sezon grilowy

wszelkiego rodzaju zapytania o diety, nowości dietetyczne, luźne rozmowy

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Lusiana
Debiutant ✽
Choroba: CU
Kontakt:

Re: sezon grilowy

Post autor: Lusiana » 01 maja 2006, 16:00

Jeżeli chodzi o grilowanko to bardzo lubiłam zawsze jeść kabaczki z grila( plastry posolone i zostawione na jakąś godz. a potem pieczone) a w tym roku przyrządzenie tego kabaczka muszę wykombinowć jakoś inaczej, może ma ktoś jakiś ciekawy przepis?

Ps.Przesyłam pozdrowienia i życzę zdrówka :wink:

Misia

Post autor: Misia » 01 maja 2006, 16:06

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Choroba: CD
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Raysha » 16 sie 2006, 09:25

A macie jakieś pomysły jak zrobić kukurydzę na grillu bo chodzi za mna kukurydza :lol: a jakie warzywka są najlepsze bo nie wiem.Najchętnie mam ochotę na kiełbaske z chrupiącą skórka ale się boję...no cóż lepiej nie kusic losu

Awatar użytkownika
kasia88
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: kasia88 » 16 sie 2006, 12:12

ja proponuje po prostu zawinąć w folie to sie z pewnością fajnie upiecze :-)
a dla smaku mozna dodać masełko
"Kobieta nie słowami mówi prawdę, lecz ciałem."

Awatar użytkownika
manka
Aktywny ✽✽✽
województwo: kujawsko-pomorskie

Post autor: manka » 16 sie 2006, 22:27

taka wlasnie kukurydza to niebo w gebie, a co do tej kielbaski z chrupiaca skorka to tez sie balam ale sprobowalam i zyje :D ale kikogo nie namawiam bo to zeczywiscie niebezpieczne :(
RAZ JEST DOBRZE RAZ JEST ŹLE ALE ZAWSZE JEST JAKOŚ ;)

Mutti
Początkujący ✽✽
Choroba: CD u rodzica

Post autor: Mutti » 16 sie 2006, 22:52

Na grill polecam świeżego pstrąga, nadzianego cukinia i fenkułem ( koper włoski) i zawinietego w folię.
Sama cukinia tez smakuje, zwłaszcza młoda, z niewykształconymi nasionami. Można ją wczesniej zamarynować w oliwie z dodatkiem octu winnego.
Pyszne są rownież marynowane piersi kurczaka ( w warzywach muszą poleżeć co najmniej 24 godziny - do warzyw dodaję troche pieprzu ziołowego, papryki slodkiej i ziół włoskich lub prowansalskich, niewiele, żeby nie przedobrzyć!). Przed grillowaniem oczyścić z warzyw, chyba, ze pieczemy je zawinięte w folię.

Awatar użytkownika
manka
Aktywny ✽✽✽
województwo: kujawsko-pomorskie

Post autor: manka » 17 sie 2006, 11:32

to wszystko "wyglada" smacznie, ale czasem taka zwykla karkoweczka tez jest super :P
RAZ JEST DOBRZE RAZ JEST ŹLE ALE ZAWSZE JEST JAKOŚ ;)

palkafarm
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: palkafarm » 17 sie 2006, 22:07

Ale mi smaka narobiliscie z tym grilem. Bardzo dobre są też grilowane pomidory w folii posypane ziołami prowansalskimi i solą ziołową (robiłam je na grilu domowym i były pyszne) :eat:

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Kontakt:

Post autor: Raysha » 20 sie 2006, 15:31

Manka masz rację czasem zwykła karkóweczka jest pyszna.Ostatnio byłam na festynie i żeby szybciej się "robiły" takie karkóweczki to je wcześniej obgotowali i potem tylko "rzucali" na grilla i piekli.Wydaje mi się to dobrym pomysłem bo i dietetyczne i pyszne (próbowałam) :roll:

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

grill to nie tylko party !!

