Waga

wszelkiego rodzaju zapytania o diety, nowości dietetyczne, luźne rozmowy

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Kinga
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: mazowieckie

Re: Waga

Post autor: Kinga » 21 lut 2005, 22:51

Malgosiu!, Cu stwierdzono u mnie na podstawie rektoskopii i badania histopatologicznego. Poza tym mialam tez pasaz jelita i 2 razy sigmoendoskopie. Przy kazdej wizycie kontrolnej (nawet jak jest remisja) mam robiona rektoskopie ale to jest przeciez badanie bez przygotowania, trwa tylko chwilke i da sie wytrzymac. Slyszalam, ze kolonoskopia nie jest obojetna dla jelit i jesli nie ma wyraznej potrzeby to lepiej nie robic, no ale pewnie co lekarz to inna opinia.

Awatar użytkownika
Małgosia
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: Małgosia » 22 lut 2005, 08:15

Kinga pisze:Malgosiu!, Cu stwierdzono u mnie na podstawie rektoskopii i badania histopatologicznego. Poza tym mialam tez pasaz jelita i 2 razy sigmoendoskopie. Przy kazdej wizycie kontrolnej (nawet jak jest remisja) mam robiona rektoskopie
Uffff.... no to wyja?nia sprawe :-)
Ale czemu w3a?ciwie przy ka?dej wizycie robia ci rektoskopie? Czy to nie jest aby zbedne dra?nienie jelita?
Moja wizyta kontrolna polega na gadaniu - pytania jak sie czuje i ile mam wypró?nien i czy wypisaa mi recepte i tyle.

Pozdrawiam i zycze zdrowia :-)
będzie dobrze :-D

Awatar użytkownika
lucek
Początkujący ✽✽

Post autor: lucek » 22 lut 2005, 08:41

Moim zdaniem kazda ingerencja do ciala jest draznieniem jelit! pozdrawiam
"Pan Bóg jest wyrafinowany, ale nie jest złośiwy"

gg : 1420958

Liza

Post autor: Liza » 22 lut 2005, 16:06

Ja ide do lekarza tylko wtedy gdy jest mi gorzej. A tak zazywam tabletki i o zadnych badaniach nie ma mowy. :lol:

siostra Lizy

Post autor: siostra Lizy » 22 lut 2005, 19:16

Tak to prawda co mowi Liza chodzi tylko wtedy jak sie zle czuje :D

wojtek
Debiutant ✽
województwo: opolskie

Post autor: wojtek » 23 lut 2005, 17:10

cze?a wszystkim je?l nawi?zuj?c do tematu wagi to w 98 przed szpitalem wa?y3em 84 kilo przy wzro?cie 182 po szpitalu wa?y3em 48 tak?e naprawde by3em bardzo fajny po ciezkich tródach uda3o mi sie doj?a do 70 i jest ok oczywi?cie ka?dy kilogram jest sukcesem ale nie da sie przy tya przy naszym trybie od?ywiania niestety chyba ?e sie bie?e sterydy ale to oczywi?cie nie jest naturalne. Je?li chodzi o kolonoskopie to mój lekarz twierdzi ?e je?eli nie ma powodów ?eby j? robia to nie ma potrzeby i ja jego zdanie podtrzymuje mia3em robion? kolo trzy razy i zawsze sie po niej gorzej czu3em je?li nie ma jaki? ostrych nawrotów to po co sie meczya przecie? wiemy na co chorujemy po co maj? ogl?daa co tam mamy w?rodku :cry: my to ju? wiemy prawda a propo czy kto? widzia3 swoje jelito bo ja widzia3em w kamerce 8O widok niezapomniany pozdrawiam
zawsze bądź uśmiechnięty to jest najlepsze lekarstwo GG 9303365

Awatar użytkownika
Balconik
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Balconik » 24 lut 2005, 14:55

kiedy pojawily sie u mnie pierwsze biegunki to wazylem jakies 83 kg/178cm.
miesiac pozniej gdy kladlem sie do szpitala wazylem 81.
teraz waze 76-78 w tych granicach. ale wszyscy mi mowia ze strasznei schudlem szczegolnie na twarzy.
Zwazywszy ze nigdy nie bylem pulchny a raczej niezle zbudowany to z wagi zlecialem mocno nawet do 10% (wiem ze niektorzy znacznie wiecej).
precz z CU ! ! !

