Przeszczep kału - proszę o porady

zabiegi medyczne w NZJ

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
AgnieszkaSm
Debiutant ✽
Posty: 1
Rejestracja: 24 cze 2021, 16:31
Choroba: inna choroba jelita
województwo: śląskie
miasto: Myszków

Przeszczep kału - proszę o porady

Post autor: AgnieszkaSm » 24 cze 2021, 16:43

Witam,
Ojciec ma od kilku miesiecy Clostridium Deficile, spowodowany chemioterapią, ciągłym podawaniem różnych antybiotyków oraz pobytami w szpitalu. Od kilku miesięcy z przerwami jest na Vankomycynie. Od lekarza onkologa otrzymaliśmy zalecenie, by po chemioterapii wykonać przeszczep kału.
Poradźcie proszę jaką drogą teraz pójść. Miesiące leczenia onkologicznego skutecznie uszczupliły porfel. Wiem , że taki zabieg nie jest refundowany przez NFZ i jest sporym wydatkiem.
Może ktoś z forumowiczów miał przeszczep i podzieliłby się ze mną wiedzą jak to zrobić, żeby było optymalnie.
Może być wiadomość na priv: agniesia_1980@wp.pl

anitta
Debiutant ✽
Posty: 4
Rejestracja: 02 mar 2021, 23:41
Choroba: IBS
województwo: małopolskie

Re: Przeszczep kału - proszę o porady

Post autor: anitta » 27 sie 2021, 21:47

Są placówki gdzie wykonywane są takie zabiegi w ramach NFZ, bardzo polecam wejść na stronę https://human-biome.com/ i zgłosić się do nich przez formularz. Ta firma zajmuje się przygotowaniem materiału do przeszczepień, dostarcza do szpitali czy innych placówek medycznych, również już przeszczep w formie kapsułek. Oni pomogą znaleźć miejsce najbliżej miejsca zamieszkania, lekarza. Osobiście wiem, że w szpitalu w Łodzi to nie pacjent a szpital właśnie ponosił koszty zabiegu. A lekarz kierujący Twojego tatę bardzo dobrze, że sugeruje przeszczep, to najskuteczniejsza metoda leczenia c.difficile.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zabiegi Medyczne”