Ukryte terapie

Wiersze, wierszyki, opowiadania, forumowele, twórczość własna i nie tylko

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
michal_mg
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Kontakt:

Re: Ukryte terapie

Post autor: michal_mg » 10 lut 2015, 11:28

izo.sim pisze:Nie wiem czy jest coś faktycznie ciekawego o zdrowiu, leczeniu, albo to tylko pseudonaukowy bełkot.
z tego też powodu pytałem: " Zna ktoś Raport Klennera i wie co on zawiera? - co o tym myślicie jak i o gościu Linus Pauling i jego badaniach nad witaminą C. "

a to pytanie zostało bez odpowiedzi w tym wątku

wg mnie o witaminie C oficjalnie zbyt mało się mówi - jak i mało wie, co za tym idzie. Nikt oficjalnie nic nie wie - dobry scenariusz dla idei zmowy milczenia i teorii spiskowych. Raport Klennera jednak jest i został odłożony do szuflady i nikt by o nim nie wiedział gdyby nie internet...
Obrazek

Diavolo
Debiutant ✽
województwo: małopolskie

Post autor: Diavolo » 10 lut 2015, 14:11

izo.sim pisze:Czy ktoś czytał książkę Jerzego Zięby "Ukryte terapie. Czego ci lekarz nie powie" ?
Lekarz nie powie ale Jerzy Zięba wie ;) Ciekawe skąd?

Mam kumpla, który interesuje się alternatywnymi teoriami: lewatywa z moczu, specjalne diety, picie wody utlenionej, opukiwanie meridianów (podobno jakieś punkty na ciele, które odpowiadają za przepływ energii), afirmacje, medytacje, zmiana wzorców podświadomości. W efekcie dalej nie wyleczył jelita drażliwego ale przekonuje o tym, że firmy farmaceutyczne są złe i dlatego nie ma leków na różne choroby. Ten fakt uważam za oczywisty ale to nie znaczy, że ktokolwiek zna rozwiązanie na wyleczenie chorób. To raczej kolejna próba zarobienia pieniędzy na teoriach zaczerpniętych z jakiegoś tajnego źródła - pewnie kosmici mu powiedzieli :mrgreen:

Awatar użytkownika
izo.sim
Doświadczony ❃
Choroba: CD u dziecka
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: izo.sim » 10 lut 2015, 17:29

Diavolo pisze:To raczej kolejna próba zarobienia pieniędzy na teoriach zaczerpniętych z jakiegoś tajnego źródła
Tu Cię pewnie zaskoczę - Zięba podaje źródła swojej wiedzy - konkretne badania i ich autorów. Do niektórych z nich będę się starała dotrzeć i mam nadzieję, że mi się uda. Właśnie dlatego postanowiłam przeczytać i dopiero potem wyrobić sobie opinię.
https://marcinsim.wordpress.com/

02.05.2011 - 25.01.2012 HUMIRA
REMICADE:
05.06.2012, 19.06.2012, 16.07.2012,
11.09.2012, 6.11.2012, 2.01.2013, 27.02.2013 po kilku minutach odłączony z powodu reakcji alergicznej czyli wykluczenie z programu lekowego

Operacje Marcina:
I. 6.01.2012 uchyłek Meckela
II. 10.02.2012 resekcja ileo-cekalna
III. 27.04.2012 resekcja zespolenia z II operacji i wstępnicy

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 10 lut 2015, 19:20

Z przyjemnością pomogę w dotarciu do tych źródeł.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Diavolo
Debiutant ✽
województwo: małopolskie

Post autor: Diavolo » 10 lut 2015, 19:35

Fajnie, jeśli dotrzecie do tych źródeł i faktycznie są wiarygodne to uwierzę :) Póki co czytałem wiele publikacji opartej rzekomo na źródłach a okazywało się, że były to kiepskie badania nie potwierdzone w żaden inny sposób i najprawdopodobniej robione już pod konkretną tezę.

Awatar użytkownika
michal_mg
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: michal_mg » 05 cze 2015, 13:38

Diavolo pisze:Lekarz nie powie ale Jerzy Zięba wie ;) Ciekawe skąd?

