Strona 1 z 1

Re: Dieta przy PSC

: 27 sty 2014, 15:37
autor: automat
Witam czy ma ktoś z Was rozpisaną dietę przy psc, będę wdzięczny za wszelką pomoc.

Re: Dieta przy PSC

: 27 sty 2014, 16:02
autor: nnelka
Witam, mi powiedziano lekko świeżo i zdrowo. Ja sobie znalazłam dietę na drogi żółciowe i woreczek żołciowy.
Pozdrawiam

Re: Dieta przy PSC

: 28 sty 2014, 11:44
autor: automat
Dzięki za info. Właśnie znalazłem dietę na drogi żółciowe tutaj piję też dużo wody mineralnej niegazowanej. Martwi mnie jednak ta opinia o ursofalku.... brać nie brać? Mam niewielkie zmiany i chyba z nimi żyłem nieświadomie wiele lat.... a w sumie po zastosowaniu diety wyniki schodziły mi do normy....

Re: Dieta przy PSC

: 28 sty 2014, 11:53
autor: nnelka
Mam ten sam dylemat co do urso. Dlatego szukam opinii innym lekarzy, również za granicą. Co do diety, to woda mineralna powinna być nisko sodowa. A co wiesz na temat picia kawy? W necie wyczytałam że słaba naturalna świeżo mielona jest wskazana.
Jak coś więcej będę wiedziała to dam znać.
Pzdr

Re: Dieta przy PSC

: 28 sty 2014, 12:21
autor: automat
sam po sobie wiem gdy byłem nieświadomy mego schorzenia, gdy piłem białą kawę z ekspresu (cappuccino) miałem złe wyniki i czasem miewałem "kwasy". Gdy przeszedłem na czarną kawę też z ekspresu wyniki się poprawiły. Natomiast od dziś nie piję kawy w ogóle bo wyczytałem na moim ( w poprzednim poście) linku, że kawy unikać... ale teraz dieta najważniejsza... jak się coś dowiem to również się podzielę uwagami... zastanawiam się nad jakimiś uzdrowicielami nawet....

Re: Dieta przy PSC

: 28 sty 2014, 12:35
autor: Gandalf_70
Też nie piję "normalnej" kawy, bo źle się czuję po niej i podobno blokuje wchłanianie żelaza i wapnia, a Fe u mnie 11 (norma od 59). Zastępuję ją kawą zbożową (orkiszową). Wiem, że to nie to samo, ale z nałogiem nie wygrasz :)

Re: Dieta przy PSC

: 28 sty 2014, 12:47
autor: automat
:) jak piwo odstawiłem to kawę tym bardziej dam radę ;) ale fakt czytałem o zbożowej nawet z mlekiem polecają.

Re: Dieta przy PSC

: 28 sty 2014, 14:50
autor: nnelka
co do uzdrowicieli.... jadę jutro do jakiejś czarodziejki. Jest lekarzem, ale zajmuje się też medycyną naturalną.... zobaczymy co wymyśli. :)
pzdr

Re: Dieta przy PSC

: 28 sty 2014, 15:16
autor: automat
powodzenia, daj znać...

Re: Dieta przy PSC

: 06 cze 2014, 01:11
autor: Krzysztof Ł
Uspokojenie daje dieta na woreczek żółciowy z kompilacją diety cukrzycowej na cukrzycę typu 2.
Ta druga część zwłaszcza istotna jest w przypadku włączenia do leczenia sterydów.

Co do leków, to o konieczności ich brania powinien decydować lekarz. Wydaje mi się że o diecie podobnie winien decydować dietetyk. Zwłaszcza w poważnych chorobach tzw przewodu pokarmowego. Niestety, w tej sprawie jesteśmy w 19 wieku. Leki ze świadomością że każde leki mają działania uboczne. Oraz że firmy które je wytwarzają mają korzyść z ich sprzedaży. A więc będą za wypisywaniem ich także gdy korzyść z ich udzielania będzie niewielka. Automatowi polecam kontakt z lekarzem. Co do Ursofalku mam takie zdanie że powoduje częściowe rozpuszczanie kamieni. Ale mówi to człowiek z odwapnieniami kości. Oczywiście bez dowodów na to że ursofalk miał z tym cokolwiek wspólnego.

Ta dieta to już pewnie dawno ustalona? Ta na PSC?
Ale jak by co warto wejść na stronę endoterapia.pl i poczytać nie tylko dietę.
Zwłaszcza dla osób z PSC lub osób posiadających problemy z spływem żółci. Warto też poczytać na temat potraw żółciopędnych.