mleko sojowe

wszelkiego rodzaju zapytania o diety, nowości dietetyczne, luźne rozmowy

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Kinga
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: mazowieckie

mleko sojowe

Post autor: Kinga » 10 mar 2005, 05:46

Co myslicie o mleku sojowym? Czy jest dla nas zdrowe? Nie zawiera przeciez laktozy a ma sporo wapnia wiec chyba powinno byc ok. Ja nigdy nie lubilam zwyklego mleka i od kilku dni popijam sobie sojowe (waniliowe jest pyszne :D ) Co o tym myslicie?

Awatar użytkownika
Lawenda
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Re: mleko sojowe

Post autor: Lawenda » 10 mar 2005, 10:37

Witam :)

Ja niestety wszelkie mlekczka sojowe smakowe (tyczy sie to równie? deserków) moge od razu sobie odpu?cia. Jest dos3adzane i zawiera jeszcze kilka "polepszaczy", które u mnie wywo3uja bóle i biegunke. Natomiast mleko sojowe go3e, bez dodatków stosuje do nale?ników albo innych wypieków i wtedy daje rade. Samo w sobie ma tak ochydny smak, ?e nie przechodzi mi przez gard3o ;-)

Klaudia
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono

Post autor: Klaudia » 10 mar 2005, 11:48

Dok3adnie ja nie lubie mleka sojowego-jego smak mi nie pasuje,wiec sobie je odpu?ci3am i popijam zwyk3e :)

mariola
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: mariola » 10 mar 2005, 12:02

Próbowa3am i ja napój sojowy i niestety nie slu?y....Pamietam ?e w sk3adzie by3 carragen,który mo?e powodowaa owrzodzenia jelit i to mnie od razu zniecheci3o-niepamietam tylko czy wystepowa3 on we wszystkich smakach.....W ogóle musze przyznaa ?e dieta moja jest bardzo uboga bo wiele produktów ma z3y wp3yw na jelita . Ach gdzie sie podzia3y te piekne czasy.....

SKiERi
Początkujący ✽✽

Post autor: SKiERi » 10 mar 2005, 19:03

A jogurty wam szkodz??
Brak roweru powoduje raka i choroby serca ;)

Klaudia
Debiutant ✽

Post autor: Klaudia » 10 mar 2005, 19:43

Ja nie zauwa?ylam ?eby mi szkodzi3y...Ja jem prawie wsystko -wiadomo nie typu hamburgery i inne jakie? po?ywienie z tak? ilo?ci? konserwantów ale nie mam takiej ?cis3ej diety....

Awatar użytkownika
lucek
Początkujący ✽✽

Post autor: lucek » 10 mar 2005, 21:38

Ja gdzies wyczytalem ze zjadania produktow ze soi w duzych ilosciach moze ograniczyc liczbe plemnikow... Wiec za duzo nie jem tych rzeczy :) Ale to i tak na nic bo sulfasalazyna tez ogranicza :)
"Pan Bóg jest wyrafinowany, ale nie jest złośiwy"

gg : 1420958

Kinga
Początkujący ✽✽

Post autor: Kinga » 11 mar 2005, 05:08

Dzieki za odppowiedzi :) Ja oprocz waniliowego pije tez zwykle nieslodzone (ono ma tylko w skladzie wyciag z soi i wode) ale zwykle zawiera duzo mniej wapnia niz waniliowe. Nie zauwazylam zeby mi szkodzilo wiec dalej pije :D

oreiro
Debiutant ✽

Post autor: oreiro » 11 mar 2005, 09:41

lucek pisze:Ja gdzies wyczytalem ze zjadania produktow ze soi w duzych ilosciach moze ograniczyc liczbe plemnikow... Wiec za duzo nie jem tych rzeczy :) Ale to i tak na nic bo sulfasalazyna tez ogranicza :)
he he je?li nie jeste? akurat na etapie p3odzenie potomków, to chyba nie ma znaczenia???
mój tato jest chory na Crohna

Gość

Post autor: Gość » 11 mar 2005, 13:09

Jogurt domowy wchodzi... i niektóre sklepowe ale tylko naturalne.

SKiERi
Początkujący ✽✽

Post autor: SKiERi » 11 mar 2005, 18:31

No ja wcinam wszystkie jak lec? od fantazji po jakies rozne smkowe i jest ok. Przed chorob? kocha3em je?a p3atki z mlekiem ale teraz sie boje je zacz?a je?a bo podbno mleko szkodzi NAM.
Brak roweru powoduje raka i choroby serca ;)

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 12 mar 2005, 21:26

By3a d3uga dyskusja o melku, gdzie wyja?ni3am, jak z tym jest i dlaczego jedny szkodzi, a drugi nie. Je?eli zdecydujesz sie ma mleko to musisz zacz?a wprowadaa do diety powoli, aby twój organizm zacz?3 produkowaa laktaze, enzym, który rozk3ada cukier zawarty w mleku. Jest to enzym adaptatywny, czyli jak nie pijesz mleka to jego produkcja w organizmie jest ograniczona i nag3e wprowadzenie mleka, nawet u osoby zdrowej mo?e wywo3aa biegunke
Mamcia

Awatar użytkownika
lucek
Początkujący ✽✽

Post autor: lucek » 17 maja 2005, 21:04

a co z mlekiem w proszku dla niemowlaków np. bebiko czy Nan czy inne? Niekotre nie zawieraj? w ogóle laktozy, s? bezglutenowe, nie maj? sacharozy.. Czy kto? w ogóle tego próbowa? i jak na niego to dzia?a?o bo troszk? to kosztuje ! pozdrawiam
"Pan Bóg jest wyrafinowany, ale nie jest złośiwy"

gg : 1420958

Gość

Post autor: Gość » 18 maja 2005, 12:57

a ja mog? poleci? mleko w proszku dla niemowl?t ProSobee - zaleci? mi gastroenterolog. Po prostu mleko krowie zast?puj? t? mieszank? i jest wszystko ok. Polecam. :D

Gość

Post autor: Gość » 18 maja 2005, 13:01

nadmienie jeszcze ?e jest to preparat wzbogacony w ?elazo , nie zawiera laktozy i sacharozy, puszka 400 g kosztuje ok 19 z?. Smacznego ! :lol:

Zablokowany

Wróć do „Dietetyczne Rozmówki”