co ciekawego w kinie??

Filmy, seriale, programy - wszelkiego rodzaju i gatunku - lubiane i nie, najchętniej oglądane i godne polecenia oraz te, których oglądanie to strata czasu

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Golfi
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: śląskie
Kontakt:

Re: co ciekawego w kinie??

Post autor: Golfi » 27 gru 2010, 17:18

Ania406 pisze:Poległam po pierwszych 15 minutach.
napiszesz coś więcej o tym filmie ?
"Nic, co ma wielką wartość w życiu nie przychodzi łatwo."

Awatar użytkownika
Ania406
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: mazowieckie

Post autor: Ania406 » 27 gru 2010, 17:57

Golfi pisze:napiszesz coś więcej o tym filmie
Nie chcę zdradzać dokładnie całej fabuły, bo ktoś może jednak chce mieć niespodziankę (ale raczej się zawiedzie, bo film niczym nie zaskakuje, niemniej nie będę spoilerować).
Generalnie- kolejne spotkanie z rodzinką, powiększoną o wnuki, psychopatyczny tatuś podupada na zdrowiu, ale nie ustaje w walce z zięciem. Mocno naciągane, słaba gra, płakać mi się chce jak widzę De Niro w takiej przygłupiej roli bez polotu. Tak naprawdę to tylko pierwsza część tej serii była zabawna, teraz idzie na dno. Nawiązania do klasyki kina wciskane na siłę. Nieśmieszne to i po prostu nudne. Przynajmniej w mojej ocenie. Dobrnęłam do końca przeskakując sceny co kilka minut. Jak ktoś chce oglądać, to chyba lepiej w domu, bo szkoda kasy na bilet do kina.
Care for life and physical health, with due regard for the needs of others and the common good, is concomitant with respect for human dignity.

Awatar użytkownika
Golfi
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Golfi » 27 gru 2010, 18:47

Ania406, dziękuje
"Nic, co ma wielką wartość w życiu nie przychodzi łatwo."

aglo-meracja
Debiutant ✽

Post autor: aglo-meracja » 27 gru 2010, 20:18

A ja polecam Jackass 3d dla tych którzy mają troszkę mniej wymagający gust i lubią się pośmiać:)

Wyderka
Początkujący ✽✽
województwo: dolnośląskie

Post autor: Wyderka » 27 gru 2010, 20:46

...nie wiem czy to jeszcze grają, ale może się jeszcze da załapać w niszowych kinach. "Pogrzebany". może jestem wybredną kinomanką i niewiele filmów robi na mnie ostatnio wrażenie, ale ten ze względu na sposób realizacji, pomysł i siłę przekazu przy znikomych środkach, moim zdaniem, wart jest obejrzenia
Pozdrawiam cieplutko :)
Stan: :D normalność :D
Leki: brak :D
Lekarz: prof. Paradowski

Awatar użytkownika
CatAnn
Znawca ❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: CatAnn » 27 gru 2010, 20:59

Ania406 pisze:Plecam również "Black Swan" - dramat psychologiczny dotykający tematu psychozy, wewnętrznej przemiany i samej sztuki baletu, w której film jest osadzony.
Bezbłędna rola Natalie Portman.
Już się nie mogę doczekać premiery... Opinie i wszystko... po prostu aż chce się iść do kina.
Ulepimy dziś bałwana, Cudusiu...?
Rozpoznanie: czerwiec 2003 - CD. Stan: remisja, anemia, depresja, zab. adaptacyjne. Wzrost, waga: 166 cm, 52 kg. Leczenie: CSK MSW. Leki: adalimumab, mesalazyna, wenlafaksyna, lamotrygina.

Awatar użytkownika
Ania406
Doświadczony ❃

Post autor: Ania406 » 27 gru 2010, 21:12

Wyderka pisze:"Pogrzebany"
Oglądałam niedawno, zachęcona trailerem. Na mnie niestety zrobił negatywne wrażenie- źle zagrany, nudny i jeszcze ta zapalniczka...- po 20 minutach miałam "nadzieję", że bohater w końcu umrze i będę mogła dać sobie spokój. No ale pomysł sam w sobie interesujący, gdyby tylko rozwinięcie było lepsze..

CatAnn, fajnie byłoby zobaczyć ten film na dużym ekranie, a ja akurat oglądałam w domu, bo premiera w USA już była, a ja nie znoszę czekać miesiącami, aż film pojawi się u nas ;P
Care for life and physical health, with due regard for the needs of others and the common good, is concomitant with respect for human dignity.

