VSL3=Vivomixx

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
iza121
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono
województwo: kujawsko-pomorskie

Re: VSL3=Vivomixx

Post autor: iza121 » 12 cze 2014, 22:25

Nibiru, tylko, że VSL według mnie nie ma statusu leku, a produktu żywieniowego i o tym pisze producent na stronie głównej "VSL#3 high-potency probiotic medical food". Medical food - to lek? Czy żywność medyczna?

W ogóle to w sumie bez różnicy chciałam zwrócić tylko uwagę na pewien drobny szczegół, który może sprawić, że bakterii będzie mniej niż producent deklaruje.
Nibiru pisze:Tak jak już wspomniałem producentem VSL#3 jest USA i jest to najlepiej przebadany produkt na świecie
Praktycznie wszystkie te badania to badania producenta, nie ma badań porównawczych, czyli VSL vs ..... (chyba, że ja na nie nie trafiłam?). Ciężko też znaleźć osoby, które jednoznacznie stwierdzą, że wcześniej brały inny probiotyk, teraz biorą vsl i jest zdecydowanie lepiej na VSL niż na tamtym poprzednim.

Nibiru, a teraz do rzeczy ;) Stosowałeś wcześniej inny probiotyk, teraz stosuje VSL i odczuwasz różnice :?: Jeśli tak, to, czy w tym czasie była jednocześnie zmiana leków u Ciebie :?:

Awatar użytkownika
Nibiru
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: śląskie

Post autor: Nibiru » 12 cze 2014, 22:46

iza121 pisze:Nibiru, a teraz do rzeczy ;) Stosowałeś wcześniej inny probiotyk, teraz stosuje VSL i odczuwasz różnice :?: Jeśli tak, to, czy w tym czasie była jednocześnie zmiana leków u Ciebie :?:
Po pierwsze stosowałem wszystkie probiotyki dostępne w PL, efekt zerowy, ostatecznie od prawie roku jeżdżę do Czech po VSL#3 i jest efekt, nie tylko subiektywny ale też widoczny w badaniach z kału na poziom bakterii.
Po drugie stosowałem Żelazo z PL jako lek, efekt zerowy, teraz stosuję Żelazo z USA jako suplement diety, efekt w badaniach krwi widoczny już po tygodniu.
iza121 pisze:Praktycznie wszystkie te badania to badania producenta, nie ma badań porównawczych, czyli VSL vs ..... (chyba, że ja na nie nie trafiłam?).
Są badania kliniczne, i nie są to badania producenta. Wiec nie mieszaj w głowach jak to robią u nas w Polsce, naczytałaś się artykułów o super lekach poddawanych kontrolom, lekach które nie są lekami i nie nie dają, a potem rezygnujesz z czegoś co działa przez tą propagandę.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed?term ... GUT%202004
Badano przez: Faculty of Medicine Imperial College London, Northwick Park Campus, Watford Road, Harrow, Middlesex HA1 3UJ, UK.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/13129651
Badano przez: Department of Internal Medicine and Gastroenterology, University of Bologna, Policlinic S. Orsola, Via Massarenti 9, 40138 Bologna, Italy.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed?term ... %3B%202001
Badano przez: Division of Gastroenterology, University of Alberta, Edmonton, Alberta, Canada.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed?term ... 02691-2699
Badano przez: Department of Experimental Medicine, University of L'Aquila, Italy.

[ Dodano: 12-06-2014 ]
iza121 pisze:Nibiru, tylko, że VSL według mnie nie ma statusu leku, a produktu żywieniowego i o tym pisze producent na stronie głównej "VSL#3 high-potency probiotic medical food". Medical food - to lek? Czy żywność medyczna?
Po czwarte inne są procedury w PL a inne w USA. W USA suplementy diety czy medical food są poddawane ścisłym kontrolom i badane są również przez niezależne firmy gdzie można sprawdzić czy w produktach jest dokładnie to co producent deklaruję. Co innego PL co innego USA. A przypominam VSL#3 nie jest produkowany w Polsce, więc problemu nie ma.
Ostatnio zmieniony 12 cze 2014, 22:48 przez Nibiru, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
izo.sim
Doświadczony ❃
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: izo.sim » 12 cze 2014, 22:47

Nibiru pisze:jeżdżę do Czech po VSL#3
Gdzie konkretnie jeździsz i ile płacisz?
https://marcinsim.wordpress.com/

02.05.2011 - 25.01.2012 HUMIRA
REMICADE:
05.06.2012, 19.06.2012, 16.07.2012,
11.09.2012, 6.11.2012, 2.01.2013, 27.02.2013 po kilku minutach odłączony z powodu reakcji alergicznej czyli wykluczenie z programu lekowego

