Wspólne odchudzanie ?

wszelkiego rodzaju zapytania o diety, nowości dietetyczne, luźne rozmowy

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ala57
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie

Re: Wspólne odchudzanie ?

Post autor: Ala57 » 16 mar 2011, 13:06

Moze to błąd ale zdecydowałam się na diete Dukana.Potrzebuję wyników inaczej szybko sie zniechęcam.Wkońcu jeżeli bedę czuła się źle mogę zwyczajnie zrezygnować.
Dzień zaczęłam od 2 szklanek wody,później chudy twaróg,leki,kawa i wypad z kijkami do lasu(5km)po powrocie szklanka wody,zielona herbata i 2 plastry poledwicy.Na obiad robię biust kurzęcy duszony z pieczarkami(bez tłuszczu).Wieczór bedzie trudny bo nasz kolega ma dzisiaj urodziny i dobra whisky przejdzie mi koło nosa ,myslę ,ze moja silna wola będzie coś kombinować ale nie dam się!
O wynikach walki poinformuję Was poźnym wieczorem .Trzymajcie za mnie kciuki. :roll:

pistols30
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: pistols30 » 16 mar 2011, 14:27

Dzis moja silna wola pokazala,ze jednak taka silna,to ona nie jest. Poddala sie,gdy zobaczylem pyszne,delikatne,okraglutkie,pachnace,lekko okraszone maselkiem-pyzunie z mieskiem. Mmmmmmmmm......Zjadlem 10 :lol: :lol: :lol: Ciekawe co flak na to :neutral:

Awatar użytkownika
Ala57
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Ala57 » 16 mar 2011, 14:55

Zenobius, co to znaczy ,że ci zaszkodził?jakie miałeś objawy?i po jakim czasie ?

Awatar użytkownika
Lemoni
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Kontakt:

Post autor: Lemoni » 16 mar 2011, 15:40

Super wątek, chętnie się przyłączę!

Wprawdzie boję się, że u mnie efektów nie będzie, ale chcę chociaż wyregulować jedzenie. Przygody z odchudzaniem i tyciem miałam całkiem niemiłe, z psychiką u mnie średnio, więc nie będę narzucała na siebie niczego restrykcyjnego.

Chciałabym schudnąć... hm, 5-7 wystarczy, 10 marzenie, na więcej nie liczę;).

Nie jem słodyczy (w roku robię sobie 2-3 razy 100 dni bez słodyczy, dzisiaj jest 75;)), słodzonych jogurtów itp., niestety moją zmorą są za duże porcje i pieczywo - dam się pokroić za zamrożony chleb :oops:
Planuję też zacząć się ruszać, na razie są to spacerki i w najbliższym czasie rolki (wiosna:)) i jakieś tam drobne ćwiczenia, poza tym prawdopodobnie zacznę jeździć konno (choć nie wiem co z tego wyjdzie;))

Nie mogę na siebie patrzeć, myślę, że taki wątek to fajna motywacja:)

Trzymam kciuki za Was i proszę o dopingowanie mnie :wink: !

Awatar użytkownika
Lemoni
Doświadczony ❃
województwo: -- poza Polską --
Kontakt:

Post autor: Lemoni » 16 mar 2011, 16:40

nie jestem chudziutka!
ani trochę
mam 170, ważę 65, 55 byłoby baaardzo ok :).
mam mnóstwo ubrań w które nie wejdę, nie akceptuję siebie z takim wyglądem, muszę w końcu coś zrobić.
no a mięśnie to mam chyba już w stanie rozpadu :P

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: maggie0278 » 16 mar 2011, 17:28

I ja się piszę na wspólne odchudzanko !

