Strona 1 z 1

operator TV

: 28 sty 2014, 11:11
autor: ulka1986
Jak dotąd korzystałam z naziemnej telewizji cyfrowej ale nareszcie udało mi się przekonać męża na coś więcej ... I tu jest problem którego operatora wybrać polsat , cyfrę, n, ... Jest ich sporo... no i jeszcze jest netia(a od nich mam netia i telefon i proponują mi też TV) UPC i itd. Kogo wy polecacie, czy macie jakieś problemy z jakimś operatorem ? Czekam na opinię.

Re: operator TV

: 28 sty 2014, 11:24
autor: obyty.z.cu
Mam n+,wczesniej miałem Cyfrowy Polsat.
Chyba jednak "n" lepsza,tak naprawdę to liczy się oferta,warto wbić się w promocje,wtedy można wiele zaoszczędzić.
No i liczy się jaki chcesz pakiet,rezygnując z nieoglądanych,albo mało atrakcyjnych kanałów wcale nie jest źle.
No tak,u mnie opłata msc to 79 zł. i mam to na 2 telewizory z 2 pilotami.
Każdy ogląda co chce.
Warto przy tym poznać dekodery,te z polsatu były dołujące,aktualne z " n" są dużo lepsze.
No i nie warto ładować się dłuższe terminy niż 2 lata,niestety jest już tak u operatorów,że promocje są dla nowych odbiorców,dla starych nie,dlatego nie warto wiązać się na dłużej.

Re: operator TV

: 28 sty 2014, 11:39
autor: McCarty
Ulka1986, To zależy co ogólnie chcesz oglądać? Ciężko jest jednoznacznie coś komuś polecić.
Naziemna telewizja cyfrowa, to najsłabsza oferta, tyle, że jest darmowa (po za abonamentem radiowa tv). Kanałów HD w zasadzie brak, ogólnie słaba. Chyba, że ktoś ogląda telewizję sporadycznie.

Z pośród ofert płatnych (satelitarnych) to teraz maż już tylko do wyboru NC plus (Cyfra się połączyła z telewizją n) no i Cyfrowy Polsat. Nie ma już N ani Cyfry Plus.

Do NC plus, mogę się odnieść bo posiadam, według mnie to najlepsza oferta obecnie, z tym, że zaznaczyć trzeba, że to jest zależne kto co ogląda. Bo wiadomo, że jak komuś nie zależy na sporcie, to po co mu jakieś drogie pakiety? Technologicznie, nowoczesne dekodery, z pojemnymi dyskami twardymi i dostępem do internetu i inne jakieś tam bajery.

Z Cyfrowym Polsatem, to dałem sobie już dawno spokój, to według mnie przestarzała platforma, która bazuje na prostocie, z początku lat 2000'. Dałbym sobie spokój na Twoim miejscu z tą platformą. Oprócz tego to co napisał obyty.z.cu – dekodery w Polsacie to porażka technologiczna, zawieszają się, brak możliwości układania list po swojemu.

Oprócz tego masz jeszcze oferty telewizji kablowej. Też je zobacz, bo w Twoim mieście są jeszcze jakieś nadawcy np. Vectra albo UPC. Też są to dobre oferty, bo często masz oferty wiązane. Dla przykładu Telewizja+Internet lub Telefon. Wtedy wychodzi Ci jeszcze taniej.

No i oferta, im krótsza tym lepsza oczywiście. :smile:

Re: operator TV

: 28 sty 2014, 11:47
autor: obyty.z.cu
McCarty pisze:. Dla przykładu Telewizja+Internet lub Telefon. Wtedy wychodzi Ci jeszcze taniej.
o to to...
u mnie niestety to niemożliwe (brak oferty na moją dzielnice -w domkach sie nikomu nie opłaca),ale połaczenie TV z internetem to dobra opcja mogłaby być...finansowo.
martita pisze:ciekawe, czy inne platformy tez tak mają?
na NC+ tez pojawia się komunikat,ale nie jest tak upierdliwy jak Polsat.
Musisz dobrze się obstawić przy wymówieniu umowy z Polsatem ,no i pamietać o zwrocie WSZYSTKICH elementów od nich,i to na piśmie.
Ja dokupiłem nawet kabel euro choć go nie dostałem.
W tym temacie są napradę upierdliwi i naliczają sobie kase.

Re: operator TV

: 28 sty 2014, 12:20
autor: ulka1986
No właśnie mieszkam w domu jednorodzinnym ale mam kabelek do internetu i telefonu w neti a oni mają teraz telewizję osobistą. Może korzysta ktoś z tej opcji i może się wypowiedzieć?

Re: operator TV

: 28 sty 2014, 12:23
autor: McCarty
martita pisze:Jak się spóźnisz 1 dzień z opłatą, to znów komunikat, trzeba czekać, żeby móc go wywalić. No wkurza mnie to strasznie. Nigdy nie płacę w terminie, ale mam inaczej wypłaty, także najpóźniej po 5 dniach od terminu płacę. No chyba nie jest to tragedia? dla nich tak, 5 dni komunikat i przypominania....
Tak ja też czasem się spóźniłem z wpłata, a tu naglę komunikat, najgorsze jest, że tych komunikatów nie da się wyłączyć, trzeba przeczekać. U mnie było nawet tak, że co 5 minut go wyświetlali ;/ . A pamiętam jeszcze, bodaj w 2006 roku, to można było nawet z miesięcznym opóźnieniem zapłacić i nic się nie działo.
martita pisze:ciekawe, czy inne platformy tez tak mają?
W NC plus nie. Tam można płacić z opóźnieniem, jak długim to nie wiem, czasem zdarza się, że zapłacę tydzień po terminie. Jeśli się nie mylę to w dekoderze można wyłączyć przypomnienie o płatnościach albo u samego operatora.

obyty.z.cu pisze:Musisz dobrze się obstawić przy wymówieniu umowy z Polsatem ,no i pamietać o zwrocie WSZYSTKICH elementów od nich,i to na piśmie.
Ja dokupiłem nawet kabel euro choć go nie dostałem.
W tym temacie są napradę upierdliwi i naliczają sobie kase.
Tak, jak rozwiązywałem umowę z Cyfrowym Polsatem, musiałem odesłać go pocztą (w moim mieście nie ma punktu). Zapłaciłem za kuriera coś w granicach 40 zł (dekoder, kable, karta). I odesłałem, poprosiłem jeszcze o potwierdzenie odbioru. Kary umowne są duże, np. za nie zwrócenie, albo uszkodzenie czegoś, nie wspominając już o samym dekoderze. Dlatego, najlepiej odstawiać do punkt, w miarę możliwości. Bo operator lubi sobie gdzieś poszukać dodatkowej kasy, przynajmniej ja takie wrażenie odniosłem.
martita pisze:ale to jeszcze trochę, bo CP ma 3-miesieczny okres
Tylko nie prześpij. Bo umowa zatoczy koło, i wtedy będzie trzeba płacić już jakieś koszty za rozwiązanie jej. :wink:

Re: operator TV

: 30 sty 2014, 00:09
autor: kalatos
nc + zdecydowanie polecam :)

Re: operator TV

: 30 sty 2014, 11:41
autor: ulka1986
Dziś zamówiłam dekoder jutro mam go już dostać, 10 dni na testowanie i później wybór pakietów i decyzja.... Zobaczę jaki będzie odbiór i możliwości dekodera bo cena atrakcyjna... A w neti....

Re: operator TV

: 05 lut 2014, 14:13
autor: sofijka
Tak samo jak michal_mg. Nawet jak co jakiś czas jestem u rodziców i mam postanowienie, że no dobra - pooglądam telewizję, to prawie nigdy tego nie robię. Teraz na przykład jestem kilka dni i dwa razy obejrzałam wiadomości, czyli dokładnie to co oglądam na przykład w sieci. Zupełnie się odzwyczaiłam od telewizora.

Re: operator TV

: 05 lut 2014, 14:16
autor: ulka1986
nie no ja nie pracuje .... jak dziecko idzie do przedszkola to w domu taka nuda ze mozna sie własną pięscia zabic.... i wtedy odpalam dobry filmik albo prodram popularnonaukowy, bo uwielbiam takie i sie relaksuje :razz:

Re: operator TV

: 05 lut 2014, 17:05
autor: McCarty
No tak, ale w internecie nie ma wszystkich kanałów, jeśli mówimy o legalnym oglądaniu, no bo wiadomo, że na streamach można wszystko zobaczyć.

Ja jak mam wybierać to wole oglądać telewizję, na dużym ekranie, tym bardziej, że mam nowy telewizor 40´ a monitor komputera tylko 20´, to mi się lepiej ogląda. A z internetu to korzystam też w TV, także łącze jedno z drugim :)

Re: operator TV

: 05 lut 2014, 18:05
autor: McCarty
Płace abonament, mam nc plus, a jeśli chodzi o abonament radiowo TV to nie płacę, bo jestem ustawowo zwolniony. W sieci nie ma np. Canal plus sport czy Nsport.:)

Re: operator TV

: 05 lut 2014, 20:04
autor: ulka1986
Hm ja w większości oglądam hbo,bo tam filmy w miarę nowe lecą, a pozostałe to planet ,discowery, knowledge, no i discowery science, na necie ich nie ma... :neutral:

Re: operator TV

: 05 lut 2014, 20:13
autor: McCarty
Dokładnie, na necie ich nie ma, ja np. lubię Planete, a kiedyś oglądałem często National Geographic.
Oprócz sportowych kanałów, ale to oczywiste.

Naziemnej tv nie oglądam wcale, a w internecie to YT.