Operacje Marcina:
I. 6.01.2012 uchyłek Meckela
II. 10.02.2012 resekcja ileo-cekalna
III. 27.04.2012 resekcja zespolenia z II operacji i wstępnicy

Awatar użytkownika
Nibiru
Początkujący ✽✽

Post autor: Nibiru » 12 cze 2014, 22:53

izo.sim pisze:Gdzie konkretnie jeździsz i ile płacisz?
Do czeskiego Cieszyna, płacę około 75 zł za opakowanie. Teraz zakupiłem większa ilość opakowań z PL, wynegocjowałem kilka opakowań gratis więc ostatecznie kwota wyszła podobna. Teraz jeszcze dokupiłem sobie Mutaflor z Niemiec. Więc aktualnie stosuję te dwa probiotyki.
W badaniach mi wyszło właśnie brak bakterii kwasu mlekowego i dobroczynnych e.coli. Dlatego też stosuję te produkty.

Awatar użytkownika
iza121
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono
województwo: kujawsko-pomorskie

Post autor: iza121 » 12 cze 2014, 23:00

Nibiru, może przestań się tak spinać jak piszesz, bo wyraźnie idzie wyczuć w tym co piszesz napięcie. Spokojnie to zwykła dyskusja nic więcej, złość piękności szkodzi :wink:

Po za tym, że w tych linkach jednak nie ma porównania probiotyków niestety

ale czy

Masz jakąś informację np z pełnej wersji artykułów jakie były wykorzystane probiotyki w linku 2 i 4 :?: Tam nie jest napisane nawet słowem o VSL, a nie ukrywam, to byłoby właśnie ciekawe, które produkty, lub/i jakie wersje produktów, tudzież chociaż jakie bakterie i w jakiej ilości stosowali.

Awatar użytkownika
Nibiru
Początkujący ✽✽

Post autor: Nibiru » 12 cze 2014, 23:28

iza121 pisze:Nibiru

Masz jakąś informację np z pełnej wersji artykułów jakie były wykorzystane probiotyki w linku 2 i 4 :?: Tam nie jest napisane nawet słowem o VSL, a nie ukrywam, to byłoby właśnie ciekawe, które produkty, lub/i jakie wersje produktów, tudzież chociaż jakie bakterie i w jakiej ilości stosowali.
Prosze, poniżej pełne artykuły (jest tam o VSL#3) :
http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1 ... 0144-5/pdf
http://www.nature.com/ajg/journal/v96/n ... 1668a.html

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 13 cze 2014, 19:24

hej, nie wiem czy wiecie, ale pisząc na adres biuro@pharmabest.pl hasło "xxxxxxx", można kupić 2 op. saszetek vsl#3 za 99,99 zł.

-Ania- edit:
Hasło jest tylko dla członków z opłaconą składką w J-elicie. Proszę go na forum nie podawać.
Ostatnio zmieniony 13 cze 2014, 20:39 przez Cinimini, łącznie zmieniany 1 raz.
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 13 cze 2014, 20:42

Otóż już nie. Teraz każda osoba będzie dostawała indywidualny kod, bo ta promocja jest tylko dla członków J-elity z zapłaconą składką za bieżący rok, gdyż liczba opakowań promocyjnych jest ograniczona. Nie ma Pani upoważnienie do umieszczania takich informacji na forum.
Gdyby Zarząd uznał za wskazane zamieścić taką informację zrobił by to sam. Ponieważ to ja prowadziłam rozmowy z firmą o formach współpracy i warunkach promocji czuję się upoważniona do zajęcia stanowiska w tej sprawie. Hasło na moją prośbę zostało przez obsługę forum usunięte.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
Brawurka
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie

Post autor: Brawurka » 15 cze 2014, 19:53

Mamcia pisze:Otóż już nie. Teraz każda osoba będzie dostawała indywidualny kod, bo ta promocja jest tylko dla członków J-elity z zapłaconą składką za bieżący rok, gdyż liczba opakowań promocyjnych jest ograniczona. Nie ma Pani upoważnienie do umieszczania takich informacji na forum.
Gdyby Zarząd uznał za wskazane zamieścić taką informację zrobił by to sam. Ponieważ to ja prowadziłam rozmowy z firmą o formach współpracy i warunkach promocji czuję się upoważniona do zajęcia stanowiska w tej sprawie. Hasło na moją prośbę zostało przez obsługę forum usunięte.
Ja pierdziu nie zesrajcie sie rzucajac te klody. Ty widze czujesz sie odpowiedzialna za wszystko lacznie z Jelita i leczeniem chorych. Kto tam placi wam te skladki? Wole dac na biedne zwierzeta niz na ta oblude.

