Głodówka

wszelkiego rodzaju zapytania o diety, nowości dietetyczne, luźne rozmowy

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
witkacyy
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono
województwo: mazowieckie

Głodówka

Post autor: witkacyy » 13 lis 2008, 21:14

Czy 10 dniowa głodówka jest dopuszczalna przy CU, CD?

Awatar użytkownika
cebulka
Początkujący ✽✽
Choroba: CU

Re: Głodówka

Post autor: cebulka » 13 lis 2008, 22:24

Ja uważam, a sądze, że jako dietetyk wolno mi tak stwierdzic, że głodówka w każdym przypadku jest złym pomysłem...poza tym w przypadku CU i CD nie należy doprowadzać do sytuacji "zubożenia organizmu". Nie wiem po co ci ta głodówka ale nie radzę jej stosować...pozdrawiam
azathioprine vis 1x50mg
Salofalk 2x2
Dicoflor 60 doraźnie
vitrum calcium 1x1
Femibion natal 1 1x1
Kwas foliowy 1x1
Rutinoscorbin 2x2
Obrazek

Misia

Post autor: Misia » 13 lis 2008, 22:30

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
cebulka
Początkujący ✽✽

Post autor: cebulka » 13 lis 2008, 22:32

Nawet bardzo szkodliwe...prowadzi do spowolnienia metabolizmu i powstania efektu jo-jo....szczerze nie polecam....
azathioprine vis 1x50mg
Salofalk 2x2
Dicoflor 60 doraźnie
vitrum calcium 1x1
Femibion natal 1 1x1
Kwas foliowy 1x1
Rutinoscorbin 2x2
Obrazek

Awatar użytkownika
karolka
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: karolka » 14 lis 2008, 00:26

witkacyy a moze chodzi Ci o oczyszczenie organizmu?
wtedy lepiej zastosowac diete oczyszczajaca.tylko ze taka dieta tez nie jest wskazana w naszym przypadku,poniewaz opiera sie glownie na spozywaniu duzej ilosci blonnika.
malo kto z cu i cd moze zywic sie tylko surowymi owocami i warzywami.

Awatar użytkownika
witkacyy
Debiutant ✽

Post autor: witkacyy » 15 lis 2008, 08:13

Mialem na mysli glodowke przez te np 10 dni, kiedy nic nie jemy a tylko pijemy wode mineralna. Tak jak jest to opisane tutaj: http://www.glodowka.pl/podstrona.php?dzial=przebywanie

Slyszalem, ze wielu osobom bardzo to pomoglo.

Awatar użytkownika
witkacyy
Debiutant ✽

Post autor: witkacyy » 15 lis 2008, 10:53

Pomogło z wrzodami zołądka, atopowym zapaleniu skory i łysieniu. To te relacje, które znam bezpośrednio od osób, które przeprowadzały długą głodówkę.

Co do reszty to próbowałem rozeznać się w temacie na internecie i okazuje się, ze bardzo dużo jest przypadków zachwalających głodówkę. Zaznaczam, że ja nikomu nic nie chce wmuszać, po prostu zastanawiam się nad skorzystaniem z tej metody, rozważam wszystkie za i przeciw.

Awatar użytkownika
cebulka
Początkujący ✽✽

Post autor: cebulka » 15 lis 2008, 18:58

szczerze to ta strona o głodówkach jest jakaś dziwna....a szczególnie stwierdzenie, że głodówka jest szczególnie wskazana dla osób z nadwagą....chyba po to żeby miały efekt jo-jo....ja bym sie nigdy na to nie zdecydowała szczególnie, że nie dość, że CU i CD wyiszczają organizm to jeszcze do tego głodówke dołożyć...o nie ja dziekuję i nikomu nie radze tego robić.
azathioprine vis 1x50mg
Salofalk 2x2
Dicoflor 60 doraźnie
vitrum calcium 1x1
Femibion natal 1 1x1
Kwas foliowy 1x1
Rutinoscorbin 2x2
Obrazek

Natalka
Weteran ✿
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 17 lis 2008, 09:39

Ja bym się nie odważyła na taką głodówkę, a już na pewno nie na własną rękę bez kontroli lekarza. Lepiej jest po prostu na stałe zmienić dietę na lżejszą i zdrowszą niż się głodzić, swego czasu też myślałam nad głodówką ale poczytałam o niej, pomyślałam i doszłam do wniosku, że może mi zrobić więcej szkody niż pożytku.
Podczas ostatniego zaostrzenia, które było bardzo męczące i długie, też właściwie miałam głodówkę, bo już nic nie mogłam w siebie wmusić oprócz letniej wody i jakoś nie zauważyłam tych zbawiennych skutków głodzenia się :neutral:

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿

Post autor: tom-as » 17 lis 2008, 13:35

no nie powiem.... fragmentami to bardzo odkrywcze rzeczy tam piszą... np:
Następuje odwrócenie sposobu dostarczania energii do procesów życiowych. W czasie normalnego funkcjonowania organizm około 80% energii czerpie z węglowodanów z pożywienia, natomiast w czasie głodówki ponad 90% energii jest czerpanej ze spalania tłuszczy.
bardzo odkrywcze.. organizm z czegoś musi sobie dostarczać energii więc zabiera się za tłuszcze. Tylko trochę szkoda, że pominęli dość istotny fakt. Jeśli nie posiada się 'obfitej' tkanki tłuszczowej to organizm zaczyna spalać białka z mięśni. :neutral:

yyy... im wiecej czytam mniej chce to czytac.

zamiast głodować imho lepiej zmienić sposób odżywiania.

Natalka
Weteran ✿
Kontakt:

Post autor: Natalka » 17 lis 2008, 15:13

tom-as pisze:organizm zaczyna spalać białka z mięśni
zawsze zaczyna się od spalania białka, bo jest to "łatwiejszy" sposób dla organizmu na pozyskanie energii niż ze spalania tłuszczu.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿

Post autor: tom-as » 17 lis 2008, 15:35

nie wiem czy Cie dobrze zrozumiałem ale jakby co to popraw mnie
Natalka pisze:zawsze zaczyna się od spalania białka, bo jest to "łatwiejszy" sposób dla organizmu na pozyskanie energii niż ze spalania tłuszczu.
szanuje twoje zdanie, ale się nie zgodzę.

imho kolejność jest taka ze pierwsze idzie na odstrzał pokarm... jak go brakuje organizm zaczyna spalać tłuszcze... gdy ich brakuje zabiera się ze swoje białka.

przykłąd ktory przychodzi mi do głowy.
idziemy rano biegać będąc na czczo. biegamy i biegamy wiec energia skądś jest czerpana. i teraz pytanie - z czego brana jest energia? tłuszcze czy białka?

jesli na pierwszy ogień idą białka to czy nie było by tak, że wszystkie fitnessy owocowały by tym, że zamiast pozbywać się tłuszczy pozbywalibyśmy się mięsni i jednoczesnie tluszczu by nam nic nie ubywalo? w moim odczuciu cos tu nie gra.

inny przyklad.... robis zbrzuszki by miec na brzuchu kaloryfer zamiast opony. jesli organizm w pierwszej kolejnosci bral sie za bialka to nigdy bysmy nie zbudowali miesni bo najpierw wszystkie miesnie musialy by byc zjedzone bo dopiero dobrac sie do tluszczów.

Awatar użytkownika
cebulka
Początkujący ✽✽

Post autor: cebulka » 17 lis 2008, 17:26

Musze przyznać, że to bardzo ładnie zobrazowałeś.....potwierdzam najpierw glikogen czyli zmagazynowana glukoza potem tłuszcz, a następnie białka....ale jeśli dojdzie do białek to już jest nieciekawie....zjadamy sie od wenątrz... :oops:
azathioprine vis 1x50mg
Salofalk 2x2
Dicoflor 60 doraźnie
vitrum calcium 1x1
Femibion natal 1 1x1
Kwas foliowy 1x1
Rutinoscorbin 2x2
Obrazek

Natalka
Weteran ✿
Kontakt:

Post autor: Natalka » 17 lis 2008, 18:49

No to ja coś chyba pomieszałam :neutral: ale tak mi się kojarzy że właśnie taką wersję słyszałam, tylko nie pamiętam gdzie i od kogo, miałam też na myśli że to dotyczy głodówki a nie trenowania. Nie wiem, może ktoś mnie tak nastraszył żeby się nie głodzić :E
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Renata2
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: Renata2 » 26 lis 2008, 19:17

Po co zaraz głodówka :?: By schudnąć trzeba po prostu zmniejszyć porcje jedzonych pokarmów. :!: Zaręczam, że schudniesz. Jeśli o to idzie. Tombak polecza oczyszczające głodówki- 1 dzień w tygodniu, raz do roku tydzień, pijemy tylko soki i wodę (o ile pamiętam). Ale ten autor mówi o oczyszczaniu organizmów :arrow: zdrowych :arrow: . A nie o tak ostrym głodzeniu ludzi mających kłopoty z przewodem pokarmowym :glupek:
Renata2
asamax 500g 2-0-2
vedolizumab- lek biologiczny, 3 stopień programu
controloc 1-0-1
rutinoscorbin 2-0-2
witaminy

Zablokowany

Wróć do „Dietetyczne Rozmówki”