Odzywki(kreatyna,gainery itp.) a CU

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Natalka
Weteran ✿
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Kontakt:

Re: Odzywki(kreatyna,gainery itp.) a CU

Post autor: Natalka » 23 paź 2008, 14:05

Czy moj Crohn jest efektem brania tych odżywek??
na razie jeszcze nie odkryto czynnika który by w 100% był odpowiedzialny za CD, są różne teorie i różni podejrzani, ale pewności nie ma, więc nie obwiniaj się za to że żarłeś te odżywki :wink:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

mustafa
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: mustafa » 26 paź 2008, 19:27

Freon pisze: Mam jeszcze takie pytanko które pojawiło się wcześniej, ale nie znalazłem na nie odpowiedzi: Czy moj Crohn jest efektem brania tych odżywek??
Nie możliwe do stwierdzenia na tym poziomie naszej nauki.. zresztą nasze choroby są kwestią indywidualną...
Instruktor Kulturystyki i Fitness

Awatar użytkownika
Seba1990
Debiutant ✽
Kontakt:

Kreatyna, a CU

Post autor: Seba1990 » 04 sty 2010, 00:50

Witam. WZJG wykryto u mnie rok temu. Biorę Asamax (3x2). Na siłowni ćwiczę już od 6 miesięcy i oprócz tego czynnie uprawiam sport, dlatego chciałbym rozpocząć cykl brania suplementu diety, takiego jak ta kreatyna:
http://www.kulturystyka.sklep.pl/produc ... orcji.html
W związku z tym mam kilka pytań. Czy nie pogorszy mi to stanu zdrowia mojego jelitka, oraz czy nie będzie ingerowało w działanie Asamaxu? Z góry dzięki za odpowiedzi... Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Raysha » 04 sty 2010, 10:25

Temat scaliłam już z istniejącym tematem.
Na przyszłość polecam wyszukiwarkę "Szukaj" na górze nad banerem, z czerwonym drukiem.

Awatar użytkownika
Seba1990
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: Seba1990 » 04 sty 2010, 21:26

Mikrusia pisze:Temat scaliłam już z istniejącym tematem.
Na przyszłość polecam wyszukiwarkę "Szukaj" na górze nad banerem, z czerwonym drukiem.
Oki sory, szukałem podobnego tematu ręcznie, ale widocznie przegapiłem hehe :p

Pablo
Debiutant ✽
województwo: śląskie

Odzywki(kreatyna,gainery itp.) a CU

Post autor: Pablo » 05 sty 2010, 19:16

Dołączam się do pytania Seba 1990: czy ktoś z chorych na CU próbował brać monohydrat kreatyny i przeżył?:) Czy są jakieś przeciwwskazania (np. ze względu na jakiś składnik)? A inne suplementy (kreatyny, nitrobolon)?

kalady
Debiutant ✽
województwo: dolnośląskie

CD a suplementacja

Post autor: kalady » 10 maja 2010, 14:01

Witam! Choruję na CD jestem aktywny sportowo, przyjmuję pentase i remicade, w wynikach kreatynine mam w granicach 0,6 i tu moje pytanie czy mógłbym brać kreatynę?

kalady
Debiutant ✽

Post autor: kalady » 10 maja 2010, 14:08

ponawaim temat czy mozna brać przy cd kreatyne? chciałem tą z olimpu bo podobna jest najczystsza.

vagabun1
Debiutant ✽

Post autor: vagabun1 » 10 maja 2010, 23:54

Brałem kreatynę Olimpu kilka lat temu- duże podłużne tabletki, zalecano 3 razy dziennie 6 tabletek przez 10 dni, potem przerwa chyba tygodnia. Ale brałem 2x5. Przede wszystkim pobudziło apetyt. Po kilku cyklach 3 lub 4 zaczęły boleć żołądek (piec) i jelita (jakbym był bardzo najedzony). W sumie pochłonąłem całą puszkę z coraz większymi przerwami. Bezpośrednio nie przytyłem raczej rozchwiałem przewód pokarmowy.
Teraz testuję coś z innej grupy, bardziej naturalnego i mam efekty in plus in minus.
Krzysiek - choroba ucichła - leki tylko prewencyjnie

kalady
Debiutant ✽

Post autor: kalady » 11 maja 2010, 09:19

hmmmmm dziwnie troche brałeś te tabletki bo cykl bez przerwy powinien trwać min 4 tygodnie a bierze się max 2 razy dziennie po 4 tabletki mogłeś przedawkować czego następstwem było rozchwianie przedowu pokarmowego. a ja mam zamiar brać jak narazei tylko 1 cykl

[ Dodano: 11-05-2010 ]
chodzi mi o konkretną odp czy mogę brać tą kreatynę?

