Test na nietolerancje pokarmowa

wszelkiego rodzaju zapytania o diety, nowości dietetyczne, luźne rozmowy

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
zielo
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: kujawsko-pomorskie

Test na nietolerancje pokarmowa

Post autor: zielo » 11 kwie 2010, 02:09

Jezeli nie ten dzial to przepraszam i prosze moderatora o przeniesiesie :!:

Ostatnio w necie trafilem na test na nietolerancje pokarmowa
"Food Detective".
Jest to test do samodzielnego wykonania w domu ktory daje wynik po 40min.
Test ten został opracowany przez firmę Cambridge Nutritional Sciences ktora specjalizuje się w dostarczaniu testów z zakresu chorób zakaźnych i autoimmunologicznych(CU/CD). W spisie objawow nietolerancji pokarmowej znajduja sie wlasnie nieswoiste zapalenia jelit.

Tutaj znajduje sie strona producenta/dystrybutora testow oraz wszelkie niezbedne informacje - http://www.fooddetective.pl/strona_glowna

Z tego co tam wyczytalem wnioskuje ze moze to byc zloty srodek dla chorych na CU/CD poniewaz eliminuje uciazliwe i monotonne wyszukiwanie produktow dla nas szkodliwych/nietolerowanych.

-Czy ktos sie spotkal z opiniami na temat tego testu ?

-Czy nietolerancje pokarmowe wykryte za pomoca tego testu to sa wlasnie te nietolerancje ktore powoduja objawy chorobowe u chorych na NZJ ?

-Czy po odstawieniu produktow wykrytych przez ten test moge spodziewac sie ustapienia objawow chorobowych pochodzacych od strony dietetycznej ?

Wszelkie info mile widziane!

Cena testu 399pln

vagabun1
Debiutant ✽
województwo: dolnośląskie

Re: Test na nietolerancje pokarmowa

Post autor: vagabun1 » 13 kwie 2010, 00:09

Test ten jest oczywiście klasycznym testem na alergie tyle, że jako pakiet.
A widziałeś ten za 1,5 tysiąca na 220 pokarmów?
Pojedynczy kosztuje 6 zł, średnio bada się około 15.
Zupełnie przypadkiem robiłem pakiet testów wziewnych i pokarmowych i nic nie wyszło, jestem czysty alergicznie (choć to może się zmieniać, zaleca się powtórki co 3 miesiące - przecież są takie tanie :wink: ), a i tak na te wybrane pokarmy biegam.
Jakbyś sprawdził tak z pięć, dziesięć to byłoby o czym podyskutować. Jestem ciekaw wyników (ale przed badaniem masz mieć 7 dni diety bez tych pokarmów i test musi być z krwii - dopiero teraz to wiem).
Krzysiek - choroba ucichła - leki tylko prewencyjnie

zielo
Debiutant ✽

Post autor: zielo » 13 kwie 2010, 11:41

To nie jest test na alergie tylko na nietolerancje pokarmowe a to 2 rozne rzeczy.

W ofercie maja rozne pakiety i np za 399pln mozna nabyc test na 59 produktow. Sa rowniez pakiety sprawdzajace 120 a nawet 200 produktow za odpowiednio wyzsza cene.

W przypadku alergii reakcja organizmu jest natychmiastoa a w przypadku nietolerancji objawy moga wystapic nawet po paru dniach od spozycia.

Ja chcialbym sie tylko dowiedziec czy produkty ktore powoduja dolegliwosci chorobowe w CD zostana wykryte w tym tescie jako nietolerancje pokarmowe?
Po co mam sie meczyc i wyszukiwac produktow szkodliwych jak moge miec wszystko za jednym zamachem :razz:

Moze sie ktos znajacy na rzeczy wypowiedziec !?

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 13 kwie 2010, 12:09

To nie produkty powodują dolegliwości, ale reakcja na pokarmy jest osobnicza. Co do czułości i swoistości tych testow nie mam zdania.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 13 kwie 2010, 19:18

A nietolerancje pokarmowe w naszych chorobach nie są stałe, często są przemijające, dziś szkodzi a jutro można wcinać bez konsekwencji :wink:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
marta_2580
Początkujący ✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: marta_2580 » 13 kwie 2010, 21:13

właśnie Natalko ! dziś jestesmy zdrowi po czekoladzie i nic nam nie będzie przez najbliższy czas , a kiedy indziej ryż z gotowana marchewka szkodzi. Także wyczuć swój organizm jest bardzo mozolna pracą. Też zastanawiam się nad tymi testami , ale czy to coś zmieni ? sama nie wiem ...
szczęścia nie zaplanujesz ... ono przyjdzie samo ...

zielo
Debiutant ✽

Post autor: zielo » 14 kwie 2010, 11:56

Faktycznie macie racje ze nietolerancje moga byc okresowe i to co dzis szkodzi, za miesiac moze nie szkodzic. No chyba ze kogos stac na wydawanie co 2 tyg. 400pln :lol:

Ktos tam wczasniej pisal ze mozna nabyc takie pojedyncze testy i jezeli ktos ma np watpliwosci co do np glutenu to warto wydac te pare zl i sie upewnic.

sebek
Debiutant ✽
Choroba: CU

Post autor: sebek » 27 wrz 2010, 19:03

W lipcu zrobiłem sobie test na alergie pokarmowe z krwi na 400 składników. Oczywiście prywatnie i oczywiście bardzo drogo. Zdecydowałem się na to gdyż białkowa "Dieta cud" którą zacząłem stosować na wiosnę jakoś przestała działać i miałem nawrót CU.

Odebrałem wyniki i osłupiałem gdyż alergenów pokarmowych wyszło bardzo dużo, a co gorsza wyniki nie pokrywały się z tymi, które robiłem wcześniej na skórze.

Poleciałem do alergologa i tam się dowiedziałem że jest to drugi typ alergii tzw. IgG zależnej. Wynik z testami skórnymi (IgE) się nie pokrywa bo mechanizm działania reakcji alergicznej jest inny. Pojawianie się reakcji jest tu bardzo wydłużone i na szczęście jest to alergia zapominana przez organizm po jakimś (zwykle dłuższym) czasie.

Z diety białkowej zrezygnowałem. Kilogramy jedzonych jaj, serów, pomidorów, choć nigdy przezemnie nie kojarzone z reakcją alergiczną prawdopodobnie wywołały lipcowe zaostrzenie.

Zrezygnowałem z wszystkiego co było na liście wklejonej poniżej. No i znowu wszystko wróciło do jak najlepszej formy.

Teraz gastrolog zalecił bym zaczął przez 3 miesiące jeść pokarm z glutenem (bo też jest na liście) po to by zrobić testy na celiakię. No i czuję się znowu gorzej choć nie ma tragedii.

I stąd rodzi się pytanie czy może ktokolwiek z Was robił sobie testy na alergię typu IgG? I czy wyeliminowanie alergenów tego typu komukolwiek rzeczywiście pomogło, czy też może cieszę się teraz szczęśliwym zbiegiem okoliczności?

Dodatkowo rodzi się pytanie co było pierwsze CU czy alergia....

Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Dietetyczne Rozmówki”