kwiaty w pokoju

miłośnicy, kwiatków, drzewek i innych roślinek zapraszamy

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
eliszka
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Re: kwiaty w pokoju

Post autor: eliszka » 30 maja 2017, 21:05

Bizonik pisze:Eliszka to nie akwarium tylko akwa paludarium.
Wybacz. Wstydzę się teraz za swoją niewiedzę :oops:
S_Gosia pisze:To ja pokażę część swoich storczyków :)
Niby takie wytrzymałe, a na moim parapecie każdy marnieje i nie chce drugi raz zakwitnąć :neutral: Masz rękę do tych kwiatów :tak:

Awatar użytkownika
S_Gosia
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU u dziecka
województwo: dolnośląskie

Post autor: S_Gosia » 30 maja 2017, 21:09

eliszka pisze:Niby takie wytrzymałe, a na moim parapecie każdy marnieje i nie chce drugi raz zakwitnąć Masz rękę do tych kwiatów
eliszka dziękuję :)
One lubią być na oknie, ale nie w pełnym słońcu - teraz latem, gdy słońce mega grzeje muszę je z tego okna zabrać :smutny:
a zimą stoją nad kaloryferem i przy otwartym oknie - nawet podczas wielkich mrozów - i nic im nie jest :)
No ale fakt - rosną i kwitną ładnie ;)
Gosia - mama Krzysia (ur. 2004r.)
diagnoza: 12.01.2017r. - CU u dziecka
Asamax 500mg 2x3, Imuran 1x50mg, D-Vitum Forte 4000j.m., Ecomer, Vivomixx kapsułki, Sanprobi ibs - czekamy na remisję

Wygrana majowa i czerwcowa Lista Naszych Przebojów 2017 :)

Awatar użytkownika
eliszka
Początkujący ✽✽
województwo: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Post autor: eliszka » 30 maja 2017, 21:15

A widzisz Ty! I tu jest ten kruczek. U mnie zawsze zdobią parapet w dużym pokoju, bo wiadomo, w gościnnym zawsze ktoś podziwia. A tam od rana do 14 słońce grzeje.. Niestety po drugiej stronie domu mam kuchnię (bez parapetu) i małą sypialenkę.
Ale moja mam się cieszy, bo każdy zmarnowany przeze mnie storczyk trafia do niej na odchodowanie..i już tam zostaje :wink:

Awatar użytkownika
S_Gosia
Aktywny ✽✽✽

Post autor: S_Gosia » 30 maja 2017, 21:17

eliszka pisze:Ale moja mam się cieszy, bo każdy zmarnowany przeze mnie storczyk trafia do niej na odchodowanie..i już tam zostaje :wink:
A to jest dobre :lol: :lol: :lol:
Asamax 500mg 2x3, Imuran 1x50mg, D-Vitum Forte 4000j.m., Ecomer, Vivomixx kapsułki, Sanprobi ibs - czekamy na remisję

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator
Choroba: CU u partnera
województwo: łódzkie

Post autor: Noelia » 31 maja 2017, 14:53

S_Gosia pisze:One lubią być na oknie, ale nie w pełnym słońcu - teraz latem, gdy słońce mega grzeje muszę je z tego okna zabrać
To już rozumiem, dlaczego mój tak kiepsko się trzyma - stoi w pełnym słońcu przez większość dnia...
Muszę mu znaleźć jakieś nowe miejsce :roll:
Doradca CU

CU u męża - diagnoza 13.04.17 💔

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

https://astheria.pl - polecam! 🖤

Awatar użytkownika
Bizonik
Moderator
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Bizonik » 31 maja 2017, 17:16

