zapraszam do dyskusji przyszłe mamy 2014 ;D

dział dla wszystkich matek, które chcą stworzyć swoje historie, podzielić się doświadczeniami, a przede wszystkim najważniejszą nowiną, że "Będzie Mamą"

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
melunia
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: małopolskie

Re: zapraszam do dyskusji przyszłe mamy 2014 ;D

Post autor: melunia » 02 maja 2014, 09:07

nic się nie martw!!
zażywaj leki bo jeśli tego nie robisz to i tak szkodzisz dziecku bo zaraz będziesz mieć anemię i jeszcze na sterydach się skończy. Tyle dziewczyn na forum stosowało leki i urodziły zdrowe dzieci myślę, że u nas też tak będzie. U mnie 25 tydzień teraz to jakoś szybciej leci ta ciążą pod koniec.... ja znowu martwię się jak sobie poradzę po porodzie ;/ ostatnio byłam bardzo słaba a teraz nie wiem, czy nie będę mieć cesarki przez co pewnie byłabym jeszcze bardziej słabsza
Melunia

elwik18
Początkujący ✽✽
województwo: podkarpackie

Post autor: elwik18 » 14 maja 2014, 08:39

Właśnie się zastanawiam czy macie dziewczyny problem z drętwieniem łydek. Od 3 dni właśnie coś takiego zaczyna mi się dziać i to nie tylko nocą ale też i w ciągu dnia.
Nie są to typowe skurcze łydek, które miałam w poprzedniej ciąży ale uczucie takiego właśnie zdrętwienia łydek. Bardzo dziwne uczucie - jak na razie przeszkadza mi to tylko w nocy, bo w żaden sposób nie mogę wygodnie ułożyć nóg. Nie pomaga też spanie na lewym boku, tak zresztą przez wszystkich zalecane. W ciągu dnia też to zdrętwienie odczuwam ale nie przeszkadza mi w chodzeniu.
Wizytę u swojego gina mam dopiero za 2 tygodnie i nie wiem czy mogę sobie zażywać na to jakieś leki np. Aspargin + wapno czy też inny magnez.
W sumie jestem umówiona na ten tydzień z położną środowiskową (na pierwszą wizytę patronażową) więc może ona coś podpowie - na to liczę.

Awatar użytkownika
kate31
Początkujący ✽✽
województwo: dolnośląskie

Post autor: kate31 » 14 maja 2014, 17:08

witajcie

podpowiedzcie mi prosze: planuje zajsc w ciaze, mam cu od 10 lat i raz lepiej raz gorzej, obecnie jestem na salofalku 3 x2 i azie 3x 1 planuje ciaze i zastanawiam sie czy nalezaloby wykonac jakis badan zanim bede w ciazy. Czy ktoras z Was robila jakies badania, pozatym nie wiem czy mam odstawic leki, boje sie z jednej strony brania lekow w ciazy a z drugiej jak przestane brac, ze to bedzie gorzej bo sie moj stan pogorszy. Jakie sa Wasze doswiadczenia?? Robilyscie jakies badania przed ciaza...???

pozdrawiam :-)
CU od 2002r.: Salofalk 3x2 500mg, azathiopryna 3x 1 50 mg, sorbifer, kwas foliowy,

melunia
Początkujący ✽✽

Post autor: melunia » 16 maja 2014, 12:00

Elwik 18 - jak mi zaczyna się takie drętwienie to zażywam magnez, ale z witaminą B6.
Też wspomagam się witaminą B12 i to też mi pomaga, no i staram się mniej kawy pić choć to trudne ;)
w ciąży ciężko przedawkować witaminy więc można spokojnie zażywać konsultowałam to z |Dietetyk i ginekologiem.

Kate31 ja nie robiłam badań, ale na stronie głównej w poradniku znajdziesz potrzebne informacje i też o szkodliwości leków które zażywasz.
Melunia

ulenka85
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie

Post autor: ulenka85 » 16 maja 2014, 21:25

Ja z bardzo wielkim żalem wypisuję się z wątku. 6 Maja w 15 tc straciłam dzidziusia. Trzymam za Was bardzo mocno kciuki i pozdrawiam Wszystkie serdecznie :(

melunia
Początkujący ✽✽

Post autor: melunia » 17 maja 2014, 12:05

Ulenko bardzo mi przykro z tego powodu.
Melunia

Awatar użytkownika
panbubka
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie

Post autor: panbubka » 19 maja 2014, 13:09

Ulenko, bardzo mi przykro :smutny:

Ja mam taki apetyt, wciagam wszysto w dużych ilościach, tak że musiało się to odbić na zdrowiu, flaczki zaprotestowały śluzem i krwią :smutny:

melunia
Początkujący ✽✽

Post autor: melunia » 19 maja 2014, 20:48

Panbubka ja też tak mam ;/ a jaką masz morfologię?
Melunia

Aga83
Debiutant ✽

Post autor: Aga83 » 19 maja 2014, 21:32

ulenka bardzo mi przykro :cry:

[ Dodano: 19-05-2014 ]
dziewczyny widzę, że i u Was się posypało, tak jak u mnie jest krew i śluz... :( jutro dzwoni e do lekarki, bo nie jest w ogóle lepiej, a przez te hemoroidy krwawiace to ja nie wiem już sama ile z tej krwi jest z jelita a ile z hemoroida... boję się o hemoglobinę
nie wiem czy można stosowac coś na hemoroidy przy tej chorobie
dziewczyny w których tygodniach jestescie aktualnie?
życzzę Wam szybkiego powrotu do pełnej remisji!!!

