zapraszam do dyskusji przyszłe mamy 2014 ;D

dział dla wszystkich matek, które chcą stworzyć swoje historie, podzielić się doświadczeniami, a przede wszystkim najważniejszą nowiną, że "Będzie Mamą"

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
elwik18
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: podkarpackie

Re: zapraszam do dyskusji przyszłe mamy 2014 ;D

Post autor: elwik18 » 21 maja 2014, 09:29

A ja ciągle nie znam płci maleństwa - może uda się podglądnąć za tydzień :-) W sumie to nie ma dla mnie znaczenia czy będzie to synek czy córeczka - ważne jest tylko jedno - aby maleństwo było zdrowe.
Płeć ciekawi mnie głównie dlatego, że już powoli mam chęć pokupić kilka rzeczy, te maleńkie ciuszki mnie po prostu przyciągają :wink:
Choć pierwsze muszę sprawdzić co udało się przechować po moim synku oraz jego kuzynie - rzeczami dla niemowlaczka wymieniałyśmy się razem z siostrą, a to ona ostatnio miała maleństwo więc pozostaję w nieświadomości o jakie rzeczy będę musiała uzupełnić garderobę dzidzi :wink:
Ale mam na to jeszcze 4 m-ce więc nie ma co się spieszyć, choć z drugiej strony teraz gdy brzuszek mniejszy chce mi się jeszcze gdziekolwiek ruszać, bo potem jak pamiętam było zdecydowanie gorzej :roll:
Oby tylko mój polip nie chciał przyspieszyć porodu, tego się głównie obawiam :smutny:

Aga83
Debiutant ✽
województwo: wielkopolskie

Post autor: Aga83 » 21 maja 2014, 12:14

melunia też uważam, że lepiej to skonsultować, zwłaszcza jezeli wydaje Ci się, że jest tej krwi i śluzu więcej?
ja mam dziś wizytę u gastro - prywatnie oczywiście..., wczoraj odebrałam wyniki, hemoglobina 11, więc lepiej niż 2 tygodnie temu, mimo krwawień jest dobrze, oby tak zostało, bo nie biorę żelaza
elwik ja w pierwsze ciąży tez miałam polipa i nie wpłynął on na przyspieszenie porodu :) jedynie co to czasami krwawił, chociaż nie jestem pewna czy to on na pewno, bo w tej ciąży też mam plamienia i krwawienia a polipa nie mam.
Gastrolog mówiła coś przez tel, że jakies saszetki z pentasy chce mi przepisać, nigdy tego nie brałam i juz się boję kolejnej nowości... no i podobno drogie to jest, więc juz w ogóle sie wkurzę, jak mi nie pomoże lub zaostrzy stan
Boję się by nie doprowadzić się do stanu, w którym będę uzależniona od bliskości toalety, po poprzednim porodzie miałam tak, że musiałam biec do wc i bałam się z domu wychodzić, mimo, że nie miałam biegunek a właśnie wydalałam samą krew ze śluzem

Awatar użytkownika
panbubka
Początkujący ✽✽
Choroba: CD

Post autor: panbubka » 21 maja 2014, 13:30

Ja biorę Pentasę i najlepiej mi służy, a właśnie mam nie biegunki tylko "niekontrolowany" wyciek śluzu (wrr) i nie ma siły zdążyć do toalety, trzeba się przebierać. Nawet się zastanawiam czy nie pojść jednak na L4. Poza Pentasa działa na cały uklad pokarmowy nie tylko na mniejszą lub większą część jelita grubego. Jedyny mankament to, że bolała mnie głowa zanim się dostosowałam. No i cena - tabletki 100szt/500mg na ryczałt to ok. 60-70zł (nie pamiętam;)

