Wspólne nabieranie masy.

wszelkiego rodzaju zapytania o diety, nowości dietetyczne, luźne rozmowy

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Anuśka
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie

Re: Wspólne nabieranie masy.

Post autor: Anuśka » 14 paź 2013, 20:20

Nibiru nie wiem czy jest się taką superlaską, gdy przy większym wysiłku wychodzą wszystkie żyły na rękach i trzeba nosić dłuższy rękaw - szczególnie jest to problem latem :smutny: Poza tym wiekszość spodni wygląda na tyłku jak skate i obcisłe tylko podkreśląją brak tłuszczyku na udach czy tzw. dziura między nogami ;/ Ech...chyba zacznę te nutri-cuda wtryniać i jakąś gimnastykę stosować to może powróci moje cudowne 60 :D

[ Dodano: 14-10-2013 ]
Kiedys byłam u takiej pani dietetyk (jakieś 4 lata temu) i mówiła, żeby przytyć to trzeba zbudować mięśnie, bo dopiero na nich odkłada się tłuszcz. I u kobiet lepiej działają hormony dzięki tłuszczykowi:) No a żeby zbudować muły to białko trzeba spożywać w odpowiednich ilościach. Tylko z głową, bo białko można jeść tylko do 17 i trzeba pić wtedy dużo wody, bo nerki siądą. A najwięcej białka ma pierś z kurczaka, niezbyt długo gotowana. Najlepiej pokrojona w mniejsze kawałki i na gotującą się wodę. A ćwiczenia robić krótko ale intensywnie to wtedy są na mięśnie. :ciezar: :mrgreen:
Asamax 1-0-1, REMISJA :) od lutego 2013, waga 59 kg, wzrost 167cm

Awatar użytkownika
Nibiru
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: śląskie

Post autor: Nibiru » 15 paź 2013, 19:36

Anuśka pisze:Nibiru nie wiem czy jest się taką superlaską, gdy przy większym wysiłku wychodzą wszystkie żyły na rękach i trzeba nosić dłuższy rękaw - szczególnie jest to problem latem :smutny: Poza tym wiekszość spodni wygląda na tyłku jak skate i obcisłe tylko podkreśląją brak tłuszczyku na udach czy tzw. dziura między nogami ;/ Ech...chyba zacznę te nutri-cuda wtryniać i jakąś gimnastykę stosować to może powróci moje cudowne 60 :D
No to faktycznie nie można tak uogólniać, zależy od tego czy ktoś jest grubokościsty czy nie. Mówisz, że ważysz 48 kg przy wzroście 167cm. Przykładowo moja dziewczyna waży 51 kg przy wzroście 165 cm, i żadne kości jej nie wystają, nawet gdzieniegdzie jest tłuszczyk w nadmiarze. Piersi i pupę ma w idealnych wymiarach. Sama zamierza schudnąć do 49kg bo jak mówi wtedy najlepiej się czuje i faktycznie dobrze wygląda przy 49 jak i 51 kg. Ale pewnie dlatego że jest drobnokoścista. Jak pokazywała mi zdjęcia jak wyglądała jak ważyła 64 kg to faktycznie była "okrągła" i za ciekawie to nie wyglądało. Jak waży 51kg zupełnie inaczej wygląda, na duuuży plus. Wszystko zależy od budowy, czy jest drobna czy nie. Więc nie znając i nie widząc kogoś nie można faktycznie stwierdzić jaka waga dla nie jest dobra i żadne wskaźniki BMI tutaj nic nie powiedzą.
Ja mam 175 cm ważę 58 kg i faktycznie tak jak mówisz wole dłuższe rękawy. Wiem jak to jest więc Cię rozumiem w 100%.
Musimy walczyć żeby przytyć, ale to trudne do wykonania :/, a niektórzy tyją raz dwa :/ jaka tu sprawiedliwość.

[ Dodano: 15-10-2013 ]
Anuśka pisze: A ćwiczenia robić krótko ale intensywnie to wtedy są na mięśnie. :ciezar: :mrgreen:
Musimy tak robić :P Tylko żeby sie chciało :lol:

Kupiłem sobie Ensure i takie drugie coś meeega kaloryczne, jeszcze nigdy tego nie piłem jak jutro przyjdzie to powiem co i jak i czy warto, czy smaczne, może będzie najlepsze na przytycie.

loczek
Początkujący ✽✽
województwo: lubelskie

Post autor: loczek » 15 paź 2013, 20:34

ja od kiedy regularnie jem probiotyki (czyli od jakiegoś tygodnia :E ) widzę,że nawet nie jedząc nie wiadomo ile, waga nie spada, czyli nie jest źle.

Zakupiłem protifar, polubiłem kaszę jaglaną, odkurzyłem hantle i zobaczymy co z tego wyjdzie. Jeszcze jakieś ensure muszę w aptece zakupić i będzie ok.

