Co przeczytaliście ostatnio?

Wiersze, wierszyki, opowiadania, forumowele, twórczość własna i nie tylko

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: lubelskie

Re: Co przeczytaliście ostatnio?

Post autor: malapkasia » 27 sie 2011, 08:37

Jan Paweł Krasnodębski - "Moje cholerne 20 lat" :wink:
"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"
imuran, entocort 3mg, novothyral

Awatar użytkownika
niekat
Początkujący ✽✽
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: niekat » 06 wrz 2011, 14:14

jestem po roku spędzonym ze Stephenem Kingiem (11 pozycji), więc na odtrutkę przeczytałam wszystkie części Harrego Pottera, więc na odtrutkę łyknełam sagę "Jeźdźca Miedzianego" Paulliny Simons i przymierzam się do Władcy Pierścieni.Aha i czeka już ja mnie zamówiona w Empiku "Pieśń tygrysicy" o wychowywaniu dzieci na modłę chińską.
Aczkolwiek "Jeździec miedziany" tak mnie wchłonął, ze chyab się zastanowie nad tym władca pierscini... nie ten klimat;)
Aha i jeszcze był "Więzien urodzenia" i "Corka Marnotrawna" Archera :wink:
uwielbiam czytać - kocham wręcz!

[ Dodano: 06-09-2011 ]
a dzis zainteresowała mnie książka Mirosława Sośnickiego "Madżiburki dwa"... o miłości, ale co mi tam.Zaryzykuje;-)
Oliwia - 11 lat. Przeszczepy flory bakteryjnej, Pentasa, Azatiopryna, Calperos, Wit. D3, Wit. B6, Kwas foliowy, Hemofer, Helicid, VSL#3

Natalka
Weteran ✿
Kontakt:

Post autor: Natalka » 06 wrz 2011, 18:04

niekat pisze:"Pieśń tygrysicy" o wychowywaniu dzieci na modłę chińską
mnie się podobała :smile:

ale ja tu rzadko piszę w tym wątku :neutral:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
TigeR
Aktywny ✽✽✽
województwo: śląskie

Post autor: TigeR » 06 wrz 2011, 19:52

Obrazek

"Ameryka połowy lat trzydziestych ubiegłego wieku. Paul Schumann, nowojorczyk niemieckiego pochodzenia, jest wykonawcą mafijnych wyroków. Podczas jednej z akcji wpada w pułapkę. Dostaje jednak wybór: albo trafi na krzesło elektryczne w Sing-Singu, albo dokona ostatniego zamachu, zabijając - dla dobra ojczyzny - głównego architekta nazistowskiej remilitaryzacji, Reinharda Ernsta.
W Berlinie Paul tropi Ernsta, uciekając przed siłami bezpieczeństwa Trzeciej Rzeszy. Musi się także strzec wyjątkowo przenikliwego detektywa, inspektora policji kryminalnej. Akcja, pełna nieoczekiwanych zwrotów, toczy się w sercu niemieckiej stolicy gorączkowo przygotowującej się do igrzysk olimpijskich 1936 roku i pragnącej pokazać światu pokojowe oblicze."

Swietna ksiazka, przyjemnie sie czyta. Jezeli ktos lubi tego typu klimaty to jak najbardziej polecam.
Przyznam, ze wole czytac ksiazki fantasy, lecz ze wzgledu na miejsce oraz czas akcji jak i za poleceniem tytulu przez znajomego, postanowilem zabrac sie za ksiazke. I nie zaluje. Jak najbardziej ja polecam.
8.5/10 :)

Opis z Merlin.pl
"Life without change might be called anything except life, it's nothing more than experience"

"Happiness is like glass. It may be all around you, yet be invisible. But if u change your angle of viewing a little, then it will reflect light more beautifully than any other object around you."

"The pain you feel today is the strenght you feel tomorrow."

Awatar użytkownika
KeyO
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --

Post autor: KeyO » 06 wrz 2011, 19:52

nutka pisze:W ramach poprawiania nastroju oczywiście Pratchett i moja ukochana, zaczytana seria o straży nocnej.
Witaj nutka. Tak sobie pomyślałam że nie mogę się zdecydować w końcu sięgnąć po Pratchetta, bo nie wiem od czego zacząć. Może polecisz mi konkretną pozycję, tak aby się zapoznać i nie zniechęcić?
Czytam chyba wszystko - no może po poradniki nie sięgam - i fantasy zawsze mnie wciągało. Poza tym świetnie mi się przy tego rodzaju 'baśniach dla większych dzieci' odpoczywa.
Od czego zacząć czytać Pratchetta?
Mam wszystko w ebookach. Poradź.
Boże spraw abym stała się człowiekiem, za jakiego uważa mnie mój pies...

Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃

Post autor: malapkasia » 19 lis 2011, 16:07

Dzień, w którym umilkły głosy. Moja walka ze schizofrenią
Autor: Claire Berman, Ken Steele
Tłumaczenie: Danuta Korziuk
Dzień w którym umilkły głosy to historia życia Kena Steele'a, który od 14 roku życia przez 32 lata cierpiał na schizofrenię, objawiająca się słyszanymi głosami, które przekonywały o jego bezwartościowości i zachęcały do popełnienia samobójstwa. Młody chłopak pozostał z tym problemem całkowicie sam - odrzucony przez rodziców tkwił w przekonaniu o braku miejsca dla siebie na świecie i wśród ludzi. Bunt, który miał być sposobem na zwrócenie na siebie uwagi, spowodował jedynie całkowite odepchnięcie przez najbliższych.

Jedyne dziecko.
Autor: Jack Ketchum
Tłumaczenie: Bartosz Czartoryski
Jedyne dziecko to kolejna na polskim rynku i długo wyczekiwana powieść Jacka Ketchuma, autora słynnej Dziewczyny z sąsiedztwa oraz Poza sezonem i Straconych. Amerykański pisarz przeprowadza wstrząsające studium psychologiczne mężczyzny dopuszczającego się przemocy domowej i molestowania seksualnego, a także jego ofiar. Kolejna wstrząsająca powieść mistrza bezkompromisowej grozy, która odsłania najciemniejszą część ludzkiej natury. Jedyne dziecko to książka obok której nie można przejść obojętnie.
:roll:
"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"
imuran, entocort 3mg, novothyral

sasia
Początkujący ✽✽
województwo: dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: sasia » 19 lis 2011, 17:33

Biała jak mleko, czerwona jak krew Alessandro D'Avenia

Reklamują to jako współczesne love story, historię pierwszej milości. Bardzo szybko i lekko się czyta. Momentami wzrusza, momentami bawi. Opowieść o młodych ludziach, ale myślę, że spodoba się nie tylko rówieśnikom bohaterów.

Obecnie kończę:
I wciąż ją kocham Nicholas Sparks

To już bardziej dojrzalsza, ale wciąż opowieść o miłości ;) Jest to powieść, w której wszystko ma swój porządek, ład i miejsce i na pewno nie jest jednym z wielu ckliwych romansideł (chociaż streszczenie może przywodzić taką myśl). Piękna, a zarazem smutna historia, o miłości, straconych nadziejach i życiowych wyborach.
Never a failure, always a lesson.

sasia
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: sasia » 19 lis 2011, 17:47

Raczej film powstał na podstawie książki, ale dobrze kojarzysz :)

sasia
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: sasia » 20 lis 2011, 13:44

http://www.cozafilm.pl/1056,wciaz-ja-kocham, obejrzyj sobie pierwszy zwiastun, jednak na podstawie książki :P a co do płakania to można się nieźle nabuczeć i na filmie i na książce ;)

Awatar użytkownika
Ania406
Doświadczony ❃

Post autor: Ania406 » 20 lis 2011, 16:27

Ja właśnie skończyłam czytać z namaszczeniem książkę o Kaziemierzu Nowaku i jego niezwykłej podróży przez Afrykę lat 30-stych:
"Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd. Listy z podróży afrykańskiej z lat 1931-1936"
Polecam każdemu, kto nie wie kim był Nowak, każdemu kto kocha Afrykę, każdemu kto jej nie zna, a chciałby poznać, albo się jej boi - ta niesamowita historia niezwykłego człowieka powinna być znana każdemu ;)
Care for life and physical health, with due regard for the needs of others and the common good, is concomitant with respect for human dignity.

Awatar użytkownika
Lucynka2011
Początkujący ✽✽
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Lucynka2011 » 21 lis 2011, 09:38

"Córka Burzy" Richelle Mead
"Tylko życie poświęcone innym warte jest
przeżycia."

Albert Einstein

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
województwo: śląskie

Post autor: tom-as » 04 gru 2011, 22:15

W. Cejrowski - Gringo wśród dzikich plemion. Super się czytało :-)

Awatar użytkownika
lidkabarcelona
Początkujący ✽✽

Post autor: lidkabarcelona » 05 gru 2011, 19:48

Iris Murdoch "W sieci" - Rewelacyjna! Filozoficzna, zabawna, zaskakująca, mądra, ciekawa... :)
Lech Majewski "Szczury Manhattanu"

Doktorek

Post autor: Doktorek » 05 gru 2011, 20:09

Beata Pawlikowska "Blondynka w Australii" i "Fotografuję świat" tej samej autorki
Ostatnio zmieniony 07 gru 2011, 17:17 przez Doktorek, łącznie zmieniany 1 raz.

sitek
Debiutant ✽
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: sitek » 05 gru 2011, 20:57

wszystkie 7 części Harrego Pottera ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Poezja i Proza”