Mamusie 2015 :) i nie tylko

dział dla wszystkich matek, które chcą stworzyć swoje historie, podzielić się doświadczeniami, a przede wszystkim najważniejszą nowiną, że "Będzie Mamą"

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kinia87
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: podkarpackie

Re: Mamusie 2015 :) i nie tylko

Post autor: Kinia87 » 18 gru 2014, 20:57

Maatylda pisze:
Beata-92 pisze:ale jakos nie moge meza przekonac do tego zeby nazwac tak naszego synka :(
a jakie mąż ma argumenty "przeciw" Igorowi?
Pewnie, że takie twarde i kojarzy się z carem, no i w ogóle z Rosją :mrgreen:
Od 16 lat szczęśliwa posiadaczka Crohna :kox:
Od 9 lat szczęśliwa posiadaczka remisji :wielbie:
Od 9 lat nierozerwalny związek ze stomią

gacunia
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: lubuskie

Post autor: gacunia » 19 gru 2014, 01:35

Widzę, że imiona to zawsze gorący temat ;)

Mój Wojtuś (już pewniak :))) ) to też wynik wielotygodniowych pertraktacji. Miał być Tomuś, ale nagle mi zbrzydło i po ptakach.

Podoba mi się jeszcze Hubert, ale nie ma nawet szans na odrobinę akceptacji ze strony tatusia...

Julian w sumie brzmi fajnie, a Igor... jakoś nie mój typ :P

Całuski mamuśki :*
Rozpoznanie 24.12.2007
Asamax 500 3x2 tabl
Pentasa 1 x czopek

18.02.2015, 00:30, Wojtuś -> 3100g, 53 cm

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: chrzanovy » 19 gru 2014, 08:58

Hej Mamuski , Igor jest be ( nie ze ruski) tylko nie pasuje do dziecka, Igory sa stare, sorry ale Tatusiek ma racje
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Katarzyna
Początkujący ✽✽
województwo: lubuskie
miasto: Krosno Odrzańskie

Post autor: Katarzyna » 19 gru 2014, 11:27

Hej, ja mam termin na połowę marca, brzuszek coraz większy i malec zaczyna kopać z żebra :p Położna na szkole rodzenia powiedziała nam że nie mamy co liczyć na znieczulenie bo nie ma anestezjologa itd... Jak na razie to stres porodowy mi minął i mam nadzieje że znowu najwcześniej to zacznę się bać jak wszystko się zacznie.. Jelitka póki co nie dokuczają i mam nadzieję że tak będzie do końca ciąży i jeszcze dalej :) Imienia nadal nie mamy choć mąż maltretuje mnie Stefanem :p i już ponad 6 miesięcy zwraca się tak do brzuszka :) no i cała rodzina już to podchwyciła...

Awatar użytkownika
kate31
Początkujący ✽✽
województwo: dolnośląskie

Post autor: kate31 » 19 gru 2014, 12:37

czesc mamusie:-)

byalm wczoraj u gina. Umnie 21 tydzien ciazy. Michas (tez pewniak) ma sie dobrze wazy juz 350 gram i mialam wczoraj badanie prenatlne (usg szczegolowe). Wszytskie narzady w porzadku, takze ciesze sie bardzo. Trzymam diete i cukier spadl mi na 92. Cisnienie mam niskie. Bialka w moczu nie mam. Niektore wyniki nie za dobre, np bialko ostrej fazy wyskoie, co swiadczy o zapaleniu w jelitku, ktore krwawi . Pozatym mam raz zatwardzenie raz biegunke. Hemoglobina na granicy, niektore wartosci albo zanizone albo podwyzszone. Najwazniejsze ze Michal czuje sie w porzadku.

Co do imion, to Igor nie podoba mi sie, wslanie jak pisala Kinia kojarzy mi sie z Rosja.. Wojtek super. Same chlopy w nastepnym roku beda:-)))) Podoba mi sie Stas, Szymon. Lubie polskie imiona, a najlepiej tradycyjne.