Storczyki uwielbiają słońce ale również wilgoć. U mojej córki na parapecie stoją cały rok a słońce wchodzi latem w okno o 9 a schodzi dopiero po 15. Calym sekretem jest cyrkulacja powietrza i spora wilgotność w powietrzu. Dlatego samo powietrze jest zwilżane ze spryskiwacza taką mgiełką z samego rana a dodatkowa dwa razy dziennie zraszamy korzenie powietrzne. Storczyki a szczególnie grupa phalaenopsisów nie lubi mieć mokrej doniczki a latem jak ma to się gotują, dlatego tak ważne jest ich zraszanie. No i nie wolno obcinać pędów kwiatowych po przekwitnięciu.
Najlepszy gust muzyczny i koloryt w Kwietniu 2016
Jeden z najlepszych gustów muzycznych w lipcu, sierpniu i październiku 2016

Moja pasja moją pracą, moja praca moją pasją:)
http://blog.aquamagic.nazwa.pl

Www.wedkarskiemazowsze.pl

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 31 maja 2017, 18:01

czyli nie podlewamy w doniczkę, ale od dołu wlewamy wodę ;)
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
S_Gosia
Aktywny ✽✽✽

Post autor: S_Gosia » 31 maja 2017, 18:24

Bizonik pisze:Storczyki uwielbiają słońce ale również wilgoć. U mojej córki na parapecie stoją cały rok a słońce wchodzi latem w okno o 9 a schodzi dopiero po 15. Calym sekretem jest cyrkulacja powietrza i spora wilgotność w powietrzu. Dlatego samo powietrze jest zwilżane ze spryskiwacza taką mgiełką z samego rana a dodatkowa dwa razy dziennie zraszamy korzenie powietrzne. Storczyki a szczególnie grupa phalaenopsisów nie lubi mieć mokrej doniczki a latem jak ma to się gotują, dlatego tak ważne jest ich zraszanie. No i nie wolno obcinać pędów kwiatowych po przekwitnięciu.
Prawie ;) z wszystkim się zgadzam oprócz ostatniego zdania, bo ja zawsze gdy kwiaty opadną obcinam pęd kwiatowy i zawsze za jakiś czas rośnie nowy pęd, co widać było ;)
Zresztą pielęgnacja storczyków to temat rzeka. Każdy ma swoją teorię :)

Awatar użytkownika
Bizonik
Moderator
Kontakt:

Post autor: Bizonik » 31 maja 2017, 19:32

Gosia a wiesz że na pędach kwiatowych z których opadły czasem rosną nowe storczyki a i zdarza się że potrafią ponownie zakwitnąć.

Właśnie zamówiłem dwa storczyki botaniczne do paludarium będzie wypas za 3 tygodnie jak dojadą:)

Awatar użytkownika
S_Gosia
Aktywny ✽✽✽

Post autor: S_Gosia » 31 maja 2017, 20:27

Bizonik pisze:Gosia a wiesz że na pędach kwiatowych z których opadły czasem rosną nowe storczyki a i zdarza się że potrafią ponownie zakwitnąć.

Właśnie zamówiłem dwa storczyki botaniczne do paludarium będzie wypas za 3 tygodnie jak dojadą:)
No wiem ale mnie wkurzają te puste patyczki ;) no mało dekoracyjne są ;)

A my czekamy na fotki paludarium, na pewno będzie piękne :)

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator

Post autor: Noelia » 01 cze 2017, 15:46

Ja aż tak perfekcyjnie nie dbałam o tego storczyka ;)
Wzmianka, że nie lubi pełnego słońca, wydała mi się logiczna, bo kiedyś widziałam storczyki w naturze i to był cienisty, wilgotny las.
Nawet się zdziwiłam, dlaczego wcześniej sama na to nie wpadłam :roll:
Tak czy owak spróbuję jakoś odratować mojego z parapetu, może kupię mu jakieś pałeczki - nawóz.
Doradca CU

Don't fight in the North or the South. Fight every battle, everywhere, always, in your mind.
Everyone is your enemy, everyone is your friend. Every possible series of events is happening all at once.
Live that way and nothing will surprise you. Everything that happens will be something that you've seen before.