Mam kumpla, który interesuje się alternatywnymi teoriami (...)
Spora część tych jego teorii to najzwyklejsze zgłębienie metabolizmu. Czemu tego nikt nie rozpowszechnia? - to proste. Za pare złotych możesz mocno podbudować zdrowie, a byłby z tego mały zysk dla producentów. Większość diet to eliminowanie czegoś co szkodzi. To tak jakby alergolog zalecał pozbycie się psa kiedy dziecko ma alergie na psa - tak się alergi nie wyleczy. Internista idąc tym tropem powinien mówić, że aby nie podłapać infekcji trzeba by było pozbyć się z domu bakterii i wirusów, a wychodząc z domu po prostu je omijać.
Poddajesz tu w wątpliwość jego wiedzy - i dobrze, bo to nie lekarz. Ale lekarze przy wirusowych infekcjach przepisują antybiotyki - z tym się zgadzasz?, pewnie nie, i będziesz to mówił wszystkim. Ktoś jednak też zapyta: Co on gada, lekarze przepisują - co, lekarze nie wiedzą, ale Diavolo wie?... :D
Obrazek

topost
Początkujący ✽✽
województwo: świętokrzyskie

Post autor: topost » 28 cze 2015, 21:09

Czytałem, moim zdaniem książka dobra i warta przeczytania i przemyślenia
Autor raczej nie kreuje się na znachora, raczej zbiera do kupy wiele różnych badań, praktyk medycznych i próbuje wyciągnąć z tego jakiś wspólny mianownik

Można się oczywiście śmiać z tego typu rzeczy, ja przestałem gdy po zmianie diety i m.in regularnym spożywaniu wysokiej jakości oleju lnianego przestałem chorować na zapalenie gardła i zatok które przytrafiały mi się regularnie 1-2x w roku. Tylko tyle wystarczyło.
Pamiętam również jak zmieniło się moje samopoczucie z niemal depresyjnego do pełnego energii po suplementacji dobrej jakości witaminą D3 w ilości 3000 UI dziennie.

I piszę to raczej jako sceptyk, jestem chyba mało podatny na placebo i bardzo ostrożny w stosunku do metod alternatywnych. Jednak ten człowiek prawi o witaminach, minerałach, odżywianiu ... raczej nie ma tu kontrowersji - są podstawy biochemii.

Co do koncernów; dla mnie jest oczywiste to o czym pisał tu marcin820201. Żaden koncern farmaceutyczny nie przeznaczy milionów dolarów na badania substancji która jest naturalna, ogólnie dostępna i nie można jej opatentować a co za tym idzie zarabiać na niej. Nawet mój lekarz mówił mi że jest wiele dobrze udokumentowanych przykładów że olej konopny bardzo dobrze działa na wszelkie NZJ i zaraz potem szybko dodał że on oczywiście tego nie poleca gdyż nie ma tego w procedurach medycznych. Tak to działa.

Oczywiście można trzymać się tylko i wyłącznie procedur medycznych, tabletek i czopków ... można też poszukiwać, otwierać się na wiedzę. W końcu to ja choruję nie mój lekarz, to w moim interesie jest wyleczyć się z cholerstwa które rujnuje mi życie. Dlatego szukam, oczywiście z dużą dozą zdrowego rozsądku.

Awatar użytkownika
izo.sim
Doświadczony ❃
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: izo.sim » 28 cze 2015, 21:25

topost pisze:W końcu to ja choruję nie mój lekarz, to w moim interesie jest wyleczyć się z cholerstwa które rujnuje mi życie. Dlatego szukam, oczywiście z dużą dozą zdrowego rozsądku.
Dobrze powiedziane. O LDN czytałeś? Ja się właśnie zastanawiam nad ewentualnym zastosowaniem u syna, ale jeszcze trochę za mało wiem.
https://marcinsim.wordpress.com/

02.05.2011 - 25.01.2012 HUMIRA
REMICADE:
05.06.2012, 19.06.2012, 16.07.2012,
11.09.2012, 6.11.2012, 2.01.2013, 27.02.2013 po kilku minutach odłączony z powodu reakcji alergicznej czyli wykluczenie z programu lekowego

Operacje Marcina:
I. 6.01.2012 uchyłek Meckela
II. 10.02.2012 resekcja ileo-cekalna
III. 27.04.2012 resekcja zespolenia z II operacji i wstępnicy

Awatar użytkownika
michal_mg
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: michal_mg » 29 cze 2015, 05:02

Przede wszystkim Zięba nie jest z tych co wstanie rano i powie, że wstał rano i COŚ mu powiedziało, że od teraz będzie stosować X na wszystko i powinno pomagać. Spotyka się z noblistami, jeździ po świecie i czyta lekarską literature, a to co propaguje wnikliwie opisuje mechanizm działania. Co kto z tym zrobi to kwestia wyboru czy chce polegać na medycznym biznesie, czy tam gdzie może to pomoże sobie sam.
Obrazek

Awatar użytkownika
Anette28
Junior Admin
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: Anette28 » 29 cze 2015, 07:36

Bardzo proszę michal_mg, o przytoczenie odpowiednich argumentów, a nie sianie propagandy bo w innym razie będę zmuszona zamknąć temat.
~Nie ma sensu życia tylko życiu trzeba nadać sens~
*Hoe minder mensen weten, hoe beter ze leven*

CD od 2002
Ileostomia 18.11.2012

"Najlepszy gust muzyczny i koloryt w Styczniu"

Jac
Początkujący ✽✽
Choroba: IBS

Post autor: Jac » 29 cze 2015, 15:41

michal_mg pisze:Co kto z tym zrobi to kwestia wyboru czy chce polegać na medycznym biznesie
Zięba też prowadzi biznes, choć oczywiście na mniejszą skalę niż koncerny farmaceutyczne, ale chodzi mu o to samo - aby sprzedać jak najwięcej swoich produktów, którymi w tym przypadku są książki.

