seriale

Filmy, seriale, programy - wszelkiego rodzaju i gatunku - lubiane i nie, najchętniej oglądane i godne polecenia oraz te, których oglądanie to strata czasu

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Shadowka
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: śląskie
Kontakt:

Re: seriale

Post autor: Shadowka » 26 cze 2008, 20:43

Owca nie masz wyboru musisz Housa poznać :)
Ja rozbieram na odcinki Miasteczko Twin Peaks :)
Pozdrawiam
Shadi

"nie szukałam doskonałości - sama przyszła "

Obrazek

mustafa
Początkujący ✽✽
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: mustafa » 27 cze 2008, 17:46

od soboty puszczają nową serie Hotelu Babylon :)
Instruktor Kulturystyki i Fitness

Awatar użytkownika
Ania406
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: mazowieckie

Post autor: Ania406 » 29 cze 2008, 19:57

A ja nie mam telewizorni od 5 lat :) i sobie chwale :P ale ogladam online ;) "Grey's anatomy", "House MD", "Pushing Daisies"
Care for life and physical health, with due regard for the needs of others and the common good, is concomitant with respect for human dignity.

Awatar użytkownika
Grzyb333
Doświadczony ❃
województwo: zachodniopomorskie
Kontakt:

Post autor: Grzyb333 » 01 lip 2008, 23:01

Czaicie Robaczki serial "Dr. House?" Ja też nie czaję, ale dzisiaj mnie zaintrygował.

Otóż siedzę sobie dzisiaj przy kompie, wyżywam się na forach a z tyłu za plecami działa sobie telewizor. Nie zwracałem na niego uwagi dopóki z telewizora nie padło słowo klucz - COLITIS ULCEROSA - zastygłem i w ułamku sekundy znalazłem się przed telewizorem. Kiedy oszołomienie minęło zacząłem oglądać scenę z serialu. Sprubuję w miarę wiernie zacytować:
Różowy grubasek w stroju mikołaja leży na izbie przyjęć, lekarz (radykał dr. House) czyta jego kartę
- Colitis ulcerosa - lekarz unosi wzrok znad karty - moje uznanie dla pańskiego lekarza
- A co? - pyta grubasek
- Bardzo fachowo Pana leczy - ironia zaiskrzyła w oczach lekarza, po czym sypnął kilkoma nazwami leków - a pomogło? - dokończył
- A tam. Są święta, ja pracuję w centrum handlowym jako mikołaj. Zamiast przesiadywać z dzieciakami na kolanach i mowić Ho Ho Ho biegam ciągle do ubikacji. Szef chce mnie wywalić z roboty - posmutniał pacjent
- Mam dla pana bardzo tania terapię, ubezpieczalnia napewno za nią nie zwróci
- Taaa - zainteresował się pacjent
- Nikotininus - powiedział zagadkowo lekarz
- Cooo? - zbaraniał mikołaj
- powinien pan wypalać dwa papierosy dziennie, nikotyna załagodzui u Pana stan zapalny
Mikołaj oburzył się nieludzko, że to nieprofesjonalne, że to narkotyk, że on nigdy nie palił.
Doktor wychodząc z sali powiedział - Narkotyk tak, ale jedyny legalny.

I CO WY NA TO MOI MILI? CZY TO TYLKO AMERYKAŃSKI GNIOT, CZY COŚ W TYM JEST? CZY PALENIE PAPIEROSÓW ULŻY NASZYM BEBECHOM?

Rzuciłem fajeczki trzy lata temu. Czy to załatwiło moje jelita?

Pozdro Grzyb
GrzybaBlog - http://graforoman.wordpress.com/ Darwin się mylił. Ja nie pochodzę od małpy. Ja pochodzę od Purchawki :E

Awatar użytkownika
Naobie
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Naobie » 04 lip 2008, 13:59

Grzyb333 pisze: I CO WY NA TO MOI MILI? CZY TO TYLKO AMERYKAŃSKI GNIOT, CZY COŚ W TYM JEST? CZY PALENIE PAPIEROSÓW ULŻY NASZYM BEBECHOM?

