Jak oceniacie moją diete ??

wszelkiego rodzaju zapytania o diety, nowości dietetyczne, luźne rozmowy

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Tony1906
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: małopolskie

Jak oceniacie moją diete ??

Post autor: Tony1906 » 02 sie 2012, 21:40

zdrową żywnością interesowałem się długo jak ćwiczyłem jeszcze na siłowni teraz gdy zdałem sobie sprawe z CU mam mniej więcej taką diete, z uwagi na to że pracuje 10 h dziennie zwiększyłem ilość posiłków bogatych w białko i z ograniczeniem tłuszczów. chciałbym żebyście wypowiedzieli sie o diecie co do tej choroby i napisali jakie macie uwagi ;)

oto przykładowa dieta np. co jadłem wczoraj

1. Pierwsze śniadanie 6:30 :
omlet na parze z 2 jajek lub jajecznica na parze
dwie kanapki z dżemem niskosłodzonym brzoskwinowym ( węglowodany są najważniejsze rano)

2. Drugie śniadanie 10:00
zupa pomidorowa z ryżem, kurczak gotowany

3. Lunch 13:00
cztery kanapki z wędlinom i pomidorem, sok marvit jednodniowy 100%

4. Obiad po pracy 17:00
pueree z ziemniaków, marchewka gotowana, ryba na parze

5. Podwieczorek 19:00
zupa krupnik i dwie kromki chleba, jabłko

6. Kolacja 21:00
3-4 Parówki drobiowe ( parówki są 94 % z szynki )

7. Przed samym spaniem 23:00
odtłuszczony serek wiejski ( przelewam przez sitko całe to mleko co tam jest i zostają tylko granulki bo w cieczy najwięcej jest tłuszczów )

i Jak ?? ;)

kalka_96
Znawca ❃❃
Choroba: CD

Re: Jak oceniacie moją diete ??

Post autor: kalka_96 » 02 sie 2012, 21:53

o jej jak Ty duuużo jesz :mrgreen:

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie

Post autor: deth » 02 sie 2012, 21:53

a kolega chciał być pogłaskany ? :)
bardzo łądna dietka Tony1906, tak trzymaj
Ostatnio zmieniony 03 sie 2012, 01:33 przez deth, łącznie zmieniany 1 raz.

Tony1906
Debiutant ✽

Post autor: Tony1906 » 02 sie 2012, 21:57

magdalene pisze: jak Ci frytki ze schabowym i kapustą nie szkodzą, to możesz je jeść równie dobrze jak i tego kurczaka z marchewką
oooo dobrze że to poruszyłaś... bo ja to jadłem zawsze na co miałem ochote i nic mi nie było ale jak ostatnio byłem u lekarza prowadzącego chorobe po recepte to pytał sie mnie "jak tak sie czujesz" ja mówiłem że zdarzy sie wypic piwko czy kiełbaske z grilla zjesc bo teraz sezon i nic mi po tym nie jest a on powiedział że jak tak dalej będe robił to żebym nawet do niego nie przychodził i że jestem głupi, no to sie przestarszyłem i jem tylko wszystko co zdrowe i dopuszczalne przez lekaszy ekspertów... to jak to w końcu jest? bo z chorobą mam mały staż w porównaniu do Ciebie ??
SIŁA MASA I AGRESJA ; ))

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 02 sie 2012, 21:58

3-4 Parówki drobiowe ( parówki są 94 % z szynki )
A szynka z czego??
Po co taka dieta?? W tłuszczu rozpuszczalnych jest wiele witamin i jego eliminacja bez wyraźnych wskazań nie jest dobra. Co do frytek to od czasu do czasu zrobione w domu na oleju rzepakowym (jedna porcja i olej wylewamy) nie zaszkodzi, ale śmieciowe jedzenie szkodzi.
Każda przesada szkodzi.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Tony1906
Debiutant ✽

Post autor: Tony1906 » 02 sie 2012, 22:18

Mamcia pisze:A szynka z czego??
Mamcia parówiki są wieprzowo drobiowe, lepszych sie nie dostanie na rynku chyba że z indyka ale w końcu czego można wymagać od parówek. Jedyne czego trzeba unikac to parówek MOM czyli Mieśo Odzielane Mechanicznie... Jak pisze tak z tyłu na opakowaniu nawet nie kupujcie bo są robione z resztek mięsa na kościach zwierząt i mielone jest wszystko, chrząstki,kostki .... bleee :razz:

[ Dodano: 02-08-2012 ]
magdalene pisze:No bardzo ładnie, regularnie i dietetycznie (tylko ile można pociągnąć na gotowanym kurczaku i marchewce?)
Magdalene polecam też gotowane filety z kurczaka z sosem koperkowem, chudą wieprzownike nikiedy zjem, cielęcina. filety z kurczaka można pociąc w kostki, soso pomidorowy zrobic do tego makaron i jest wspaniałem spagetti. za marchewke można dac szpinak ( jak dla mnie pyszny :) ) , buraczki ale nie za często, pomidory koktajlowe (te małe :) ) albo te małe marcheweczki też są ekstra.

i dzięki za odpowedzi ;)
SIŁA MASA I AGRESJA ; ))

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 02 sie 2012, 22:33

Jak ci twoje dieta nie szkodzi to jedz jak chcesz
buraczki ale nie za często, pomidory koktajlowe (te małe :) )
a co złego jest w buraczkach??? A pomidory koktajlowe to dla CUDaków najgorsze, bo masa skóry, która może podrażnić jelita. I pesteczki też.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Tony1906
Debiutant ✽

Post autor: Tony1906 » 02 sie 2012, 22:40

no z tymi buraczkami tak mi lekarz mówił....

a z tymi koktajlowymi pomidorami to dobrze że mi powiedziałaś bo nie wiedziałem... a normalne pomidory mogą byc ze skórką ? ogólnie to jak jem jabłka lub inne owoce to obieram skórke...
SIŁA MASA I AGRESJA ; ))

Awatar użytkownika
subzero
Aktywny ✽✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie

Post autor: subzero » 03 sie 2012, 00:38

też jem smażone i niekoniecznie zle reaguje :mrgreen:
Mamcia pisze:a co złego jest w buraczkach???
a w moim poście napisalaś mi Mamciu, że moga spowodować luźniejsze stolce i odniosłaś się do nich jako produktu do unikania :P
ale mnie też one nie szkodzą, za to pomidory to zuo u mnie, zwlaszcza ze skórką
ale bez skórki też :D

szacun za tyle posilkow dziennie, ja jem góra 4 i ledwo wyrabiam czasem

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie

Post autor: deth » 03 sie 2012, 01:38

Tony1906 pisze:Jedyne czego trzeba unikac to parówek MOM czyli Mieśo Odzielane Mechanicznie... Jak pisze tak z tyłu na opakowaniu nawet nie kupujcie bo są robione z resztek mięsa na kościach zwierząt i mielone jest wszystko, chrząstki,kostki .... bleee
wiemy :mrgreen: oglądamy program z serii : "Wiem co jem" na TVN Style Katarzyny Bosackiej i prof. Zdrówko :mrgreen: unikamy też utwardzanych tłuszczów roślinnych :E

Tony1906
Debiutant ✽

Post autor: Tony1906 » 03 sie 2012, 19:15

Corleone pisze:Jak Ty to robisz, że starcza Ci czasu na gotowanie tego wszystkiego? Kilka obiadów dziennie
przeważnie o 10 to ide sobie do baru, zupe jak ugotuje to mam nawet na 3 dni a i od czego ma się kobiety jeśli chodzi o obiady ( ale kobiety nie tylko za to kochamy :) )

Jeśli chodzi o lekarza też sie zastanawiam nad zmianą tylko w mojej okolicy nie ma żadnego innego zajmującego się tego typu chorobami... raz było że skończył się asamax i jak zawsze szedłem po recepte i dowiedziałem sie w rejestracji że jest on na wczasach i nikt nie był upoważniony do wypisywania recepty w konsekwencji czego byłem 2 tygodnie bez leków... SZOK

no a diety się trzymam bo póki co nie mam żadnych biegunek i nie miałem, czasem zakuje mnie w brzuchu jak za długo biegam tylko krwawienia podczas zaostrzenia które co roku trwa 3 tygodnie no i chciałbym żeby już do końca życia gorzej nie było czego i wam wszystkim życze :wink:
SIŁA MASA I AGRESJA ; ))

Habu
Debiutant ✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: podlaskie

Post autor: Habu » 08 paź 2012, 02:06

Dodałbym tłuszcze roślinne, które dostarczające dużo niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych - najlepiej oleje tłoczone na zimno. Najmniejsza zalecana ilość tłuszczu to 10% energii dostarczanej z pożywienia. To trochę tłuszczu jednak jest.
Corleone pisze: Nie powinno się nic jeść 3 godziny przed snem żeby podczas snu jelita nie musiały tyle pracować ale to już uwaga ogólna, a nie związana z CU.
Same białko i węglowodany trawią się szybciej. Z kolei błonnik i tłuszcz spowalniają trawienie, sprawiają że posiłek będzie stopniowo dostarczać energii. Można zjeść nieduży białkowy posiłek 1-2 godziny przed snem.

Zablokowany

Wróć do „Dietetyczne Rozmówki”