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CD
województwo: pomorskie

Post autor: deth » 29 cze 2015, 16:25

Dobrze, że każdy ma swój rozum ;-)

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 29 cze 2015, 16:51

topost pisze:regularnym spożywaniu wysokiej jakości oleju lnianego przestałem chorować na zapalenie gardła i zatok które przytrafiały mi się regularnie 1-2x w roku. Tylko tyle wystarczyło.
Pamiętam również jak zmieniło się moje samopoczucie z niemal depresyjnego do pełnego energii po suplementacji dobrej jakości witaminą D3 w ilości 3000 UI dziennie.
no własnie,temat w tym,że wielu ludzi zapomniało o podstawach dobrego żywienia...
Trzeba dostarczać wszystko to co potrzeba ,najlepiej w produktach nieprzetworzonych,dobrze też jeśli one pochodzą z "naszego" środowiska,bo my tu żyjemy, a nie np. nad morzem śródziemnym...czy innych tropikach, aby zamiast jabłek jeść pomarańcza, a zamiast naszego wspaniałego oleju lnianego (oczywiście świeżo wyciśniętego i to w odpowiedniej obróbce) niektórzy jadą na wydumanych oliwach.
Jednak trzeba też zrozumieć,że inaczej ma to się do ludzi zdrowych,a inaczej do chorych.
Inaczej do ludzi aktywnie spędzających czas w pracy i po,a inaczej do ludzi siedzących w biurach czy przy taśmie w "bezsłonecznych" pomieszczeniach,czyli brak tej witaminy D3..bo nie ma szansy jej złapać w naturze,szczególnie w jesienią i zimą.

Takie książki mają sens dla ludzi rozumiejących co się pisze, a nie szukających sensacyjnych terapii.
Jeszcze niedawno jedzono młode pokrzywy,czy używano je jako kosmetykach...
podobnie z owocami lipy,zbierało się je i suszyło...teraz czasy się zmieniły i ... nie ma takich wiadomości przekazywanych od ludzi starszych ,doświadczonych...pozostaję więc reklama w każdych mediach "wciskająca" jedyne prawdy objawione.
No i jest reklama odpowiedzialna dla "właściwych" produktów, a jest też taka,która reklamuje ...wielkie nic w jakimś ładnym opakowaniu.
trzeba umieć to odróżnić.
Podobnie jak z książki...z każdej idzie coś wyciągnąć wartościowego...naukę.

Czasem jest to nauka "oszczędzenia" kasy i przeznaczenia jej na coś bardziej wartościowego.
Lepsza taka książka przypominająca podstawy, niż opowieści o pseudo cudownych dietach zaczynających się cudownym oczyszczeniu do stanu ...wyniszczenia organizmu.
No bo po takim działaniu,wszystko wydaje się już lepsze.
Jak to po głodówce - nawet kisiel jest cudowny w smaku.
deth pisze:Dobrze, że każdy ma swój rozum
tak by się wydawało,ale niestety niektórzy potrafią to wykorzystać do swoich celów.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Dżordż
Aktywny ✽✽✽
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: lubelskie

Post autor: Dżordż » 29 cze 2015, 21:44

topost pisze:Oczywiście można trzymać się tylko i wyłącznie procedur medycznych, tabletek i czopków ... można też poszukiwać, otwierać się na wiedzę. W końcu to ja choruję nie mój lekarz, to w moim interesie jest wyleczyć się z cholerstwa które rujnuje mi życie. Dlatego szukam, oczywiście z dużą dozą zdrowego rozsądku.

To się nazywa medycyna naturalna którą jak najbardziej poieram. Znana od wieków nie to co chemia która więcej zła wyrządziła niż dobra..

Dżordż
Aktywny ✽✽✽
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: lubelskie

Post autor: Dżordż » 29 cze 2015, 21:48

obyty.z.cu pisze:Jeszcze niedawno jedzono młode pokrzywy,czy używano je jako kosmetykach...
podobnie z owocami lipy,zbierało się je i suszyło...teraz czasy się zmieniły i ... nie ma takich wiadomości przekazywanych od ludzi starszych ,doświadczonych...pozostaję więc reklama w każdych mediach "wciskająca" jedyne prawdy objawione.
Pokrzywa leczy zmęczenie, anemię oczyszcza krew.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Poezja i Proza”