Co przeczytaliście ostatnio?

Wiersze, wierszyki, opowiadania, forumowele, twórczość własna i nie tylko

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Anne
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie

Re: Co przeczytaliście ostatnio?

Post autor: Anne » 04 lis 2012, 19:53

A ja polecam kryminały Zygmunta Miłoszewskiego: "Uwikłanie" i "Ziarno prawdy". Młody autor, a wielokrotnie już nagrodzony. Czyta się jednym tchem. Radzę jednak w kolejności wskazanej powyżej, bo jest kontynuacja wątku głównego bohatera prokuratora Szackiego. Kinomani pewnie wiedzą, że na podstawie uwikłania powstał film o tym samym tytule, reż. Jacka Bromskiego. Filmu jednak zdecydowanie nie polecę. Nie wiem dlaczego zmieniono główną postać (z pana prokuratora Szackiego na panią prokurator Szacką, którą gra lubiana przeze mnie dotychczas Maja Ostaszewska, ale po tej roli jej nie znoszę). Krótko mówiąc zgwałcono książkę.

Z kryminałów polskiego autorstwa nie polecam Klucza do Apokalipsy Jacka Wolskiego. Szkoda czasu. Autor chyba pozazdrościł Danowi Brawnowi sukcesu Kodu Leonarda da Vinci i wybitnie nieudolnie stworzył coś, co ponoć miało być genialną odpowiedzią na w/wym pozycję. A wyszło jak wyszło. Co oczywiście jest moją prywatną opinią. Nie uważam zresztą, aby Dan Brawn był geniuszem pióra, jego kryminały są wybitnie surrealistyczne, ale to co zrobił Wolski mnie załamało. A szkoda, bo dotychczas szanowałam go za prosty przekaz treści i piękną polszczyznę.
Obecnie biorę: Asamax 2x2

Awatar użytkownika
panbubka
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie

Post autor: panbubka » 05 lis 2012, 07:18

"Od gór niebiańskich do czerwonych piasków" Ella Maillart, a zaraz potem "Wysłnniczka specjalna do Mandżurii" tej samej autorki. Bo to dzielna kobieta była. Minęło 80 lat (tak mniej więcej) a na linii Chińczycy - Japończycy ten sam brak porozumienia :smutny:

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
województwo: opolskie
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 05 lis 2012, 18:36

Zenobius pisze:
Natuśka pisze:A ja ostatnio, może bardziej pod kątem licencjatu przeczytałam książkę "Tajemniczy świat kobiecego orgazmu" pod red. Zygmunta Zdrojewicza.
Jedyne o co mozna zapytac.. jaki masz temat licencjatu? :D
Zeno, sądzę, że niedługo się ujawnię :wink:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 32 mg, Metronidazol 3 x 1 tabl., Multilac 2x1 kaps., Magne B6, Elevit ProNatal i bla, bla, bla (...)
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

OneTwo
Debiutant ✽
województwo: kujawsko-pomorskie

Post autor: OneTwo » 05 lis 2012, 19:44

"Wiatr przez dziurkę od klucza" , polecam każdemu kto ma sentyment do skłaniającej się w stronę fantasy odsłony S.Kinga.

Unknown
Początkujący ✽✽
województwo: łódzkie

Post autor: Unknown » 20 gru 2012, 05:36

Ostatnio Zmierzch Theorina, a teraz część drugą trylogii olandzkiej, czyli Nocną zamieć. Polecam wszystkim miłośnikom kryminału i nie tylko! :)

Lubię thrillery, lubię kryminały, ale jakoś nie mogę przekonać się do Kinga, to znaczy jego powieści wydają mi się - głównie ze względu na filmy na ich podstawie - jakieś takie dosyć ciężkiego kalibru, aż strach się bać.
A że do Świąt mam wolne, to w końcu nadrobię zaległości książkowe. Mam zamiar sięgnąć po Mankella i pierwszą książkę o komisarzu Wallanderze. Warto? Ktoś czytał?
How does it feel
To be on your own
With no direction home
Like a complete unknown
Like a rolling stone?

OneTwo
Debiutant ✽
województwo: kujawsko-pomorskie

Post autor: OneTwo » 20 gru 2012, 07:31

Unknown pisze: Lubię thrillery, lubię kryminały, ale jakoś nie mogę przekonać się do Kinga, to znaczy jego powieści wydają mi się - głównie ze względu na filmy na ich podstawie - jakieś takie dosyć ciężkiego kalibru, aż strach się bać.
To zależy od książki, ja na przykład wolę te powieści Kinga, w których nie ma aż tak dużo "horroru", a i takie są:)

Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃
województwo: lubelskie

Post autor: malapkasia » 20 gru 2012, 10:22

jodi picoult - tam gdzie ty - taka se :| chociaz fajnie sie zaczeła :E
"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"
imuran, entocort 3mg, novothyral

Awatar użytkownika
Krzysztof-Żyrek
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Krzysztof-Żyrek » 20 gru 2012, 10:26

Jo Nesbø "Wybawiciel" fajny kryminał :razz: A wcześniej George'a R. R. Martina wszystkie tomy "Pieśni lodu i ognia i to jest zarąbiste"
William Ernest Henley
''INVICTUS''
''..
Że w zdarzeń złych potrzasku
Ni razu nie zapłakałem,
Że głowa moja, choć obficie krwawi,
Przed niczym się nigdy kornie nie pochyli.
Stojąc nad tymi pagórami złości,
I padołem, jak mówią, łez,
Nie lękam się zmór nieodgadnionych dni
Ani sądnych, mrocznych lat.