Awatar użytkownika
stefanek
Debiutant ✽
województwo: -- poza Polską --

Post autor: stefanek » 11 maja 2010, 23:54

Ćwiczyłem ostro 3 lata bo byłem długi i chudy. Nabraqłem tej masy i pomyślałęm - rzeźbić trza muskułki. Kupiłem już nie paiętam co - chyba TERMOBOL. Ciało miało wydzielać większą temperaturę, tłuszcz miał się spalać i mięsko rzeźbić. Łyknołem tablete i po kilku gdozinach bylądawoałm u mamy na odziale w szpitalu. Wcześniej już cos niedomagałem ale Termobol mnie dobił. Zbladłem na maxa, brak siły itp no i wykryli mi przyczyne - CU :cry:
trzeba mieć fantazję dziadku... i pasję...

vagabun1
Debiutant ✽

Post autor: vagabun1 » 13 maja 2010, 23:33

Powtarzam moją wersję dotyczącą tabletek kreatyny, a dlaczego właśnie tabletek bo mam CD.

Kalady!
Dawka, którą podałeś dotyczy kapsułek - rozróżniasz je od tabletek i gdzie się rozpuszczają?
Kapsułek bierze się do 4 , tabletek od 20 do 30 dziennie (przy producenckich, a nie medycznych zaleceniach). Różnice w cyklach, w skrócie bez parametrów osobniczych, wynikają właśnie z ich postaci, efektów ubocznych i możliwości wchłaniania danego typu postaci przez organizm - oczywiście są jeszcze płyny.
Zatem Twoje wywody o przedawkowaniu i cyklach to ..., bo ja akurat brałem łatwo licząc około 30% dawki tabletek, a w kapsułkach byłoby to około 1,5.
Ale konsekwentnie zażyłem całą butlę, czyli z 10 cykli.
Pieczenie to nic innego, jak stwierdzone w gastroskopii zapalenie żołądka, a wypełnienie jelita to po prostu zatrzymanie wody wynikające z właściwości kreatyny- zatem daj spokój z tym rozchwianiem.
Suplementacja kreatyny w NZJ jest dokładnie opisana teoretycznie ale nie ma podanych przykładów praktycznych testów - czyli nie opisywali tego lekarze.
Ja przedstawiłem wersję ze zmniejszoną dawką, abyś miał pojęcie co może Cię czekać.

Pozdrawiam i chętnie usłyszę o praktycznych doświadczeniach.
Krzysiek - choroba ucichła - leki tylko prewencyjnie

mustafa
Początkujący ✽✽
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: mustafa » 16 maja 2010, 18:02

Hmm...

Więc po kolei:
Cykl kreatynowy powinien trwać od 4-6tyg max 8tyg.
Są 2 szkoły : jedna mówi o robieniu fazy nasycenia druga nie... a także 3 opcja faza wysycenia przy przyjmowaniu kreatyny w dłuższym okresie niż 8tyg.
Przy każdej formie kreatyny: monohydrant, jabłczan, orotan itd itd..zaleca się zbliżone pory dawkowania oraz ilości różniące się nieznacznie . W zależności od składu i producenta.
Nie prawda że bierze się tylko 2x na dzień i konkretnie 4tab.. a co jeśli jedna kap np ma 1.5gkreatyny?? Dlatego przy podawania dawkowania należy podać rodzaj skład a najlepiej producenta dla fachowości przyjmowania. I inaczej się zaleca dawkowanie w dni treningowe a inaczej w nietreningowe.

To tak dla ścisłości..
Osobiście testowałem prawie wszystkie formy kreatyny dostępne na rynku PL/USA.
W razie dalszych problemów proszę pytać.

