dieta na jelito..moze mi pomozecie

wszelkiego rodzaju zapytania o diety, nowości dietetyczne, luźne rozmowy

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
inkaska
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: łódzkie

dieta na jelito..moze mi pomozecie

Post autor: inkaska » 01 wrz 2004, 09:38

Jestem Ania z Lodzi (28 lat)...Choruje trudno powiedziec bo raz mowia ze to CU a raz ze moze to byc i L-C ... :? Nie wiem co mam jesc, ani w szpitalu , ani po szpitalu nikt nie sprecyzowal mi diety...mam owrzodzone praktycznie cale jelito, salofalk jak na razie malo dziala, od paru dni musze robic wlewki z hydrokortyzonu (i tak nie wiem czy je dobrze robie)....co mam jesc???
moze jakies przepisy?
Pozdrawiam Wszystkich Jelitowcow!!!!!!

Awatar użytkownika
-Ania-
Admin
Choroba: CD
województwo: śląskie

Re: dieta na jelito..moze mi pomozecie

Post autor: -Ania- » 01 wrz 2004, 10:51

Aniu poczytaj sobie wszelkie diety tu amieszczone i wybierz dla siebie najlepsz?, albo zrób "w3asny" zlepek na podstawie tu zapisanych.

Z tego co moge Ci powiedziea to g3ówn? zasad? jest odci??enie jelit, spo?ywanie produktów lekkich- lekkostrawnych, niewzdymaj?cych. W zale?no?ci od ilo?ai stolca dieta mo?e bya bezresztkowa, pó3p3ynna, wysokobia3kowa, niskob3onnikowa etc. Mnie przy crohnie i po wycieciu jelita grubego ( wrzód na wrzodzie ) dali na czterech kartkach A4 co? co nazywa sie "leczeniem dietetycznym"- co napisa3am na forum w innym po?cie.

Je?li chcesz mo?emy poggadaa. Nie chce Ci te? wmawiac ?e moja dieta jest najlepsza i ?e istnieje dieta cud. Tak naprawde to ka?dy jest inny.

pozdrawiam
Ania

p.s. delikatnie prosze o pisanie skrótów CD zamiast L-C.. tak jako? sie to utar3o na forum i unikamy w ten sposób nieporozumien. Az naczy to to samo- crohn.
dziekuje
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !

Obrazek

kasi25
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono

Re: dieta na jelito..moze mi pomozecie

Post autor: kasi25 » 04 sty 2005, 17:49

hejka

mo?e to ci troszeczke pomo?e, je?li oczywi?cie wcze?niej tam nie by3a? :wink: http://www.twojadieta.info/dieta/w_chor ... go_Crohna/
http://www.twojadieta.info/dieta/we_wrz ... a_grubego/
pozdrawiam ka?ka

Awatar użytkownika
inkaska
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: łódzkie

dieta

Post autor: inkaska » 17 mar 2005, 09:13

dzieki za rady, oststnio jestem na gotowanej marchwi i ziemniakach i mam straszny apetyt

Zablokowany

Wróć do „Dietetyczne Rozmówki”