Nieważne, jak wąską furtką przeciskać się mam,
Co spotka mnie z litanii kar,
Sternikiem swoich losów jestem sam
Własnej duszy kapitanem.''

Choruję od 2008/2009 roku

kalka_96
Znawca ❃❃
województwo: małopolskie

Post autor: kalka_96 » 20 gru 2012, 17:09

ostatnio pochłonęłam w 3 dni ,,Houston, mamy problem!'' K.Grocholi i jak dla mnie fantastyczna, do przczeytania coś śmiesznego, idealna na te szpitalne nudy.

Unknown
Początkujący ✽✽

Post autor: Unknown » 20 gru 2012, 17:38

OneTwo pisze:To zależy od książki, ja na przykład wolę te powieści Kinga, w których nie ma aż tak dużo "horroru", a i takie są:)
O, a które zawierają mniej horroru w horrorze? :) Bo dla takich chętnie zrobię wyjątek.
How does it feel
To be on your own
With no direction home
Like a complete unknown
Like a rolling stone?

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿

Post autor: tom-as » 20 gru 2012, 18:49

magdalene pisze:"Pięćdzesiąt twarzy Grey'a" Baaardzo... hmmm... fajna W Święta biorę się za drugą część
I nie mogę doczekać się filmu
mówisz, że warto tak? :hyhy:

A ostatnio to The Smashing Book #2

Awatar użytkownika
Naobie
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Naobie » 20 gru 2012, 19:01

magdalene pisze:"Pięćdzesiąt twarzy Grey'a" :hyhy: Baaardzo... hmmm... fajna W Święta biorę się za drugą część:D
a ja zakupiłam sobie w ramach prezentu od samej siebie na święta :D zatem czeka na mnie i niebawem ją pochłonę:P

a ostatnio to chyba dość dawno było ale hmm "Przy blasku księżyca" Koontza
jak na niego książka dość słaba ;)

Unknown
Początkujący ✽✽

Post autor: Unknown » 20 gru 2012, 19:43

Ja jednak odpuściłam sobie 50 twarzy Greya, ale ciekawa jestem Trafnego wyboru Rowling.
How does it feel
To be on your own
With no direction home
Like a complete unknown
Like a rolling stone?

Anne
Początkujący ✽✽
województwo: dolnośląskie

Post autor: Anne » 20 gru 2012, 23:17

Przeczytałam 50 twarzy Greya i przysięgłam sobie, że nigdy więcej nie tknę niczego, co napisała EL James. I nie wiedzieć czemu po tygodniu przeczytałam Ciemniejszą stronę Greya. Zarzekam się, że po 3 część już nie sięgnę. Nie razi mnie najbardziej to, że cała fabuła kręci się wokół seksu (w dodatku słabo opisanego i w zasadzie nic więcej), ale styl pisania autorki. Dla mnie strata czasu. Przeczytałam, bo chciałam wiedzieć czym się tak świat zachwyca i dalej nie wiem.

Przeczytałam zaś nową Camillę Lackberg "Zamieć śnieżna i woń migdałów" no i, jak to Lackberg, jest ciekawa, chociaż tym razem wybitnie krótka, co mnie zasmuciło. Pani z Matrasa się śmiała, że Lackberg się nie rozpisała, bo chciała zdążyć na święta.

Z kolejnych pozycji, to "kochanie, zabiłam nasze koty" Doroty Masłowskiej. Polska się nią zachwyca, a mnie nie przekonuje. Kwestia gustu.

A co do przedmówców, Kurt Wallander jest zawsze wart przeczytania, pytania w tej kwestii są retoryczne :razz:

[ Dodano: 20-12-2012 ]
Krzysztof-Żyrek pisze:Jo Nesbø "Wybawiciel" fajny kryminał :razz:

Jest ok. Uwielbiam skandynawskie kryminały. Może Jo Nesbo nie jest moim faworytem, ale po przeczytaniu 2 pozycji stwierdzam, że czasu nie zmarnowałam.

poprawione cytowanie
Ostatnio zmieniony 21 gru 2012, 08:14 przez Anne, łącznie zmieniany 1 raz.
Obecnie biorę: Asamax 2x2

Unknown
Początkujący ✽✽

Post autor: Unknown » 21 gru 2012, 00:42

Anne pisze:A co do przedmówców, Kurt Wallander jest zawsze wart przeczytania, pytania w tej kwestii są retoryczne
A kolejność ma bardzo duże znaczenie? Mam w domu Psy z Rygi i zastanawiam się, czy nie wstrzymać się i zacząć od czytania Mordercy bez twarzy :P Polskie przekłady chyba też nie ukazywały się chronologicznie.

Za to ja ze szwedzkich kryminałów polecam Larsa Keplera.
How does it feel
To be on your own
With no direction home
Like a complete unknown
Like a rolling stone?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Poezja i Proza”