Marihuana

wszelkie dylematy związane z używkami tej kategorii

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
puphead
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: lubelskie

Re: Marihuana

Post autor: puphead » 27 lut 2014, 15:39

Zazywanie marihuany w przypadku IBD lagodzi objawy choroby jednak moze prowadzic do zwiekszonego ryzyka przyszlej operacji u pacjentow z CD.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24407485
"Life is like riding a bicycle. To keep your balance, you must keep moving.”

Awatar użytkownika
Alishia
Aktywny ✽✽✽
województwo: opolskie
Kontakt:

Post autor: Alishia » 11 mar 2014, 22:27

Niestety włosy są zdradliwe,bo znam przypadki,że ktoś nie palił nic,a piło się w jego towarzystwie a na teście wyszło,że jest pod wpływem.Smutne to i niesprawiedliwe,bo czemu ktoś ma bekać za "dobrą zabawę" innych osób z towarzystwa?
Alkohol działa zupełnie inaczej i kiedy w krwi/moczu/wydechu nic nie wychodzi to znaczy,ze wszystko jest okej.Z marysią jest inaczej...Raz zdarzyło się,że paliłam (choć paliłam w tedy mniej)i następnego dnia czułam,że jestem jeszcze na haju.Ale to był tylko raz(pierońsko mocne palenie).A tak...zapalę i następnego dnia jestem total trzeźwa pod względem umysłowym..a niestety w krwi wyjdzie i w moczu też.
Testy narko w policji są drogie,ale bardzo często się zdarzają...jeśli np.kierowca się z tym zdradza...jest nerwowy,policja zauważy,że coś chwile wcześniej wyrzucił.Trzeba się pilnować i uwarzać i sie nie zdradzać!
Z pozdrowieniami dla Marihuanowców!

matyldan

Post autor: matyldan » 12 mar 2014, 12:50

Badanie włosów na obecność narkotyków odbywa się w labolatorium po uprzednim przygotowaniu materiału. Na pewno jednorazowe zapalenie trawy w takim badaniu nie wyjdzie. Bardziej jest to przydatne w określeniu czasu zażycia substancji i m in. Czasu przyjmowania (osoby długo zażywające substancje psychoaktywne). Badanie włosów jest drogie i czasochłonne, rzadko się to stosuje chyba że są niejasności co do badania moczu i osocza. W moczu do kilku może wyjść THC. Pozdr

Awatar użytkownika
Corwin
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie

Post autor: Corwin » 12 mar 2014, 18:23

A ja w tym temacie polecma przeczytac to:

http://www.medicaldaily.com/medical-mar ... eep-247783
Niezmiennie mówi to, co myśli i czuje. Oczywiście konwencjonalna moralność każe nam być uprzejmymi, ale bycie uprzejmym nie zawsze jest uczciwie. Ceni sobie przede wszystkim prawdę, hipokryzję i nieuczciwość komentując krótkim i treściwym "Wszyscy Kłamią".

Norbert22
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
województwo: wielkopolskie

Post autor: Norbert22 » 20 mar 2014, 14:27

Najlepsze jest to,że Ci co palą maryśke to później w 80% nie zauważają,że się zmieniają i
że niszczą się po prostu.
Przykład:
"siemka co wy piszecie za głupoty ?;/ Marihuana to lek na zło i wgl .Pale ją przez 3 tala codzien w sporych ilosciach i niemam kłopotów ze zdrowiem ,wręcz przeciwnie czyję sie jeszcze lepiej niz normalnie ! Napisaliscie ze przez palenie marihuany mozna dostac raka - jest to nieprawda! Marihuana leczy raka - nieidzie go wyleczyc do konca ale zioło spowalnia rozwijanie się choroby ;] poczytajcie na profesjonalnym forum a nie piszecie głupoty ;] "

Fakt może i pomaga na raka,ale traktowanie tego jak "antybiotyku" na życie jest chore według mnie.To tak jak ze spaniem lub jedzieniem.Tego nie możesz wykluczyć ze swojego życia i tacy narkomani też nie chcą już wywalić maryski ze swojego życia.Uważają,że to nic nie robi co jest nie prawdą.

