opserwacja - jedzenie a wydalanie (konsystencja) ??

wszelkiego rodzaju zapytania o diety, nowości dietetyczne, luźne rozmowy

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
znosna
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
województwo: opolskie

opserwacja - jedzenie a wydalanie (konsystencja) ??

Post autor: znosna » 07 cze 2008, 15:03

Witam
ZAkladam ten wątek bo zagladam tu juz od 2 tygodni i niemoge znalesc odpowiedzi !
Opowiem najpier jaki mam problem :
o Cu dowiedzialam sie przypadkiem wczesniej jedynie dolegliwosci ktore odczuwałam to zaparcia z krwią przed okresem mozliwe ze w tedy układ imunologiczny mam słabszy! Jadlam wszystko i nic mi jakos specjalnie nie szkodziło poza tymi zaparciami z krwią nio i zrobili badanie kazali przestac jesc tego i owego juz przeczytalam wszystkie poradniki ! Ale tak naprawde jestem w kropce ! Bo czytam ze jedne przypadki maja biegunki inne zaparcia a dotego dieta hmm
Czy mam diete dostosowywac do struktury kału??

Awatar użytkownika
misiek1
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: lubuskie
Kontakt:

Re: opserwacja - jedzenie a wydalanie (konsystencja) ??

Post autor: misiek1 » 07 cze 2008, 15:43

Martwisz się chorobą ? ale z Ciebie egoista, na tej samej ziemi umiera codziennie tysiące dzieci z głodu, to jest prawdziwa choroba.

Zaglądam tu raz na jakiś czas ale nie są to godziny ani dni a nawet tygodnie :)

znosna
Debiutant ✽

Post autor: znosna » 07 cze 2008, 17:38

Żabcia :) dziekuje za rade od kiedy miałam silną biegunke i zdignozowali mi chorobe biore leki i ejst ok poprostu pojawiaja sie rozne pytania w glowie na temat choroby i diety .

Uszatek dzieki za linki niektore juz czytałam o zaparciach a rezte doczytałam ;)

Ale mi chodzi o jedzenie bo dostalam dokladne zalecienia co moege co nie itd jak biore leki nie mam zadnych dolegliwosci zaostrzenie było 2 tygonie temu wsom e jem wszystko tylko po bardzo ograniczonych ilosciach ale nadal sie boje jesc np sałate czy pomidora normalnie z skórką i pestami, nio i nie wiem co ze słodyczami wcinam kisiele i galaretki oraz żelki ale tam tyle E ze chyba lepiej zjesc batona mlecznego nic te sztucznosci sama nie wiem ??

Awatar użytkownika
misiek1
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: misiek1 » 07 cze 2008, 18:22

znosna pisze:Ale mi chodzi o jedzenie bo dostalam dokladne zalecienia co moege co nie itd jak biore leki nie mam zadnych dolegliwosci zaostrzenie było 2 tygonie temu wsom e jem wszystko tylko po bardzo ograniczonych ilosciach ale nadal sie boje jesc np sałate czy pomidora normalnie z skórką i pestami, nio i nie wiem co ze słodyczami wcinam kisiele i galaretki oraz żelki ale tam tyle E ze chyba lepiej zjesc batona mlecznego nic te sztucznosci sama nie wiem
Próbuj nikt nie będzie wiedział dokładnie co Tobie szkodzi a co nie, prowadź dzienniczek żywieniowy przez jakiś okres i dowiesz się o sobie bardzo dużo.
Polecam też wnikliwe przestudiowanie poradników dostępnych na naszym forum :

Poradnik Żwyieniowy Falka http://nzj.iimcb.gov.pl/zywienie.pdf
Poradnik chorych na CU i CD http://nzj.iimcb.gov.pl/poradnik.pdf

Słodycze

viewtopic.php?t=829

Raz szkodzi a raz nie

viewtopic.php?p=124489&sid=d65347714bea ... ea8#124489

Co można jeść

viewtopic.php?t=2815

Cukierki i guma

viewtopic.php?t=2707

Cukier tak czy nie

viewtopic.php?t=780

Polecam gorąco dział diety to są wieloletnie doświadczenia forumowiczów i tam na pewno znajdziesz odpowiedź.
Jest jedna zasada, każdy organizm reaguje inaczej, jest tyle diet ilu chorych na CU lub CD.
pozdrawiam misiek
Martwisz się chorobą ? ale z Ciebie egoista, na tej samej ziemi umiera codziennie tysiące dzieci z głodu, to jest prawdziwa choroba.

znosna
Debiutant ✽

Post autor: znosna » 07 cze 2008, 18:37

Niop zaczne zapisywac i czy bylo wzdecie i jakie wyproznianie bo juz sama nie wiem co moge a co nie ;) a dokładne zalecenia to dieta bezresztkowa i bezmleczna ale jak sie pytalam juz na wizycie gastrologa to powiedział ze mam poczytac w internecie dostalam poradnik i ze mam uwazac zeby wszystko było swieze! aaa i strasznie duzo wcinam biszkoptów ;)

Awatar użytkownika
misiek1
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: misiek1 » 07 cze 2008, 18:41

Notuj dokładnie , sam zacząłem notować dopiero po prawie roku i zdziwiłem się bardzo robiąc zestawienie jak produkty które uważałem za bezpieczne okazały się szkodliwe dla moich jelit.
Biszkopty nie szkodzą chyba że zjesz ich tyle że się zapchasz ;)
powodzenia i dużo czytaj na forum !

Awatar użytkownika
Yaseck
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie
Kontakt:

Post autor: Yaseck » 11 cze 2008, 13:15

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]

Racja.
U mnie z sałatą to jest dosyć zabawna rzecz, bo przelatuje przeze mnie zupełnie niestrawiona.

Zablokowany

Wróć do „Dietetyczne Rozmówki”