Strona 1 z 1

Dieta surowa.Nie zachęcam, ale osoba choruje na Crohna.

: 14 lut 2012, 14:03
autor: megi_25

Re: Dieta surowa.Nie zachęcam, ale osoba choruje na Crohna.

: 30 kwie 2012, 20:48
autor: Ahaja
Widzę, że to już stary wątek, ale jeśli ktoś by wchodził to na swoim przykładzie dietę ta polecam i polecam przeczytać książkę dąbrowskiej "ciało i ducha ratować żywieniem", da się wyzdrowieć, mi dużo pomogła ta dieta, przez moje jelitka sporo schudłam, więc oczyszczająca odpadła po krótkim czasie, ale stosuję jej wskazówki zdrowego zywienia (mięsa z wyboru nie jadam, rybę jem raz, dwa w tyg jeśli mam na nią w ogóle ochotę, ze zwierzecych jeszcze jajka czasami) i tylko dzięki zmianie odczynu w organizmie na zasadowy moje objawy w wiekszosci sie zmniejszyły, więc bardzo polecam.

Dieta zasadowa

: 26 maja 2013, 19:25
autor: fasolens
Witam,
Dawno tutaj nie zaglądałem, ale ostatnio natknąłem się na całkiem ciekawy artykuł na temat diety zasadowej który można przeczytać tutaj.

Zacząłem czytać o tym całym Paulu Nison'ie, opinie ludzi którzy taką dietę stosowali i raczej się spotykam z dobrymi opiniami. Niestety większość informacji jest po angielsku. Z początku myślałem że jak większość takich opowieść jest skierowane na łatwy zarobek typu zapłać to powiem Ci jak się odżywiać.

Ostatnio spotkałem też koleżankę która miała jakiś problem z układem pokarmowym (nigdy do końca nie zdiagnozowany) i zastosowała dietę zasadową co ją całkowicie wyciągnęło z problemów.

Co o tym myślicie? Słyszeliście w ogóle o tej diecie?

scaliłam

Re: Dieta surowa.Nie zachęcam, ale osoba choruje na Crohna.

: 11 lis 2013, 14:12
autor: jankes77
Ogólnie warzywne sąłatki jak najbardziej. Surowe to więcej witamin mają.
Ale też gotowane są dobrym uzupełnieniem do kasz ryżu itp.