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿

Post autor: tom-as » 28 gru 2010, 09:55

Ania406 pisze:Na mnie niestety zrobił negatywne wrażenie- źle zagrany
dlatego przy najbliższej okazji gdy będę mógł to zobaczę. jestem ciekaw tej złej gry.

:-)

Awatar użytkownika
Ania406
Doświadczony ❃

Post autor: Ania406 » 28 gru 2010, 13:17

tom-as, radzę oglądać w domu, nie w kinie- zawsze można zrobić przerwę, jak się człowiek znudzi :P

A ja jeszcze dodam opinię o filmie, który powinien się u nas pojawić jakoś w marcu.
"Never let me go" - film na podstawie powieści Kazuo Ishiguro, opowiadający historię trojga ludzi, którzy żyją w nieco odmiennej wersji naszego świata. Świat bez chorób, takich jak rak, czy choroby genetyczne, gdzie klonuje się ludzi by służyli jako dawcy organów, dla osób po wypadkach.
O ile sam pomysł wydaje się ciekawy, o tyle cała kontynuacja zwyczajnie złości i nie daje się przetrawić. Przynajmniej dla mnie. Film jest świetnie zagrany, piękne zdjęcia, muzyka - wszystko trzyma się kupy, sama hstoria jednak nie do końca. Dlaczego- to już zobaczcie i oceńcie sami.
http://www.filmweb.pl/film/Nie+opuszcza ... 010-502884

Awatar użytkownika
deep navy
Aktywny ✽✽✽
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: lubelskie

Post autor: deep navy » 09 sty 2011, 20:51

Był może ktoś z Was na filmie ''Weekend'' Cezarego Pazury?
Osobiście mam ochotę zobaczyć ten film, ale... z tego co słyszałem to film jest dosyć kiepski....
"Wciąż wierzę w miłość, w pokój, w pozytywne myślenie" J.Lennon

exa
Doświadczony ❃
województwo: łódzkie

Post autor: exa » 09 sty 2011, 21:41

ja byłam, i uważam że jest ok...dobra obsada, nieźle zagrany, sfilmowany i z pomysłem - nie wolno brać poważnie....niepotrzebne sceny też się zdarzyły - wątek miłosny, moim zdaniem film udany - uśmiałam się a chyba o to chodzi:)
choruję od 96 roku, diagnoza od 98, remisja: od 2004 z 3 miesięczną przerwą:) bez leków (nie polecane)

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿

Post autor: tom-as » 10 sty 2011, 18:08

Ania406 pisze:Na mnie niestety zrobił negatywne wrażenie- źle zagrany
to ja dla kontry.
fajny film, fajnie zagrany i z ciekawym zakończeniem :-)

mowa o Buried (pogrzebany)

Awatar użytkownika
Ania406
Doświadczony ❃

Post autor: Ania406 » 10 sty 2011, 23:23

tom-as, co kto lubi ;)

A ja polecam jeszcze film "Get low". Ciekawa, acz smutna historia życia, staruszka samotnika, który w czasie 40 lat odosobnienia obrósł swoistą legendą wśród mieszkańców pobliskiego miasteczka. Ich niepokój wzmaga się, kiedy staruszek pojawia się w mieście w celu znalezienia kogoś, kto wyprawi mu pogrzeb - i tu nietypowo- jeszcze za jego życia.
Polecam, choć film bardzo nierówny i to się może nie podobać.
Więcej tu
http://www.filmweb.pl/film/A%C5%BC+po+g ... 009-479270

Awatar użytkownika
Ania406
Doświadczony ❃

Post autor: Ania406 » 13 sty 2011, 19:48

Obejrzałam właśnie nowy film braci Coen i jestem zachwycona!
Polecam ten remake klasycznego westernu z 1969 roku - jest w nim wszystko co wielbiciele gatunku chcieliby znaleźć.
Film nosi tytuł "True grit", u nas "Prawdziwe męstwo. Premiera jakoś w lutym, a kto nie chce czekać niech poszuka w necie ;)

Więcej o filmie:
http://www.filmweb.pl/film/Prawdziwe+m% ... 010-506212

Naprawdę polecam ;)

Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃
województwo: lubelskie

Post autor: malapkasia » 18 sty 2011, 20:45

Och Karol 2, myślicie że warto iść ? :neutral:
"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"
imuran, entocort 3mg, novothyral

ODPOWIEDZ

Wróć do „Film i Telewizja”