też bym tak chciała z jakieś 6-8 kg, tylko jak to zrobić żeby brzuszysko zrzucić a żeby biuścikk pozostał taki jaki jest (po lekkim przytyciu poszło mi w cycki i tak by już zostać mogło :razz: )
Generalnie okres Postu mi tu bardzo posłużył za wstępną morywację, zaczęło się od tego że nie jem słodyczy i nie pije alkoholu.
Zaczęłam jeść taki chlebek chrupki (typu Vasa) zamiast zwykłego i to jest moja baza do kanapek, mniej obiadu - ilościowo i kolacja wcześniej a nie po nocy.
No i myślę, że brak piwka się przyczyni do spadku mojego fałdu brzusznego :wink:

Wiem, że warto by to wszystko wspomóc ruchem ale na razie na to czasu brak i do tego - w domu mała mobilizacja a na razie kasy brak na jakies fitnessy na mieście.
Mam też z tymi ćwiczeniami problem, bo jak robiłam brzuszki to mięśnie zaczęły pracować, i zaczynały wychodzić na światło dzienne ale nie spalałam w ogóle tłuszczu i miałam wrażenie, że wygladam podwójnie grubo : mięśnie + na nich tłuszczyk.
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 16 mar 2011, 20:16

maggie0278 pisze:kasy brak na jakies fitnessy na mieście
daj se spokój z fitnessami :wink: bieganie jest najlepsze na schudnięcie albo marszobiegi, a to akurat nie kosztuje, na pewno masz dresik i buciki sportowe.

Myślę sobie tak, że i ja do Waszego klubu wkrótce dołączę :]
teraz ważę 56 kg przy wzroście 161 cm, ale chciałabym pozbyć się 4-5kg, bo najlepiej się czuję w swoim ciele przy wadze 51-52 kg. Chociaż właściwie to ja bardziej zwracam uwagę na obwody niż na kilogramy :wink:
i o ile z dietą raczej nie mam problemów, w tym sensie że nie muszę się jakoś strasznie poświęcać czy walczyć z zachciankami, o tyle z ruchem to już u mnie gorzej, niby motywacja jest, ale ruszyć zadek jakoś trudniej :razz: no ale mam nadzieje, że gdy zrobi się już tak naprawdę cieplej to i chęci przybędzie.
Tak więc jeszcze nie mówię start, na razie się przygotowuję mentalnie :mrgreen:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
Ala57
Aktywny ✽✽✽

Post autor: Ala57 » 16 mar 2011, 21:31

Przeżyłam urodziny bez alkoholu i podjadania może dlatego,że nie byłam glodna.Biodra i pupa boli mnie po marszu ale jutro znowu idę.Od wody żaby mi się zalęgłyale pierwszy dzień za mną :roll:

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: maggie0278 » 16 mar 2011, 21:47

Natalka pisze:bieganie jest najlepsze na schudnięcie albo marszobiegi
ja mam wrażenie, że to nie jest dobre dla mnie bo kiedyś miałam kontuzję kolana i pozrywane przyczepy i uszkodzenie więzadła 2 stopnia i chyba takie biegi za bardzo by obciążały mi staw kolanowy.

Dziś na kolacyjkę miałam : sałatę lodową, z pomidorkiem, rukolą a wszystko polane oliwą, aceto balsamico i troche pieprzu. Pycha !!!!
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(

Awatar użytkownika
ranio
Początkujący ✽✽
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: ranio » 16 mar 2011, 21:57

Jeśli chodzi o śniadania/obiady/kolacje to super. Wczoraj ryż + filet z kurczaka i marchewka gotowane na parze. Dzisiaj ziemniaki z jogurtem i koperkiem, kotlecik drobiowy i fasolka szparagowa. Więc przynajmniej pełno wartościowy obiad zjadłam.

Ale.... wczoraj wieczorem wpadł sąsiad z paczką Kinder Bueno.... Cóż krótko mówiąc dałam się skusić :-/ Do tego jeszcze trochę suszonej żurawiny podgryzanej przy oglądaniu House'a.

Dziś już się pilnowałam i nic słodkiego nie zjadłam. Zrobiłam za to gotowaną kartkówkę do kanapek. Zaraz zmykam go kuchni zrobić jogurt, na jutro będzie gotowy :-)

Generalnie mogło by być lepiej, ale nie jest źle.

