Strona 1 z 1

Biotyna a zapalenie jelit

: 17 sie 2011, 23:51
autor: subzero
Siedzę właśnie na wikipedii, gdzie doczytałam się, że
Objawami niedoboru biotyny są zmiany skórne – wysypki, stany zapalne, a także wypadanie włosów i podwyższony poziom cholesterolu oraz zmiany zapalne jelit.
Czy ktoś z was ma jakieś doświadczenia z biotyną jako suplementem diety? :smile:
Ja od niedawna łykam witaminy,gdzie zwróciłam uwagę na to aby miały dość dużą zawartość biotyny (zrobiłam to jednak ze względu na to, aby wzmocnić swoje włosy) :smile:
Czy ktoś z was stosował typowo samą biotynę i zauważył choć małą poprawę w kwestii jelit? :smile:

Re: Biotyna a zapalenie jelit

: 02 paź 2011, 15:54
autor: marcin820201
Z biotyny moge polecić preparat o nazwie Biotebal 2.5 lub 5 (zawierają one odpowiednio 2.5mg biotyny oraz 5 mg biotyny). Preparat może sie przydać pomocniczo w leczeniu zmian trądzikowych (źródło: http://slawomirambroziak.pl/laboratoriu ... a-tradzik/ )powstałych w okresie schodzenia z dawki sterydów. Sam zamierzam zastosować na sobie gdyż mam z tym kłopot. W tej chwili stosuję biotynę zdrowit w dawce iles tam mikrogram firmy Zdrowit. Jęli chodzi o leczenie zmian potrądzikowych biotynę powinno się stosować w dawce 5mg/dzień przez 30 dni.

Faktycznie w naszych schorzeniach może dochodzić do niedoboru biotyny gdyż syntetyzowana jest ona w prawidłowych warunkach przez mikroflorę jelitową (żródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Biotyna) - w przypadku NZJ zubożona i zmieniona flora może przyczyniac się do niewystarczającej ilości biotyny.

Re: Biotyna a zapalenie jelit

: 06 paź 2011, 16:05
autor: jusss
ja tez biore biotyne-zdrowitu ponieważ takze wpływa na skóre..moze nieznacznie przyczynic sie do hamowania wydzielania sebum etc..a mi buzka nieraz sie lubi się swiecic...wiec stosuje ją...wyczytałam jeszcze ze przyjmowanie sulfasalazyny przyczynia sie do niedoboru kwasu foliowego i witaminy H...a ja mialam objawy jej niedoboru (tak uważalam:)bo strasznie rozdwajały mi sie paznokcie a skrzypu łykac nie chcialam ) wiec biore ja sobie:D