Co do CU CD itd.. to jest kwestia indywidualna.. ogólnie lekarze odradzają wszelkich suplementów dla sportowców. Ja przyjmowałem i nie miało to wpływu choć cykl był pod nadzwyczaj ścisłą obserwacją:efekty/skutki uboczne.
Zalecam poczytać troszeczkę o kretynie,...czysto informacyjnie a nie sposobie dawkowania danego producenta.
Instruktor Kulturystyki i Fitness

Awatar użytkownika
stefanek
Debiutant ✽
województwo: -- poza Polską --

Post autor: stefanek » 13 cze 2010, 15:33

palkafarm pisze:A stosowaliście Glutarol (l-Glutamine), podobno wskazana w Crohnie i Colitisie.
Ja mam zamiar stosowac te z olimpu. :)
Ja biore glutamine i jakoś żyje :wink: Zastanawiam się jeszcze nad jakimś dopalaczem..

[ Dodano: 13-06-2010 ]
BMC pisze:Witam!
Choruję na CU od 2005 po wykryciu choroby leczyłem się lekami przez kilka miesięcy, jak sie poprawiło przestałem brac leki i w zasadzie tyle miałem kontaktu z moją chorobą...
Trenuję kilka grubych lat z suplami i chciałem przedstawić swoje spostrzeżenia, jednocześniemam klika pytań. Wszystko co tu napiszę oparte jest na moim doświadczeniu każdą z opisywanych form suplementacji testowałem na sobie.

Zaczne od odżywek białkowych, białkowoweglowodanowych:

Generałnie są to najlepsze suplementy aby uzyskać szybko mase mięsniową, nie będe się tu rozpisywał nad właściowościami itp. bo od tego są konkretne fora. Generalnie chodzi mi o reakcje organizmu na odżywke. Nie wiem jak u innych chorych na CU ale Ja po ok mieśiąca brania białka mam biegunki i rożne incydenty , to samo z białko-węglowodanami. W 2006 roku brałem pierwszy raz białko, zjadłem wtedy ok 3kg w 1miesiąc. Pod koniec opakowania dostałem biegunek i odstawiłem białko, po krótkim czasie wróciłem do normy. Rok póżniej postanowiłem sięgnąć znowu po białko po ok miesiąca brania zaczołem mieć biegunki, nie zważając na biegunki suplementowałem się dalej gdyż widziałem konkretne efekty po białku. Po ok 3 mc (ok 8kg białka) zaczeły się biegunki z krwią... zaczołem mieć spadki masy z 95kg w 2tygodnie na 90 itd. Stwierdziłem że muszę zyskać na masie i sięgnołem po odżywkę weglowodanowo-białkową efekt nie zmienny nadal biegunki itd i tak w kilka miesięcy spadłem 20 kg!!! (miedzy czasie były spadki i wzrosty wszystko zalezało co jadlem i od ataku choroby)aż 3 tygodnie temu wylondowałem w szpitalu z anemią (między czasie była kreatyna ale o tym zachwilę). Wydaję mi się że reakcja organizmu (biegunki) nie jest na białko tylko na jakiś skaładnik w tych odżywakach, jakaś chemia albo napompowywacze bo napewno są w tych odzywkach tekie gadżety. Mam w związku z tym pytanie czy wy też tak na nie reagujecie, czy ktoś jadł białko spożywcze i też miał jazdy? teoretycznie po białku spozywczym powinno być ok. Czym mozna zastapić odżywkę białkowa. Dodam że trzymam się diety wysoko białkowej i nic mi nie jest (chodzi mi o normalne jedzenie) po szpitalu przybrałem ok 5 kg w 2 tyg.

Kreatyna
Po zwykłym monohydracie nic mi nie jest, czasami jakiś "incydent' ale generalnie ok. Natomiast cholerstwo to KRE-ALKALYN (BUFOROWANY MONOHYDRAT) po ok 2 tygodniach biegunki z krwia brałem dwa razy i to samo. ZDECYDOWANIE ODRADZAM!!!! Jabłczan i różne steki w miarę toleruję. Ale uważam że jak brać kreatynę to ''zwykły'' monohydrat w proszku, nie w kapsułkach. Kapsułki mają działanie długo fazowe rozpuszczają się dopiero w jelitach i napewno tyrają jelita.

