Strona 1 z 1

Encorton vs Alkohol

: 25 sty 2013, 12:57
autor: babeczka
Witam Wszystkich! :)

Zacznę może od tego iż nie jestem chory na CU lecz przyjmuję Encorton (obecnie w dawce 20mg/dzień) z powodu łysienia plackowatego.
Piszę tutaj na forum gdyż nie mogę znaleźć żadnej rzetelnej informacji na temat spożywania Alkoholu podczas kuracji w/w lekiem ;)
Obecnie w ogóle nie pijam gdyż ćwiczę oraz prowadzę zdrowy tryb życia.
Niestety muszę przyjmować encorton (3ci tydzień) i właśnie w tą sobotę wypada uroczystość na której pasuje napić się troszkę alkoholu (nie mówie tu o upijaniu się).

Na ulotce Encortonu nie ma żadnych informacji na temat alkoholu. Znalazłem jednak w internecie cały opis jego działania i w interakcjach jest informacja "alkohol: zwiększone ryzyko owrzodzenia i krwawienia z przewodu pokarmowego" - jako iż nie choruję na choroby układu pokarmowego to co sądzicie o napiciu się kilku drinków?

Myślałem też o połączeniu 2kc extreme podczas picia by nie obciążać tak wątroby alkoholem. Encorton przyjmuję rano a impreza jak wiadomo była by w godzinach wieczorno-nocnych.

Re: Encorton vs Alkohol

: 25 sty 2013, 13:08
autor: tom-as
Po mojemu jak zrobisz jednorazowo i nie do upadłego to świat się nie zawali. My robiliśmy oczywiście próby na sobie i z tego co pamiętam to nie zanotowaliśmy jakichś powikłań z tego powodu, jednak każdy jest świadom tego co połyka i trzeba się jednak pilnować by jakoś nie przegiąć z promilami.

Pamiętaj też, że każdy organizm działa inaczej i nikt z nas nie da Ci gwarancji, że będzie wszystko ok :-)

Re: Encorton vs Alkohol

: 25 sty 2013, 13:54
autor: Osóbka
tom-as pisze:My robiliśmy oczywiście próby na sobie
:lol: ubawiłam się! Generalnie robimy często różne próby na sobie, takie z nas CUDaki - przepraszam, ale bardzo mi się spodobało to, co napisał tom-as, i nie mogłam się powstrzymać.

Wracając do tematu, ja również przyjmuję steryd, ale inny i w moim przypadku dwa małe kieliszki wina spowodowały calonocny przypływ bliskości do muszli klozetowej - wydalanie odgórne, a nie owijając w bawełnę wymiotkowo przez całą noc!
A więc trzeba uważać. No i jak napisał Poprzednik - każdy reaguje inaczej.

Re: Encorton vs Alkohol

: 25 sty 2013, 14:46
autor: babeczka
Dzięki za odpowiedzi ;)
Spróbuje połączenia 2kc extreme (mam nadzieje że dostatecznie osłoni mi wątrobę przed działaniem alkoholu) i wypije kilka drinków.

Mogę jeszcze przytoczyć swoją historie sprzed 1,5 roku kiedy miałem wstrzykiwany Diprophose podskórnie (odpowiednik Encortonu ale podawany co 2 tyg bo ma wydłużone działanie).
W tamtym czasie byłem studentem a jak wiadomo na studiach alkohol leje się często i gęsto :D Oczywiście lekarka nie poinformowała mnie czy jest jakas interakcja leku z alkoholem i sam jakoś przez swoją nieuwagę nie zawracałem sobie tym głowy i nie sprawdziłem co się może stać.
Jak widać, nadal żyje, mam się dobrze i żadne ilości alkoholu w tamtym czasie nie wpłynęły negatywnie na działanie leku i wszystko było w porządku :D Jedynie co to spuchłem, oczywiscie także nie wiedziałem na tamten czas by trzymać się jakiejś diety i nie wsysać wszystkiego jak odkurzacz... a odżywiałem się naprawdę niezdrowo (w końcu jak większość ludzi na studiach).
Ot cała moja historia z lekami typu encorton :D

Jak ktoś jeszcze ma jakieś doświadczenia z Encortonem to proszę o wpisy.
Pozdrawiam!

Re: Encorton vs Alkohol

: 25 sty 2013, 18:39
autor: Natalka
i mnie zdarzyło się wypić 2-3 piwa podczas kuracji encortonem, nic się nie działo, nie spędziłam nocy jak Osóbka na szczęście :wink: ale byłam wtedy na mniejszej dawce niż Ty teraz, nie pamiętam dokładnie, ale mogło to być 10 mg.

Re: Encorton vs Alkohol

: 25 sty 2013, 23:34
autor: cordo
Piłem jeden raz na na encortonie 20 mg, z tego co pamiętam to skosiło mnie dosyć szybko, chyba po ~8 kieliszkach. Skończyło się na rzyganiu. Ale nie miałem wtedy jeszcze pełnej remisji itp.
Każdy organizm inny...

Od tej pory
encorton = nie piję

btw. jesteś z mielca, wybierasz się w sobotę może na 100dniówkę? :D

Re: Encorton vs Alkohol

: 26 sty 2013, 08:11
autor: babeczka
cordo - tak :D
Ok dzięki wszystkim, spróbuje pić drinki i oczywiście pełen umiar. Będzie dobrze ;)

Re: Encorton vs Alkohol

: 26 sty 2013, 13:06
autor: tom-as
babeczka pisze:Ok dzięki wszystkim, spróbuje pić drinki i oczywiście pełen umiar. Będzie dobrze
Powodzenia man. A fajnie jakbyś już "po" napisał czy było wsio ok czy coś się działo. Jesteśmy ciekawi :-)

Re: Encorton vs Alkohol

: 26 sty 2013, 13:08
autor: rosalyn
Swego czasu przyjmowałam encorton 20 albo 30 mg i w dniu, w którym miałam zaplanowaną imprezę po prostu odstawiałam lek :)

Re: Encorton vs Alkohol

: 27 sty 2013, 10:46
autor: babeczka
Witam ponownie ;)

Jestem już po studniówce i zdam wam relacje połączenia alkoholu z encortonem.
Początkowo wypiłem dwa kielony i wziąłem 2kc extreme, później wypiłem ze 4 kielony nalane do połowy popijając dużą ilością soku pomarańczowego. W między czasie zjadłem jeszcze ciepłe danie itd.
Bawiłem się bardzo dobrze, choć nawet nie poczułem zbytnio fazy ;) ale humorek był i tańcowało się porządnie.
Na tej ilości alko w sumie poprzestałem moje wczorajsze picie i nie odczuwałem/odczuwam żadnych skutków ubocznych połączenia tego z encortonem.
Inna sprawa to bolące gardło od dwóch dni i katar ale z tym to sobie poradzę :D

Więc, nieduże ilości alkoholu nie wpływają na samopoczucie podczas kuracji encortonem (moja to 20mg/doba).

Dzięki wszystkim i pozdrawiam! :)

Re: Encorton vs Alkohol

: 27 sty 2013, 11:05
autor: tom-as
No i super! Trzymaj się man :-)