kate ja w lipcu byłam w szpitalu na kontrolnej kolonoskopii i miałam generalny przegląd, jelito było w pełnej remisji, wyniki badań dobre, więc potem zaczeliśmy sie starać, tzn we wrześniu :)

mi nic nie drętwieje, czasem rano mam uczucie jakbym miała lekkie skurcze w nogach

ulenka85
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie

Post autor: ulenka85 » 19 maja 2014, 22:19

Ja się dziewczyny umowilam już na kolo 29 maja. Chcę jak najszybciej się przebadać i dojść do siebie. Jedyna myśl jaką mnie trzyma to próbować jeszcze raz. Myślę że tak chcę też trochę zagłuszyć żal. Wizytę u gin mam 30 mają. Nie wiecie może po ilu można próbować?

Awatar użytkownika
panbubka
Początkujący ✽✽

Post autor: panbubka » 20 maja 2014, 07:25

Tak na pewno to nie wiem, buszując po różnych forach wydaje mi się, że można próbować po ok. 3-6 miesiącach, na pewno gin podpowie.
Ja jestem w 18tc, dzisiaj odbieram morfologię, zobaczymy, ostatnia był niezła, nawet lepsza niż przed ciążą a przecież w ciągu miesiąca nie powinna bardzo spaść? :roll:

melunia
Początkujący ✽✽

Post autor: melunia » 20 maja 2014, 16:22

Ulenka można po 3 miesiącach. Choć myślę, że lepiej dać sobie trochę więcej czasu by organizm lepiej się zregenerował.
Dopilnuj by dobrze Cię przebadali jak chodzi o powód straty dziecka.

Doradźcie mi co mam robić jak chodzi o CU.
Ja mam słabą morfologię jak dla mnie i cały czas mi spada, witamin zażywam dużo ;/ i jakby bez efektu.
Wspominałam, że mam śluz i krew raz więcej, a raz mniej - ale się pojawia Wydaje mi się, że czopki są bardziej dla mnie skuteczne niż tabletki.
Myślicie, że powinnam iść na wizytę do gastroenterologa? w tej sytuacji na pewno jest to wynik jedzenia owoców itd ale czy to znaczy, że zaczyna się zaostrzenie?!
Nie mam doświadczenia z chorobą, a wizytę u gastrologa mam dopiero 24.lipca prawie przed porodem bo termin na 16.sierpień.
Musiałabym iść chyba prywatnie ;/

Aha ja zaczynam od piątku 3 trymest ;) czyli 29 tydzień
Melunia

elwik18
Początkujący ✽✽
województwo: podkarpackie

Post autor: elwik18 » 20 maja 2014, 19:43

Melunia - na pewno powinnaś skonsultować swoje jelitka z gastrologiem.
U mojego gastrologa jest tak, że jak mam odległy termin wizyty, a dzieje się coś niedobrego z jelitami to nie muszę chodzić prywatnie tylko idę do przychodni w godzinach przyjęć, staram się być zawsze wcześniej i jak przychodzi lekarka, mówię co mi dolega i jeszcze nigdy nie odmówiła mi przyjęcia w tym samym dniu - zawsze wręczała karteczkę dla rejestracji i niestety musiałam tylko zaczekać tylko na koniec kolejki - może warto sprawdzić u Ciebie czy też się tak uda, tym bardziej jak zobaczy brzuszek to na pewno nie odmówi.
Ja sama mam wizytę w czwartek i też się jej trochę obawiam, bo nie zażywam leków (świetnie się czuję), tylko okresowo czopki i pewnie będzie to widoczne w moich wynikach wątrobowych, a znając moją lekarkę to strasznie ją zdenerwuje taka samowolka.

U mnie, od niedzieli, zaczął się 23 tc i już 6 kg przybyło na wadze :wink:

Wczoraj byłam na wizycie u gastrologa - zabrakło mi odwagi i oczywiście nie przyznałam się, że nie zażywam leków - zełgałam, że zażywam 2 tabl. Asamaxu dziennie i czopek Pentasy na noc. Co dziwne, moja lekarka stwierdziła, że skoro się tak dobrze czuję to mogłabym przejść tylko na czopki - rano i wieczór, a w razie pogorszenia dopiero wtedy dołączyć Asamax (po Salofalku moje wyniki wątrobowe były fatalne). Mam nadzieję, ze jeszcze długo nie będzie takiej potrzeby :wink:
Ostatnio zmieniony 23 maja 2014, 08:59 przez elwik18, łącznie zmieniany 1 raz.

melunia
Początkujący ✽✽

Post autor: melunia » 20 maja 2014, 21:14

miałam dziś USG i mój chłopczyk waży 1300 aż ;)
Melunia

Awatar użytkownika
panbubka
Początkujący ✽✽

Post autor: panbubka » 21 maja 2014, 09:18

Melunia idz do lekarza. U mnie tez jest tak, że w razie gdy coś się dzieje, przyjmują bez kolejki. U mnie 18 tydzien i tez 6 kilo do przodu, katastrofa, ale jest dziewucha! :roll:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mamusie i Maluchy”