Dziewczyny mam maly problem. Dzis rano moja siostra do mnie zadzwonila i oznajmila ze ma ospe. Dwa dni temu sie z nia widzialam, to jeszce o tym nie wiedziala. Nietsty ani ja ani mama nie pamietamy czy chorowalam juz. Znalazlam ksiazeczke zdrowia dziecka i nie ma tam nic zaznaczone przy przewleklych chorobach. Jednak pamietamy obie z mamą ze cos mialam wysypke. Albo odre albo ospe. Strasznie sie boje. W poniedzialek mam badanie z krwi na przeciwciala ospy wietrznej. We wtorek bedzie wynik. Jak mam to nie ma tragedii, a jak nie to moj gin mowi ze tez nie, bo jestem juz w wysokiej ciazy, najgrozniejsze jest we wczesnej i na koncu przed porodem.

Czy ktos cos moze powiedziec na ten temat. Oczywiscie juz z tego wszystkiego przeczytalam caly internet i nie daje mi to spokoju. Na swieta mam z glowy spotaknie z siostra. Wigilia zawsze wspolna u mamy jest, wiec najpierw pojde ja a potem siora. ehh mam nadzieje ze ie zlapalam tego wirusa..

do tego wsyztskiego jestem przeziebiona, gardlo mnie boli, glos stracilam, wczoraj bolalo mnie lekko ucho i mam katar. Ale goraczki nie mam. Obserwuje sie caly czas, czy mi jakies bomble nie wyskakuja..masakra

pozdrawiam Was:-))
CU od 2002r.: Salofalk 3x2 500mg, azathiopryna 3x 1 50 mg, sorbifer, kwas foliowy,

Awatar użytkownika
kafka
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: kafka » 19 gru 2014, 13:57

To i ja się dołączam, 30 t.c. skończony, dzisiaj zaczynamy 31. Żeby nie wychodzić przed szereg: też sprokurowaliśmy sobie chłopczyka i też mamy ogromny problem z imieniem (każdemu podoba się co innego). Spytaliśmy dwuletnią córeczkę o zdanie i na razie nazywa brata "Banan", więc chwilowo tak zostanie :) . Mam już klepnięty termin cesarki na 20. lutego, trzymajcie kciuki, byśmy dotrzymali w dwupaku, bo ostatnio o włos byśmy nie zdążyli...
Jelita, odpukać, w remisji i w sumie poza koszmarną bezsennością i zespołem niespokojnych nóg jest OK. Ma któraś z Was problem z nogami teraz w ciąży?

katarina
Początkujący ✽✽
województwo: opolskie

Post autor: katarina » 19 gru 2014, 18:39

Wedlug mnie Igor Kacper Kuba Oskar Oliwer Denis to takie oklepane a i Antek Jasiu Stasiu itd pelno tego na kazdym kroku:-)mi jeszcze poza Juliankiem podoba sie Cyryl i Kajetan:-) :doh: na szczescie poki co moja Lilianka to pewniak:-)

katarina
Początkujący ✽✽
województwo: opolskie

Post autor: katarina » 19 gru 2014, 18:41

Mnie nogi w nocy mega bolą, a w szczególności jak duzo siedze:-/

Beata-92
Początkujący ✽✽
województwo: lubelskie
miasto: Lublin

Post autor: Beata-92 » 20 gru 2014, 21:04

Maatylda, imie zle mu sie kojarzy , gdyz twierdzi ze zna chłopaka , ktorego bardzo nie lubi :O żalosny powod no ale cóz

Awatar użytkownika
Maatylda
Znawca ❃❃
Choroba: nie ustalono
województwo: mazowieckie

Post autor: Maatylda » 20 gru 2014, 21:08

Beata-92, faktycznie, marny..facety :roll:
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę!

by Rosomaki i Spółka :rockon:

Beata-92
Początkujący ✽✽

Post autor: Beata-92 » 20 gru 2014, 21:17

chrzanovy, ciezko wybrac ładne imie dla chłopca . Im dłuzej mysle nad jakims imieniem tym trudniej jakies wybrać :(

A Radek ?? nie jest ono jakies stare oklepane itd ??

kate31, najgorsze co jest to panika . w sprawie ospy Ci nie pomoge - nie wiem . Ja przechodziłam to i mam takie blizny na ciele ( tam gdzie drapałam, ) co do przeziebienia , własnie mnie dopadło . strasznie mnie to zdenerwowało :/ domowe sposoby szkodzą mi na kiszke a co do lekow to duzego popisu nie ma ;// jezeli chodzi o kaszel ktory mnie meczy to nie mam pojecia czym go leczyc ;//
Na gardło podobno mozna tantum verde w ciązy . Moje znajome stosowały. Katar no cóz trzeba sie z nim przemeczyc . Unikajcie soku malinowego nie pijcie go w duzych ilosciach bo wywołuje skurcze :((

kafka, trzymam kciuki abys dotrzymała w dwupaku :) Powiedz czemu masz cersarke ? jakies wskazania ze strony jelita czy ciazy ? Ja mam cos takiego , że nie wiem gdzie mam te swoje nogi w nocy umiescic , ale wydaje mi sie ze to dlatego ze jest mi juz strasznie ciezko i ani na prosto lezec ( bo ucisk zyly głownej ii szkodzi to dzidziusiowi ) ani na prawej ani na lewej stronie :O nie wysypiam sie i ogólnie bezsennosc straszna .

katarina, mój gin mówi , że nie mozna dlugo siedziec w jednej pozycji , bo blokuje sie przepływ krwi czy cos takiego stad te bóle ;/ pij na lewym boku i nogi miej wyzej poczujesz ulge :) ewentualnie miedzy nogi włóż sobie poduszke (jaska ) tez pomaga :)

Beata-92
Początkujący ✽✽

Post autor: Beata-92 » 20 gru 2014, 21:20

Maatylda, no cóz . Ciezko z tym moim facetem . Bartek tez mu sie nie podoba . Jedynie co to Filip , Radek i Kacper .

Awatar użytkownika
Maatylda
Znawca ❃❃
Choroba: nie ustalono
województwo: mazowieckie

Post autor: Maatylda » 20 gru 2014, 21:45

może Daniel, Szymon, Leon, Franek?

mój brat nr 1 to Szymon. nr 2 Jędrek :mrgreen:
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę!

by Rosomaki i Spółka :rockon:

Awatar użytkownika
kate31
Początkujący ✽✽
województwo: dolnośląskie

Post autor: kate31 » 21 gru 2014, 10:19

Betata Radek bardzo ladnie, Filip tez Szymon, Daniel wszystkie ladne. Nie podoba mi sie Kacper i Igor. Inne wszytskie super

Co to przeziebienia. W ciazy nie mozna prawie nic. Ja unikam lekow jak moge, choc duzo biore, to wole juz wiecej nie brac. Dlatego mam zrobila mi naturalne krople na bazie alkoholu i propolisa. Dawalam po jednej kropelce do kazdej dziurki 3 ray dziennie. Dzis juz prawie nie mam kataru. Na gardlo dostalam przepis od gina. Kupic atomizer i wlac do niego mieszanke. woda+ 20 kropel olejku z drzewa herbacianego i sol kuchenna. Tym psikalam gardlo i tez juz bolu nie ma, jeszce troche kaszle. Mozna tez plukac woda z solą. Powiem ze myslam ze wezme sobie na bol gardla tymianek i podbial- tabletki do ssania, ale tez nam nie wolno, co przeczytalam w ulotce. Maskara, wszedzie pchaja wszystko, nawet do ziolowych lekow.

powiem Wam ze nie czuje zadnych ruchow Michalka, kazdy mnie pyta, a ja nic do tej pory.Moze to winna jelit,albo nie potrafie tego odczuc. Mam wrazenie, ze to w jelitach rewolucja... A jak to u Was jest. Czulyscie ruchy ??? od kiedy??
CU od 2002r.: Salofalk 3x2 500mg, azathiopryna 3x 1 50 mg, sorbifer, kwas foliowy,

Beata-92
Początkujący ✽✽

Post autor: Beata-92 » 21 gru 2014, 21:09

kate31, wiem własnie że jezeli chodzi o przeziebienie , to nie mamy praktycznie nic . Trzeba po prostu jakos sie przemeczyc . Chociaz to nie jest przyjemne.

Co do ruchów . To zalezy , jezeli to Twoja pierwsza ciaza to powinnas zaczynac czuc juz od 20 tygodnia , ale jezeli poczujesz troche pozniej to nic . I zalezy tez od budowy jaką masz .
Ja poczulam dosc wczesnie przez to ze to moja druga ciaza no i przez to ze jestem strasznie drobna .

Dziwi mnie to jezeli ktos mowi,że ruchy dziecka sa podobne do pracy jelit , bo to zupelnie inne odczucie , ale moze kazda kobieta odczuwa je w inny sposob ??
Na pewno nie da sie porównac tego do zadnych motylkow w brzuchu -,-

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mamusie i Maluchy”