Wasze ulubione filmy...

Filmy, seriale, programy - wszelkiego rodzaju i gatunku - lubiane i nie, najchętniej oglądane i godne polecenia oraz te, których oglądanie to strata czasu

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Maatylda
Znawca ❃❃
Choroba: nie ustalono
województwo: mazowieckie

Re: Wasze ulubione filmy...

Post autor: Maatylda » 23 sty 2015, 20:32

kalka_96, a to mnie zaskoczyłaś :)
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę!

by Rosomaki i Spółka :rockon:

Awatar użytkownika
patkaas
Koordynator
Choroba: CU
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: patkaas » 23 sty 2015, 21:10

cebann pisze:Kompania Braci w odcinkach to jest coś..
Resident Evil wszystkie części na pamięć
Droga bez powrotu to samo .
1. Oglądałam i również bardzo polecam. W tych klimatach świetny jest również Pacyfik.
2. Oglądałam wszystkie, ale niestety jak w wielu filmach jest tu "im dalej tym gorzej". Te ostatnie części to już oglądałam chyba tylko dla Milli Jovovich. Za bardzo poleciał gdzieś ten wątek zombie. Pierwsza część była dla mnie bardzo dobra, ale Retrybucja z 2012 bardzo słaba... Mimo wszystko czekam na The Final Chapter w przyszłym roku i mam nadzieję, że wreszcie zakończą to jakoś z rozsądkiem.
3. Oglądałam kilka części, ale jednak nie przepadam za horrorami gdzie z lasu, gór i nie wiadomo czego wychodzą jakieś potwory i zabijają sobie ludzi. Straszna bajka o rozlewie krwi, momentami raczej śmieszna... Ale o gustach się nie dyskutuje. W podobnych tonach jeśli lubisz takie filmy: Wzgórza mają oczy.

Od siebie z tego co ostatnio oglądałam polecam: Zaginiona dziewczyna, Uprowadzona 1 i 2, a 3 już w kinach, Furia, Gwiazd naszych wina, dobre sf: Przeznaczenie, Niezgodna, Dawca pamięci, Na skraju jutra
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek miesiąca w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Awatar użytkownika
Kinia87
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD

Post autor: Kinia87 » 23 sty 2015, 21:14

patkaas pisze: 2. Oglądałam wszystkie, ale niestety jak w wielu filmach jest tu "im dalej tym gorzej". Te ostatnie części to już oglądałam chyba tylko dla Milli Jovovich. Za bardzo poleciał gdzieś ten wątek zombie. Pierwsza część była dla mnie bardzo dobra, ale Retrybucja z 2012 bardzo słaba... Mimo wszystko czekam na The Final Chapter w przyszłym roku i mam nadzieję, że wreszcie zakończą to jakoś z rozsądkiem.
]
Zgadzam sie, jak dla mnie 2 pierwsze części były ok a potem to już porażka. A ostatnia to już zrobiona jakby na przymus. Co do kolejnej części to nie spodziewaj sie jej w przyszłym roku bo Milla jest w ciąży i przerwano kręcenie :wink:
Może za 2 lata zobaczymy sie w kinach :mrgreen:
Od 16 lat szczęśliwa posiadaczka Crohna :kox:
Od 9 lat szczęśliwa posiadaczka remisji :wielbie:
Od 9 lat nierozerwalny związek ze stomią

Awatar użytkownika
patkaas
Koordynator
Kontakt:

Post autor: patkaas » 23 sty 2015, 21:16

Kinia87 pisze:Co do kolejnej części to nie spodziewaj sie jej w przyszłym roku bo Milla jest w ciąży i przerwano kręcenie
Może za 2 lata zobaczymy sie w kinach
wiem właśnie, że jest w ciąży, bo film miał być chyba w tym roku, ale z tego co widzę na fw to 2 września 2016 planowo, a jak będzie, to się jeszcze okaże :)

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek miesiąca w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Awatar użytkownika
Kinia87
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Kinia87 » 23 sty 2015, 21:19

Jakby nie mieli kiedy dziecka robić :kox:
Od 16 lat szczęśliwa posiadaczka Crohna :kox:
Od 9 lat szczęśliwa posiadaczka remisji :wielbie:
Od 9 lat nierozerwalny związek ze stomią

Awatar użytkownika
patkaas
Koordynator
Kontakt:

Post autor: patkaas » 23 sty 2015, 21:20

O i jeszcze polecę Boyhood. Film nie ma jakiejś konkretnej fabuły, ukazuje życie pewnego chłopca od bodajże 5 roku życia do 18 urodzin i najlepsze w tym filmie jest to, że kręcili go przez te kilkanaście lat i żaden aktor nie był zmieniany. Super się ogląda gdzie bardzo dobrze widać, że jesteśmy już rok w przód. Dorastanie, pierwsza dziewczyna, pierwsze piwo, trudności życiowe, a w roli ojca świetny Ethan Hawke.

