewiadoma, ze względu na Azathioprynę którą biorę. Gastrolog jest na tak, tym bardziej, że karmienie ponoć chroni w pewnym stopniu przed zaostrzeniem. Ginekolog nie wie (ale ma się dowiedzieć). Neonatolog jest na tak, ale przez krótki okres czasu (i ma się jeszcze kontaktować z doradcą laktacyjnym). I weź tu człowieku bądź mądry :smutny:
"Człowiek nie wybiera sytuacji, ale musi jej sprostać"
A. Szczypiorski

melunia
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: małopolskie

Post autor: melunia » 16 sie 2014, 11:51

Hej!
Urodziłam 12.08 dzidziuś zdrowy, karmię piersią na razie brak problemów powodzenia dziewczyny!
Melunia

elwik18
Początkujący ✽✽
województwo: podkarpackie

Post autor: elwik18 » 16 sie 2014, 20:09

Melunia - gratulacje, super że u Ciebie i maleństwa wszystko ok.

Ja właśnie dzisiaj zaczęłam 9 m-c. Oby malut posiedział w brzuszku jeszcze z 3 tygodnie :wink:

Awatar użytkownika
CAMPARI34
Aktywny ✽✽✽
województwo: -- poza Polską --

Post autor: CAMPARI34 » 17 sie 2014, 15:11

Melunia
Gratulacje i zdrówka życzę.
:D

Agula84
Aktywny ✽✽✽
Choroba: IBS

Post autor: Agula84 » 17 sie 2014, 20:48

ja będę mamą w 2015, mogę dołączyć? :)
Na razie czuje sie jak przejechana walcem a to dopiero początek.... moje jelita juz czuja konkurencje :) musialam sobie odstawic i stoperan i debretin, zostal mi wegiel... :) musze sobie kupic jeszcze jakies rennie itp :) czekam na koniec pierwszego trymestru zeby moc znowu przyjmowac leki :)
pozdrawiam Was dziewczyny, zazdroszcze tym co juz sie rozsypały :))
Agula 84 :)

elwik18
Początkujący ✽✽

Post autor: elwik18 » 17 sie 2014, 21:20

Właśnie zaczęłam kompletować torbę do szpitala i z uwagi, ze to mój drugi poród to nie mam z tym żadnego problemu. Zastanawiam się tylko jakie ciuszki przygotować dla dzidzi do wybrania ze szpitala. Planowany termin przypada na wrzesień więc pewnie będzie jeszcze cieplutko. Starczy body, pajacyk i ewentualnie jakiś dresik?

melunia
Początkujący ✽✽

Post autor: melunia » 18 sie 2014, 15:37

Torba do szpitala dla mamy i taty
Dokumenty:
karta ciąży,
wyniki badań,
grupa krwi i czynnik Rh,
przy ujemnym Rh badanie na obecność przeciwciał anty Rh,
zrobione po 32. tygodniu HBs, badanie krwi na nosicielstwo antygenu wirusa żółtaczki zakaźnej,
odczyn WR, badanie w kierunku kiły (robione dwukrotnie na początku i pod koniec ciąży),
wynik ostatniego USG zrobionego po 36. tygodniu ciąży,
ostatnia morfologia i badanie moczu,
dowód osobisty,
książeczka ubezpieczeniowa,
skierowanie do szpitala (nie jest wymagane, ale dobrze mieć).
Artykuły spożywcze:
woda niegazowana,
soki (najchętniej jabłkowy, gruszkowy, z aronii, winogronowy; odradza się spożywanie soków, napojów, uczulających dzieci, np. truskawowych, z owoców cytrusowych),
biszkopty i sok jabłkowy (można po porodzie).
Artykuły higieniczne i kosmetyczne:

kosmetyki (bezzapachowy dezodorant, pasta, szczoteczka, delikatne mydło, mydło/płyn do higieny intymnej z wyciągiem kory dębu, szampon, szczotka, grzebień),
ręczniki (co najmniej 2, w tym 1 mały, najlepiej ciemne),
ręczniki papierowe,
podpaski nocne (np. pieluchy Bella Baby, największy rozmiar, opakowanie niebiesko-zielono-białe z narysowanym dzidziusiem lub Tena, podkłady dla osób nietrzymających moczu, mają wkład chłonący zapach),
wkładki laktacyjne (mogą być w szpitalu),
papier toaletowy (może być w szpitalu),
chusteczki jednorazowe.
Bielizna dla mamy:

1 lub 2 długie koszulki bawełniane typu T-shirt, do porodu,
majtki jednorazowe, z fizeliny, do nabycia w aptece,
staniki do karmienia x2,
kapcie,
klapki pod prysznic,
szlafrok,
koszule nocne, rozpinane x2. Zapytaj czy można mieć własne. Ze względów praktycznych, (konieczność prania), lepiej wykorzystać szpitalną bieliznę,
skarpetki,
rozsuwana bluza,
czysta odzież na wyjście, obszerna, z uwzględnieniem pory roku. (Torbę na wyjście możesz przygotować w domu - do zabrania później).
Inne bardziej lub mniej przydatne rzeczy:

odciągacz pokarmu (najtańszy, tłokowy),
telefon komórkowy lub karta telefoniczna,
aparat fotograficzny, kamera, filmy, baterie,
leki, jeśli jakieś przyjmujesz. Zapytaj, czy w Twoim szpitalu nie brakuje czopków glicerynowych. Jeśli cierpisz na hemoroidy, zabierz dobrą maść lub czopki,
zeszyt, długopis, pamiętnik smilie3.gif,
talerz, kubek, sztućce,
zioła laktacyjne (mogą być w szpitalu),
woda w sprayu,
dziecięce kółko do pływania (do siadania w okresie gojenia się krocza-być może się przyda).
Dla taty:

napoje (cola, napoje energetyczne),
jedzenie,
szczotka do zębów,
wygodne ubranie, kapcie, wygodne buty (czasami wymagany jest zestaw jednorazowy: fartuch, maska, ochraniacze na buty - wówczas sprzedawane są w szpitalu).
2. Torba do szpitala dla dziecka
Wszystkie ubranka dla dziecka powinny być wyprane, albo przynajmniej przeprasowane Zestaw ubranek, jeśli można - trzeba je ze sobą mieć. Warto wykorzystać szpitalne rzeczy, jeśli są dostępne.

Koszulek i kaftaniki x3
Body x3
Śpioszki/pajacyki x3
2 czapeczki
Sweterek
Pieluszki tetrowe (przydają się również dla mamy do przecierania twarzy lub okładów)
Skarpetki, niedrapki na rączki
Kocyk
Pieluszki typu pampers
Chusteczki do pupy (nawilżone)
Krem do pupy (Linomag, Sudocrem)
Ręczniczek, kilka pieluszek tetrowych
Zestaw do pielęgnacji pępka powinny zapewnić pielęgniarki noworodkowe
Kocyk
Krem ochronny
3. Torba na wyjście ze szpitala
Ubranie dla Mamy:

czyste, luźne lub ciążowe. Przygotuj je przed pójściem do szpitala!
Ubranie dla Dziecka, w zależności od pory roku:

body,
koszulka, kaftanik,
sweterek,
rajstopy lub pajacyk,
spodnie lub śpioszki,
skarpetki,
zwykła i cieplejsza czapeczka,
kombinezon/śpiworek,
koc,
fotelik samochodowy, nosidełko, wózek z becikiem.
4. Wyprawka do domu
torba do wyjścia ze szpitala,
gumowe kółko dmuchane, do siedzenia,
spory zapas podpasek-pieluch,
czopki glicerynowe,
smoczek,
kilka zamrożonych obiadów lekkostrawnych, na najbliższe dni po porodzie.

[ Dodano: 18-08-2014 ]
elwik18 - w którym szpitalu chcesz rodzić?

[ Dodano: 18-08-2014 ]
Agula 84 oczywiście, że możesz dołączyć choć ja pewnie przejdę na wątek mam.
Melunia

Awatar użytkownika
Maatylda
Znawca ❃❃

Post autor: Maatylda » 18 sie 2014, 23:27

melunia, gratuluję serdecznie!!! Brawo!

jakie imię juniora? :)

melunia
Początkujący ✽✽

Post autor: melunia » 19 sie 2014, 22:46

dziękuję Maatylda. Będzie Antoni. Jestem taka szczęśliwa ;D
Melunia

Awatar użytkownika
Maatylda
Znawca ❃❃

Post autor: Maatylda » 19 sie 2014, 23:12

melunia, Antoś super :D

Zdrówka i w miarę przespanych nocy :wink:

elwik18
Początkujący ✽✽

Post autor: elwik18 » 25 sie 2014, 13:55

Melunia - twoja lista jest super dokładna - dzięki.
Torba już spakowana (od siebie dorzuciłam tylko nakładki silikonowe na brodawki), szpital zapewnia ubranka dla maleństwa w czasie pobytu więc tylko musiałam przygotować rzeczy na wyjście.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mamusie i Maluchy”