HMB
stosowałem krótko wyrażnie wzrasta wytrzymałość, ale bardzo skakało mi ciśnienie kiedy zażywałem wraz z jucolonem na 100% reakcja wychodzi. Dla mnie odpada.

Mam pytanie propo glutaminy, słyszałem że jest bezpieczna przy CU. Brał ktoś ją? Ja nie mam zamiaru się juz suplementować, jak bym miał cokolwiek jeszcze brać to tylko ją. Wracam bardzo szybko do formy i niechcę zaprzepaścić tegoi przedewszystkim zdrowia.
Są jakię w miare bezpieczne suple dla nas? bo bezpiecznych nigdy nie będzie :razz: :razz:
Pozdrawiam i pamiętajcie żeby się nie poddawać, bo to co Ja przeżyłem przez ostanie kilka miechów to horror. Trzymała mnie jedynie wiara w że będzie lepiej i chyba w Boga...
Brałem białko z Hi techa i to samo -biegunka z krwią :smutny: Kreatyna to jedynie kreatyna z nazwy a jak przeczytasz skład do kupa g... i aby znaleść kreatyne trzeba szukać - przynajmniej w Anglii.
Brałem 3 różne niby kreatyny i super to raczej się po tym nie czułem.
Biore glutamine raz dziennie łyżeczke i nie mam żadnych problemów - jak na razie...
trzeba mieć fantazję dziadku... i pasję...

marcin820201
Początkujący ✽✽
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: marcin820201 » 25 mar 2011, 14:31

vagabun1 pisze:Suplementacja kreatyny w NZJ jest dokładnie opisana teoretycznie ale nie ma podanych przykładów praktycznych testów - czyli nie opisywali tego lekarze.
Mógłbyś podać źródło :?:

Odnoście gainerów i tzw. 'białka': większość białek to tzw. wpc, wpi - czyli białka serwatkowe, choć są również hydrozlizaty białek z jaj itp. itd. Gainer to wiadomo: maszanina tychże białek z węglowodanami- w najlepszym przypadku. W 'najlepszym' dlatego, że większośc obecnych gainerów zawiera dodatki- różne inne substancje mające podnosić ich efektywność - czyli być w prostych słowach: rósł szybciej. Poradnik FALCKA o żywieniu w NZJ podaje, iż z mlecznymi potrawami należy obchodzić się ostrożnie. Te zalecenia odnośnie żywienia w reemisji są na str. 43-44. Warto zwrócić uwagę również na tabele na str. 56 i 57. Proponuję na wszelki wypadek sprawdzić tolerancję swojego organizmu na laktozę. Jeśli jest kiepska oznacza to że lepiej z baiłek wpi niż wpc - wpc zawiera laktozę. Jeśli jest uczulenie na białka mleka krowiego to uwaga na obie odżywki -możemy sprowokować reakcję alergiczną w przewodzie pokarmowym - a tego nie chcemy. Proteiny 'jajeczne' czy jest tolerancja jajek? Tabela na str 56. Gainery - nawet te tzw. 'czyste' tj. bez dodatków mają z reguły cukier. Tab. na stronie 57.

Co w takim razie :?: Wydaje się, że glutamina jest bezpieczna. Ale pewnie nie każda. Najlepiej tak która jest również stosowana przez ośrodki medyczne. Taka np. jest firmy Syntrax - nie chcę tu nic reklamować - może są równiez inne firmy. Tam na opakowaniu jest napisane, że stosowana jest w ch. żołądkowo-jelitowych.

Nasze mięśnie to 60% glutamina 40% bcaa - chodzi o masę suchą, tzn z czego są zbudowane.
Salofalk 3x1g, Multivitamina High Potency, Witamina D3 7000IU, Omega 3 - 3 g, LDN 4.5 mg, lipolic acid 600 mg, probiotyk. momentami melatonina 1-5 mg.

Jednej rzeczy nauczyłem się w moim długim życiu: że cała nasza nauka w konfrontacji z rzeczywistością wydaje się prymitywna i dziecinna - a jednak jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy. (Albert Einstein)

Z czasem zrozumiesz, że 3 rzeczy się liczą: zdrowie, miłość i.... (Obyty z CU)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze Leki w Sporcie”