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: chrzanovy » 24 sty 2015, 00:16

Whiplash słyszałem że bardzo dobry, widział ktoś?

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Awatar użytkownika
patkaas
Koordynator
Kontakt:

Post autor: patkaas » 24 sty 2015, 00:44

chrzanovy pisze:Whiplash słyszałem że bardzo dobry, widział ktoś?
też chcę go właśnie obejrzeć, bo polecają z każdej strony. To samo Birdman.

Awatar użytkownika
michal_mg
Aktywny ✽✽✽
województwo: -- poza Polską --
Kontakt:

Post autor: michal_mg » 24 sty 2015, 11:18

The Philosophers

trochę się ciągnie, ale...hm daje do myślenia. Jest nietypowy, bo film pokazuje rozważania filozoficzne na lekcji w szkole. Nie oznacza to jednak, że jest to piętnasta część Kevina samego gdzieś tam...
Obrazek

Awatar użytkownika
Lemoni
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Lemoni » 24 sty 2015, 12:34

Moim zdaniem Filozofowie to film ze zmarnowanym potencjałem. 2/3 filmu bardzo ciekawe, ale zakończenie tandetne i z innej bajki. Szkoda...

krzych84
Początkujący ✽✽
Choroba: osoba zainteresowana

Post autor: krzych84 » 24 sty 2015, 13:14

patkaas pisze:cebann napisał/a:
Kompania Braci w odcinkach to jest coś..
Resident Evil wszystkie części na pamięć
Droga bez powrotu to samo .

1. Oglądałam i również bardzo polecam. W tych klimatach świetny jest również Pacyfik.
Dodałbym do tego jeszcze Szeregowca Ryan'a. Wg mnie Kompania Braci, Pacyfik i Szeregowiec Ryan to najlepsze filmy wojenne, bardzo realistyczne, pokazujące piekło wojny.

Kilka lat temu obejrzałem Requiem for a dream, zrobił na mnie ogromne wrażenie i jeszcze ta muzyka. Po obejrzeniu chodziłem jak struty. Drugi raz chyba bym nie obejrzał :)
Producent reklamował go hasłem: "Po obejrzeniu tego filmu nie będziesz tą samą osobą" i coś w tym jest. Nie jest to film dla ludzi wrażliwych.
"Oddział Podkarpacki J-elity zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek miesiąca o godz. 16:00 w Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie".

Awatar użytkownika
patkaas
Koordynator
Kontakt:

Post autor: patkaas » 24 sty 2015, 23:07

krzych84 pisze:Dodałbym do tego jeszcze Szeregowca Ryan'a
To już co prawda nie miniserial odcinkowy jak tamte, ale z wojennych filmów warto wymienić także: Pearl Harbor, Ocalony, The Hurt Locker. W pułapce wojny, Helikopter w ogniu, Kwiaty wojny.
krzych84 pisze:Kilka lat temu obejrzałem Requiem for a dream, zrobił na mnie ogromne wrażenie i jeszcze ta muzyka. Po obejrzeniu chodziłem jak struty. Drugi raz chyba bym nie obejrzał
U mnie to samo, ciężki film. Można powiedzieć "ryje psychę".

Awatar użytkownika
Maatylda
Znawca ❃❃
Choroba: nie ustalono
województwo: mazowieckie

Post autor: Maatylda » 24 sty 2015, 23:12

patkaas pisze:Można powiedzieć "ryje psychę".
długo siedział mi w głowie..ale muzyczka kozak, zapuszczam czasem.
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę!

by Rosomaki i Spółka :rockon:

Awatar użytkownika
michal_mg
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: michal_mg » 25 sty 2015, 12:26

Lemoni pisze:Moim zdaniem Filozofowie to film ze zmarnowanym potencjałem. 2/3 filmu bardzo ciekawe, ale zakończenie tandetne i z innej bajki. Szkoda...
koniec to rzeczywiście porażka, he,he. Jednak nie pierwszy i nie ostatni taki film. Wart jednak obejrzenia pierwszych 3/4 czy nawet 7/8 tego filmu. Opinie o nim nie są zbyt pochlebne, bo dotyczą prawidłowych zasad filozofii - co dla mnie nie ma uzasadnienia, bo jednak rozważaniami zajmują się... uczniowie. Ale co ja się znam... Wiele filmów, które dotykają jakiś szczegółów tematycznych jakiś odrębnych nauk ma wiele niuansów do których można mieć zastrzeżenia z powodu tego, że twórcy filmu nie znają danej nauki, tematu itp.
Dla przykładu jakby obsadzić znanego aktora, laika w sztukach walki do filmu w tym temacie... dla przykładu Matrix i walki w ręcz.... chyba nie chcę nawet słuchać co znawcy wschodnich sztuk mieliby do zarzucenia w tej partaninie jaka została zaprezentowana w tym filmie - jednak sam film jest jednak super.
Obrazek

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: chrzanovy » 25 sty 2015, 18:10

Birdman - mega badziew

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Film i Telewizja”