Brak apetytu

wszelkiego rodzaju zapytania o diety, nowości dietetyczne, luźne rozmowy

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
misia1
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --

Brak apetytu

Post autor: misia1 » 24 maja 2013, 19:39

Choruję na CU. Od jakiegoś czasu nie mam apetytu, jedzenie muszę wciskać niemal w siebie, by móc wziąć później leki. Wszystkie badania wskazują na remisję nie mam żadnych innych objawów choroby. Co robić iść do lekarza, przeczekać?

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: mazowieckie

Re: Brak apetytu

Post autor: mgiełkaa » 26 maja 2013, 23:34

U mnie brak apetytu w rozumieniu kompletny brak na cokolwiek do jedzenia zawsze zwiastuje zaostrzenie jeżeli towarzyszy temu równoczesne zaburzenie smaku. Wówczas wszystko nie ma właściwego smaku, natomiast wyostrza mi się wrażliwość na zapachy ale nie tak normalnie tylko np.odrzuca mnie zapach (i smak) masła, ketchupu itp.Potem pojawiają się afty w jamie ustnej, a na koniec zaostrzenie. Zwykle mam tak na wiosnę i na jesieni.
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 27 maja 2013, 09:44

U mnie w sumie brak apetytu z naprzemiennym pochłanianiem niezliczonych ilości jedzenia było jednym z objawów, że coś jest nie tak (przed diagnozą).
Gdy zaczęłam brać leki to się trochę unormowało, ale musiało to potrwać :neutral:
Teraz brak apetytu też mi się zdarza, ale kwestia tego, że choroba jest nadal aktywna,więc nic dziwnego :neutral:

A może ten brak apetytu jest działaniem niepożądanym któregoś z leków, które przyjmujesz? Ja pamiętam, że przy Azie nic mi nie wchodziło, wręcz wszystko rosło w buzi podczas jedzenia... :neutral:
Ostatnio zmieniony 27 maja 2013, 09:46 przez Natuśka, łącznie zmieniany 1 raz.
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

lorema

Post autor: lorema » 27 maja 2013, 09:48

U mojego syna brak apetytu wskazuje na to, że coś się dzieje, że odzywa się choroba ale nie zawsze za tym idzie jakieś duże zaostrzenie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dietetyczne Rozmówki”