Strona 1 z 7

Jak przekazać 1% od podatku

: 09 sty 2008, 20:33
autor: Szaraja
Myślę, że większość wie, ale na wszelki wypadek opisuję.
Aby przekazać 1% naszego podatku trzeba wypełniająć PIT, w rubryce na ostatniej stronie podać pełną nazwę Stowarzyszenia - Polskie Towarzystwo Wspierania Osób z Nieswoistymi Zapaleniami Jelita " J-elita" oraz nr KRS 0000238525.Nie podaje się nr konta, ma je US na podst. KRS
Kwotę podatku przeleje Urząd Skarbowy, niestety dość długo na to poczekamy, im wcześniej złożony zostanei PIT tym szybciej pieniądze trafią na konto J-elity, aby później można było je w pelni wykorzystać.
Chętnie pomogę wypełnić PIT, albo wyjaśnić wątpliwości z tym związne.Nie piszę nr rubryki, gdyż w zależności od jego rodzaju jest różna numeracja pozycji.
Pozdrawiam
Szaraja[/b]

Re: Jak przekazać 1% od podatku

: 09 sty 2008, 22:12
autor: Szaraja
Nie podaje się nr konta, tylko KRS. Istnieje rejestr OPP w Urzędach Skarbowych- my rownież składaliśmy oświdczenie do US o nr konta i KRS.Pozwoliłąm zmienić to w poprzednim poście.
Szaraja

Re: Jak przekazać 1% od podatku

: 11 sty 2008, 10:41
autor: Mamcia
Wczoraj na spotkanie w warszawie poddano mi pomysła, aby zamieścić na stronach przykładowo wypełniony PIT w częsci odliczeń na OPP 1% podatku

Oto link http://nzj.iimcb.gov.pl/PIT.pdf
Możecie to wysyłać do swoich znajonych.
jedyny mankament to to, że US ma 3 miesiące na przekazanie nam pieniędzy i na bierząco nie będziemy wiedzieli jak się rozwija nasza akcja.
W tym miejscu chciałam powiedzieć, że z 1% zeszłorocznego zostało sfinansowana aparatura medyczna dla 3 oddziałów gastroenterologii pediatrycznej, dofinansowany kwartalnik.
mam nadzieję, na zwiększone wpływy w tym roku, co pomoże nam pomagać w szerszym zakresie.

Re: Jak przekazać 1% od podatku

: 14 sty 2008, 17:27
autor: Janina
Czy mogłabym prosić o przysłanie mi kalendarzyków kieszonkowych z numerem konta naszego stowarzyszenia.

Mam kontakt z różnymi ludźmi - tymi majętnymi też - i staram się przekonywac ich do wpłaty 1%.
Przekazanie im kalendarzyka jest bardzo wygodne.
Dziekuje
Janina

______________________
Zapomniałam poprosić również o dodatkowy numer ostatniego kwartalnika.
Ten który otrzymałam już oddałam osobom które prosze o wpłate.
teraz będe robić ksero.

Janina

scaliłam

Re: Jak przekazać 1% od podatku

: 14 sty 2008, 21:18
autor: Mamcia
oczywiście możesz dostać, ale trudno je przesłać na ades mailowy. Napisz maila na adres nzj@iimcb.gov.pl i podaj adres, albo zadzwoń.

Re: Jak przekazać 1% od podatku

: 21 lut 2008, 21:25
autor: kroballo
Nie wiem czy wiecie jak US skutecznie niestety zniechęca podatników do przekazywania 1%... Otóż dzisiaj przy składaniu zeznania przemiła pani w okienku z uśmiechem na ustach upewniała się, czy aby na pewno chcemy przekazać 1%. Dlaczego? Ponieważ wszystkie zeznania z wypelnioną rubryką dot. 1% zostają wstrzymywane! Nie wiadomo na jak długo, ponieważ jaśnie urząd skarbowy nie ma jakiś przepisów wykonawczych dot. dokonywania rzeczonych wplat. W związku z tym w przypadku nadpłaty podatnik poczeka na zwrot dużo dłużej niż dotychczas. Zgodnie z ustawą i tak ma na to max. 3 miesiące, ale o tym już szanownego podatnika nikt poinformować nie raczy. Pani była wielce zdziwiona, że mimo tego nie chcieliśmy poprawiać zeznania i zrezygnować ze wsparcia J-elity.