Post autor: obyty.z.cu » 18 kwie 2009, 19:02

dzis na obiad zrobilem:
(sorki,...wiem ze nie wszystkich to interesuje, ale podam przepis )-
1. Zupa ze szparag swiezych, czyli wywar, szparagi swieze obrane krojone na 2 cm kawalki, kluski "lane", calosc zaklepana (podciagnieta) mlekiem.
2. Filet z kurczka - rano oplukany, wytarty do sucha recznikiem,przyprawa do kurczaka, czosnek, bazylia suszona, przyprawa grilowa klasyk- do pojemnika szczelnego i do lodowki na czas do obiadu...
- mlode ziemniaki - oplukac,obrac na zasadzie oczyszczenia stalowa siatka do czyszczenia !
podgotowac do prawie miekkkosci !
3. Szpinak mroznony- wczoraj wyjety z zamrazarki....dzis podsmazony plus jajko w calosci - sol, pieprz, troche kremowki !
4. Przed podaniem..ok. 15 minut...
Na patelnie grilowa olej slonecznikowy (malo),podgrzac na srednio,wylozyc ziemniaki pokrojone na cwiartki na dlugosci, chwile pozniej wylozyc kurczaka filet pokrojony z pojemnika przyprawiony,,przyrumienic,przewrocic, przyrumienic, winny byc widoczne "slady" grila, jeszcze raz na druga strone.,w miedzyczasie ziemniaki obsypac przyprawa do ziemniakow...jeszcze z 5 minut poprzewracac na patelni grilowej...

Calosc wylozyc na talerz z recznikiem, zeby tluszcz "obciekl"....
do tego szparagi z "wody" sa najlepsze...
plus szpinak...

Wszystko ladnie podac na polmiskach...i smacznego !!

Zupe zona zjadla w wczesniej w oczekiwaniu na danie glowne!

Dzis zonie wszystko smakowalo...niestety, ja nieprobowalem, ale ciesze sie ,ze zrobilem jej super przyjemnosc !
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Shadowka
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Shadowka » 18 kwie 2009, 23:18

ja tam najbardziej lupię schabik wcześniej wymoczony w przyprawach i jakiejś maślance ;) do tego pieczareczki posolone, kabaczek, cebulka, może być jakaś cukinia,
na deser banan w skórce do której napchana została nutella zagrzany na grillu(nacina się na jednym brzegu skórkę banana wyciąga się banana wpycha czekoladę, nutellę, cynamon czy kto co lubi, wpycha się spowrotem banana i bez żadnej folii na grilla :) )
ziemniaczki wcześniej ugotowane i potem rzucone na grilla,
może być dobra rybcia,
i chlebek zrobiony na dymku,
nie obrażam się również na mielone z grilla,
jeżeli się chce przygotować szaszłyczka to bardzo chętnie zjem :)

Piersi kurczaka mają jedną przewagę, robię się ekspresowo, ale muszą być dobrze przyprawione :twisted:

ostatnio jednak paliliśmy gałęzie z drzewek i zrobiliśmy sobie ognisko z ziemniaczkami, nie ma niczego lepszego na tym świecie ;)

I jeszcze jedna ważna rzecz, sezon grillowy trwa cały rok - to nieprawda że zimą się nie da :), my smażymy nawet w środku zimy :)
Pozdrawiam
Shadi

"nie szukałam doskonałości - sama przyszła "

Obrazek

Awatar użytkownika
Alishia
Aktywny ✽✽✽
województwo: opolskie
Kontakt:

Post autor: Alishia » 19 kwie 2009, 08:50

Dwa grille już za mną.Pyszności.Wczoraj w końcu udało nam się usmażyć karczek..mniam.Przepisu nie znam...bo był już kupiony gotowy..i nie wiem co wchodziło w skład zalewy i przypraw:/

Awatar użytkownika
CzarnaMamba
Doświadczony ❃
Choroba: nie ustalono
województwo: dolnośląskie

Post autor: CzarnaMamba » 01 maja 2009, 15:19

sprobujcie banana z polewa czekoladowa !!!! cud miod :lol: co do grila, ostatnio zaszalalam i nic mi niebylo, kielbaska przypieczona :) do tego sos czosnkowy, za to na swieta zjadlam bigos i byla jazda :wc: i ogromne bole :mad: bylam zla na siebie, ale jak tu sobie odmowic???? mysle, ze jak kielbaska z grilla nie zaszkodzila, to tym bardziej chude miesko nie zaszkodzi :))
Obrazek

Awatar użytkownika
August
Początkujący ✽✽
województwo: lubelskie

Post autor: August » 01 maja 2009, 19:49

A ja dziś cierpiałem katusze....rodzinka robiła grilla ale ja nie dałem się skusić....
Mam twardą wole wytrwać w mojej diecie....;)

Awatar użytkownika
Alishia
Aktywny ✽✽✽
województwo: opolskie
Kontakt:

Post autor: Alishia » 01 maja 2009, 20:33

Banan i czekolada-pycha połączenie:)

Zablokowany

Wróć do „Dietetyczne Rozmówki”