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 15 cze 2014, 20:05

Do mnie info o tej promocji bynajmniej nie dotarła ze strony J-elity, a poinformowała mnie o tym moja dr. I to ona poprosiła, aby rozpropagować tą info wśród pacjentów. Gdyby nie Ona, ja jako członek J-elity nawet bym nie wiedziała, że jest taka możliwość.
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Choroba: mikroskopowe zap. j.

Post autor: Baby » 15 cze 2014, 20:13

Brawurka, co nazywasz obłudą? Sama korzystałaś z tego co pamiętam z materiałów wydawanych przez J-elitę. Nie musisz być członkiem ale nie oceniaj i nie krytykuj bez podania konkretnych argumentów. Cinimini na pewno nie chciała zrobić nic złego ale faktem jest, że promocja jest tylko dla Członków i jest tylko 200 pakietów promocyjnych. Gdyby każdy miał kod Członkowie którzy płacą składki i chcieliby skorzystać z zakupu po niższej cenie mogliby się nie załapać na pakiety promocyjne.

I jeszcze jedno - gdyby nie Mamcia nie byłoby J-elity. Mamcia nie jest już Prezesem (bo tak chciała) ale nadal wspiera wszelkie działania mimo, że nie musi tego robić. To dzięki niej powstają pisma, kwartalnik i wiele innych. Troszczy się o chorych. Wiele osób z NZJ nic nie zrobi aby poprawić jakość leczenia ale wiecznie żąda i krytykuje więc może szanujmy osoby które walczą o nas. Nikt nikogo lubić nie musi ale szacunek dla cudzej pracy to już inna sprawa.

[ Dodano: 15-06-2014 ]
Cinimini, taka informacja była rozsyłana mailowo oraz znajduje się na stronach J-elity, forum oraz Facebooku. Jeśli możesz przekaż tą informację swojej doktor, że promocja dotyczy tylko Członków. Teraz hasło będzie przypisane dla każdego indywidualnie.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
Brawurka
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie

Post autor: Brawurka » 15 cze 2014, 20:32

Placilam skladki to dostawalam, glownie za starego zarzadu. Gdyby nie mamcia to jelita bylaby wielka, a jest syf i inne forum pelne wspanialych ludzi, a nie farbowanych lisow czajacych sie by dokopac chorym.
Dziekuje, do widzenia.
15.12.2013 Usunięcie jelita grubego + j-pouch
16.03.2014 Zamknięcie stomii

Obrazek

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Choroba: mikroskopowe zap. j.

Post autor: Baby » 15 cze 2014, 20:37

Brawurka Mamcia była w starym Zarządzie. Nadal tak jest że Członkowie otrzymują materiały drukowane.

Co do samego działania leku - skończyłam 3-tygodniową kurację i teraz mam mieć 3 tygodnie przerwy. Nie biorę go 3 dzień i niestety wzdęcia wróciły...
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 15 cze 2014, 20:48

Baby nie potrzebuję obrony, a obłudą jest korzystanie z naszej społecznej pracy i chęć uzurpowania sobie prawa do otrzymania pomocy, która jest przynależna tylko Członkom stowarzyszonym. To, że Pani Brawurka ma tańsze leki i dostęp do fachowej wiedzy to nie wzięło się znikąd. A jak jej nie odpowiadają moje posty to niech wrzuci do ignorowanych.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
izo.sim
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: izo.sim » 15 cze 2014, 21:53

Brawurka pisze:Placilam skladki to dostawalam, glownie za starego zarzadu.
Za każdego zarządu przywileje ma ten, kto opłaca składki - w końcu każda organizacja z czegoś musi mieć dochody na działalność.
Brawurka pisze:inne forum pelne wspanialych ludzi
Więc czemu piszesz tu, skoro jest inne forum pełne wspaniałych ludzi? Nic na siłę.
https://marcinsim.wordpress.com/

02.05.2011 - 25.01.2012 HUMIRA
REMICADE:
05.06.2012, 19.06.2012, 16.07.2012,
11.09.2012, 6.11.2012, 2.01.2013, 27.02.2013 po kilku minutach odłączony z powodu reakcji alergicznej czyli wykluczenie z programu lekowego

Operacje Marcina:
I. 6.01.2012 uchyłek Meckela
II. 10.02.2012 resekcja ileo-cekalna
III. 27.04.2012 resekcja zespolenia z II operacji i wstępnicy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Probiotyki”