Jak czytam Wasze posty to się normalnie dołuję. Mam 152 cm wzrostu i ważę 57 kg. Chciałabym wrócić do 50 kg.
"Znajdujesz to czego szukasz, umyka ci to co zaniedbujesz."

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 16 mar 2011, 23:19

no z tym bieganiem to wiadomo, miałam na myśli, że jest najlepsze dla tych co mogą :wink: nic na siłę.
ranio pisze:wieczorem wpadł sąsiad z paczką Kinder Bueno.... Cóż krótko mówiąc dałam się skusić :-/
jeśli Ci to pomoże, to ja wtrząchnęłam pół paczki paluszków Lubelli na meczu, pyszne są więc czasem sobie pozwalam :razz:
tola pisze:Ale... kostkę czekolady zjadłam
oj wiesz jedna kostka to nie aż takie przestępstwo, a poważnie to akurat czekolada, szczególnie gorzka jest zdrowa (ktoś tu gdzieś na forum dał niedawno linka do artykułu o tym).
W ogóle to myślę, że jeśli już sobie pozwolimy czasem na taki mały występek, to nie powinniśmy się za bardzo obwiniać, bo to raczej nie pomoże i nie zmobilizuje do odchudzania.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
ranio
Początkujący ✽✽
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: ranio » 17 mar 2011, 08:55

Natalka - dzięki ;-)

Właśnie wcinam śniadanie kleik ryżowy na wodzie + dwa banany. Całkiem sycące i lekkie.
Ale to czyste lenistwo, skończyło się pieczywo ;-)
"Znajdujesz to czego szukasz, umyka ci to co zaniedbujesz."

Awatar użytkownika
justyna358
Początkujący ✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: justyna358 » 17 mar 2011, 10:27

Wiecie co zainspirowaliście mnie dołączam się do was.Dzisiaj drugi :lol: dzień odchudzania.Stawiam na małe ale za to częste posiłki i co drugi dzień godzinka na rowerku.Czas pokaże.... :roll:

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Kontakt:

Post autor: maggie0278 » 17 mar 2011, 13:44

Natalka pisze:W ogóle to myślę, że jeśli już sobie pozwolimy czasem na taki mały występek, to nie powinniśmy się za bardzo obwiniać, bo to raczej nie pomoże i nie zmobilizuje do odchudzania.
ja tez tak myślę, bo można popaść w dolinę odmawiając sobie wszystkiego !
A jak ja np. nie słodzę żadnych napoji i to nie z tytułu odchudzania , tylko po prostu nie lubię słodkiej kawy czy herbaty to muszę sobie też troszeczke cukru zapodać i wtedy taka kosteczka czekolady jest zbawienna.

Od dziś spijam wszystkie herbaty, które mam w szafce na odchudzanie (a się nie przeterminowały :wink: ), bo będąc w markecie mam tendencje do zakupowania takowych a póżniej zacznę paczkę i jej nie kończę.
I tak mam : Zioła Mnicha na Odchudzanie (BioActive) - kupione w Rossmanie :wink: , Slim Figurę 30+, i Pu-erh też się znalazła. I pod Bogiem, nic nie kupię już więcej, dopóki nie pospijam tych resztek :roll:

Awatar użytkownika
andzka
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: andzka » 17 mar 2011, 16:58

justyna358 pisze:.Stawiam na małe ale za to częste posiłki i co drugi dzień godzinka na rowerku.Czas pokaże...

ja tez się tak nastawiam, właściwie wszystko jem ale po troszku :) Jak tylko pomyślę, że dieta i nie mogę słdyczy to natychmiast mi się bardzo chce słodkiego ... taka przekora
No nic na razie dobrze mi idzie, bo mialam małe nerwy i ogólnie jeśc mi sie ine chciało, zobaczymy jak będzie, gdy wszystko wróci do normy? ;)
Salofalk-wlewki, Asamax 500 - 3x2, remisja :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dietetyczne Rozmówki”