Kinga
Początkujący ✽✽

Post autor: Kinga » 25 lut 2005, 07:23

Malgosiu! Szczerze mowiac nie wiem dlaczego robia mi rektoskopie przy kazdej wizycie, takie jest podejscie lekarza, ze oprocz rozmowy ze mna to chce jeszcze naocznie sprawdzic :roll: jak sie sprawy maja (kiedys mialam innego lekarza, ktory tego nie robil). Poza tym to ja dosc czesto lapie rozne wirusy zoladkowo-jelitowe ktorych objawy przypominaja nawrot Cu. No i niby wiem jak sie czuje gdy mam nawrot ale jak od ponad tygodnia latam do kibelka to juz sama nie wiem co to jest. Wtedy taka rektoskopia uspokaja mnie, ze z moim jelitkiem wszystko ok. (ale moze z zoladkiem nie?)
A co do wagi to waze 60 kilo (170cm) i jest to niby w normie ale chcialabym zrzucic z 2-3. U mnie bylo zawsze tak, ze nadprogramowy tluszczyk znikal wraz z pogorszeniem, a poniewaz od dluzszego czasu mam remisje i apetyt dopisuje (zwlaszcza na slodycze :P ) to mi troszke niestety przybylo. A po sterydach to puchnie mi tylko twarz ale na wadze tego nie widac. Pozdrawiam :)

lila
Początkujący ✽✽

Post autor: lila » 02 mar 2005, 10:20

Do szczupakow nie nalezalam do czasu... Crohn wyssal ze mnie pare ladnych kilo i obecnie przy wzroscie 166cm waze 47 kg :?
Wszyscy maja bloga....mam i ja www.matkawariatka.blogspot.pl

Mercaptopurinum 75mg, metypred 32mg, salofalk 500mg 2x3, wapno

Co mnie nie zabije to mnie wzmocni...

Awatar użytkownika
Balconik
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Balconik » 02 mar 2005, 10:54

no to powiem Ci ze chyba Cie ledwie widac?
Idz do jakiegos dobrego diabetologa zeby ustalic diete i przytyj troche bo jak sie napijesz soku z czarnej porzeczki to bedziesz wygladala jak termometr (tylko sie nie obrazaj).
A tak powanie - postudiuj zaleznosc diety od grupy krwi - to pomaga (nie chudnac az tak bardzo :)) ).
http://www.restaurants.pl/ciekawostki/grupa-krwi_ab.htm
pozdrawiam
precz z CU ! ! !

SKiERi
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono

Post autor: SKiERi » 02 mar 2005, 21:31

A ja tak wyskocze troche od tematu....
Przed choroba wazylem 70kg przy wzroscie 192, w zaostrzeniu 58kg a teraz na sterydach 76kg (i idzie powoliw gore) (nighdy tyle nie wazyelm) odchodze od sterydow biore 5mg/dobe i teraz moje pytanko....
Czy jak je odloze definitywnie do ebde chudnac????
Brak roweru powoduje raka i choroby serca ;)

Gość

Post autor: Gość » 15 mar 2005, 17:44

SKIERI ty? jest wy?szy odemnie:),ale widze ze obaj to jestesmy tacy d3uga?ni. Ja mam 187 przy wadze 75 podobnie jak ty przy jazdach spadam do 60. No po sterdychach ma sie apetycik i checi. A co po odstawieniu sterydow jak tylko jestes w remisji to nie ma obawy ze spadniesz na wadze zreszta sam pewno wiesz jak to jest. Pozdrawiam!

Grzech79
Debiutant ✽
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Grzech79 » 15 mar 2005, 17:48

To by3em ja Jarz?bek trener II kategorii ale zapomnia3em sie zalogowac :D
GG - 4644691

SKiERi
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono

Post autor: SKiERi » 15 mar 2005, 18:07

No ja jeszcze za duzo nie wiem. Lecza mnie od wakacji w dobrym kierunku i narazie tylko pozna3em remisje. Ale nawet sobie nie wyobrazam jak mam wrocic na pare miechow do poprzedniego stanu i od nowa te sterydy... te bonusy na twarzy itd :cry:
Brak roweru powoduje raka i choroby serca ;)

Adam

Post autor: Adam » 17 maja 2005, 08:38

Ja na pocz?tku schud?e do 32 kg (155cm) no a teraz powoli tyje i wa?e ok. 42-3 kg (ok. 160cm).

Zablokowany

Wróć do „Dietetyczne Rozmówki”