Chociaż plus z mojej obecnej wagi jest taki, że zawsze w pracy jak mają ciasto to mnie częstują i oczywiście mogę dokładkę :E

Damian2907
Debiutant ✽
województwo: małopolskie
Kontakt:

Post autor: Damian2907 » 18 paź 2013, 12:05

ja ważę 70kg przy wzroście 180. I czytając niektóre posty powyżej jestem zadowolony że tyle ważę. Ale nie ukrywam że z 5 kg chciałbym jeszcze przytyć:)

Chodzę obecnie codziennie na siłownię i gram w piłkę i czerpię radość z życia. ;) :mrgreen:
Wiara Czyni Cuda!!!

Asamax
imuran (100mg)-
kwas foliowy
Fresubin ( 250ml)

Agga
Debiutant ✽
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Agga » 18 paź 2013, 13:26

A ja ważę 49 kg przy 173 cm wzrostu i wyglądam jak kościotrup... I nijak przytyć nie mogę, to jest mój poważny problem.

Awatar użytkownika
Osóbka
Aktywny ✽✽✽
województwo: mazowieckie

Post autor: Osóbka » 18 paź 2013, 18:12

Uwaga, będę się chwalić: w ciągu 4 miesięcy od operacji przytyłam 15kg! Na dzień dzisiejszy 55kg/166cm :mrgreen:
Leczenie: CSK MSW

Główką do przodu!!!

Awatar użytkownika
Nibiru
Początkujący ✽✽

Post autor: Nibiru » 28 paź 2013, 21:04

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]

Dzięki za link. Fajny wywiadzik. Ta Pani dietetyk nie świeci przykładem idealnej wagi ;) ale jak to mówią "Szewc bez butów chodzi". Osobiście wolałbym być przy tuszy niż chudy, ale cóż zrobić ;/

Maciej01
Debiutant ✽
województwo: dolnośląskie

Post autor: Maciej01 » 29 paź 2013, 15:20

Ja dzisiaj włączam do diety 2xnutridrink. Obecnie 52kg przy 176cm wzrostu.

P.s
Orientuje się ktoś czy był jakiś temat odnośnie diety lekko strawnej przy zaostrzeniu w CD. Brakuje mi pomysłów na moje posiłki i do końca nie wiem co dokładnie mógłbym pałaszować.

Awatar użytkownika
Nibiru
Początkujący ✽✽

Post autor: Nibiru » 02 lis 2013, 02:40

Maciej01 pisze:Ja dzisiaj włączam do diety 2xnutridrink. Obecnie 52kg przy 176cm wzrostu.

P.s
Orientuje się ktoś czy był jakiś temat odnośnie diety lekko strawnej przy zaostrzeniu w CD. Brakuje mi pomysłów na moje posiłki i do końca nie wiem co dokładnie mógłbym pałaszować.
Ja ważyłem się na czczo bez ubrań i niestety nie wiedziałem, że aż tak mało ważę okazuje się że niecałe 56kg, a wzrost podobny do Twojego. Musimy walczyć żeby przytyć, daj znać jak u Ciebie postęp.
Ja zaczynam z Ensure + Ensure TwoCal przygodę. Na razie mam akurat przygodę z biegunkami więc się wstrzymałem od białek. Jak mi minie to ostro zabieram się za robotę i Ensurowanie. Mam nadzieje że do końca roku uda mi się do 60 kg przytyć. Ostatnio dużo stresów, przypadkowe zatrucia, biegunki no i zamiast do góry to w dół. Takie życie.

loczek
Początkujący ✽✽

Post autor: loczek » 02 lis 2013, 09:49

Po ensure nic wam się nie dzieje ? Bo mi się wydaje, że gania mnie po nim.
Tak się zastanawiam, czy kupować kolejną puszkę, bo muszą mi specjalnie w aptece sprowadzić.

Mój cel to też 60 (przynajmniej na razie). Jak dobiję, to dam zdjęcie poglądowe :E

Jakby nie było, nie ma lekko.

loczek
Początkujący ✽✽

Post autor: loczek » 02 lis 2013, 12:55

tak jak zalecają, zalewam wodą i powolutku popijam, siedząc na necie.
Może jeszcze ostatnią puszkę kupię na próbę.

Aczkolwiek, wlazłem przed chwilą na wagę i muszę powiedzieć, że jest ogień :E

dobra, co tam sraczka, kupuję ensure i robię mase :roll:

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie

Post autor: deth » 02 lis 2013, 15:15

Nibiru pisze:Ja ważyłem się na czczo bez ubrań
to wielki błąd :|
ja ważę sie wieczorem i w ubraniach, do tego zawsze z przymróżeniem oka oceniam wagę swojego pulowera na 15 dkg :mrgreen:

McCarty

Post autor: McCarty » 02 lis 2013, 15:51

deth pisze:
Nibiru pisze:Ja ważyłem się na czczo bez ubrań
to wielki błąd :|
Dobrze wiedziec

kalka_96
Znawca ❃❃
województwo: małopolskie

Post autor: kalka_96 » 02 lis 2013, 15:53

deth pisze:ja ważę sie wieczorem i w ubraniach,
chyba jak każdy CuDak :D

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 02 lis 2013, 16:04

kalka_96 pisze:deth napisał/a:
ja ważę sie wieczorem i w ubraniach,
chyba jak każdy CuDak
tak się zastanawiam....
czy pora roku ma na to jakiś wpływ ?
bo zima idzie ....
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dietetyczne Rozmówki”