Niestety już znam przypadek takiej rezygnacji.... Uważam, że ta sytuacja to skandal ze strony US :twisted:

Re: Jak przekazać 1% od podatku

: 21 lut 2008, 21:46
autor: Mamcia
Rzeczywiście bałagan jest totalny. ja wczoraj dostałam e-mail z US z wezwaniem do wypełnienia druczku z terminem dostarczenia 25 lutego. Co ciekawe napisane jest tam, że jeśli nie dostarczę to wpłat nie będzie. Nie będę z nimi dyskutować, że e-mail nie jest żadnym wezwaniem i nie ma mocy prawej. Jutro zostanie to zawiezione. W/w druczek ma się do nas jak pięść do nosa.
I ogromna prośba do Was wszystkich, nie zniechęcajcie się, a adresy US, które zniechęcają przesyłajcie e-mailem.

Re: Jak przekazać 1% od podatku

: 21 lut 2008, 22:22
autor: kroballo
Naturalnie, że się nie zniechęcimy. Szkoda tylko, że musimy wszystkim, których udało nam się namówić tłumaczyć tę chorą sytuacją.

Co do zniechęcania przez US, to tak naprawdę one "tylko informują" o takiej sytuacji. Nie mówią wprost, żeby zmieniać zeznania, tylko lojalnie uprzedzają o skutkach.

Re: Jak przekazać 1% od podatku

: 24 lut 2008, 11:54
autor: Szaraja
Nie mogą wstrzymac wpłat na 1% z powodu nie wypełnienia druczku. Nawet informacja , która była złożona do 30.11, to było tylko informacyjne i nie miało mocy prawnej. Jesteśmy zarejestrowani jako opp, a reszta to ich problem.
Chcę jeszce jedną rzecz powiedzieć na opp mogą wpłacać osoby, które płaca podatek liniowy- 19%, sa to ludzie o najwyższych dochodach- działalnośc gospodacza. W zeszłym roku nie mogli, ale po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego za 2007r. mogą. Powiedzcie swoim znajomym o tym.
Szaraja

Re: Jak przekazać 1% od podatku

: 25 lut 2008, 20:00
autor: rajan
Mam pytanie, skoro US w tym roku sam dokonuje przelewów na konta OPP to kto pokrywa koszty przelewu?
I czy nie jest tak, że koszt przelewu jest potrącany z przekazanego 1%?

Re: Jak przekazać 1% od podatku

: 25 lut 2008, 21:53
autor: Mamcia
Z tego co wiem no nie ma kosztów. nawet jesli będa to US robi to blokowo czyli będą one niskie.

Re: Jak przekazać 1% od podatku

: 28 lut 2008, 07:11
autor: sztaba
Mamcia pisze:US robi to blokowo...
czyli w tym roku nie będzie wiadomo kto ile przekazał? US przeleje 1% hurtem ze wszystkich zeznań bez podania danych darczyńców?

Re: Jak przekazać 1% od podatku

: 28 lut 2008, 08:48
autor: Mamcia
Mam nadzieję, że poda, bo chcielibyśmy podziękować

Re: Jak przekazać 1% od podatku

: 01 mar 2008, 10:13
autor: sztaba
magdalene pisze:Moja mama zamieściła kalendarzyk w profilu na swoim ulubionym forum...
widziałem "nasz" kalendarzyk w profilach na "Naszej Klasie" :)

Re: Jak przekazać 1% od podatku

: 03 mar 2008, 09:15
autor: kroballo
Jestem właśnie po wizycie w US, na której prześwietlano moje zeznanie. Co do 1%, to nieprawdą jest, że wstrzymywany jest zwrot nadpłaty podatnikowi. To odbywa się w standardowych terminach. Wstrzymywany jest natomiast przelew ze strony US na rzecz organizacji. Przelewy te maja być wykonane pod koniec maja hurtowo. Tak przynajmniej twierdzi mój US.