Ze szpitala i co dalej???

wszelkiego rodzaju zapytania o diety, nowości dietetyczne, luźne rozmowy

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
sylwikk
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie

Ze szpitala i co dalej???

Post autor: sylwikk » 27 sie 2008, 19:12

Witam ponownie po długiej nieobecności (właściwie zdążyłam się tylko zarejestrować w centrum powitań).
Właśnie przed chwilą wyszłam ze szpitala po trzech tygodniach leczenia i teraz jestem jakoś bardzo zagubiona. Boje się, że ostry stan wróci. A do tego mam masę pytań. Dlatego liczę na Waszą pomoc.

Sylwikk

Awatar użytkownika
Linda123
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: Ze szpitala i co dalej???

Post autor: Linda123 » 27 sie 2008, 19:15

Witaj, pogrzeb na forum, napewno na wiele pytań znajdziesz odpowiedź.
biore: pentasa 2x2, sulfasalazyna 1x2
IBS u dziecka

sylwikk
Debiutant ✽

Post autor: sylwikk » 27 sie 2008, 21:19

Najdziwniejsze jest to, że mi lekarz zalecił bardzo ostra dietę. Czyli absolutnie żadnego mleka i jego przetworów (bo szkodzi laktoza), absolutnie żadnego glutenu (tylko chleb ryżowy i kukurydziany), żadnego błonnika (czyli "0" warzyw i owoców nawet gotowanych). Z tego co mi wolno ty tylko gotowany drób, ryż, ziemniaki, chuda wędlina, jajka, gotowana ryba, do picia woda i lekka herbata. Dlatego dziwi mnie to co czytam.

Misia

Post autor: Misia » 27 sie 2008, 21:26

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

sylwikk
Debiutant ✽

Post autor: sylwikk » 27 sie 2008, 21:32

Dziękuję za podpowiedź! Właśnie nie było. Faktycznie powinnam poszukać jakiegoś i się troszkę poradzić.
Ale czytając posty zaczynam mieć nadzieję na normalne, życie.

Misia

Post autor: Misia » 27 sie 2008, 21:38

Awatar użytkownika
Madziia
Początkujący ✽✽
województwo: wielkopolskie

Post autor: Madziia » 27 sie 2008, 21:54

witaj ;)
sama na początku miałam taką dietę,ale to nie było zalecenie lekarza.Bałam się,że przyjdzie zaostrzenie i za wszelką cenę nie chciałam do tego dopuścić.Obecnie powoli wprowadzam to nowe pokarmy do posiłków i na razie nie narzekam.Jutro pierwszy raz od dłuższego czasu mam zamiar zjeść jogurt.Więc wszystko po trochu i pomału.
trzymaj się!

sylwikk
Debiutant ✽

Post autor: sylwikk » 27 sie 2008, 22:01

Ale powiem Wam, że i tak jestem z siebie dumna bo w szpitalu wyprowadzili mnie z 20 wizyt w kibelku na dobę do 3, choć trwało to 3 tygodnie. Chciałabym strasznie utrzymać ten stan, a jednocześnie ciekawi mnie jak długo potrwa zanim pojawi się pierwsza "normalna pełnometrażowa twarda". Ktoś ma może takie doświadczenia. A że jestem twarda to mogę nawet kleik ryżowy i siemię lniana wcinać byle wrócić do życia. :lol:

Misia

Post autor: Misia » 27 sie 2008, 22:04

sylwikk
Debiutant ✽

Post autor: sylwikk » 27 sie 2008, 22:05

Pościągałam już wszystkie poradniki, ale czy ktoś może polecić mi jakąś dobrą tradycyjną książkę na ten temat? Mam zamiar teraz dużo się uczyć. :brawo:

Misia

Post autor: Misia » 27 sie 2008, 22:10

sylwikk
Debiutant ✽

Post autor: sylwikk » 27 sie 2008, 22:22

Misiu ogromnie mi pomogłaś w tym pierwszym dniu "poszpitalnego szoku". Ogromnie Ci dziękuję za porady i wsparcie. Ide studiować i do poklikania netx time :papa:

Misia

Post autor: Misia » 27 sie 2008, 22:45

Blondi20015
Debiutant ✽
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Blondi20015 » 30 wrz 2008, 13:45

Sylwik, ja miałam pierwszy atak w 2004 roku, potem jadłam wszystko z wyjątkiem samego mleka (ale sery i jogurty - jak najbardziej) i kolejny atak mam dopiero w tym roku, ale to raczej przez odstawienie leków (nie brałam ich ponad 2 lata, bo najpierw nie trzeba było, a potem byłam w ciązy i karmiłam piersią - do tego zaczęłam pić mleko, bo tak bardzo mi się go chciało!). Jak wyszłam ze szpitala po raz pierwszy, trafiłam na bardzo fajną babkę - lekarke pierwszego kontaktu. Powiedziała mi wtedy tak - jeśc wszystko, tylko nie od razu po 3 kg i obserwować. Tak też zrobiłam. Dzięi temu dowiedziałam się, że jedynie mleko mi szkodzi. No, może jakbym zjadła cały gar fasolki np. to tez, ale starałam sie nie próbowac az tyle na raz, ja już co, to małą miseczkę i gęsto przegryzane bułką :) Ale taka ciekawostka - jak leję mleko do kawy (odrobinkę), to mi nie szkodzi :)
Teraz mimo brania sterydów też jem właściciwie wszystko. Jedyne, co mi ostatnio zaszkodziło, to pyzy z mięsem (moze były nieświeże, a może za ostro przyprawione). Ilość stolców trzyma mi się w normie, czyli 3 dziennie, tylko konstystencja mi się nie podoba :(
Także dziewczyno - nie łam się, tylko próbuj :) Tylko nie wprowadzaj na raz za dużo nowości, bo się nie pokapujesz, co Ci zaszkodziło tak w razie czego.
Pozdrowionka!
Jestem wyleczona :)

genus
Początkujący ✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: -- poza Polską --

Post autor: genus » 02 paź 2008, 09:28

Ze szpitala wyszłam też z takimi zaleceniami co do diety jak ty, bezglutenowo, bezmlecznie, owoce i warzywa gotowane.bardzo żałuję że konsultacja z dietetykiem to jeszcze nie standard. bardzo by się ona przydała, szczególnie na początku, po pobycie w szpitalu, ja byłam skołowana, co jeść, a co nie, bałam się, że mi zaszkodzi, a z drugiej strony mam takie niedożywienie, że lekarz krzyczy jeść, jeść, jeść... tylko jak, i co? Rozszerzanie diety wymaga naprawdę odwagi, w moim przypadku niestety czasem mi jej brakuje i mam tendencje do jednostajnej diety. nie wiem jak z tym walczyć. ale staram się próbować. na pewno trzymam bezglutenową, bo zauważyłam dużą poprawę po jej zastosowaniu, owoce - tylko dojrzałe, niezbyt kwaśne, staram się podgotować, z warzyw i gotowanego mięsa można robić pyszne puree. jest wiele sposobów, trzeba próbować, co się da:-)

Zablokowany

Wróć do „Dietetyczne Rozmówki”