co trzeba wykluczyc ulubionego z menu????

wszelkiego rodzaju zapytania o diety, nowości dietetyczne, luźne rozmowy

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
truskaweczka987
Debiutant ✽
Choroba: CD

co trzeba wykluczyc ulubionego z menu????

Post autor: truskaweczka987 » 02 lip 2007, 21:42

Czego pod czas choroby nie mozecie jesc lub pic??? Ja np. uwielbiałam zawsze mleko ale niestety od kąd wykryto u mnie chorobe zabroniono mi pic mleka i wszystko co z nim związane, jedyne mleko którego moge sie napic to sojowe choc to dla mnie raczej nie jest mleko :roll:

Awatar użytkownika
goniusia
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie

Re: co trzeba wykluczyc ulubionego z menu????

Post autor: goniusia » 02 lip 2007, 22:12

Każdy lekarz każe trzymać dietę.Poczytaj forum to się dowiesz kto co je.Każdy toleruje jedzenie inaczej.Metoda prób i błędów.Mój lekarz powiedział że nie mogę jeść nabiału,a ja wsuwam jogurty i nic mi nie jest.Po prostu musisz pobawić się w królika doświadczalnego i eliminować pokarmy których nie tolerujesz.Powodzenia :razz:

orysh
Debiutant ✽
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: orysh » 02 lip 2007, 22:19

zaraz dostaniesz OPR za nie picie mleka z definicji bo doktory tak powiedzieli :wink: spróbuj, jeżeli Ci zaszkodzi to dopiero wtedy odstaw. ja mleka nie lubie wiec nie pije, ale jakies jogurty, sery to całkiem i owszem i raczej nie mam z tego powodu problemów. musiałem odstawić narazie świeże pieczywo i surowe warzywa i owoce no i chyba niestety piwo :cry:, ale coś mocniejszego (z umiarem ofkors) działa na mnie leczniczo :wink: Teraz jestem na etapie testowania kebabu a raczej dodatków do niego (cebula chyba odpadnie).
Reasumując musisz sama określić co możesz jeść. Poczytaj też poradnik J-Elity, na pewno dużo pomoże.

Awatar użytkownika
aleksandra12
Aktywny ✽✽✽
województwo: wielkopolskie

Post autor: aleksandra12 » 02 lip 2007, 22:34

U mnie odpada kapusta pekińska.
Pozdrawiam, Aleksandra

truskaweczka987
Debiutant ✽

Post autor: truskaweczka987 » 03 lip 2007, 09:41

wiem napewno ze samego mleka nie moge bo musze :wc: natomiast ostatnio spróbowałam serka i w sumie nic mi nie było i chyba bede musiała po testowac po trochu wszystkiego, ale juz teraz wiem że mleko odpada.

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 03 lip 2007, 09:58

Ja na poczatku tez unikalam mleka i wszystkiego co mleczne...az pwenego razu naszedl mnie wilczy apetyt na owsianke i postapilam wg.metody mijej śp.babci"jak na cos baaardzo mamy ochote tzn.ze organizm sie tego domaga i nie zaszkodzi :wink: " Faktycznie zjadlam pol litra pyszniutkiej owsianki i nic...poza malymi wyrzutami sumienia(w myslach przepraszalam moje jelitka :lol: ). Teraz juz pozwalam sobie na mleko od czasu do czasu i nie ma sensacji. Odstawilam jednak wszelkie kapusty i surowki,teoretycznie odstawilam,bo raz na jakis czas zjem,ale nienajlepiej sie czuje.Wczoraj najadlam sie bobu i dzis maialam polgodzinna sesje w toilet :razz: .
Acha no i ostatnoio zrezygnowalam z piwka,wczesniej bylo ok.jednak co za duzo to nie zdrowo i robie sobie teraz przerwe(co ciekawe po wodeczce nie mam problemow)...
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

kasinp
Znawca ❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: kasinp » 03 lip 2007, 10:09

Cinimini, w sumie nie od pierwszej osoby slysze ze po wodeczce jest ok a po piwku roznie to bywa , hmm , ciekawe!

Awatar użytkownika
goniusia
Aktywny ✽✽✽

Post autor: goniusia » 03 lip 2007, 10:24

U mnie jest tak samo,wypiję dwa,trzy driny i jest ok a po jednym piwie od razu bulgoty i :wc:

Awatar użytkownika
aleksandra12
Aktywny ✽✽✽
województwo: wielkopolskie

Post autor: aleksandra12 » 03 lip 2007, 10:36

Piwo jest gazowane, wódeczka nie. Wódeczka od razu rozluźnia, co też ma wpływ :)
Pozdrawiam, Aleksandra

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 03 lip 2007, 10:41

aleksandra12 pisze:Wódeczka od razu rozluźnia, co też ma wpływ :)
....tralllalallala.... :drunk:
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
goniusia
Aktywny ✽✽✽

Post autor: goniusia » 03 lip 2007, 10:45

Przy takim rozlużnieniu człowiek chociaż na chwilę zapomina że jest chory :beer:

Awatar użytkownika
Agnieszka2
Początkujący ✽✽
województwo: podlaskie
Kontakt:

Post autor: Agnieszka2 » 04 lip 2007, 21:07

Ja przetestowalam rzodkiewke i to bylo straszne-po 3 malutkich 5h toalety (bylo glosno); Tak wiec grzecznie nie jesm warzyw i owocow surowych ani wzdymajacych np.fasola czy bob.Mleka nie pije, ale jogurciki przechodza dobrze-nie wiecej niz jeden na kilka dni.
Aga
Przyjazn jest najdelikatniejszym kwiatem, ktory rozwija sie z wzajemnych kontaktow miedzyludzkich. Jezeli nie dbamy o niego cierpliwie i niestrudzenie,więdnie i usycha, zanim otworzy wszystkie swe paki.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 06 lip 2007, 13:42

mantra - Ze stron J-elity
Mleko
Skutkiem uszkodzenia śluzówki jelita jest bardzo często zmniejszenie aktywności laktazy, enzymu rozkładającego cukier mleka. Dlatego w trakcie nasilenia choroby często obserwuje się nietolerancję mleka. Pod wpływem bakterii jelitowych niestrawiona laktoza przekształca się, głównie w jelicie grubym w kwas mlekowy, który pobudzając perystaltykę nasila biegunkę. Dlatego w ostrej fazie choroby należy unikać produktów mlecznych. Wprowadzanie produktów mlecznych w fazie remisji powinno następować stopniowo, gdyż laktaza należy do enzymów adaptatywnych. Poziom jej zależy od diety i spada nawet u osób zdrowych pozostających na diecie bezmlecznej. Spożycie przez te osoby większej ilości mleka może spowodować ostre objawy nietolerancji, podobne do tych, które występują u chorych z wrodzoną nietolerancją laktozy. Należy zaznaczyć, że ta wrodzona nietolerancja występuje u chorych na nzj z tą samą częstotliwością jak w całej populacji. Wielu chorych lepiej toleruje fermentowane produkty mleczne (kefir, jogurt, mleko acidofilne). Powodem tego jest inny skład cukrów oraz inna forma występujących w nich białek (częściowa hydroliza), co wpływa na mniejsze działanie ujemne u chorych z nietolerancją jednego z białek zawartego w mleku (laktoalbumina). Badania wykazały, że u chorych z tym rodzajem nietolerancji, dieta eliminacyjna pozbawiona laktoalbuminy sprzyja szybszemu osiąganiu remisji oraz przedłużeniu jej trwania. Dodatkowo mleko słodkie wiąże kwas solny, wpływając tym samym na podniesienie pH treści jelitowej.

Stosunkowo rzadko u chorych na wzgj stwierdza się występowanie we krwi obecności przeciwciał przeciwko białkom mleka. Stanowi to bezwzględne przeciwwskazanie do spożywanie mleka i jego przetworów.

Ponieważ produkty mleczne są głównym źródłem dobrze przyswajalnego wapnia, białka i innych składników odżywczych nie powinno być, bez powodu, eliminowane z diety. Tolerancję laktozy można poprawić stosując preparaty laktazy. W przypadku diety bezmlecznej konieczne jest przyjmowanie preparatów wapniowych. Odpowiednia podaż wapnia w diecie zapobiega nie tylko osteoporozie, ale także kamicy nerkowej, gdyż wiąże on kwas szczawiowy.
Zapraszam do przeczytania poradnika o Zywieniu http://nzj.iimcb.gov.pl/zywienie.pdf
Nie wiem dlaczego lekarze zakazują bezwzględnie mleka - mają jakąś wiedzę z prehistorii.

[/code]
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

fiesta
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie

Post autor: fiesta » 06 lip 2007, 17:02

napisze i ja coś o swoich doświadczeniach z jedzeniem, może ktoś nowy tu zajrzy i się czegoś dowie.

jest teraz sezon letni, kuszą owoce i warzywa.. mam z tymi produktami związane mieszane uczucia.. I tak rzodkiewka , cebula, szczypior, por, czosnek.. czyli wszelkie pochodne cebuli działają na mój brzuszek jak na powietrze na balon :shy:
Kapusta ugotowana we wszystkich odmianach jest ok, ale nie bigos!!
Co ciekawe, sałata przechodzi dobrze, doprawiona tylko oliwa z oliwek. pozostałe warzywa ugotowane- jem wszystkie. surowe w zasadzie tylko paprykę, sałatę, ogórka, pomidora.
Owoce niestety działają źle, niedawno skusiłam się na czereśnie.. piękne i duże...skończyło się wzdętym brzuchem , bulgotaniem jak jacuzzi i niestety bólem bardzo silnym. Ogólnie słyszałam i u mnie sie potwierdza że owoce, zawierające pestki- truskawki, czereśnie, porzeczki, winogrono. trzeba przećwiczyć. Co ciekawe, jak usuwam pestki w winogron jest ok :roll: , truskawki też dobrze wchodzą oraz nektarynki i morele, ale brzoskwinie już nie.. Tak więc jest to sprawa ściśle indywidualna. Jogurty jadam co dwa 3 dni z płatkami kukurydzianymi bo innych nie toleruje. mleka nie pijam wcale ale sery białe owszem, Zólte mi ciążą..
pozdrawiam

Awatar użytkownika
goniusia
Aktywny ✽✽✽

Post autor: goniusia » 06 lip 2007, 17:05

A co z papryką zapiekaną?Jedliście może i jak reagował organizm?

Zablokowany

Wróć do „Dietetyczne Rozmówki”