Awatar użytkownika
cordo
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: małopolskie

Post autor: cordo » 20 mar 2014, 14:41

Jeżeli ktoś pali od dłuższego czasu, np. od 4 lat regularnie, mam tu na myśli jeden blant na 2/3 dni to faktycznie jego psychika ulega zmianie. Tych zmian nie można zauważyć po miesiącu, czy dwóch, ale dopiero po dłuższym okresie czasu. Zazwyczaj trochę psuje się pamięć krótkotrwała, następują problemy z koncentracją, ogólne poczucie "pustki", syndrom antymotywacyjny, ale również człowiek staję się bardziej, bardziej wyciszony, spokojny, co jest jednak plusem w naszej chorobie. Hmmmm... Pragnę dodać, że te efekty są zależne od człowieka, każdy inaczej reaguje. Niejednego też marihuana wyciągnęła z choroby, depresji.

Zaznaczę także, że alkohol również zmienia psychikę człowieka. Encorton również nieźle daje po berecie :twisted: Uwierz mi, a jest to najczęściej stosowany środek wśród chorych.

Reasumując wszystko jest dla ludzi, tylko trzeba do tego podchodzić z głową i dużą dozą samoświadomości.

http://www.youtube.com/watch?v=UakZbCZtTeo

maniek1982
Debiutant ✽
województwo: mazowieckie

Post autor: maniek1982 » 21 mar 2014, 14:05

Ja za małolata 17-19lat jarałem tego świństwa spore ilości...myślę że 1gr na dobe przez jakieś 1,5 roku.
Świat był piękny i bez problemów...zioło,koledzy,ławeczka i obserwacja ludzi i ich zachowań :)
Ogólnie też byłem zdania że zioło to coś co nie może zaszkodzić i mógłbym tego jarać kilogramami...aż któregoś dnia złapałem akcje z sercem...myślałem że mam zawał.
Od tego się zaczeło...stany lękowe(miałem takie napady że myślałem że zejdę)bałem się sam wychodzić z domu,głęboka depresja i psychiatra...później przez prawie dwa lata brałem coaxil żeby wyjść z tego paskudnego stanu.
Na szczęście wyszedłem z tego i nikomu nie życzę takich jazd jakie ja miałem.
Teraz jak słyszę kiedy ktoś mówi że zioło nie szkodzi to mam chęć zdźielić go w łeb :)
Pozdr

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
województwo: dolnośląskie

Post autor: Raysha » 23 mar 2014, 10:24

maniek1982, no raczej mało kto praktykuje i mało kogo stać na jaranie codziennie zielska.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 25 mar 2014, 10:10

prof. Jerzy Vetulani o leczeniu marihuaną

http://www.naukawpolsce.pap.pl/aktualno ... mozgu.html
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Alishia
Aktywny ✽✽✽
województwo: opolskie
Kontakt:

Post autor: Alishia » 30 kwie 2014, 12:10

Ludzi stać na codzienne karanie zielska,bo wielu mam takich znajomych.Ale niekoniecznie gram na dobę.
Wszystko co jest uzyska zmienia człowieka...Nawet jeśli jest to tylko kawa.i nie dziwię się stanom lekowym i Bóg wie czym jeszcze jak świetle pali będąc gowniarzem:-)

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 30 kwie 2014, 12:16

Alishia, ciężko zrozumieć co napisałaś,może to właśnie efekt tego,że nie zwracasz już uwagi na to jak piszesz ?
Takie efekty uboczne :wink:
Szczerze powiedziawszy,to nic z tego nie rozumiem.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
kalatos
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: kalatos » 30 kwie 2014, 13:17

Zdecydowanie po spożyciu :)
Asamax, Sulfasalazin EN, Azatropine, VSL#3

Lepiej dziesięć razy ciężko chorować niż raz lekko umrzeć...

Fotografia okolicznościowa:
Obrazek.

Jacekx
Znawca ❃❃
województwo: pomorskie

Post autor: Jacekx » 01 maja 2014, 20:12

Jeśli ktoś piszę , że pali Marychę a jednocześnie się leczy i jest OK

to jest to dla mnie chore :mad: .....
Chyba , że chodzi o uśmieżanie bólu ale z tym też ostrożnie bo wątrobę mamy jedną a bez niej droga do ...... :aniolek2:

vegeta

Post autor: vegeta » 01 maja 2014, 20:35

A Marihuana działa przeciwbólowo? Poza tym nie wiem czy są jakieś badania dotyczące uszkodzenia wątroby po paleniu zielska?

Jacekx
Znawca ❃❃
województwo: pomorskie

Post autor: Jacekx » 01 maja 2014, 20:56

Wegeta uważasz, że Marycha to majeranek :rasta:

Zaś wątroba to odtrucicielka nasza :kroli:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Narkotyki”