przestrzeganie diety

wszelkiego rodzaju zapytania o diety, nowości dietetyczne, luźne rozmowy

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Mariola 33
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Kontakt:

Re: przestrzeganie diety

Post autor: Mariola 33 » 19 lut 2008, 18:18

U mnie surówki,sałatki także z kapusty kiszonej to główne posiłki w ciągu dnia,właściwie warzywa i owoce zazwyczaj surowe zjadam każdego dnia,myślę że przyzwyczaiłam żołądek i jak nie mam zaostrzenia
nie mam po nich bóli i biegunek,jeśli chodzi o przyprawy zwłaszcza ostre( papryka chili itp)
to nie mam odwagi aby spróbować,kiedyś jak zaczęłam chorować któryś z lekarzy wręcz zabronił mi je dodawać do potraw.Natomiast marchwi gotowanej nie znoszę :smutny: Myślę że warto próbować po troszku różnych potraw bo jedzenie jest jedną z przyjemności w życiu a i tak mamy ich nie za wiele :wink:
Mariola

Awatar użytkownika
Szorstki
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Szorstki » 19 lut 2008, 19:43

Jako ze mam teraz zaostrzenie to powinnienem ponad wszystko przestrzegac diety starac sie jesc jak najmniej i bazowac na nutridrinkach :smutny: , dzis jednak nie wytrzymalem i wybralem sie dziewczyna do kina, tam zjadlem troche popcornu, migdaly w miodzie, troche pepsi, potem na lody i to w ogromnym pucharku z swiezymi owocami jak truskawki, kiwi, borowki, jagody i maliny :twisted: . Myslalem ze po tym mnie skreci jak i padne tam trupem po tych pysznosciach, ale nic takiego o dziwo sie nie stalo. Jako ze nic mnie nie bolalo zaszalalem i wzialem po 2h kolejna porcje lodow. Niedawno zjadlem ogromny obiad i nadal nic nie boli, do ubikacji nie biegne. Odnioslem wrazenie ze czuje sie lepiej niz wczoraj czy przed wczoraj jak malo jadlem i scisle wedlug diety. Dziwne :D
Waga: 60kg Wzrost: 175cm
Leki: Imuran 1-0-0 Budenofalk 1-0-0 Salofalk 2-0-2 Kwas foliowy 0-1-0 Controloc 0-1-0
Stan: Remisja objawowa 04.08r

Graga
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Graga » 19 lut 2008, 22:17

ja również mam czasami wrażenie, że jak jem "normalnie" to jakoś może nawet lepiej się czuję niż wtedy, gdy wydaje mi się, że nic takiego nie zjadłam. Ogólnie mój stan teraz nie jest idealny, ale tez bardzo nie narzekam i czasami nie mam już najmniejszej ochoty przestrzegać diety, bo jedzenie to jedna z przyjemności w życiu. Poza tym nawet jak rygorystycznie przestrzegałam diety to jakoś taka całkowita remisja nie nadchodziła.

ewcia_75
Debiutant ✽
województwo: mazowieckie

Post autor: ewcia_75 » 20 lut 2008, 10:09

Ja po powrocie ze szpitala dostałam wytyczne w postaci kartki, co mam jeść a czego nie. Na forum przeczytałam, ze wszystko co mi nie szkodzi. Lekarka tez to potwierdziła, jak byłam u gastrologa na wizycie, wiec jem, ale też z umiarem, czyli raczej nie smażę, wieprzowine w małych ilościach, chipsy omijam itp. Nie mam po jedzeniu dolegliwości (chociaz ostatnio cos mnie kłuło i miałam wzdęcia, ale niewielkie), biegunek nie mam, w toalecie bywam max 1 dziennie.

Tylko Wy mówicie, że jecie tak w czasie remisji, a ja ostatnio jak byłam u gastro, to sie pytalam czy jestem w trakcie tej remisji i powiedziala lekarka, że o czym ja mówie? :neutral: Że leczę się 2 miesiąc, więc o żadnej remisji nie może byc mowy :neutral: Jeśli bym się leczyła kilka lat, to mogłybyśmy porozmawiac o remisji. Zgłupiałam. Więc nie wiem już w jakim ja stanie jestem :smutny: (czuje sie ok, nie mam goraczki, krwi, biegunki itp), schodze własnie ze sterydu (metypred 16 mg). Mam jesc normalnie czy nie?

Awatar użytkownika
magda281
Znawca ❃❃

Post autor: magda281 » 20 lut 2008, 12:01

ewcia_75 pisze:Tylko Wy mówicie, że jecie tak w czasie remisji, a ja ostatnio jak byłam u gastro, to sie pytalam czy jestem w trakcie tej remisji i powiedziala lekarka, że o czym ja mówie? Że leczę się 2 miesiąc, więc o żadnej remisji nie może byc mowy Jeśli bym się leczyła kilka lat, to mogłybyśmy porozmawiac o remisji
A do jakiej lekarki chodzisz?
U mnie jest roznie -nie moge surowych owocow i warzyw z wyjatkiem bananow, :wink:
Kto nadzieje w innych pokłada,celu nie osiąga.

Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: Szaraja » 20 lut 2008, 22:26

Tytułem ostrzeżenia, przestrzegajcie diety w zaostrzeniach. Szorstki , niestety po szaleństwie jedzeniowymwczoraj, dzisiaj odpokutowuje swoje błędy. Oby skończyło się na wizycie w szpitalu i lekach rozkurczowych, a nie krojeniu. trzymajcie kciuki.
Szaraja
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

Awatar użytkownika
Behemot(ka)
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Behemot(ka) » 21 lut 2008, 21:10

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]
Szorstki pisze: tam zjadlem troche popcornu, migdaly w miodzie, troche pepsi, potem na lody i to w ogromnym pucharku z swiezymi owocami jak truskawki, kiwi, borowki, jagody i maliny . Myslalem ze po tym mnie skreci jak i padne tam trupem po tych pysznosciach, ale nic takiego o dziwo sie nie stalo.
Ała, Trzymaj się tam Szorstki.

Dieta mi nie szkodzi, za to leki (ibuprom konkretnie - odkryłam to dzisiaj) strasznie i właśnie mnie skręciło.

Leki: Sulfasalazyna 2/2/2 Effectin 0/0/1 Depakina 1/0/1 + Kwas foliowy

Stan: Remisja kliniczna i endoskopowa

Nie jestem leniwa, po prostu mam wadliwy system dystrybucji energii.

http://www.venganza.org/

Awatar użytkownika
Behemot(ka)
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Behemot(ka) » 21 lut 2008, 21:17

O żesz, się porobiło :smutny: I to tak ten popcorn z malinkami ?

Awatar użytkownika
Agikkus
Początkujący ✽✽
województwo: -- poza Polską --
Kontakt:

Post autor: Agikkus » 21 lut 2008, 21:29

Szorstki pisze:troche popcornu, migdaly w miodzie, troche pepsi, potem na lody i to w ogromnym pucharku z swiezymi owocami jak truskawki, kiwi, borowki, jagody i maliny :twisted:
Mam nadzieje, Szorstki, ze dojdziesz szybko do siebie i bedzie wszystko ok. Ale tez przyznac musze, ze sobie taka bombe zafundowales, ze tez i chyba kazdego zdrowego powalilo. Swoja droga, jakbys byl baba to mozna by nawet pomyslec, ze ci sie zaciazylo czy co...

Trzymaj sie!

Awatar użytkownika
Behemot(ka)
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Behemot(ka) » 21 lut 2008, 22:14

Szorstki pisze:troche popcornu, migdaly w miodzie, troche pepsi, potem na lody i to w ogromnym pucharku z swiezymi owocami jak truskawki, kiwi, borowki, jagody i maliny :twisted:
Takiej bomby to nawet ja nie robiłam, a muszę przyznać, że na dietę nie uważam. Zresztą każdy zdrowy by po tym zwrócił (chyba, że mój mąż, który ma ukł. pokarmowy z żlelaza) :neutral:

Renata2
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: Renata2 » 22 lut 2008, 17:10

Próbowac zawsze można........ :wink: Jak jest dobrze, to duuuuużo można- nawet kiszoną kapustę czy bigos, kapuśniak :roll: ale po pewnym czasie drażnione po trochu jelitka się buntują i klops :!: :smutny: Nawet po gotowanej marchwi boli- no cóż albo pewna forma diety - jem co mi nie szkodzi, albo się cierpi. :mrgreen:
Renata2
asamax 500g 2-0-2
vedolizumab- lek biologiczny, 3 stopień programu
controloc 1-0-1
rutinoscorbin 2-0-2
witaminy

Awatar użytkownika
goniusia
Aktywny ✽✽✽

Post autor: goniusia » 22 lut 2008, 18:15

Trzymaj się Szorstki,ja ostatnio zjadłam dwie duże paczki słonecznika i brzuch mi spuchł jak balon

Renata2
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: Renata2 » 22 lut 2008, 18:18

A to może od ilości , a nie od samego słonecznika? :cry: umnie, jak czegoś zjem za dużo to najpierw boli, potem robię się okrągła jak balonik, a na końcu :wc:
Renata2
asamax 500g 2-0-2
vedolizumab- lek biologiczny, 3 stopień programu
controloc 1-0-1
rutinoscorbin 2-0-2
witaminy

Awatar użytkownika
goniusia
Aktywny ✽✽✽

Post autor: goniusia » 22 lut 2008, 18:36

Być może od ilości,mam tak samo jak Ty.A szczególnie po coli

slonko
Początkujący ✽✽
województwo: świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: slonko » 01 mar 2008, 11:53

Trzymam kciuki Szorstki za Ciebie, daj znać, jak juz będziesz mógł.
Ważę: 50kg
Mierzę: 164 cm
Stan: remisja?
Biorę: asamax 500mg 3x2, azatiopryna 50mg 1x2

Kocham Was za to, że jesteście, dajecie mi siłę...

Wiola.

Zablokowany

Wróć do „Dietetyczne Rozmówki”