Aga83
Debiutant ✽

Post autor: Aga83 » 21 maja 2014, 19:50

panbubka ja miałam taki stan jak byłam z mała na macierzyńskim, nie wyobrażam sobie pracować, zależy tez pewnie od pracy, bo ja jestem nauczycielem w przedszkolu i nie mogłabym sobie pozwolić na nagłe pozostawienie dzieci i bieg do wc... najpierw musiałabym się doprosić, aż ktoś przyjdzie by zostac z dziećmi i pewnie nim by to nastąpiło to by już była katastrofa, i ten ciągły stres... Jak Ty dajesz radę? Ja mam nadzieję, że nigdy nie będe miała takiego zaostrzenia pracując, nie wyobrażam sobie tego... :(
Jestem po wizycie, mam brac sulfę 2x2 i nie zwiekszac dawki, jak będzie potrzeba to dołozymy pentasę, by za dużo tej sulfy nie brać, jakaś maść na hemoroidy, chociaż dziś to miałam wrażenie, że to jednak nie z hemoroida no i jakis probiotyk
Powiedziała, że za 2 tyg mam zrobić badania z krwi i jej maila napisać jak jest, jesli mi sie pogorszy bardzo, to mnie położy do szpitala nawet, że mam sie niby czuć bezpiecznie, no ale dzięki, nie wybieram się :wink:
Nie chciłq włączać sterydów bo na razie nie ma tragedii jeszcze, nie chce obciążać maleństwa
No i mamy się liczyć, że bardzo prawdopodobne, że drugie dziecko tez będzie miałao nasilona żółtaczkę przez sulfę :(
no ale ja chcę wierzyć w to, że lada dzień będzie lepiej i nie będę brała zaraz tylu tych leków :)

[ Dodano: 21-05-2014 ]
Przeczytałam nasza dyskusje od poczatku by sobie przypomnieć Wasze wpisy, panbubka doczytałam, że masz dwóch synów, a teraz córcia!!! Super!!! A jak chłopcy reagują na siorkę?

elwik18
Początkujący ✽✽

Post autor: elwik18 » 21 maja 2014, 19:58

Aga - trochę mnie podniosłaś na duchu, choć mój polip jest mega duży i musi mi już towarzyszyć od dłuższego czasu, więc mój ginekolog uczula mnie na wszystkie nietypowe skurcze, a ja się może niepotrzebnie nakręcam. W tym miesiącu polip plami codziennie ale dobrze że od 2 m-cy nie ma dużych krwawień. Oby wytrzymał jeszcze tylko te 4 m-ce ciąży a później z chęcią się go pozbędę i oczywiście żeby badania histopatologiczne wyszły ok.

melunia
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: melunia » 21 maja 2014, 22:45

przyznam Wam się, że trochę sama kombinuję z moim leczeniem ;/
zauważyłam, że czopki dają lepszy efekt i zamiast 1 tabletki 500mg asamaxu biorę czopek
Dawkę mam zachowną bo 2 razy dziennie dajet 2000mg na dobę.
Powiem, Wam , że dla płodu nie jest obojętna mesalazyna.
Jak zażywałam tabletki to mały się przyzwyczaił, ale na początku było mi niedobrze.

teraz jak założę czopek to mały zaczyna szaleć ;( żal mi biedaczka ;( wydaje mi się, że bez leków juz bym w szpitalu leżała

Jak chodzi o L4 to nie ma sie co zastanawiać! Organizm musi odpoczywać więcej! a kobieta to i w pracy i w domu dużo pracy ma!!
Melunia

Awatar użytkownika
panbubka
Początkujący ✽✽

Post autor: panbubka » 22 maja 2014, 07:45

Ale w pracy spokojnie sobie siedzę, (w biurze) a w domu szarańcza szaleje :roll: Najgorsze, że nie ma mnie kto zastąpić i tak w poczuciu obowiązku pracuję...
Aga, ja te "wycieki" mam na szczęście rano przed wyjściem z domu i wieczorem, kiedy już jestem z powrotem. Poza tym mam taką nadzieję, że jak wzięłam wiekszą dawkę leku to za tydzień - dwa będzie dobrze. Zwykle tak bywa :roll:
Do szpitala też bym nie chciala. Chciali mnie położyć na 3 dni, żeby zrobić amniopunkcję z racji wieku i najzwyczajniej w świecie na samą myśl o szpialu dostałam mdlosci i podziękowałam. Musi mi wystarczyć test PAPPA (wyszedł bardzo dobrze) i USG genetyczno-połówkowe (idę 12 czerwca już się boję)

elwik18
Początkujący ✽✽

Post autor: elwik18 » 28 maja 2014, 19:58

Dzisiaj na USG pokazał się facecik :wink: Cieszę się ogromnie i mam nadzieję, że już zmiany płci nie będzie (starszy syn przez całą ciążę był uważany za dziewczynkę a dopiero w 37 tc okazało się że to chłopczyk) :lol:

Awatar użytkownika
panbubka
Początkujący ✽✽

Post autor: panbubka » 29 maja 2014, 07:54

elwik18, no coś ty, ja już się cieszę na dziewczynkę i zbieram po ludziach słodkie sukienki a to się jeszcze może okazać? :roll: tak czy inaczej gratuluję drugiego facecika :wink:
u mnie też radość bo leki plus ścisła dieta = dyskretna poprawa :wink:

elwik18
Początkujący ✽✽

Post autor: elwik18 » 29 maja 2014, 09:30

Ja z tą niewiadomą płcią w pierwszej ciąży troszkę się śmiałam - tzn. dzidzia była tak ułożona, że w żaden sposób nie chciała się pokazać i mój gin śmiał się, że to pewnie dziewczynka, a ja to wzięłam za pewnik, bo chciałam Natalkę i już - poleciałam więc do sklepu po różowe kocyki, rożki i jakieś kompleciki ale chwalebnie nie kupowałam dużo, bo miałam dostawę ubranek od siostry (zarówno na dziewczynkę i chłopca), a tu kilka dni przed porodem niespodzianka - okazało się, że jednak będzie synek - i tak później jeździł na różowym kocyczku :roll: . Teraz mądrzejsza o te doświadczenia - kupuję rzeczy w neutralnych kolorach :wink: ale już z mężusiem i syneczkiem cieszymy się na facecika - oby nie zmienił płci :wink:

Awatar użytkownika
panbubka
Początkujący ✽✽

Post autor: panbubka » 29 maja 2014, 12:15

uff, to zakładam, ze skoro 2 lekarzy widziało dziewczynkę to duże prawdopodobieństwo jest, że to faktycznie dziewczynka :roll:

melunia
Początkujący ✽✽

Post autor: melunia » 30 maja 2014, 10:48

hehe widzę wysyp chłopczyków :)
U mnie też lepiej z jelitami ;D moja terapia z czopkami okazała się skuteczna!!!
kurde za stara jestem by teraz zmienić zawód, ale czułabym się w roli i na pewno leczyłabym właśnie CU i CD
Melunia

elwik18
Początkujący ✽✽

Post autor: elwik18 » 30 maja 2014, 12:10

Melunia - jelitka chyba wiedzą, że przyszłej mamusi nie wolno denerwować.
Szczególnie moje jelitka to wiedzą - już 4 m-ce ciągnę praktycznie bez żadnych leków (sporadycznie czopki), tak bogatej w owoce diety nie miałam chyba od czasu kiedy byłam zdrowa i mam nadzieję, że to dobre szybko się nie skończy. Właśnie tak sobie pomyślałam, że dokładnie rok temu zaczynało się moje zaostrzenie z którym trafiłam w końcu do szpitala. Oby aktualna remisja trwała jak najdłużej :roll:

melunia
Początkujący ✽✽

Post autor: melunia » 30 maja 2014, 19:09

hehe u mnie też prawie rok temu będzie w Sierpniu, kiedy to też byłam w szpitalu ;D
ale ten czas szybko leci!
Melunia

elwik18
Początkujący ✽✽

Post autor: elwik18 » 03 cze 2014, 10:11

Wspominałyśmy pobyty w szpitalu i sobie chyba wykrakałam.
W nocy z piątku na sobotę trafiłam na ginekologię z potężnym krwawieniem z polipa. Początkowo nie wiedziałam czy to na pewno polip, bo towarzyszył mi również mocny ból w krzyżach ale chwalebnie okazało si,ę, że to polip. Poleżałam przez weekend i w poniedziałek została podjęta decyzja o podwiązaniu polipa i jego odcięciu - teraz mam nadzieję, że już żadnych krwawień nie będzie i wynik hist-pat wyjdzie w porządku. Znów przez miesiąc mam zażywać hormony, tym razem luteinę, aby ta ingerencja przy szyjce nie miała negatywnych skutków.

Aha, jeszcze jedno, na usg lekarz zobaczył dziewczynkę (a 5 dni temu był chłopiec) - czyli mamy powtórkę z poprzedniej ciąży - będzie niespodzianka, najważniejsze aby zdrowiutka i urodzona o czasie :wink:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mamusie i Maluchy”