Rzuciłem fajeczki trzy lata temu. Czy to załatwiło moje jelita?
O wpływie nikotyny na nasze choroby to troche już na forum było np. tu:
viewtopic.php?t=595&highlight=nikotyna
Ogólnie to poszukaj w dziale Używki tam powinno być trochę informacji na ten temat :wink:

Co do samego serialu to od czasu do czasu zdarza mi się obejrzeć i ten odcinek też widziałam i byłam z siebie dumna bo po raz pierwszy kojarzyłam wszystkie leki i żadna z wymienionych nazw na CU nie była mi obca :mrgreen:

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie

Post autor: ewkunia » 09 sie 2008, 22:41

o nie! na tvn 7 już nie lecą "Przyjaciele" . Godzina 19 05 wieje teraz pustką...:(
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Awatar użytkownika
doelli
Aktywny ✽✽✽
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: doelli » 10 sie 2008, 09:04

magdalene, nie trzeba szukać daleko, takich przypadków. U mnie, też próbowano moje objawy wytłumaczyć podłożem psychicznym, w diagnozie wpisano nerwicę depresyjną i z zaleceniem zmiany sposobu życia, wypisali do domu. Na całe szczęście nie chcieli oddelegować do zakładu psychiatrycznego..., i jak tu się nie załamać?! Mnie, tak "z przymrużeniem oka" traktowano przez 17 lat!!! Sugerowali nawet anoreksję..., bo doszło do tego, że ważyłam 41kg...
Ale, to dobrze, że o naszych chorobach zaczynają kręcić odcinki w serialach, zawsze jest szansa, że ktoś dowie się, że taka choroba istnieje.
doelli
Jak dobrze, że jesteście!

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie

Post autor: ewkunia » 10 sie 2008, 11:03

taaaa, znam tooo. Może nie ważyłam az tak malo,ale moze i by doszł od otego, gdyby niektorzy lekarze nie wzięli mnie na poważnie. No ale nie tramy wątku serialowego:P

Pamietam, że w jakiejs komedii jadą 4 faceci bardzo szybko, uciekają w pościgu i nagke jeden mowi: "Błagam, zatrzymajcie się. Mam IBS!!Muszę do toalety!!!" :D
Ostatnio zmieniony 10 sie 2008, 12:38 przez ewkunia, łącznie zmieniany 1 raz.
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Awatar użytkownika
Shadowka
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Shadowka » 10 sie 2008, 12:34

Grzyb333 pisze:I CO WY NA TO MOI MILI? CZY TO TYLKO AMERYKAŃSKI GNIOT, CZY COŚ W TYM JEST? CZY PALENIE PAPIEROSÓW ULŻY NASZYM BEBECHOM?
ja nie pale wiec potwierdzić nie moge, ale po pierwsze wierze Housowi :D Uwielbiam ten serial :D Po drugie nawet na studiach mowili, że palenie papierosow oddala wizje raka jelita grubego, mimo ze przybliża wizję innego raka :D

Ale ,żeby nie było całkiem nie na temat to we wrześniu rusza 5 edycja Housa, jak ja się ciesze, że mam dobra kablówkę i będę mogła oglądać mojego faworyta :D
Pozdrawiam
Shadi

"nie szukałam doskonałości - sama przyszła "

Obrazek

Awatar użytkownika
Grzyb333
Doświadczony ❃
województwo: zachodniopomorskie
Kontakt:

Post autor: Grzyb333 » 11 sie 2008, 18:21

Moim serialowym ulubieńcem jest "Glina" z Radziwiłowiczem i młotym Stuhrem. Bardzo mocny i mroczny. Pierwszą serię obejrzałem od dechy do dechy, następne jak popadło.

Bardzo polecam :neutral:
GrzybaBlog - http://graforoman.wordpress.com/ Darwin się mylił. Ja nie pochodzę od małpy. Ja pochodzę od Purchawki :E

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿

Post autor: tom-as » 24 paź 2008, 16:00

Za miesiac (emisja od 25 listopada) TVN zacznie emitować świetny serial Californication. Warto się zainteresować bo serial naprawdę przedni :-)

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿

Post autor: tom-as » 24 paź 2008, 17:00

Zenobius pisze:widzialem na AXN i wcale taki ciekawy mi sie nie wydawal.
kwestia gustu i.. hmm.. oczekiwań (?). jeśli ktoś szuka czegoś ambitnego to nie tego serialu szuka. :-)

Awatar użytkownika
CAMPARI34
Aktywny ✽✽✽
województwo: -- poza Polską --

Post autor: CAMPARI34 » 24 paź 2008, 17:35

ja tam lubie na wspólnej :roll:
:D

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿

Post autor: tom-as » 24 paź 2008, 17:47

a jeszcze jedna informacja...

za niedługo rusza... TopGear. Premiera pierwszego odcinka 12 serii już 2 listopada.

a TU zapowiedź

Awatar użytkownika
Agikkus
Początkujący ✽✽
województwo: -- poza Polską --
Kontakt:

Post autor: Agikkus » 24 paź 2008, 18:06

CAMPARI34 pisze:ja tam lubie na wspólnej :roll:
ja tez :mrgreen:

ODPOWIEDZ