Awatar użytkownika
Bizonik
Moderator
Kontakt:

Post autor: Bizonik » 21 cze 2017, 22:33

Storczyki na oknie u córki w pełnym słońcu
IMG_1299.JPG

Awatar użytkownika
S_Gosia
Aktywny ✽✽✽

Post autor: S_Gosia » 21 cze 2017, 22:43

Piękne, storczyki pięknie i długo kwitną i takie są łatwe w uprawie :roll:
Ale widzę szeroki parapet - to chyba nie jest blok z wielkiej płyty :?:
Ja w takim mieszkam i tu parapet ma max 25 cm bo taki sami daliśmy przy wymianie okien ;)

Awatar użytkownika
Noelia
Moderator

Post autor: Noelia » 22 cze 2017, 01:00

Bizonik - boskie storczyki! :roll:

Też nie mam tak szerokich parapetów, więc takiej kolekcji na nich nie ustawię...
Mój powolutku odżywa chyba, może jeszcze coś z niego będzie.
Tak btw to bardzo lubię też paprocie ;)
Ale wewnątrz domu niestety nie za bardzo mogę rozwijać tę "pasję", bo mąż się śmieje, że takie paprotki to mu się z głębokim PRL-em kojarzą :lol:
Jedynie na zewnątrz mogą sobie rosnąć wesoło :roll:
Doradca CU

Jacekx
Znawca ❃❃
województwo: pomorskie

Post autor: Jacekx » 22 cze 2017, 12:41

Noelia pisze:Bizonik - boskie storczyki! :roll:

Też nie mam tak szerokich parapetów, więc takiej kolekcji na nich nie ustawię...
Mój powolutku odżywa chyba, może jeszcze coś z niego będzie.
Tak btw to bardzo lubię też paprocie ;)
Ale wewnątrz domu niestety nie za bardzo mogę rozwijać tę "pasję", bo mąż się śmieje, że takie paprotki to mu się z głębokim PRL-em kojarzą :lol:
Jedynie na zewnątrz mogą sobie rosnąć wesoło :roll:
Przepraszam ale głęboki PRL ... to moje szczęśliwe Dieciństwo, wspaniała Młodość , duża część życia zawodowego, początek stanu małżeńskiego a i jeszcze nawet nie koniec PRL to ojcostwo.
Niektórzy widać drwią z tego okresu historii Polski a go nie znali bo nie przeżyli...
Sorry takie posty jak Noeli z tą drwiną mogą niestety dokuczać innnym :smutny:

Co do zaś storczyków to u mnie w mieszkaniu królują na parapetach 2 z 4 okien a dodatkowo opanowały nasz mały salon...
Kolory - od łososiowych, przez brązy, czerwienie przez nawet zielonkawe czy niebieskawe do białych :)
Z tym , że w ciągu dnia bo słoneczne mieszkanie to rolety królują. Dlatego mogą se storczyki być na parapetach.

Chyba ponad 10 ich jest
bo dokładnie nie liczyłem ilości storczyków gdyż część storczyków spoczywa czy wypoczywa :wink:
U mnie dokładnie blok z Wielkiej Płyty jest i to sobie chwalę czyli : sąsiadów, spółdzielnię, zieleń na osiedlu a nawet wieczorne słowiki na tych drzewach ( kiedyś słowiczy drań nie dał mi o 2 w nocy spać). Mam widok z 4 piętra na morze Zatokę Gdańską jak i tory SKM a także innych pociągów jak np. Pendolino ... Kilkukrotnie je w ciągu dnia widzę ich srebrne dzioby.
Zdarzyło się też parę lat wstecz , że dzik z Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego się przypętał na moje podwórko dla dzieci między domami.
Wychodząc z klatki muszę uważać wieczorem bo jeże se czasami wśród rabatek blokowiskowych oraz ogródków skalnych być może nawet do piwnic chodzą.

Fakt lisa jeszcze nie spotkałem przy domu
ale 1,5 km dalej na sąsiednim osiedlu zderzyłem się prawie z nim na przejściu dla pieszych :wink: .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny”